[#1] Hexaco
Stworzyłem ten mały programik na własne potrzeby, gdy dłubiąć w CEd-ku jakiś HTML, i chcąc ustawić kolor dla np. czcionki, czy tła, musiałem odpalać np. jakiś program graficzny i "wizualizować" sobie kolor, aby następnie przepisać do CEd-a jego wartości RGB. Długo się nad nim biedziłem, ale w końcu jest pierwsza, surowa wersja, więc dlaczego by nie upublicznić.
Proszę was o testy: w szczególności AmigaOS 3.x, ale też OS4, MOS, WinUAE.
Snapshoty okienka mile widziane.
Hexaco
[#2] Re: Hexaco

@R-Tea, post #1

Mam dwa dziwne zgłoszenia, że podobno załączona ikonka programu jest jakaś trefna, bo się nie wyświetla. To jest zwykła newicon zrobiona z brushy w palecie 64 col. Chciałbym jakieś potwierdzenie z OS3.x na klasyku, bo obydwa wspomniane raporty są z WinUAE.
[#3] Re: Hexaco

@R-Tea, post #2

Brakuje w tej ikonie , standardowej ikony.
Najpierw zrób zwykłą ikonę , a potem dodaj newicons
[wyróżniony] [#4] Re: Hexaco

@R-Tea, post #2

Normalnie na 3.9 działa.

[#5] Re: Hexaco

@Norbert, post #3

@ Norbert
Nie rozumiem określenia "ikony w ikonie". Ja w AmigaOS (i pochodnych NG) rozróżniam trzy standardy ikon: stare, chyba max 4 kolorowe ikonki, późniejsze Newicons (do 256 kolorów) oraz zapożyczone z mainstreemu zwykłe ikonki PNG.
Ikonka więc może być w jednym z tych trzech standardów. Moja jest standardu Newicons. Nie rozumiem jak do (środka?) ikonki typu Newicons włożyć (?) jeszcze ikonkę starego typu. Dopiszę do wymagań Newicons.

@ TechNineWonder
Dzięki. O to właśnie mi chodziło. Kopiowanie do Clipboardu działa?


Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 23:20:24 przez R-Tea
[#6] Re: Hexaco

@R-Tea, post #5

Odnośnie ikonek:

Pliki kolorowych ikon w AmigaOS3.5 i 3.9 (np. z zestawu GlowIcons) zawierają w sobie dwa obrazy: stary i nowy. Można oba te obrazy edytować w edytorze ikon.

NewIcons też zawiera stary obraz wyświetlany, kiedy nie ma się zainstalowanego pakietu NewIcons. Zazwyczaj jest to biały kwadracik.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 23:28:59 przez Hexmage960
[#7] Re: Hexaco

@Hexmage960, post #6

No to zwracam honor Norbertowi.
Czy edytor z OS3.4 lub 3.9 pójdzie pod MorphOS-em? Próbowałem kieyś z Iconianem. Uruchomił się, ale jest nieużywalny.
A tę ikonkę narysowałem w PPaincie i w PPAincie też ją "wyeksportowałem" przy pomocy odpowiedniego skryptu Arexxa.
[#8] Re: Hexaco

@R-Tea, post #5

Hex: i dec: "działa" z bin: jest problem nie działa za bardzo

Zapisywanie działa nie działa tzn: hex: i dec: jako tako z bin: jest problem.

Takie Guru udało mi się uzyskać:

0100 000F Task: 08653AD0

0100 000C Task: 089F1D20

Oczywiście z żółta ramką. Pierwsze może być nie związane bo to było gdy otworzyłem na raz kilka plików "0".

Drugie wali cały czas przy zapisie, udało mi się je złapać na Pause w SnoopDos.

Od razu Guru nie ma trzeba trochę poklikać.


To pierwszę pojawia się w ogóle nawet jeśli tylko raz kliknę w "0" a SnoopDos pokazuje

0.info |Read| Fail
PROGDIR:0.info |Read| Fail

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 23:58:43 przez TechNineWonder
[#9] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #8

Hex: i dec: "działa" z bin: jest problem nie działa za bardzo

Zapisywanie działa nie działa tzn: hex: i dec: jako tako z bin: jest problem.


Jaki jest problem z bin? Co to znaczy "nie działa za bardzo"? Jekieś szczegóły?
Zasada działania jest prosta, i taka sama przy każdym gadżecie: klikasz "CtC" i zawartość pola powinna się skopiować do Clipboardu. Później możesz wkleić (Amiga+V/Ctrl+V) to gdziekolwiek. Pola pozostawiłem edytowalne dla tradycjonalistów, którzy woleliby kopiować np. przez Amiga+C.
[#10] Re: Hexaco

@R-Tea, post #9

To znaczy że nie zawszę zapisuje. Czasami tak czasami nie.

Jeśli twierdzisz że w kodzie jest wszystko OK to widocznie mam coś z Systemem. Najwyżej nagram Video. Tylko teraz już trochę późno.


Nigdy nie maiłeś tak że np: edytowałeś SS w ED dałeś save i nie zapisało. Bo ja miałem już tak wiele razy. Zawsze jak edytuje SS to otwieram jeszcze raz i sprawdzam czy zapisało.

I teraz uruchomiłem jeszcze raz tylko musiałem zrobić HardReset bo po soft w ogóle zamroziło mi System.


Mam coś z Systemem bo zawartość tego pliku raz tam jest a gdy kliknę drugi raz to już nie ma. Co wydaje się dość nie naturalne.

Ja to w MultViev otwieram tak w ogóle.

I dalej po chwile testów wyskakuje GURU. Tego się nie da opisać w słowach, bo nie chce mi się tyle pisać... Na Video będzie widać oco mi chodzi ale to nie dzisiaj.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 00:14:02 przez TechNineWonder
[#11] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #10



Video



Guro pojawiło się po drugiej próbie otwarcia "0" EditPadem. Nie wiem bo ED nie da się zapisać zmian w pliku "0" EditPadem się da. Po takiej operacji plik nie jest nadpisywany przez Hexaco. Gdy Hexaco jest otwarty powinien chronić dostępu do pliku tak mi się wydaje.

Po za tym to może być wina MultiViev i czemu jest jakiś egzotyczny format FTXT i trzeba to otwierać MultiViev nie może być zwykły plik tak żeby dało się otworzyć ED?


Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 22:49:11 przez TechNineWonder
[#12] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #11

Po co w ogóle ruszasz plik 0?
To jest systemowy schowek i on zapisywany jest we własnym formacie.

Zrób taki test
Skopiuj w Hexaco dowolny parametr i wklej do do programu który obsługuje schowek.
Napisz czy dane się przenoszą

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 10:52:42 przez Norbert
[#13] Re: Hexaco

@Norbert, post #12

Zorbie test później.

Po co w ogóle ruszasz plik 0?


Jak to po co? jako "rzetelny tester" muszę sprawdzić każdą opcje. Np: UAE chroni dostępu do pliku .uaerc i gdy emulator jest uruchomiony to nie da się go zapisać.
[#14] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #13

Ale my tu rozmawiamy o Hexaco.
Schowek jest dostępny w systemie i może być wykorzystany przez wiele programów.
Czy sprawdziłes ze pliki schowka są chronione przez system?
[#15] Re: Hexaco

@Norbert, post #14

Ale my tu rozmawiamy o Hexaco brawo!

Uae to był tylko przykład. Po za tym ED 2.0 nie da się zapisać zmian w pliku "0".

Jak mam to skopiować z Hexaco do schowka? klikam RA+c i kopiuje i teraz jak mam to wysłać do schowka jest jakiś skrót z klawiatury czy coś?

A i po edytowaniu pliku EditPadem plik jest nadpisywany tylko nie zmienia ikonki.
[#16] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #15

Zająłes się schowkiem a nie programem.
Hexaco korzysta z clipboard a ty nie potrafisz tego wykorzystać.

Kopiowanie do schowka to Amiga+c
Wklejanie ze schowka Amiga+v

W schowku mogą być różne dane . od tekstu, obrazkow po sample.
A to jak je wykorzystują programy zależy od programisty.

Skopiuj liczbę z hexaco i wklej ją do CLI czy IBrowse. Działa.
[#17] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #15

@ TechNineWonder
Jak mam to skopiować z Hexaco do schowka?


Nie rozumiem twojego pytania. Przecież na wideo widać, że wielkokrotnie klikasz w przyciski "CtC". Naciśnięcie "CtC" kopiuje zawartość odpowiadającego mu pola string do schowka (amigowi konserwatyści mogą użyć RA+c). Następnie w ED, CEd, czy w czym tam chcesz dajesz RA+v i powinno ci wkleić zawartość schowka.

Dodam, że JA nawet nie wiedziałem o istnieniu pliku "0" z RAMie - widać na tyle słabo znam AmigaOS.
I proszę mi tu nie zarzucać, że format tego pliku jest jakiś trefny, bo Hexaco ich sam nie tworzy. Robi to za niego system! Przypuszczam, że clipboard.library
Aha, u mnie też systemowy ED nie wyświetla zawartości pliku "0", ale już CEd owszem.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 20:04:25 przez R-Tea
[#18] Re: Hexaco

@R-Tea, post #17

A tak przy okazji, to MorphOS-owe datatypy rozpoznają plik RAM:Clipboards/0 jako "IFF Text Document"
[#19] Re: Hexaco

@R-Tea, post #17

Mniejsza z tym nie wiedziałem że RA+C kupuje od razu do schowka myślałem że po prostu kopiuje a do schowka kupuje się jakimś innym skrótem.

I do tego że po naciśnięciu CtC pod RA+V mamy skopiowaną zawartość tylko myślałem że odczytuje ją się z pliku "0". Pisałeś o kopiowaniu do schowka więc sprawdzałem schowek.


Tak że pewnie Hexaco działa tak ja ma działać.
[#20] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #19

No to, przy okazji, obaj nauczyliśmy się czegoś nowego o AmigaOS. Ty, o tym jak pięknie i prosto działa Clipboard, a ja o tym, że wykorzystuje do tego pliki tymczasowe w RAM:

Cieszę się, że Hexaco u ciebie działa. Jeszcze tylko muszę rozwiązać problem z nie w pełni funkcjonalną ikonką standardu Newicons.
Narysowałem ją i wygenerowałem w Personalu. Do zapisania ikonki użyłem skryptu
http://aminet.net/gfx/ppaint/pp2ni.lha
Nie wiedziałem, że newicons, oprócz nowych, wielokolorowych obrazków, mogą zawierać też 4-kolorowe alternatywne obrazki dla systemów bez obsługi Newicons.
Niestety, ten skrypt tego nie uwzględnia.
Jakim narzędziem na MorphOS mogę wykonać taką ikonkę?
[#21] Re: Hexaco

@TechNineWonder, post #19

I po co było tyle "jadu" ?

Dalej rozmawiamy o Hexaco czy schowku?

Trochę mylące jest Ctc.
Nie wiadomo do czego to służy.
Może warto było dac tu obrazek/ikonę typu


Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 10:44:40 przez Norbert
[#22] Re: Hexaco

@R-Tea, post #20

Przy zapisie ikony zaznacz juz istniejąca standardową ikonę.
Dane z newicons zapisza się w tooltypes a klasyczna ikona zostanie nie ruszona.
[#23] Re: Hexaco

@Norbert, post #21

@ Norbert
Trochę mylące jest Ctc.


Raczej zrobię dymki pomocy.

Odnośnie ikony programu, czy przez zaznaczenie masz na myśli, wskazanie już istniejącej już ikony w filerequesterze, który do zapisu otworzy PPaint?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 11:10:50 przez R-Tea
[#24] Re: Hexaco

@R-Tea, post #23

Tak właśnie..

Dymki tez mogą być.
[#25] Re: Hexaco

@Norbert, post #24

Wersja z dymkami pomocy (tylko dla przycisków) i poprawioną ikonką programu (mimo, że ikonka jest Newicons, to powinna wyświetla się również bez pakietu Newicons).
Poza tym lekko przeorganizowane GUI.
Bardzo mile widziane testy (szczególnie na OS3.x, OS4.x i WinUAE) oraz graby okienka. Chciałbym dodać do archiwum grab z każdego systemu.
Link oczywiście ten sam: Hexaco 0.9.1

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 15:50:40 przez R-Tea
[#26] Re: Hexaco

@R-Tea, post #25

Może jednak ktoś tutak, skusi się na dalsze testy?
Mam odzew z Amigaworld.net, że program wywala się na OS4. Tu jest crash log z GrimReapera.
Może ktoś z doświadczonych developerów wskazałby, gdzie szukać przyczyny?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 19:11:40 przez R-Tea
[#27] Re: Hexaco

@R-Tea, post #26

Mam w końcu wersję, która powinna działać również na OS4.
link.
Wersja okrojona o lampki, ale tylko chwilowo.
Prośba o przetestowanie.
[#28] Re: Hexaco

@R-Tea, post #27

Nowa, na powrót pełna wersja z lampkami i po fixach.
Hexaco 0.9.1

Wiem, że nie jest to zarąbista strzelanka, ani wypaśna platformówka, ale może jednak ktoś (w przypływie świątecznej dobroci) ściągnie na OS4,i poświęci te 40 sekund na odpalenie i poklikanie?
[#29] Re: Hexaco

@R-Tea, post #28

A jak to jest ze na os3.x czy Morphos działa poprawnie, a na os4 coś się wywala?

Co udało ci się odkryć na przykładzie Twojego programu ?
[#30] Re: Hexaco

@Norbert, post #29

Wygląda na to, że było kilka baboli, które OS3.x i MOS jakoś tolerowały, a OS4 ich nie trawił.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem