[#31] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #1

Udało mi się ogarnąć problem z OS4. Wg dotychczasowych zgłoszeń (niestety tylko od 2 userów z zagranicy) program w najnowszej wersji 0.9.5 śmiga ok na OS4. Ale potrzebuję więcej testów jednak: OS4.x, MorphOS, OS3.x. Liczę na Was. To tylko kwestia odpalenia i poklikania - raptem kilka minut zabawy.
I jest NOWOŚĆ w tej wersji: możliwość konfiguracji przez ToolType-y! Zawsze uwielbiałem ten charakterystyczny tylko dla AmigaOS ficzer.
I prośba o graby okienka Hexaco (samego okienka bez blatu WB): MorphOS, OS4, OS3. Chcę je dołączyć do oficjalnego archiwum.
Hexaco 0.9.5

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 02:43:14 przez R-Tea
[#32] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #31

We wcześniejszej też śmigał pod OS4. Feedback działa w obie strony - pisz coś, a nie tylko "ok, teraz sprawdźcie kolejną wersję".
Dlaczego przedtem się wysypywał?
[#33] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #31

Działa, aczkolwiek korzystanie z tooltypów stało się koniecznością ;] (najlepiej ustaw domyślnie zamiast 4096 te 32768).
[#34] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@adam_mierzwa, post #32

@ adam_mierzwa
Generalnie, najprawdopodobniej wysypywał się przez przyrównanie stringa do char. Ale niemam pojęcia dlaczegona jednej maszynie z OS4 śmigal, a na innych był crash.
Stack poprawię. Dam 32768.
A co masz na myśi z tą koniecznością? Źle zrobiłem, że je dałem?
[#35] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #34

Domyślnie jest ustawiony za mały stos, konieczność w sensie że pierwsza rzecz po (nieudanym) uruchomieniu to trzeba ustawiać. Nic zgryźliwego wbrew pozorom.
Generalnie jestem "fanem" testów negatywnych. To znaczy program musi wg mnie działać tak żeby uwzględniał wszelkie sytuacje. Tu niestety jest wielkie niezrozumienie w środowisku OS4, bo większość nie potrafi odróżnić konstruktywnej krytyki od narzekania, a rzetelnych testów od czepiania się.
Jak zauważyłeś to działa w "środowisku" dziwnie. To znaczy jest sobie ktoś (ty) który podejmuje trud napisania programu, i okazuje się że większość ma to w poważaniu, nawet nie chce im się odpalić ;] A programy są dobre na tyle na ile byli dobrzy testerzy, bo jeśli program się sypie to bierze się inny. A autor nigdy nie dowiaduje się czemu nikt nie używa (bo u niego i znajomego działa dobrze). Większość osób testuje na zasadzie "odpalam, kliknę, ok - działa". To nie są testy, to są jaja.
W skrócie - ślij do mnie ile wlezie ;)

Jest bardzo ważne żebyś - jeśli planujesz rozwój programu - pisał takie rzeczy jak w poście wyżej. To są ważne informacje dla osób które zaczynają programowanie. Poza tym jeśli chcesz zbudować grupę użytkowników - a jest to myślę że miłe mieć świadomość że jednak grono osób korzysta z programu - to trzeba trochę napisać np. jakie masz plany na dalszy rozwój programu, a jeśli nie ma takich to nad czym będziesz pracował. No jakiś kontakt nawiązać z "publicznością".

Aha, sobie przypomniałem że program SGrab działający jednocześnie jest czynnikiem sprzyjającym wysypywaniu się niektórych programów, ale nie rozumiem dlaczego. No i zmieniające się MUI, to też jest problem. Ale to tak uwaga na boku.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 22:48:47 przez adam_mierzwa
[#36] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@adam_mierzwa, post #35

Domyślnie jest ustawiony za mały stos, konieczność w sensie że pierwsza rzecz po (nieudanym) uruchomieniu to trzeba ustawiać.

Ale o konieczności napisałeś wcześniej w odniesieniu do tooltypów, i tamtego właśnie nie zrozumiałem.

Dzięki za testy, graby i zachętę. Na razie nie mam dalszych planów co do Hexaco. I tak zrobiłem ciut więcej niż pierwotnie planowałem, bo konfiguracji w planie nie było.

Potrzebny mi jest jeszcze grab z OS3.x
[#37] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #36

Dziwna sprawa, na klasyku ikonka programu nie jest widziana jako ikonka. Konsekwentnie program przy uruchomieniu z shella podaje komunikat „Can't find the icon file”.
[#38] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Krashan, post #37

Wynika z tego ze znowu R-tea zapomniał od dodaniu właściwej ikony.
Ikony tradycyjnej z ikona newicons w tooltypes.
Teraz jest tylko ikona newicons
[#39] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #36

Na pewno poświęciłeś dużo czasu i chcesz zamknąć temat ("mieć to za sobą"). Ale gdybyś kiedyś w przyszłości chciał zrobić drugi program, ta sama tematyka, po prostu "większy brat", to mam parę pomysłów.
Nie wiem czy kojarzysz takie strony jak http://colorschemedesigner.com/csd-3.5/ czy https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/, albo programy takie jak ColorSchemer czy ColorImpact. Zresztą takich narzędzi jest dużo.
Chodzi mi o program na tej zasadzie, nie musi mieć aż tak rozbudowany interfejs. Aby miał możliwość na początek zapisywania własnych zestawów palet kolorów. Potem można dołożyć tworzenie palety według określonego schematu (monochromatyczny, analogiczny, komplementarny, półkomplementarny, triadyczny, tetradyczny). No i na koniec generator palet na postawie podanej próbki (np. obrazek bannera, ale to chyba już wchodzę w sci-fi).
[#40] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Krashan, post #37

@ Krashan
Czy aby na pewno ikonka jest w katalogu z programem? Bo tylko tam jej szuka. No i musi się zwać Hexaco.info

@ Norbert
Jest to ikonka Newicons z wbudowaną alternatywną ikonką starego typu, czterokolorową. Wyświetla się ona, gdy nie mamy zainstalowanych newicons.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 20:37:41 przez R-Tea
[#41] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #40

Krashan napisał ze jest ikona tylko nie wyświetla się.

Możliwe ze Krashan ma jedno z pierwszych wersji , w którym jest ta nieszczęsna ikona.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 20:43:54 przez Norbert
[#42] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Norbert, post #41

Jak skasowałem ikonkę i zrobiłem nową edytorem systemowym to program odpalił się.
[#43] Re: Hexaco (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Krashan, post #42

Widocznie ten skrypt do Personala coś kaszani robiąc ikonkę.
Czy jest jakieś dobre narzędzie do ikon (działające w pełni pod MorphOS), które wspiera zarówno stary standard ikon 4 kolorowych, jak i standard Newicons? Iconian odpada - nie działa dobrze pod MorphOS.
[#44] Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #1

Nowa, rozwinięta wersja Hexaco do potestowania. Bardzo wasz proszę o testy. Szczególnie zależy mi na testach na OS3 i OS4.
Jedną z nowości jest możliwość edycji koloru, nie tylko suwakami, ale też poprzez wszystkie dostępne pola String. Dodatkowo pole HTMLK name zyskało popup listę z wszystkimi dostępnymi w html nazwami.
Druga nowość to możliwość konfiguracji GUI poprzez tooltypy ikony. Opcjonalnie można wyłączyć pola HTML, Bin i Bits, a slidery dać na lewą stronę okna.
Hexaco 0.9.8
ikonka
Z góry dziękuję za pomoc i przypominam jeszcze, że snapshoty okienka mile widziane. Chciałbym je dołączyć do ostatecznego archiwum przed wrzuceniem na Aminet.
[#45] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #44

Brak ikony amigowej w ikonie.
Program jesli sie nie uruchomi, nie informuje o braku wymaganych bibliotek. ( no nie wszyscy czytają .readme )
[#46] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Norbert, post #45

A, pomijając temat ikony, uruchomił się u ciebie?
[#47] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Norbert, post #45

@ Norbert
Czy umiałbyś wykonać dla Hexaco taką ikonkę, która byłaby zgodna z Newicons, a zarazem ze starszą icon.library obsługującą tylko 4-kolorowe ikony?
[#48] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #47

Tak.
Podeślę Ci.
[#49] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Norbert, post #48

Żeby nie zaśmiecać więcej tematu o zakupie Hollywood dopytam tutaj o twoją wypowiedź, bo odpisałeś mi jedynie o ikonce. Czy testowałeś ostatnie Hexaco 0.9.8 na OS4 i OS3?
Bardzo dziękuję za podesłanie ikonki.


Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 16:28:37 przez R-Tea
[#50] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #49

Potestowalem na klasyku z OS3.9 wersje 0.9.8.
Program byl uruchomiony na karcie graficznej.

Program sie nie zawiesza ani na starcie, ani przy wychodzeniu.

Oto lista moich uwag:
1. Przy ruchu suwakami zadne pole String nie zawiera wartosci z suwakow, sa puste.
Pola te sa tez puste zaraz na starcie programu.
Powoduje to ze nie mozna uzyc gadzetow CtC do zapisu ustawien.

2. Wpisanie w dowolne pole String warosci kolorow nie przeklada sie
to na pokazanie tej wartosci w innym polu String w swoim formacie, czyli:
wpisannie w polu HEX i wcisnieciu Enter nie przelicza tej warosci do Dec ani Bin.
Zmienia sie tylko polozenie suwakow.

3. Wybranie nazwy koloru z HTML Name tez zmienia tylko polozenie suwakow.

4. Funkcja CtC dziala tylko dla ostatnio modyfikowanego pola String lub HTML Name.
Czyli:
Jesli w kilku polach String mam jakies wartosci to CtC dla pola ktore mnie interesuje
nie dziala az do momentu az na jakis nie wskarze i nie wcisne Enter. Dopiero po tym
funkcja CtC sie uaktywnia.

5. Program akceptuje posrednio bledne wpisy, np: wpisujac w pole Dec wartosc
500, 500, 500, co prawda program nie wyswietli takiego koloru ale zapis do schowka jest mozliwy.
To samo dotyczy pola Hex np: 1234567, w tym przypadku powinno byc ograniczenie do 6 cyfr a moge
wpisac 7.

6. Przy modyfikacjach koloru w dowolny sposob tylko kontrolki Bits reaguja odrazu.

7. NAJGORSZY blad programu: Hitowanie.
Jesli zaraz po uruchomieniu, przy pustych polach string wybierze sie CtC, program zahituje.


Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:09:08 przez Phibrizzo
[#51] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Phibrizzo, post #50

@ Phibrizzo
Masakra. Nie spodziewałem się takiej masakry.
Ciekawe czy coś by pomogło gdybym skompilował to na sprzętowym 68k pod OS3.x.
Trzeba będzie spróbować.
[#52] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #51

ale to się chyba tyczy tej najnowszej binarki. Ta z Aminetu nie robi aż takich cyrków.
[#53] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@tbone, post #52

Sprawdzilem wersje 0.9.1 pobrana z Aminetu.
Faktycznie dziala bezblednie. Ale wersja 0.9.8 ma problemy takie jak napisalem wyzej.
Czy jest jeszcze ktos kto moglby to zweryfikowac?
[#54] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@tbone, post #52

@ tbone, Phibrizzo
Najnowsza wersja różnie się od tej 0.9.1 z 4 kwietnia tym, że posiada możliwość ustawiania koloru poprzez edycję wszystkich pól String. I w tym moja nadzieja, bo ogranicza mi to obszar poszukiwań.

@ Phibrizzo
2. Wpisanie w dowolne pole String warosci kolorow nie przeklada sie
to na pokazanie tej wartosci w innym polu String w swoim formacie, czyli:
wpisannie w polu HEX i wcisnieciu Enter nie przelicza tej warosci do Dec ani Bin.
Zmienia sie tylko polozenie suwakow.


A kolor Colorfielda się zmienia?
[wyróżniony] [#55] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #54

Tak.
Dokonanie wpisu w dowolnym polu String potwierdzony Enterem powoduje ustawienie suwakow, ColorFielda, oraz lampek Bits.

Moja propozycja: gdybys zastosowal jedno pole string dla Hex, Dec i Bin. Tryb w jakim bys chcial miec to wyswtlane wybieralbys gadzetem cyklicznym.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 20:41:41 przez Phibrizzo
[#56] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Phibrizzo, post #55

Hmmm, przyznam, że zaintrygował mnie ten pomysł szeroki uśmiech
[#57] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #56

Cześć R-Tea!

Miałbym małą prośbę - czy w nowej wersji mógłbyś pokusić się o komentarze do kodu, który udostępniasz wraz z programem? Może wreszcie mi się uda usiąść do PortablE, a tutaj by się jakieś przykłady przydały. Niecałe 500 linii kodu to nie jest jakaś zatrważająca wielkość, a wartość edukacyjna zawsze jakaś będzie. Co myślisz??
[#58] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@Lokaty, post #57

No problem. Cieszę się, że mój lamerski kod się do czego przyda. Komentarzy już trochę zawiera, ale mogę się wysilić i dać więcej.

-----
Poza tematem. Czy spotyka się jeszcze GGUA? Bywasz tam?


Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 18:14:44 przez R-Tea
[#59] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #58

Jeżeli to nie problem to bym poprosił.

Co do GGUA to od dobrych kilku lat jest nieaktywne. Miejscówka się skończyła, exec "rozlazł się w szwach" i tak to poszło w uproszczeniu. Całe szczęście jest więcej spotkań niż za czasów GGUA, więc jest się gdzie udać. Różnica taka, że jest bardziej "multisystemowo".
[#60] Re: Hexaco 0.9.8 (małe narzędzie kodów kolorów RGB)

@R-Tea, post #56

Sprawdzilem nowa wersja na klasyku oraz MOSie.
Pod obydwoma systemami zachowuje sie tak samo. Po krotce:

1. Zmiana suwakow zmienia wartos pola String, ale reczne wpisanie w to pole jakiejs wartosci,
nie przynosi zadnego rezultatu. Suwaki na to nie reaguja, pole ColorField rowniez nie ulega zmianie..

2. Gadzet cykliczny nie powoduije zman formatu liczb.

Innych problemow narazie nie zauwazylem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem