kategoria: A600
[#61] Re: Amiga 600 DENISE

@Panstalin2, post #60

Tak powinno być słychać i dźwięk powinien być dobry. Będziesz słyszał jedynie charakterystyczny przydźwięk samplingu na wyższych częstotliwościach. W amidze w torze audio znajduje się filtr dolnoprzepustowy, który ma na zadanie nie przepuszczać dźwięku o wyższych częstotliwościach.
W głośniczkach od PC siłę głosu daj prawie na minimum na początek.
[#62] Re: Amiga 600 DENISE

@Alkomiga, post #61

ok już prawie wszystko działa . uszkodzone były przelotki pod wzmacniaczem operacyjnym od audio , było brak przejścia od rezystora r301 do kondensatora od +12 V

tylko obraz mam trochę różowy
miałem tam sporo spalonych rezystorów w torze B i G a tranzystory zostały stare Q211/2/3
szukałem i nie mam takich na stanie .

2N3904 smd z oznaczeniem 1A
za to mam 1AM MBT3904 - to powinno być to samo ?
[#63] Re: Amiga 600 DENISE

@Panstalin2, post #62

To fajnie, że już prawie wszystko działa.
Te tranzystory zamienne powinne być dobre. Mają zbliżone parametry.
W sygnale toru video są jeszcze tranzystory Q231/2/3
[#64] Re: Amiga 600 DENISE

@Alkomiga, post #63

minimalnie jest za dużo czerwonego
może to być wina tolerancji rezystorów które wymieniałem przy 74ch244

w tv jak dam tryb obrazu GRA to obraz wygląda poprawnie , prawie idealnie
[#65] Re: Amiga 600 DENISE

@Panstalin2, post #64

Tak może być od tolerancji rezystorów oraz samych tranzystorów, które były wymieniane. Tranzystory zamienniki nie są identyczne z oryginałem, mają bardzo zbliżone parametry. Najlepiej byłoby wymienić je przy każdym kolorze, aby były te same. To miejsce jest bardzo czułe, ponieważ tu znajduje się przetwornik DA zbudowany na drabince rezystorowej R214-R216 dla każdego koloru osobno.
[#66] Re: Amiga 600 DENISE

@Kilos, post #2

A przypadkiem nie posiada kolega takiego na pozbyciu
[#67] Re: Amiga 600 DENISE

@Berr131268, post #66

W tej chwili nie, ale mogę mieć na jutro.
Napisz do mnie na priv.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem