kategoria: A1200
[#31] Re: Apollo Ice Drake

@waldiamiga, post #30

Ever? Przecież Pistorm zje to coś na śniadanie.
2
[#32] Re: Apollo Ice Drake

@waldiamiga, post #30

biorę z 10 sztuk
[#33] Re: Apollo Ice Drake

@michal_zukowski, post #31

PiStorm to tylko emulator!!!! to prawdziwy 68k
[#34] Re: Apollo Ice Drake

@michal_zukowski, post #31

A jest jakies szybsze turbo 68k do A1200?
[#35] Re: Apollo Ice Drake

@waldiamiga, post #30

Są jakieś przecieki odnośnie ceny?
[#36] Re: Apollo Ice Drake

@Bociek78, post #35

442 eur BEZ VAT link
[#37] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #34

Chodzi mi o słowo ever. Tak jakby nie przewidywali, że ktoś zrobi w przyszłości coś lepszego.
[#38] Re: Apollo Ice Drake

@michal_zukowski, post #37

Megalomania.
[#39] Re: Apollo Ice Drake

@michal_zukowski, post #37

To tylko Jens moglby takie zrobic, ale on sie okopal na 68030 i na nic szybszego od niego sie raczej nie zanosi.
[#40] Re: Apollo Ice Drake

@michal_zukowski, post #37

Ever for now i udawajmy ze emu68 nie istnieje
2
[#41] Re: Apollo Ice Drake

@JakubH_, post #33

szkoda gadać
prawdziwe 68k hahaha
dobre... tak trzymać...
[#42] Re: Apollo Ice Drake

@RokiS, post #41

prawdziwa m68k na chipie intela
[#43] Re: Apollo Ice Drake

@RokiS, post #41

No tak twierdzi Gunnar ogień piekielny
[#44] Re: Apollo Ice Drake

@JakubH_, post #43

Coś trzeba ludziom wmówić żeby chcieli 2000 zł wydać na emulator... ( jak dla mnie nieistniejącego procka i chipsetu )
1
[#45] Re: Apollo Ice Drake

@RokiS, post #44

Jako średnio doświadczony amigowiec zauważyłem ze wykształciła się branża która co roku będzie ludziom oferować coś do a1200 w granicach 500 euro i to będzie najlepszy produkt na świecie ( oczywiście przez rok ).
[#46] Re: Apollo Ice Drake

@Bociek78, post #45

Jest szał na retro to trzeba korzystać $$$$$$$$
[#47] Re: Apollo Ice Drake

@RokiS, post #41

Dokładnie
Wolę 100 razy tf1260 od tego badziewia
Przynajmniej wkładam tam orginalny cpu 060
Już nawet nie będę wspominał o warp1260
Bo to jest karta na miarę klasy światowej a nie buble emulujące cpu i chipset

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 20:26:31 przez Kulamario
1
[#48] Re: Apollo Ice Drake

@JakubH_, post #43

Ma procesor zaimplementowany w FPGA i zgodny z linią desktopową 68k. Bo 68k było też w embedded (zresztą tam też przeszło 060 w ColdFire). Emulowany 68k to nadal 68k ... Tak, JIT to nieco inna bajka, tak samo PJIT z Buffee, ale akceptuje ISA 68k. Jakiś ultra zoptymalizowany nie JITowy emulator hipotetycznego 68k z kilkoma potokami wykonawczymi, ooo, mocnym kontrolerem pamięci i dużym cache tak by wykorzystać pełnię możliwości nowoczesnych x86 lub ARM przetwarzałby kod 68k nie gorzej niż AC68080.
[#49] Re: Apollo Ice Drake

@abcdef, post #48

Tak ja wiem , trochę na to wszytko po prostu patrzę z przymrużeniem oka. Każdy niech używa czego chce , nie ma tej jednej właściwiej ścieżki 😉 Przerobiłem już Vampiry od V2 do V4 , nie jest mi do niczego potrzebne , nie szukam pierdyliarda mipsów, nie kupuję też bajki pt. "Revive Amiga" , ale są chętni , kasa się zgadza i tyle. Każdy idzie w swoją stronę.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 20:52:58 przez JakubH_
[#50] Re: Apollo Ice Drake

@Kulamario, post #47

Problem w tym, że Warpa nie idzie kupić a to jest dostępne od ręki.
[#51] Re: Apollo Ice Drake

@JakubH_, post #49

Tylko żeby się dało używać, a nie jak w filmiku który dodałem w tym wątku w poście 22
[#52] Re: Apollo Ice Drake

@snifferman, post #51

A widzieliście to Apollo Kraken? 512MB FAST w Amidze 3000/4000. Jak oni to obeszli?
[#53] Re: Apollo Ice Drake

@snifferman, post #51

Nie wszystko tak działa jak na tym filmie , jest dużo rzeczy działających ok , natomiast nikt nigdy nie pokazał żadnych błędów. Same ochy achy i jak to jest pięknie , a nie do końca tak to wyglada. Vampira trzeba brać jakim jest albo olać, problem w tym , że najpierw trzeba kupić i potestować, a kasa spora za to urządzenie. Jak ktoś używa dwa razy w roku to pewnie mu te błędy przeszkadzać nie będą 😉 Ten projekt przeszedł druga drogę i jest o wiele lepiej niż w 2019 roku jak zaczynałem testować.
[#54] Re: Apollo Ice Drake

@_arti, post #52

Magia fpga
[#55] Re: Apollo Ice Drake

@_arti, post #50

Lepiej czekać fpga kiedyś będą a jak będą fpga to i chłopaki warpy pokleja
1
[#56] Re: Apollo Ice Drake

@mikecios, post #39

Widze, ze duzo fanow emulacji programowej w watku o V4. Tylko ja mam spore watpliwosci jak na takim sprzecie beda i czy w ogole beda dzialaly gry typu Dread. Chetnie bym zobaczyl jakis filmik z ta gra na Pistormie czy Emu68k, a moze nawet Buffee tez (bo mialo byc zdaje sie na wiosne w tym roku juz gotowe do testow).
[#57] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #56

Pistorm - Dread

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 21:54:16 przez JakubH_
[#58] Re: Apollo Ice Drake

@JakubH_, post #57

Ok, dzieki. Sa widoczne bledy graficzne (moze na A500 tez sa), ale myslalem, ze bedzie gorzej.
[#59] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #58

Na WinUAE z JIT też są. To chyba głównie kwestia JIT, chociaż coś kojarzę, że ktoś na szybszych procesorach też coś zgłaszał (szybsze w znaczeniu więcej niż 020@14MHz). Dodatkowo gra jest wrażliwa na dostęp do chipsetu (i chipram) co oznacza, że pistorm ma tu na ten moment chyba również nieco pod górkę.
[#60] Re: Apollo Ice Drake

@Don_Adan, post #58

Ja nie dostrzegam na tym filmie żadnych większych błędów graficznych. Jeśli są, to także na innych konfiguracjach sprzętowych (Testowałem na kilku maszynach i wygląda tak samo) Nie ma się do czego za bardzo przyczepić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem