kategoria: A1200
[#31] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@mmarcin2741, post #27

Akurat gry wektorowe jakoś mnie nie interesują. We Frontiera nigdy się nie wciągnąłem, a nawet nie kojarzę teraz niczego innego co mógłbym podać za inny przykład. Jak będzie potrzebne trochę więcej mocy to ACA 500Plus da się pokręcić na 42 MHz. Najbardziej lubię gry przygodowe jak dwie części Monkey Island czy Curse of Enchantia oraz platformówki, szczególnie te na 2 graczy, gdzie można z kimś pograć np.: Rodland, Qwak czy Bouble Boble. Tam dużej mocy obliczeniowej nie potrzeba.

Wracając do tematu głównego, długo podchodziłem do kwestii rozbudowy Amigi, że dopałka to sprawa niezbędna. Potem dotarło do mnie, że jest mi to kompletnie niepotrzebne i robię to wyłącznie dlatego, że mogę, a nie że potrzebuję. Taka sztuka dla sztuki. Jeśli autor wątku ma wymagania o jakich mówi to nie za bardzo widzę sens rozbudowy o procesor 060. Szczególnie że nawet wersja LC i karta do spory wydatek.
[#32] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #30

Mam ci rachunek pokazać?
Chłopaku ty nie wiesz co mowisz
2
[#33] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@brain030, post #31

biorąc pod uwagę czysto amigowy aspekt to IMHO 060 to tylko do sceny się kupowało.
za starych dobrych czasów 040 uważało się za lamerstwo, a graczom wystarczał fast i HDD..

Kulamario: litości! przestań naciągać ludzi i będzie ok. wystaw na allegro od złotówki to dowiemy się ile jest warta ;D
[#34] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #33

Jak naciągać
Mówi ci ze tyle dałem to tyle dałem
Jeśli sytuacja tego wymaga udostępnię rachunki i za proca i za cło
Ale będę oczekiwać zadośćuczynienia za oczernianie mnie publicznie
Po za tym jak będę chial to wystawie i za 5k euro
A co do allegro wystaw swoje ja a allegro nie sprzedaje nic
2
[#35] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@Kulamario, post #34

Jasne. A1200 już wystawiłeś z Warpem za 3500 EUR : link

Miej godność człowieku...
[#36] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@pp, post #35

Wystawiłem i wystawie więcej gadżetów nie bój żaby
I ceny będą jak na prawdziwego handlarza przystało
3
[#37] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@Kulamario, post #36

No to przynajmniej sobie już coś wyjaśniliśmy, a tak szedłeś w zaparte szeroki uśmiech
[#38] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@pp, post #37

Ty sobie wyjaśniłeś i wytłumaczyłeś zarazem
Ja nie mam czego wyjaśniać mówię ile dałem za 060 i że płaciłem cło to nie rozumiecie
Szukasz sesacji ?
Robię graty na amigi nie od wczoraj macie u mnie najtaniej jeszcze wam źle ok rozumiem

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 23:21:44 przez Kulamario
2
[#39] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@Kulamario, post #38

Ja nie szukam. Sam dajesz powody do jej wywołania. Próba zarobienia prawie 2000 EUR na czysto? To się samo komentuje...

Czy tak najtaniej to mam wątpliwości. Można kupić karty TF prosto z Polski, od razu z procesorem (zakup osobno jest droższy).
[#40] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@pp, post #39

Próba zarobienia prawie 2000 EUR na czysto? To się samo komentuje...

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli? Najwyżej ktoś kupi, a w restauracji nie zamówi deseru za 4000e i będzie nawet 2000e do przodu. Wszyscy będę zadowoleni. Najwyżej restauracja zarobi ułamek mniej. Jakoś to przeżyją.

Dyskusja jest na temat 1230Vs1260LC. Wiele osób tutaj "wróży" z nadzieją, że ceny spadną. Wystarczy poczekać kilkadziesiąt lat.
Jak jest gdzieś taniej, to nikt nie zabrania kupić taniej.


Czy tak najtaniej to mam wątpliwości. Można kupić karty TF prosto z Polski, od razu z procesorem (zakup osobno jest droższy).

Mario miał wystawione TF1230 za 500zł +50zł wysyłka. 10e z tego szło do twórcy. Procek na ebay kosztuje niecałe 40e czyli 185zł. Wychodzi taniej niż ogłoszenie w giełdzie z PL na PPA. 735zł. Vs 800zł.

Zwyzywasz autora ogłoszenia w giełdzie o 65zł?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 00:07:59 przez snifferman
2
[#41] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #22

widzicie i nie grzmicie 1750!!!

Robisz raban o ile? 300zł
Jak ktoś chce i może to sobie na ebay-u kupić a handlarz może sobie sprzedawać dzisiaj za 1750zł bo jak dzisiaj nie pójdzie za tyle to jutro nie pójdzie za 2000zł, jeść taka karta nie chce i naprawdę nie rozumiem jaki masz z tym problem.

Przy dzisiejszej inflacji zawracać sobie głowę zarobkiem typu 100zł aby dla ciebie wyglądało to uczciwie to lepiej dać sobie spokój z takim interesem. 100zł zarobku na czymś co się kupiło za 50zł a sprzedaje za 150zł to spoko, ryzyko małe. Jednak 1350zł zakup (gdyby tyle za nią dał a podobno dał więcej) to te 1750zł wydaje się całkiem uczciwe biorąc pod uwagę ryzyko. Zawsze jakieś jest, ot choćby kupujący włoży ją niewłaściwie do portu albo ma zasilacz Gigabyte'a. Jak nie będzie widać śladów uszkodzeń to się z takim trzeba bujać a w najgorszym wypadku zwrócić kasę. Tego typu zabawy są spoko jeśli można sobie wliczyć w koszty prowadzenia biznesu a tego nie można zrobić mając mały obrót i małą marżę => marża musi być trochę większa. W tym wyimaginowanym przez Ciebie przypadku to tylko 30%.

Nie wiem jak jest ale spodziewam się że podstawowy support się dostaje w tych pieniądzach. Raczej większy niż z ebay-a. Może tak nie jest, nie wiem. Coś jednak co trzeba wziąć pod uwagę. Choć zazwyczaj to nieufność do zakupów z zagranicy jest dość nieuzasadniona i często prościej jest odzyskać kasę niż w Polszcze. No ale jak ktoś chce koniecznie lokalnie kupować to nie znaczy że ktoś inny ma mu robić prezenty i za pół darmo sprowadzać z zagranicy i ryzykować cłem. To że dużo osób nie miało to nie znaczy że zawsze tak jest przecież.

Nie bronię tutaj nikczemnika handlarza, sam też nie jestem (ja tylko kupuję i to głównie japońskie sprzęty oraz kineskopy CRT ) tylko irytuje mnie postawa jaką tutaj prezentujesz.
Mam nadzieję że pod choinką znajdziesz jutro

---------------
Poza tym temat jest czy warto kupić 060LC skoro Quake nie będzie na tym śmigać.
I odpowiedź moja jest taka: Quake masz na Pentiumie, dobrze dlań zoptymalizowany podobno. A Workbench co szybciej zareaguje na kliknięcie to ten zyskany czas jest Twój. Można w tym zyskanym czasie kliknąć w następne okienko pomysł

Ale serio, jeśli tam będzie dalsza rozbudowa o wydajną kartę graficzną to warto. Jeśli AGA-ta to raczej sztuka dla sztuki bo i tak się okienko będzie dalej cierpliwie narysowywało a nie pojawiało. Pod dalszą rozbudowę znowu bez szybkiego procesora to raz że będzie cep ograniczał zyski wydajnościowe a dwa że będzie brak motywacji aby coś do Amigi tego typu dodać co jest jeszcze gorsze.

Poza tym sam 060 to jak napisałem wcześniej dzisiaj kosztuje poniżej 2 koła a jutro będzie powyżej 2 koła. O ile masz fundusze to imho warto kupić ot choćby bo 060 jest niewrażliwy na inflację. Nawet ta myśl dała mi pewien pomysł...
2
[#42] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@snifferman, post #40

Ale inni widzą taką transakcję (a właściwie ogłoszenie) i suma summarum przestaje być gdzieś taniej, przez takie odjechane oferty. Bo niby czemu taki sprzedawca ma sprzedawać za mniej, gdy ktoś inny wystawia za więcej? Potem płacz, że coraz drożej.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 00:20:00 przez pp
[#43] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@snifferman, post #40

Tak przy okazji to łączy was jakaś zażyłość z kulamario? Widziałem tu kiedyś dyskusję o cenach podstawek pod procesory i też bawiłeś się w jego adwokata.
[#44] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@XoR, post #41

A dej pan spokój
Mowie im że dałem tyle i jeszcze cło mi dowalili to jeden z drugim nie rozumie
Bo ludzie w Polsce nie mieli cła no i co z tego że nie mieli jak ja miałem
Na 060 nie mam zarobku dałem z kartą na sprzedaż że by było do kupienia może by ktoś chciał a tu masz taki hejt się wylał na mnie
Drugi mi tu amiege będzie pokazywał że za 3.5k euro wystawilem
No wystawilem bo mi się tak podobało i mam cichą nadzieje ze się sprzeda a jak się nie sprzeda też nie będzie płaczu
Szkoda gadać
Teraz widzę jeszcze podstawki pod cpu się przypomniały

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 01:40:59 przez Kulamario
2
[#45] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #30

Z tego co pamiętam CSLabs kupowali hurtowo po kilkadziesiąt sztuk, raz 50 sztuk i żadnego cła nie płacili.
[#46] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@pp, post #35

Fajny kolor diody purpurowy/magenta OK
[#47] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #30

Drobna uwaga techniczna:
to co płacicie przy odbiorze paczki z zagranicy (rachunek wystawiony przez Urząd Celny), to prawie nigdy nie jest cło,
to jest VAT !!! 23%...
Cła to są opłaty ochronne nakładane na szczególne rodzaje towarów z konkretnych państw, retrosprzety nie są nimi objęte, VAT dotyczy wszystkiego. Niestety.







Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 04:58:13 przez wali7
3
[#48] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #28

Na szczescie jeszcze nie ma (o ile sie nie myle) karty turbo z 68060 do Maca 68k, a wiem, ze byly proby stworzenia takiej karty. Jesli taka karta powstanie i zdobedzie popularnosc to ceny 68060 wedlug mnie ostro poszybuja w gore. Na razie glownie tylko pare tysiecy uzytkownikow Amigi i Atari nakreca rynek 68060. Ale jak dojdzie paredziesiat tysiecy uzytkownikow Macow to bedzie wedlug mnie duuuzo drozej.
1
[#49] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@XoR, post #41

totalnie nie zrozumiałeś o co mi chodziło. chodziło mi o stwierdzenie prosto od Kulamario, że nie każdego stać na procek za 350eur. tyle, że w tym rzecz że procki są tańsze. powinien napisać "nie każdego stać na zakup procka ode mnie, ale może kupić gdzie indziej taniej" zamiast wprowadzać ludzi w błąd.

to tak jakbym ja napisał, że nie każdego stać na chleb i sprzedawał go po 500zl :)

ogłoszenie z warpem widziałem i to właśnie przelało czarę goryczy. cena z kosmosu, a przecież nowe warpy będą za ułamek tej ceny już może w styczniu

5 osób podbija cenę, a na te 5 prockow znajdzie się może jeden chętny bo reszta nie ma zamiaru tyle płacić.. a Ci sobie wystawiaja bo może się sprzeda a może nie..

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 06:58:20 przez juen
1
[#50] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #49


przecież nowe warpy będą za ułamek tej ceny już może w styczniu


No i wszystko jasne. Zwykła próba wykorzystania aktualnej niedostępności rozchwytywanego towaru. Spekulant jeden się znalazł.
[#51] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #49

to niesmaczne kupować (warp1260), produkt którego jest na rynku 50 szt. aby opchnąć z zyskiem :(
Z rozmysłem czekam na 2-3 edycję aby bardziej zaawansowani amigowcy którzy wycisną jej potencjał mogli się ta zabawką nacieszyć. Skoro mamy demokrację to zostańmy przy własnym zdaniu a moje jest takie że wolę mieć 68030 i 68060 aby poczuć różnicę :)
[#52] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@yarosf, post #51

może się załapiesz skoro już się ruszyło:

https://photos.app.goo.gl/jKzse2cBkmJ2k7Nj8
2
[#53] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@Kulamario, post #44

ale kręcisz. w innym wątku sam napisałeś że dałeś 330eur za ten proc (mimo że procek kosztowal wtedy mniej więcej 1320 tam gdzie go kupiłeś), a tu piszesz ze nic nie zarabiasz więc skąd różnica 223zl. dla mnie po prostu kłamiesz i tyle.
[#54] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #53

Kłamca zainstalować mu Pegazusa !




Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 12:04:11 przez Dorian3d
4
[#55] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #53

A ja to sobie tak myślę że to jednak trzeba mieć w głowie nieźle nas.ane aby siedzieć i pilnować co kto za ile kupił aby w roczne święta robić z tego powodu rabany

Leć lepiej na miasto szybko, może jeszcze da się tą maść gdzieś dostać pomysł
1
[#56] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@XoR, post #55

ja tylko czytam ze zrozumieniem co kto pisze, ale skoro wolisz robienie Cie w bambuko zamiast tego to Twoja sprawa. co kto lubi jeśli czerpiesz przyjemność z bycia frajerem to nie bronie
[#57] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #56

Ehhh, a ja tylko zapytałem co kupić :)
Żeby nie było, Kulamario zaoferował mi poprzez PW zakup 1260 LC najtaniej - nie wiem czy tu mogę pisać o cenie - z ofert które znalazlem w internecie.
Wiadomo nikt nie robi nic za darmo, bo było by to nielogiczne, a tym bardziej nikt nie będzie dokładał do interesu czy sprawiał komuś prezenty.
No chyba że ktoś z kolegów sprzeda tf1260 z LC za 1000zl, to biorę od ręki, bi narazie się ciągle wącham między 1230 a 1260 ze wskazaniem na 1260 :) do niedzieli musie podjąć decyzję i zamówić, a obecnie najlepsza ofertę ma Kulamario jeśli chodzi o 1260.
Tyle w temacie Waszych kłótni.
Co do mojego wyboru, na chwilę obecną jestem tak 60% za 1260 i 40%za 1230, kurde, poda ktoś konkretne przykłady ile zyskam w konkretnych grach, czy zastosowaniach na zakupie 1260 w stosunku do 1230? Konkrety proszę, bo obecnie na kilkadziesiąt odpowiedzi może 5 było takich w których padlu konkretne korzyści. Nie chcę kupić żeby mieć, chce kupić i korzystać, a najlepiej wykorzystać :D
3
[#58] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@KoLi, post #57

moze powiedz o jakich konkretnie grach myslisz, bo raczej prawie zadna nie wykorzysta ani jednej ani drugiej karty :) kupujac 1230 blokujesz sobie mozliwosci rozwoju. ja mam tf 1230 z najlepsza 030, ale lezy w szafie. jakos nie specjalnie zaluje zakupu, bo dalem za nia niecaly miesiac temu 500zl. mimo wszystko nie ma mozliwosci dolozyc do niej FPU, a to juz sie moze przydac bardziej niz 100mhz.

wiec tutaj dochodzimy do wniosku, ze tf1260 bedzie najlepszym rozwiazaniem, na poczatek z LC za 300zl, a pozniej podmienic na pelna rev6 (lub inna rev, ale chyba latwiej zdobyc rev6 obecnie), i sprzedac LCka, tylko w ten sposb bedziesz mogl cieszyc sie wszystkim co na amige powstalo :)

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 13:09:00 przez juen
[#59] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@juen, post #56

Frajer to ktoś kto kupuje coś ewidentnie drożej niż da się to samo albo lepsze nabyć gdzie indziej taniej. Pilnowanie handlarzy za ile kupili sprzedawany towar i ile na nim chcą zarobić to już jednak nie zdrowy pragmatyzm a przejaw jakiejś nerwicy natręctw nie...

Można się martwić i troszczyć o innych aby się nie nacięli na handlarzynę jakiegoś lichego co liczy na naiwność ludzką i ostrzegać ich przed pewnymi nie zawsze widocznymi bez wszystkich faktów manipulacjami ale na miłość amigową jeśli to ma przynieść sensowne rezultaty to rób to z jakimś stylem
1
[#60] Re: Co wybrać rf1230 czy 1260 z cpu LC?

@KoLi, post #57

W pierwszym poście, jasno określiłeś, ze nie wykorzystasz 60 w najmniejszym stopniu bo grasz wyłącznie w gierki z whdload.
Nie interesują cię użytki ani dema.
Ale chcesz mieć 060 bo tak.
Wiec kupuj 60 i nie marudź
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem