kategoria: A1200
[#1] DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?
Witam.
Jeżeli chciałbym rozpakować zawartość spakowanych danych z pliku LHA, to w DOpusie w konfiguracji menu mam wybrane i wpisane:
AmigaDOS C:LHA x {f}
Gdy kliknę na 'New entry', to mam do wyboru: AmigaDOS, Workbench, Batch, ARexx i Command.
Poniżej mam zaznaczone opcje: CD destination, Do all files, Output window i Rescan destination.
Polega to na tym, że w DOpusie po lewej stronie mam zaznaczony plik LHA, natomiast po prawej stronie mam wybrany wolumin (np. RAM:) do jakiego ma się rozpakować zawartość spakowanych danych z tego pliku LHA. Następnie po kliknięciu na przycisk w menu 'LHA Ext', pokazuje się okno wyjściowe (output window) i widać jakie pliki/katalogi rozpakowują się. Niestety nie pasuje mi taki patent. Kiedyś widziałem jakiś filmik na youtubie jak ktoś po dwukrotnym kliknięciu na plik LHA przy pomocy DOpusa na Amidze, wszedł w zawartość spakowanych danych. Wtedy w takim archiwum LHA można robić z plikami/katalogami co się tylko zechce. Podczas kopiowania zawartości spakowanych danych z pliku LHA, już nie widać tego okna wyjściowego z rozpakowywanymi plikami/katalogami.

Jak zrobić w DOpusie, aby po dwukrotnym kliknięciu na plik LHA, można było wejść w zawartość spakowanych danych?
Jakie trzeba wpisać komendy/atrybuty, aby to zadziałało?
[#2] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@krzysiekp41, post #1

Jak zrobić w DOpusie, aby po dwukrotnym kliknięciu na plik LHA, można było wejść w zawartość spakowanych danych?
Jakie trzeba wpisać komendy/atrybuty, aby to zadziałało?


Ja mam:

Workbench lha x {f}

i u mnie dziala ;)
[#3] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Mokry, post #2

Ale on tak już ma i o tym napisał.

Istnieje parametr chyba l (litera "el") lub "v", który sprawia że LHA wyświetla zawartość archiwum. Można sobie podpiąć pod guzik. Chodzi mi też po głowie czy dwuklik na archiwum Lha właśnie tego samego też nie robi.

Ale to w żaden sposób nie pozwoli Ci wyciągnąć stamtąd wybranych plików. Do tego celu najlepszy byłby VoodooX z biblioteką XAD.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 06:14:36 przez mailman
[#4] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@krzysiekp41, post #1

Spróbuj tego skryptu z Aminetu.
[#5] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@mailman, post #3

Z tym że u mnie jest właśnie tak że mogę sobie wejść w dowolne archiwum lha i wypakować tylko te pliki co chce. Po prostu zaznaczam je i daje copy.

OK, teraz się połapałem że ja to robię dwuklikiem myszy. Jeśli to tego jest inna konfiguracja to pozniej to sprawdzę jak będę miał chwile.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 18:43:04 przez Mokry
[#6] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Mokry, post #5

DOpus u mnie tak traktuje pliki ZIP. Mogę wejść jak do katalogu, natomiast LHA, wyświetlana jest zawartość, listing archiwum.
[#7] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Mokry, post #5

Od jakiegoś czasu interesuję się tą ciekawostką. Opcja jak w temacie jest np. w DOpusie 4.18 w AOS 4 lub 4.17 w Coffinie (dla Vampira). Przestudiowałem konfigurację w obu DOpusach, poeksperymentowałem z ustawieniami DOpusa na klasyku (żywcem wziętych z wyżej wymienionych i nic). Musi być jakiś skrypt lub parametr, który pominąłem. Opcja podglądu i wybrania plików do kopiowania/rozpakowania jest bardzo fajna. Może ktoś wie jak to uzyskać.
[#8] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@krzysiekp41, post #1

Polecam zapoznanie się z instrukcją do DirectoryOpus a szczególnie rozdziałem "handling archives". Tam jest wszystko wyjaśnione. W wielkim skrócie chodzi o współpracę DO z XADMaster.library.
[#9] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@krzysiekp41, post #1

Same ustawienia w Opusie nic nie dadzą, potrzebne są jeszcze dwie rzeczy:

  • Wpis do ikony DOpusa FORCEOPENXAD




  • oraz biblioteka xadmaster.library


Dodam jeszcze, że działa to również z archiwum zip|7z

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 14:54:32 przez Umpal
5
[#10] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Umpal, post #9

Plus wylaczenie reakcji na dwuklik archiwum.
[#11] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Umpal, post #9

Tak, sprawdziłem przed chwilą i działa- osobiście musiałem usunąć z Filetypes rozpoznawanie archiwów LHA, LZX, ZIP itp. OK
[#12] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@BULI, post #11

U mnie również działa. LHA, TAR, ZIP, RAR, 7Z ale nie LZX... Generalnie żaden program korzystający z XAD nie rozpoznaje tego typu archiwum. Posiadam taki deskryptor w Libs:XAD wypakowany z archiwum xadmaster020.lha, które oczywiście pobrałem z Aminetu. Klucz do XADMAster również posiadam i siedzi sobie w S.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?
[#13] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Ponki1986, post #12

Chyba sam rozwiązałem problem. Skopiowałem ponownie deskryptor LZX z archiwum do Libs:XAD i po resecie wszystko działa.
[#14] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Ponki1986, post #13

Tak, miałem Ci pisać- LZX też działa ok, racja
[#15] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@BULI, post #11

Odpowiedź na:
Tak, sprawdziłem przed chwilą i działa- osobiście musiałem usunąć z Filetypes rozpoznawanie archiwów LHA, LZX, ZIP itp. OK


Tak z ciekawosci spytam czy dziala Ci teraz nadal mozliwosc rozpakowania archiwum przez przeciagniecie nazwy pliku z jednego okna do drugiego?
[#16] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@kempy, post #15

Nie działało bo stwierdziłem, że nie będzie mi to potrzebne i to usunąłem.
Jednak gdy zrobiłem kilka praktycznych testów to stwierdziłem, że ta funkcjonalność jednak się przydaje (np z archiwami gdzie w środku pliki nie maja bitu E i nie można ich skopiować pod DirOpusem).
Więc obecnie przywróciłem rozpoznawanie archiwów i działa przeciąganie-rozpakowywanie, ale wyłączyłem reguły dla dwukliku- tak jak pisałeś wyżej ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 14:20:08 przez BULI
[#17] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@kempy, post #15

U mnie, bynajmniej LHA, zaznaczyłem jeden plik i normalnie skopiowałem go do lokalizacji w drugim panelu. Z ciekawości muszę sprawdzić inne formaty archiwów. Do tej pory byłem szczerze mówiąc nieuświadomiony, że Directory Opus 4.x posiada takie możliwości. Do tej pory był u mnie "Número uno" wśród menadżerów plików, a zaraz po nim Filemaster 2.2. Natomiast teraz jeszcze bardziej wyprzedził konkurencję

Zastanawiam się teraz na Magellanem...
[#18] Re: DOpus - jak wejść w zawartość spakowanych danych z pliku LHA?

@Ponki1986, post #17

Działają Zipy, 7zipy, TARy, LZXy, LHA.
W DOpusie można też wchodzić w DMSy, ale widzę, że u mnie po wejściu w DMA, mogę wyświetlić zawartość, ale nie mogę skopiować pojedynczych elementów i po wyjściu z archiwum mam zawieszkę Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem