kategoria: A1200
[#1] A1200 plus telewizor SMART
Hej.
Moja Pani pod moją nieobecność kupiła mi 50cio calowy TV LG.
Posiada tylko złącza HDMI.
W A500 i A600 mam HDMI ,ale co z A1200 ???
Nie chce wydawać kilkaset złotych na scandoubler.
Macie sprawdzony konwerter ,tak abym podpiął do niego sygnał RGB i wyprowadził HDMI do tv ?
[#2] Re: A1200 plus telewizor SMART

@ak47, post #1

Ja używam takie coś ( z Chin będzie taniej ).
Ale polecam poczytać tutaj.
1
[#3] Re: A1200 plus telewizor SMART

@RokiS, post #2

Cena na Allegro to rozbój w biały dzień, na AliExpress jest poniżej stówy. Mam taki sprzęt do różnego rodzaju testów (na codzień używam Indivision AGA Mk 2). Co można o tym konwerterze powiedzieć... Jak na swoją cenę, robi robotę. Oczywiście do Indivision w ogóle nie ma startu, ale coś za coś. Warunek podstawowy: musi być porządny kabel RGB/SCART. Wtedy spokojnie daje radę w LowRes, a nawet HighRes (Workbench wygląda trochę jak na starym kineskopowcu...). SuperHighRes jest poza jego zasięgiem. Audio z jego wyjścia słuchawkowego ma wysoki poziom zakłóceń, ale do strumienia HDMI wstawiane jest czysto i jeżeli podepniemy słuchawki/głośniki do wyjścia w telewizorze, to dźwięk z Amigi jest OK.

Na wyjściu HDMI można sobie przyciskiem wybrać rozdzielczość po przeskalowaniu – z moimi monitorami najlepszy efekt daje wybranie 1920×1080.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 10:01:09 przez Krashan
[#4] Re: A1200 plus telewizor SMART

@Krashan, post #3

Nie oczekuję cudów za 100 zł.Aby tylko można było komfortowo pograć.
Rozumiem ,że jeżeli wypuszczę sygnał RGB i audio z Amigi do tego konwertera ,to po podpięciu go przez HDMI do telewizora głos będzie słabej jakości?
[#5] Re: A1200 plus telewizor SMART

@ak47, post #4

Rozumiem ,że jeżeli wypuszczę sygnał RGB i audio z Amigi do tego konwertera ,to po podpięciu go przez HDMI do telewizora głos będzie słabej jakości?
Nie. Konwerter ma własne wyjście audio (mini jack), na którym też masz audio z wejścia SCART (albo z wejścia HDMI, bo i takie jest w tym konwerterze) i to właśnie na tym minijacku audio ma zakłócenia. Natomiast gdy:
  • podepniesz głośniki od razu do Amigi, lub
  • podepniesz głośniki do telewizora
to dźwięk będzie w porządku.
[#6] Re: A1200 plus telewizor SMART

@ak47, post #4

ja mam kabel rgb+audio - > euro i na jakość dźwięku nie narzekam :)
[#7] Re: A1200 plus telewizor SMART

@Krashan, post #5

Ok,rozumiem.
Do tego telewizora nie podepnę głośników ,ani słuchawek.
Tylko HDMI.
Rozumiem,że sprzęt da radę i śmiało zamawiać?
[#8] Re: A1200 plus telewizor SMART

@ak47, post #7

Myślę, że tak. W budżecie 100 zł nie ma do A1200 -> HDMI póki co lepszego rozwiązania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem