kategoria: A600
[#1] Adapter SCART do HDMI
Witam

Chcialbym zapytać użytkowników AMI czy takowy adapter podłączony pod wyjscie RGB bedzie odpowiedni do nowszych telewizorów LCD.Posiadam Sony Bravie 55 cali bez wyjścia EURO i tylko w ten sposób mozna to połączyć.


Link Allegro

https://allegro.pl/oferta/adapter-konwerter-scart-do-na-hdmi-av-euro-hd-8309379198



Ogółem czy Wyjście RGB polepszy jakość obrazu niz Composite ???
[#2] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #1

Nie polecam tego badziewia :(
Minimum to link - sam tego używam i jestem z niego zadowolony
Najlepsze niby jest Ossc ale jak dla mnie jego cena jest zaporowa :)
Tutaj testy kilku tanich konwerterów
A tu ten który polecam :)
[#3] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #1

Nie wiem jak z jakością obrazu na tym z twojego linku, ale ja mam ten i sobie chwalę.
RGB to najlepsza jakość obrazu jaką możesz wyciągnąć z Amigi, później jest już tylko cyfrowe DVI w 1200 przez indivision.
[#4] Re: Adapter SCART do HDMI

@MariuszK, post #3

OT: eeee po drodze jeszcze jest VGA z Indivision ECS ;)
[#5] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #4

Jasne, zgadza się, jest również cała masa innych scandoublerów robiących z analogowego RGB analogowe rgb@31khz... I wszystkie mają podobną jakość i mniej lub bardziej widoczne niedociągnięcia :)
A taki indiAGA pomija to i daje cyfrowy obraz odrazu.
[#6] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #1

Hej. Mam taki konwerter i ogolnie jest to niezbyt dobre urzadzenie co odzwierciedla niska cena. Na TV daje rade ale podlaczenie do monitora z HDMI ujawnia braki. Najwiekszy problem to ze nie jest to konwerter z RGB tylko z Video Composite co daje taki a nie inny rezultat. Uzywalem tego przez 2 tyg zanim nie przyszedl do mnie Indivision. Plusem jest to ze przez HDMI przesyla tez dzwięk. Jesli do giercowania na TV to daje rade.
[#7] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #1

Sony Bravie 55 cali bez wyjścia EURO


Ja mam BRAVIA z 2011 roku model i ma.

Poza tym, jak nie masz wyjścia EURO to nic - potrzebujesz wejście
[#8] Re: Adapter SCART do HDMI

@David, post #7

Pomimo tego że przy swoim tv 4k mam wejście EURO i jak tak korzystam z tego konwertera link - obraz jest ostrzejszy i niweluje trzęsienie się obrazu przy trybach interlaced :). A i fajnie jest że w TV można ustawić sobie format wyświetlanego obrazu 4:3 ( konwerter daje obraz 16:9 w 720p bądź 1080p)

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 14:33:52 przez RokiS
[#9] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #2

Miałem ten konwerter z Scart RGB na HDMI przez chwilę i to jeden z niewielu produktów z allegro które zwróciłem.

Jakość obrazu jest słaba. Obraz jest przesadni filtrowany z szumu filtrami grzebieniowymi które agresywnie usuwają szum i wręcz zostawiają takie delikatne powidoki. Zawsze robiony jest deinterlacing nawet gdy tryb jest bez przeplotu. Następnie wyostrzany maską o przesadzonej mocy. Input lag tego konwertera to 2 klatki obrazu. Rozdzielczość pozioma też pozostawiała sporo do życzenia. Konwerter ten też nie działał w ogóle z Atari STe.
Ot taki typowy sprzęt do podłączenia co najwyżej tunera TV. Szczerze mówiąc to nie rozumiem nikogo kto go poleca.

OSSC kosztuje kilka razy tyle ale to nie jest cena "zaporowa".
Za te 500-600zł dostaje się produkt stworzony do dokładnego co do piksela odwzorowania trybów progressive i bez żadnego input laga. Produkt który jest cały czas rozwijany i ma bardzo dobą kompatybilność z komputerami i konsolami.
Produkt który dla fana retro który nie ma CRT i nie chce mieć jest imho must have...

Zaporową cenę to mają produkty Micomsoftu
1
[#10] Re: Adapter SCART do HDMI

@MariuszK, post #5

Indivision wydawać by się mógł rozwiązaniem najlepszym dla Amigi ale niestety twórcy tak się zapędzili w obsłudze 60Hz że nawet 50Hz zrobili w dokładnie ten sam sposób i nie idzie uzyskać całkowicie płynnego obrazu.
[#11] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #9

Tak, tak. Wiemy, że jesteś wideofilem. Może jeszcze zaproponuj pozłacane kable hdmi
[#12] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #9

Serio? Ja myślę że to TV/monitor był źle ustawiony.
Czy coś jest nie tak z obrazem z tego linka?:
link
[#13] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #2

[#14] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #9

Dziwne że nie rozumiesz że ktoś poleca dobry (tak dobry - nie najlepszy) i niedrogi konwertera EURO RGB na HDMI. Nie każdy chce od razu 600 zł wydać na taki sprzęt. Staramy się raczej koledze pomóc nie kupić sprzętu w którym utopi tylko pieniędze a nie będzie z niego zadowolony. I powtórzę jeszcze raz ten tani link konwerter to minimum od czego trzeba zacząć.
[#15] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #14

Ten konwerter nie jest dobry. Chyba, ze ktoś ma bardzo niskie wymagania i nie przeszkadza mu, ze ma obraz jak na zle ustawionym emulatorze.
Pobawiłem się tym ustrojstwem z godzinę i powędrował na dno szafy a ja kupiłem monitor Benq. Tez może nie jakiś ideał, ale w porównaniu do tego co dawał ten konwerter to mistrzostwo świata.
[#16] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #14

A nie prościej kupić stary TV?

Czy komuś religia zabrania posiadania dwóch ekranów w pokoju?
Albo korzystania z mniejszego niż na całą ścianę?
[#17] Re: Adapter SCART do HDMI

@ZbyniuR, post #16

Religia nie, gorzej że praktyka czyli brak miejsca i instytucja żony zabrania mieć dwa tv w jednym pokoju :p

Aniol: skoro "Ten konwerter nie jest dobry" i leży gdzieś u ciebie w szafie to może puść po kosztach Mikiemu1320 - sam sprawdzi jak to z nim jest :)


Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 13:44:27 przez RokiS
[#18] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #17

Ja mam 8 kineskopów w pokoju, LCD 5 sztuk
Dobrze że nie mam żony
[#19] Re: Adapter SCART do HDMI

@Bartek2075, post #18

No tak brak męża poznajemy po tym że ma dużo kotów, a brak żony po tym że ma dużo ekranów. :D

Muszę to zapamiętać.
[#20] Re: Adapter SCART do HDMI

@Bartek2075, post #18

Dzięki za porady .Ogólnie to mam jeszcze stary monitor lcd 17" na VGA to moze taniej by było Do niego podpiąć ? Rozdzielczość max w nim to 1280x1024
[#21] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #20

A potrafi złapać odświeżanie 15kHz PAL?
[#22] Re: Adapter SCART do HDMI

@ZbyniuR, post #21

w specyfikacji mam tak

Częstotliwość - pozioma 31 - 81 kHz
czyli chyba nie :D
[#23] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #22

No chyba nie :) - samo życie - jak nie żona - to monitor przeciw Tobie :p
[#24] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #23

No niestety :P

Jednak myślę że opcja z monitorem bedzie lepsza gdyż obraz nie będzie tak rozciągniety i nie połamę karku bo tv mam na scianie a ami zaraz pod nim na komodzie i ciężko dłużej tak wysiedzieć .Szukam przejściówki VGA EURO ...Damn no ale wtedy nie bedzie dzwięku :/ ehhh
[#25] Re: Adapter SCART do HDMI

@Aniol, post #15

A czy mógłbym się dowiedzieć dlaczego ten konwerter nie jest dobry? Tak w czysto technicznych punktach... bo filmik z YT nie wskazał mi żadnych konkretnych wad dla zastosowań Amigowych. Jak dotąd w dyskusji doszukałem się tylko problemów albo z monitorem albo z kablem scart.
[#26] Re: Adapter SCART do HDMI

@orila, post #25

Ma duży input lag.
Testowałem na grze Cannon Fodder. CRT podpięte kablem Composite, monitor LCD kablem RGB przez ten konwerter. Na Crtku kursor był na jednym rogu ekranu, na Lcd na środku albo dalej.
Jedyne wg mnie do czego się on nadaje to do robienia stream’ów, bo sporo grabberów ma wejście hdmi, ew do puszczania demek na projektorze z Hdmi.
[#27] Re: Adapter SCART do HDMI

@miki1320, post #24

W TV jak pisałem można zmienić format obrazu z 16:9 na 4:3.
A tak poza tym to chyba do swojego monitora to bedziesz potrzebował Scandoublera (np link ) albo znów kombinacji np kabel Amiga RGB do VGA potem takie coś link (tutaj filmik jak poprawić jakość obrazu z tego urządzenia link ) potem kabel VGA - VGA.
Jak z jakością obrazu z tych urządzeń by było to nie wiem.
No i jeszcze audio osobno podłączyć pod zewnątrzne głośniki.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 18:35:59 przez RokiS
[#28] Re: Adapter SCART do HDMI

@Bartek2075, post #26

Ja bym tam chciał filmik z takim porównaniem zobaczyć :) bo to dobry temat jest.
Mnie osobiście te lagi nie przeszkadzają w żadnej grze - może za dobrym graczem jestem i nie płacze z powodu lagu, dużego pingu i czego tam sobie człowiek do usprawiedliwienia przegranej nie wymyśli :)
[#29] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #28

Szukam adaptera w który obsługiwał by na wejściu:
- S-Video by podłączyć C64
- RGB dla AMIGI
na wyjściu HDMI lub vga, fajnie jak by można było przełączać źródła szeroki uśmiech trochę szukałem ale nie mam doświadczenia i szkoda mi wydawać kasę na jakiś szajs a widzę że koledzy mają duże doświadczenie
[#30] Re: Adapter SCART do HDMI

@mike100, post #29

Hmmm może taki komplecik:
C64 link
Amiga link
Przełącznik scart taki link bądź taki link
i ten konwenter link :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem