Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport

Wstep

Witamy w Polskim Portalu Amigowym

Polski Portal Amigowy to strona przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby poznać komputery Amiga (od najstarszych do najnowszych modeli) i system operacyjny AmigaOS (oraz jego klony: MorphOS i AROS Research Operating System). Nie ograniczamy się do żadnego z rozwiązań, które zawiera się w tematyce komputera Amiga.

Staramy się zamieszczać tutaj jak najwięcej danych o naszym ulubionym komputerze, a także służyć za drogowskaz kierujący internautów do wielu innych zakątków sieci poświęconych Amidze i wszystkiemu co jest z nią związane.

Strona istnieje od 18. sierpnia 2000 roku. Od zawsze portal miał charakret społecznościowy - jego treść tworzą w znacznej mierze użytkownicy, którzy zamieszczają artykuły, najnowsze wiadomości i toczą dyskusje na forum.

Jesteśmy największym i najstarszym, ciągle żywym portalem amigowym w Polsce.

Więcej o zespole redakcyjnym dowiesz się z działu Komu Piwo.

Kontakt z nami: formularz kontaktowy lub e-mail redakcja@ppa.pl

Polski Portal Amigowy jest podzielony na następujące sekcje:

Aktualności Jak sama nazwa wskazuje, zawiera najnowsze informacje ze świata Amigi.
Forum Amigowe forum dyskusyjne.
Giełda Tu możesz kupić, sprzedać i wymienić wszystko co przydatne dla naszego kompurera.
Sprzęt Zawiera artykuły dotyczące wszelakiej sprzętu amigowego.
Programy Opisy i recenzje programów oraz strefa zrzutu, czyli miejsce do zassania co legalniejszych partii softu.
Emulki Dział poświęcony emulatorom. W dziale można znaleźć opisy zagadnień dotyczących emulacji konsoli do gier, C64 oraz "czarnego konia"- MSX/2.
Strefa Gier Opisy i artykuły dotyczące amigowych gier
Amiga FAQ Najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami
Rodzynki Czyli to co tygryski lubią najbardziej ;). Legalne gry i programy w pełnych wersjach do ściągnięcia zupełnie za darmo.
Teleport Odnośniki do wielu stron związanych mniej lub bardziej z Amigą.
Publicystyka W tym dziale znajdzują się między innymi raporty z imprez amigowych oraz wywiady z ludźmi związanymi ze światkiem amigowym.
Graffiti Galeria screenshotów z amigowych systemów, oraz ciekawostki z pogranicza świata komputerowego uwiecznione na zdjęciach przez naszych reporterów.
Komu piwo Dział przedstawiający winowajców tego przedsięwzięcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem