[#1] ColorPicker
Przy okazji testowania nowych wersji E-VO urodził się mały utilek, zainspirowany narzędziem pobierania koloru z obrazu w programach graficznych - z tym że pozwala zbadać kolory na całym ekranie Workbencha.

Może komuś się przyda, ja potrzebowałem przy okazji meblowania blatu :)



Działa na każdej Amidze z OS 3.0+.

Download via Aminet: ColorPicker
7
[#2] Re: ColorPicker

@vojo, post #1

Dodałbym jeszcze pokazywanie numeru koloru w palecie. Który i tak na pewno masz w programie ustalony, żeby pokazać wartości RGB.
1
[#3] Re: ColorPicker

@Krashan, post #2

Słusznie, dodam.
Zmienna z numerem koloru jest nawet w odpowiedniej funkcji, dodam do pola z nazwą pena, czyli będzie np tak:
2: DETAILPEN
[#4] Re: ColorPicker

@vojo, post #1

Świetny program, na pewno się przyda. A tak przy okazji zapytam, czy ktoś zna taki program, który potrafi zapisać paletę WB, nawet jeśli ten jest ustawiony w większej głębi? Mam na myśli pierwsze 8 bitów, które działają w trybie emulacji gdy WB odpalony jest na karcie graficznej.
[#5] Re: ColorPicker

@vojo, post #1

Jak się nie mylę to R-Tea napisał kiedyś podobny program ale bodajże dla MorphOS.
[#6] Re: ColorPicker

@vojo, post #3

Hej, mam pytanie. Jak ustalasz, który to kolor systemowy - FILLPEN itp. ? Szukasz go w tablicy dri_Pens w DrawInfo?

Wydaje mi się, że podobna funkcjonalność jest w programie Palette kiedy klikamy w okno podglądu palety.

Poza tym fajowy i pomysłowy program. Dzięki.
[#7] Re: ColorPicker

@Hexmage960, post #6

mam pytanie. Jak ustalasz, który to kolor systemowy - FILLPEN itp. ? Szukasz go w tablicy dri_Pens w DrawInfo?


Tak, tablica pens w drawInfo.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 11:55:07 przez vojo
[#8] Re: ColorPicker

@nostrum666, post #5

Jak się nie mylę to R-Tea napisał kiedyś podobny program ale bodajże dla MorphOS.

jeśli chodzi Ci o Hexaco, to był to program do czegoś innego, choć faktycznie jakieś podobieństwo w GUI można wypatrzeć.
[#9] Re: ColorPicker

@vojo, post #1

Na Aminecie jest już wersja 1.1, zmiany:
* wyświetlanie numeru pobranego pena w palecie systemowej
* dodany parametr PUBSCREEN (Shell + tooltype) do wskazania ekranu publicznego, na którym chcemy badać kolory
1
[#10] Re: ColorPicker

@vojo, post #9

Wersja 1.2 - dodana obsługa schowka systemowego



https://bitplan.pl/amiga
4
[#11] Re: ColorPicker

@vojo, post #10

Nie podoba mi się ten odnośnik do strony internetowej w głównym oknie. Nie da się zrobić w menu jakiejś pozycji „About…” i tam umieszczać takie rzeczy? Bo w chwili obecnej wygląda to, moim zdaniem, bałaganiarsko.
[#12] Re: ColorPicker

@Cedrat, post #11

Nie podoba mi się ten odnośnik do strony internetowej w głównym oknie. Nie da się zrobić w menu jakiejś pozycji „About…” i tam umieszczać takie rzeczy? Bo w chwili obecnej wygląda to, moim zdaniem, bałaganiarsko.


A mi się podoba, i w chwili obecnej wygląda to, moim zdaniem, elegancko.



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 18:59:27 przez vojo
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem