kategoria: A600
[#61] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #8

Witam,
Panowie pytanie do wszystkich.
Zakupiłem taki konwerter z linku i u mnie pokazuje brak sygnału na 2 amigach i na 2 telewizorach. Jeden lg starszy drugi samsung 4k.
Z modulator jest obraz jednak przez hdmi nie mam pojęcia jak sobie poradzić z podpięcie obrazu.l for i tv.
Mam już dwa konwertery - na obu klapa.
Podpowiedzcie mi jak to zgrać że sobą aby działało.
Telewizory to: ue50mu6172 i lg 42la690s-zb.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:33:16 przez 111zenek
[#62] Re: Adapter SCART do HDMI

@111zenek, post #61

Jaki masz kabel AmigaRGB - SCART ?
Czy na tym kablu Amiga podpięta do TV daje obraz?
[#63] Re: Adapter SCART do HDMI

@Norbert, post #62

Część,
Kabel z alle na 3 rezystorach od PHU-Elektronik.
Telewizory sygnalizują brak sygnału, jakiegokolwiek.
Do jednego tv podłączone za pomocą kabla na scart oraz za pomocą konwerter na hdmi.
Drugi tv brak gniazda scart więc tylko przez konwerter na hdmi.
Pozd
[#64] Re: Adapter SCART do HDMI

@111zenek, post #63

Ogólnie sprawdź czy z odpowiedniej strony konwertera podpiołeś hdmi ( pod output ) następnie czy przełączałeś tryby wejścia konwertera EURO/HDMI ( za pomocą przycisku SCART/HD )? I czy zmieniałeś przyciskiem rozdzielczości (720P/1080P). Tv może nie obsługiwać na wejściu hdmi nic poniżej 720p a konwerter startuje domyślnie chyba z 640x480.
[#65] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #64

Część,
Dzięki serdeczne. Uratowałeś mi życie. przeoczyłem przelaczenie euro/hdmi.
Wszystko jest jak należy.
Pozd
[#66] Re: Adapter SCART do HDMI

@111zenek, post #65

Napisz na jakim konwerterze to u Ciebie działa, bo są różne opcje i opinie. Sam też zmieniałem tv, nie mam euro-scarta i A500 już nie ma gdzie podłączyć. Moje monitory też są bez takiego wejścia.
[#67] Re: Adapter SCART do HDMI

@Rafał A-3000, post #66

Podpowiedzi udzieliłem do tego konwertera link
[#68] Re: Adapter SCART do HDMI

@Rafał A-3000, post #66

Czesc,
Dokładnie od tego sprzedającego link podany w poście #67.
Pozd

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 14:51:38 przez 111zenek
[#69] Re: Adapter SCART do HDMI

@Rafał A-3000, post #66


Adapter o którym mowa @ 09:03

[#70] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #69

I w związku z tym...?
[#71] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #70

To jakby ktoś myślał że ten konwerter nadaje się do gier splat
[#72] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #71

dzięki że mi o tym napisałeś, że nie mogę na nim grać - bo wiesz do tej pory źle go używałem do gier i moje dzieci też :( - teraz już wiem że nie mogę na nim grać i już nie będę - dzięki za to info.

a co mogę z tym konwerterem robić?? mogę z nim iść na spacer??

a na indivsion da sie grać?? bo czytałem że coś nie tak z indi i Enchanted Land jest ???

tylko ossc można użwyać??

Panie jak grać??

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 11:21:11 przez RokiS
[#73] Re: Adapter SCART do HDMI

@RokiS, post #72

Obecnie retro jest w modzie i powstaje coraz więcej urządzeń do połączania starych konsol i komputerów do nowoczesnych wyświetlaczy mających tylko HDMI i działających dobrze tylko z trybami progressive. Tworzone przez pasjonatów mają świetne parametry opóźnień i jakość obrazu.

Czytając wyniki testów i o nowych urządzeniach można pomyśleć "Wow, czyli moje doświadczenie z Amigą może być jeszcze lepsze. Yay!" ... a można też żyć w zaprzeczeniu, dalej używać badziewia i jak z resztą swojego życia udawać że wszystko jest zajebiście wymiotuje
[#74] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #73

Ale jak On to w ogóle podpiął? Bo coś czuje że to kolejne opowieści w stylu mchu i paproci:)

Jedyne co tam można zaobserwować to kilka konwerterów i jakieś coś co mierzy laga a czy w tym wideo występuje w ogóle Amiga?


A tak po za tym to że nie ma laga to nie znaczy że nie szarpie skrola:) Jak by to napisać to taki biały kwadracik to nie dynamiczna rozgrywka.

Tak że ktoś chyba wyczuł rynek na CrtJanuszy:)
[#75] Re: Adapter SCART do HDMI

@tWINpIX, post #74

Ilość konwerterów nie ma znaczenia. On użył prostego DACa aby skonwertować sygnał z HDMI do VGA a takie urządzenia nie mają bufora pamięci więc nie mają laga. CRT użył dlatego bo wiadomo że one nie dodają same z siebie opóźnień.

Skalery dedykowane dla graczy zazwyczaj mają same FPGA i żadnej pamięci podłączonej do niego. Aby mieć szarpanie i/lub mierzalne opóźnienia musisz mieć duży bufor pamięci aby zapisywać do niego całe klatki obrazu które następnie są z tej pamięci czytane.

Po co Amiga aby testować input lag urządzeń?
[#76] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #75

Ilość konwerterów nie ma znaczenia.


Na wideo za bardzo nie widać co tam się dzieje:)


Po co Amiga


Bo to portal o Amidze i mało kogo może interesować mierzenie lag przy użyciu retro konsol.

Ale


Jeśli masz OSSC to możesz go podpiąć pod ten swój najlepszy monitor CRT jaki masz a obok postawić drugi jakiś taki zwykły mały telewizor i podpiąć go przez composite. I odpalić jakąś grę i to zarejestrować.

I wtedy można bez zbędnych przystawek mniej więcej ocenićok, racjaok, racja



Skalery dedykowane dla graczy zazwyczaj mają same FPGA ...


Ale przecież to ma jakieś ograniczenia do tego Cyklone IV ma tam jakieś 504 kbit pamięci.

Jako ciekawostkę, to problemy z tapetą na Android i to z powodu podobno RGB

Nad zagadkową Tapetą Śmerci głowią się już pierwsi entuzjaści. Z ich wczesnych ustaleń wynika, że problem leży w obsłudze profili kolorów Androida. Tapeta która uszkadza system zapisana jest w przestrzeni kolorów RGB, podczas gdy system operacyjny nieskutecznie próbuje ją przekonwertować do sRGB.


(source^^)


Skalery dedykowane dla graczy zazwyczaj


Tak że wydaje mi się że skalery zrobione przez entuzjastów dla entuzjastów skopiowane i sprzedawane masowo przez Chińczyków szlifierz mogą w sobie kryć niespodzianki.

I do tego euforia z posiadanie OSSC i CRT może je maskować

A jako ciekawostkę dodam że SC+FF dedykowane Amidze też mają FPGA a co do zerowego laga i super skrola w ich wykonaniu można polemizowaćok, racjaok, racja
Chodź są to produkty na poziomie mające rzesze entuzjastówok, racjaok, racja

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 23:31:28 przez tWINpIX
[#77] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #75

Ilość konwerterów nie ma znaczenia. On użył prostego DACa aby skonwertować sygnał z HDMI do VGA


Ale taki DAC może działać jako wzmacniacz sygnału a LAG z sygnałem Analogowym może występować prze kable wtyczki i przejściówki. Czego na wideo nie brakuje.

Bo przecież jak sobie weźmiesz 20 metrów kabla i podepniesz do tego najlepszego CRT na świecie to laga możesz zobaczyć zapewne gołym okiem
[#78] Re: Adapter SCART do HDMI

@tWINpIX, post #77

Bo przecież jak sobie weźmiesz 20 metrów kabla i podepniesz do tego najlepszego CRT na świecie to laga możesz zobaczyć zapewne gołym okiem
Nie. Szybkość rozchodzenia się sygnału w kablu, to – w zależności od jego konstrukcji – 60 do 90% prędkości światła. Biorąc najgorszą wartość otrzymasz, że metr kabla wprowadza 5,56 nanosekundy opóźnienia. Czyli, żeby mieć laga na jedną ramkę obrazu (20 milisekund) trzebaby dać 3600 kilometrów przewodu. Co by oczywiście spowodowało całkowite wytłumienie syganłu i brak czegokolwiek na monitorze.
[#79] Re: Adapter SCART do HDMI

@Krashan, post #78

Tak trochę offtopowo to amplituner Denon 1610/1910 ma upscaler analoga do HDMI, obraz słaby, ale brak migotania w interlace.
[#80] Re: Adapter SCART do HDMI

@Krashan, post #78

Ale przecież ten RGB to jest "prąd stały" czyli czym dalej go przesyłamy, to uzyskujemy spadek napięcia nie?
To na 20 metrowym kablu podpiętym do Amigi już w ogóle tego sygnału w wersji analogowej mogło by nie być.


A zapewne z 12 volt na odcinku "3600 kilometrów przewodu" to by nic nie zostało


Co innego jest w/w sytuacji z sygnałem cyfrowym. Bo kiedy do testów został użyty kabel Y i do niego został podpięty DAC i odbiornik Analogowy. To odbiornik analogowy musiał się podbielić tym co było z DAC-iem a DAC sobie wzmocnił to co zostało. Czyli takie testy moim zdaniem są nie miarodajne. I na pewno nie są to warunki laboratoryjne:)

Po za tym zalecana długość przewodu RGB to jest chyba coś 2metry.


dać 3600 kilometrów przewodu. Co by oczywiście spowodowało całkowite wytłumienie syganłu i brak czegokolwiek na monitorze.


To znaczy że co że długość kabla nie wpływa na LAG-a. A co z pojemnością indukcyjnością i rezystancją. Czyli co jakość kabla i jego skład chemiczny może mieć tylko znaczenie na jakość?

To co? słabszy prąd płynie tak samo szybko jak "prąd silny". Tylko po prostu dopływa bliżej?



Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 16:10:15 przez tWINpIX
[#81] Re: Adapter SCART do HDMI

@tWINpIX, post #80

Tyle cudów w jednym poście, jestem pod wrażeniem.
  • Sygnały RGB w kablu to nie jest prąd stały, tylko zmienny i to o częstotliwości do kilku MHz.
  • Zalecana długość kabla wynika z tego, że w długim kablu sygnał jest silniej tłumiony, spada pasmo przenoszenia i występują zauważalne odbicia sygnału od końców, tworząc tzw. cienie, czy echa.
  • Tak, długość kabla nie ma wpływu na laga. Lag (opóźnienie wyświetlanego obrazu) zależy od konstrukcji scandoublera, oraz – w przypadku monitora LCD – konstrukcji elektroniki monitora i ustawień obrazu.
  • Indukcyjność, pojemność i rezystancja kabla wpływają na pasmo przenoszenia, tłumienie i odbicia. A więc na jakość obrazu, ale nie na laga.
  • Tak, prędkość rozchodzenia się sygnału w danym kablu nie zależy od napięcia tego sygnału, ani natężenia płynącego prądu.
[#82] Re: Adapter SCART do HDMI

@tWINpIX, post #77

Ale taki DAC może działać jako wzmacniacz sygnału a LAG z sygnałem Analogowym może występować prze kable wtyczki i przejściówki. Czego na wideo nie brakuje.

Bo przecież jak sobie weźmiesz 20 metrów kabla i podepniesz do tego najlepszego CRT na świecie to laga możesz zobaczyć zapewne gołym okiem

[#83] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #82

No Panie, "zaledwie" 60 do 90% prędkości światła w 20-metrowym kablu!
[#84] Re: Adapter SCART do HDMI

@Jacques, post #83

Podobno w pobliżu ciemnej materii światło może zwolnić jeszcze bardziej hide2
[#85] Re: Adapter SCART do HDMI

@Krashan, post #81

Czyli długość kabla nie wpływa na lag:) No i fajnie
[#86] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #82

Ale wiesz to może mógłbyś podpiąć tego swojego OSSC do CRT i obok postawić drugi monitor podpięty do Amigowego Composite. I nagrać krótkie Video jeśli w ogóle masz sprawną AMIGE:)

Po za tym przypomnę tylko że w INDI ECS nie wiem jak w AGA sygnał Composite jest niedostępny. Tak że Jens zabezpieczył się z góry na wszelakie testy:)

Ale z OSSC da się zrobić takie porównanieok, racjaok, racja

Po za tym przypomina mi się że o Framemeister też można było przeczytać że jest super i w ogóle. Do czasu... aż przestał być super.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 13:29:33 przez tWINpIX
[#87] Re: Adapter SCART do HDMI

@tWINpIX, post #86

Nie mam OSSC. Miałem kupić ale w sumie mam dwa SONY PVM 14M2E i jeszcze jakiś TV 21" Panasonica więc jakby nie patrzeć to nie potrzebuję OSSC ani żadnego innego scan doublera.

Poza tym co ten test miałby wykazać? Masz test w tym video które zalinkowałem. Oni mierzą opóźnienie pomiędzy wysłaniem sygnału a pojawieniem się napięcia na fotodiodzie. Nagrywając jakiś filmik, jeszcze kamerą 60fps, nic bardziej miarodajnego bym nie zrobił.

Co do Framemeistera to produkty XRGB zawsze były bardzo drogie i trzeba było importować z Japonii. Do Amigi byłby lepszy Framemeister bo mógłby robić za flicker fixer.
[#88] Re: Adapter SCART do HDMI

@XoR, post #87

Mam również ten droższy konwerter. Obraz jest dobry, ale skacze jak poniżej. Sprawdzane na dwóch kablach RGB/SCART. Sprawdzane na dwóch różnych TV. Ma ktoś jakiś pomysł?
[#89] Re: Adapter SCART do HDMI

@Shu, post #88

Sprawdziłem również z A600. To samo.
[#90] Re: Adapter SCART do HDMI

@Shu, post #88

Odpowiem sam sobie. Adapter nieprawidłowo pracuje z niektórymi przewodami z epoki.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem