[#781] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Mirq, post #780

Mam wrażenie, że właśnie o to chodzi żeby napisać coś z czego nic nie wynika. A za 2 miesiące kolejny jałowy komunikat żeby Kickstarter się nie przyczepił.
5
[#782] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Mirq, post #780

W angielskiej wersji jest:

a reshuffle at the steering wheel finally materialized


Może chodzi o to, że ten, kto był przy sterze teraz jest na pokładzie?
3
[#783] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@azraleus, post #781

6
[#784] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@recedent, post #783

Nie wiem skąd masz takie informacje o Bahamach, ale już w to nie wnikam. Sposób informowania wspierających o postępach projektu po zakończeniu zbiórki jest żenujący, ale co tam, lepiej poklepywać się po pleckach i udawać że smrodu nie ma. A poza tym szkoda strzępić języka.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 22:15:38 przez azraleus
2
[#785] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Mirq, post #780

Mistrz Yoda pisał tekst ten zapewne szeroki uśmiech
[#786] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@UJP, post #1

czemu mje się obrazki nie pokazują na stronie unidrżoja. Jakieś "pejcz not found". Że kogoś tam trzeba pogonić pejczem, czy jak?
[#787] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snajper, post #786

Chyba po prostu termin zbiórki się skończył, bez paniki ;)
[#788] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@snajper, post #786

czemu mje się obrazki nie pokazują na stronie unidrżoja.

Może jakaś aktualizacja się szykuje... http://tinyurl.com/3nu5jyj5
1
[#789] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@amikoksu, post #788

amikoksu, ubiegłeś mnie
[#790] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@amikoksu, post #788

Można długi url ?
[#791] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@amikoksu, post #788

Tia. Ileż to ja bym zrobił za 82k€ na 3 osoby. Na nowo sobie życie ułożył. A nie - czekaj... to normalna pensja specjalisty do zarobienia w kilka miesięcy.
Ciulowo wyszło, ale zarzucanie gościom złej woli gdy były działające prototypy jest... równie słabe.
[#792] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kamilus, post #791

A coś wynika z tych działających prototypów dla wspierających, w tym mnie? Zrównujesz wrzucenie średnio śmiesznej grafiki z przygarnięciem 400 tys. PLN i całkowitym zerwaniem kontaktu ze społecznością, która to wsparła?

Zgadzam się, że to nie jest kasa, za którą można sobie na nowo ułożyć życie. No ale w takim razie co stoi na przeszkodzie, żeby ją po prostu wspierającym oddać? W końcu minęło już kilkanaście miesięcy, więc każdy specjalista z tej trójki według Twoich stawek zarobił już 3 razy tyle, ile zebrał. A biorąc pod uwagę, że pewnie z 80% to koszty, które poniosą na produkcję to zostaje im 20% - czyli maks. 1-miesięczne wynagrodzenie specjalisty. Po co się szarpać za taką kasę? Angażować prawników, zakładać spółki? Nie lepiej oddać, skoro się nie potrafi zrobić? Albo napisać, że brakuje kasy i kto chce niech dołoży, a kto nie chce to zwrot i do widzenia?

Miałem nadzieję, że w końcu się te sprawy uporządkowały po lipcowym update'u, ale de facto nadal nie widać, żeby cokolwiek się działo. W lipcu pisali o tym, że zajmą się uporządkowaniem spraw właścicielskich i w Zarządzie, a z KRS-u wynika, że Paryska jest jedynym członkiem Zarządu od marca 2023 (wtedy wykreślono Adamczyka). Nie wiem, jakie inne zmiany właścicielsko-kadrowe w szumnie brzmiącym tytule aktualizacji "paper quest" wchodzą w grę. Oczywiście w komentarzach grupa ludzi wspiera autorów w walce z "polską biurokracją", tylko nie widać tam ciągle ani jednego konkretu: z jakimi problemami prawnymi, biurokratycznymi się mierzą, co stoi na przeszkodzie w rozpoczęciu produkcji. Więc szczerze - wygląda to tylko na zasłanianie własnych problemów mityczną biurokracją. Brakuje jeszcze tylko informacji, że klasa polityczna jest niskiej jakości i nie pozwala działać. BTW: 15 lipca minął termin złożenia sprawozdań finansowych przez spółki (sam musiałem dwa złożyć) - firma Unijoy nie złożyła tego sprawozdania. A to myślę, że jedyny konkretny "paper quest", który trzeba było zrobić.

Może coś z tego będzie w końcu (mam nadzieję), ale jak do tej pory mam bardzo krytyczną ocenę tego co dzieje z tym projektem. A zachowanie twórców, którzy dzień po kampanii zapadli się pod ziemię uważam za niepoważne i nieprofesjonalne. I to chyba oni powinni bardziej podlegać krytyce niż ktoś kto wrzuci średni obrazek.
7
[#793] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Splavinho, post #792

jak czytam posty Unithora z Fb caly czas przychodzi mi na mysl stare ludowe porzekadlo o Krowie ktora duzo ryczy.
.
.

( ..mało mleka daje)
1
[#794] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Splavinho, post #792

Guys,
No to zapodam mały off-top: jakby komuś to pomogło w oczekiwaniu na rozwiązanie sprawy:

PAD GAMEPAD KONTROLER PRZEWODOWY SEGA 9 PIN

Cena na znanym polskim portalu: 10,39 PLN (tak, nie pomyliłem się. Plus koło 10 pln wysyłka, w miarę szybka, szybsza niż podają)
Jakość wykonania: BDB.
Po zakupie sprawdziłem tylko czy działa na Alien Breed - działa znakomicie !
W tej cenie ? Jak dla mnie bez konkurencji.
3
[#795] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #794

Po zakupie sprawdziłem tylko czy działa na Alien Breed - działa znakomicie !


Co to dokładnie oznacza, "że działa"? Na jakiej Amidze?

"Alien Breed (WHDLoad) - 2nd/Blue button to access Intex, green to switch weapon, yellow to holo-map, play to pause"

Coś jeszcze sprawdzane z tej listy pod kątem dwóch niezależnych fire?

https://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/34411/lista-gier-obslugujacych-2-lub-wiecej-przyciskow
[#796] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@kempy, post #795

A1200 , kierunki i 1 fire. Funkcyjne nie działają. I dokładnie takie miałem oczekiwania, więcej tu nie potrzeba.
Mam kilka joyów, klasyków z epoki, na nich nic więcej też nie osiągnę.
blue/green/yellow? Kolega chyba się do CD32 przyzwyczaił.
za ~20 ziko: pełen sukces, ale zawsze możesz podać jakiś alternatywny produkt ; )

p.s.
mam podobny model 9-pin , zielony transparentny SEGA, i chyba tam wejście do Intex mi działało z funkcyjnych.
No ale był po 66 pln, a nie prawie 200 pln jak teraz.
[#797] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #794

ten plastik jest zbliżony do oryginalnego, czy z chinoleum? Wpisałem tę nazwę aukcji i wyskoczyła też wersja za 6zł. Pytanie czy to ten sam pad, czy jakaś "budżetowa wersja". :D
[#798] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@teh_KaiN, post #797


Nie wiem jaki był oryginalny, nigdy nie miałem Segi ; )
Powiem tak, z tych 3 , pierwszy z lewej to badziew i tani chiński plastik.
środkowy, czarny 16-bit (czyli ten obecnie dostępny) jest dużo lepiej spasowany i dokładniej odlany (i też lepiej niż podróbki szarych nintendo)
Ale zielona Sega, chyba ciutkę lepsza, lepiej siedzi w ręku bo jest większa (D-pad mają prawie identyczny).

Mam podejrzenie, że ten za 6 pln, to to samo.
W obecnych cenach retro, uważam taki produkt za MEGA okazje dla Amigowców szukających jakiegokolwiek NOWEGO kontrolera.
1
[#799] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #798

Joystick to joystick, gamepad to gamepad, nie ma co porównywać, równie dobrze można próbować grać na klawiaturze i mówić "nie musisz nic płacić aby grać"... albo napisać "u Larka kupisz porządnego joycarta, taniej niż unijoya a masz pewność, ze go otrzymasz" ;)

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 08:45:54 przez Madman
1
[#800] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #798

A nie było jakiejś akcji, że któryś pad od SEGI w skrajnym przypadku może uszkodzić Amigę?
I dobrze byłoby wiedzieć czy któryś przycisk działa jako drugi fire.
1
[#801] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #800

W segowym trzeba zamienic dwa piny miejscami albo kupić stosowny adapter alboooo takowy samemu polutowac.
1
[#802] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@mikecios, post #801

Coś faktycznie znalazłem:
https://eab.abime.net/showpost.php?p=907587&postcount=8


Także warto się zastanowić nad bezkrytycznym podłączaniem
[#803] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Jacques, post #802

Z tego co wiem , przejściówki są potrzebne do C64 (bo rzeczywiście te pady nie działają na komodorku).
W amidze działają mi bez problemu (albo jeszcze problemów nie zauważyłem ; )

Mój post nie miał nikogo przekonywać, że pad jest lepszy od joya (ja jeszcze niedawno bym wyśmiał granie na padzie na amidze, a nie na joyu). Tylko dać Wam cynka, że za śmieszne pieniądze można coś takiego mieć.
1
[#804] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #803

ale tu bardziej chodzi o to, ze obciąża jakis tam pin pauli o ile dziala o tyle może popsuc paulę
1
[#805] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #794

Dal linka do tej aukcji z której kupowałeś, bo wielu sprzedaje, a nie wiadomo czy wszyscy pewni ;)
[#806] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #803

A czy nie sprawiają problemów z grami WHDLoad jak to było opisywane kiedyś na forum?
[#807] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #798

Przydałoby się, by jakiś posiadacz tego chińskiego pada, zmierzył ile prądu ciągnie on na linii 5V portu. Widziałem płytę główną A600, która miała przebarwienie pcb od temperatury wokół rezystora ograniczającego prąd na porcie joysticka. Właściciel chwalił się właśnie takim tanim zakupem.
[#808] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@karolb, post #805

Ta aukcja:

https://allegro.pl/oferta/pad-gamepad-kontroler-przewodowy-sega-9-pin-14059599178?
Pad przewodowy 2610230132111

Więc tak: czas mam tak wyśrubowany, że rzadko teraz Ami włączam, testów większych nie zrobię.
Koszt jest tak niski, że jak ktoś ma miernik i chęć, to niech te 20 zyla poświęci i obczai czy ryzykujemy bawiąc się takimi padami czy nie?

Ja obgrałem chwilę WHDL: Alien Brieed 2 (AGA) oraz Agony.
Działało elegancko - ale 1 fire tylko.
[#809] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #808

Przy zakupie 1 szt. - dostawa 10,99.
Przy zakupie 2 szt. - dostawa 18,98.
Przy zakupie 3 szt. - dostawa 26,97.




----edit

Ja kupiłem teraz u tego:
https://allegro.pl/oferta/pad-gamepad-kontroler-przewodowy-sega-9-pin-14054626785

Wysyłka 0zł :)

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 17:52:05 przez karolb
[#810] Re: Nowy joystick do Amigi na DB9 i USB

@Ankuz MkOne, post #808

jak ktoś ma miernik i chęć, to niech te 20 zyla poświęci i obczai czy ryzykujemy bawiąc się takimi padami czy nie?

O ile w oryginalnych padach Segi, tudzież replikach od retro-bita
zapewne można się obyć, to ja bym tutaj nie ryzykował
i w tych padach zamienił piny 5 i 7 miejscami.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 19:13:42 przez Marcin27411
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem