[#1] Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe
Było już o kolekcjach Amig, to teraz może o nośnikach do nich?

Zawsze jak ktoś chciał się pozbyć dyskietek, to nieodmawiałem. Trochę się przez ten czas nazbierało i nie wiedziałem nawet ile tego mam. Przy okazji świąt chciałem je jakoś poukładać i posegregować, no ale najpierw musiałem je zebrać w jednym miejscu.
Z ciekawych nośników jest kilka transparentnych i troche białych z logiem C= na blaszce(takich nie widziałem w latach 90tych).
Kilka ED, no ale takich Amigi już nie obsługiwały w pełnej gęstości zapisu(Przynajmniej tak mi się wydaje).

Nie sprawdzałem jeszcze czy działają. Przechowywane w suchym miejscu pozamykane w pudełkach. Jest ich jakieś 4150 szt i ważą jakieś 90kg Znalazłem też trochę oryginalnych. Chyba nawet X-Copy, ale to zrobię fotki później.








5
[#2] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Ja też trochę nazbierałem, i nawet nie wiem co na nich jest. Myślałem żeby pozrzucać to wszystko jakimś DrawBridgem, ale zawsze przekładam.
[#3] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Ralpheeck, post #2

Też myślałem, żeby zgrać, ale trochę tego jest i nie wiem czy zdąże przed końcem wszechświata.
[#4] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #3

Nie wiem ile byś floppów zajechał tymi dyskietkami
[#5] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Hubez, post #4

Lepa co miał kanał retro (i nadal ma, tylko ostatnio nie jest aktywny) zgrał chyba więcej jedną stacją od niego dostałem pierwsze pudełko dyskietek, bo wtedy miałem może z 5 sztuk

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 19:57:56 przez snifferman
[#6] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Ostro :) Taką z C= kojarzę ale czy to jest koszer, to już nie byłbym tego taki pewny :) Teraz to już definitywnie mnie zainspirowałeś do zrobienia porządku ze swoim stuffem.

Normalnie mam "w użyciu" 2 standardowe pudełka (dwurzędowe czyli bodaj 50szt) ze sceną dystkietkową (99 procent rzecz jasna na A500) ale szykuje mi się konkretny update, conajmniej kilkadziesiąt produkcji mam już przygotowane do nagrania. Potem jedno takie samo pudełko z dyskietkami "pustymi", gotowymi do nagrania. I jeszcze jedno z "oryginałami" - nazbieranymi przez lata dyskietkami z grami lub programami bez pudełek (w tym sporo polskich, jakieś Pitagorasy, Chemie, Prawa jazdy, Angielski etc.). No i cała szuflada (40x67cm takiego stuffu jak tu wkleiłeś, do przejrzenia, jakieś gry, programy, cholera wie co jeszcze).

Najbardziej unikatowe obok różnych dziwacznych to są chyba zafoliowane pudełeczka z NOS'ami.

Aaaa i jeszcze trafiłem pudełko dyskietek z Sądu Rejonowego czy jak mu tam. Miały iść do zmielenia, ale mielący nie miał serca i trafiły do mnie (z nakazem sformatowania i nieczytania!).

[#7] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@mccnex, post #6

Najbardziej unikatowe obok różnych dziwacznych to są chyba zafoliowane pudełeczka z NOS'ami.

Takie też mam, ale nie ma ich na fotce, tak samo jak 5.25 i dyskietek HD
pudełko dyskietek z Sądu

Ja mam z banku





Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 20:04:10 przez snifferman
[#8] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Ile mam dyskietek? Dwie i pół, dlatego pół że jedna wali błędami odczytu/zapisu.

Edyta: Ta na wierzchu, to właśnie to pół :)




Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 20:12:14 przez waldiamiga
1
[#9] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Wow! Piękna kolekcja

W czasach Amigi i uczestniczenia/robiena copy party trochę kupiłem. Mam około 400 szt. (niezweryfikowane jeszcze, może mi się wydawać). Bijesz mnie co najmniej po dziesięciokroć

P.S. Masz może dyskietki 3'', do Amstrada CPC6128?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 20:20:25 przez Skotos
[#10] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Skotos, post #9

P.S. Masz może dyskietki 3'', do Amstrada CPC6128?

Nie mam takich egzotyków
[#11] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Z Juenem się ścigacie :)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 21:15:26 przez Ralpheeck
[#12] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Skotos, post #9

A w Baltonie już 3calówek nie ma?
Bo kiedyś tam były noname, 3 razy tańsze od markowych dostępnych w innych miejscach.
[#13] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@ZbyniuR, post #12

Jeszcze fotka paru oryginalnych chyba, oraz prawie oryginalny WB3.0



1
[#14] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #13

Prawie oryginał hahaha. :)

No to teraz jeszcze kto ma więcej CiDików i twardzieli.
[#15] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #13



no właśnie dla takich dyskietek się je zbiera :) czekej czekej niech no do chaty wrócę

A ta z WB3.0 z handmade etykietką jest boska 10/10
[#16] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@mccnex, post #15

Mam więcej oryginałów. Te to tak na szybko. Przyjdą mi regały to wszystko poukładam i ogarnę. Tymczasem zastanawiam się nad zgraniem tych dyskietek. No może nie wszystkich, ale może jest tam coś czego nie ma w TOSEC i szkoda, żeby zostało stracone.
[#17] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #16

Gdyby ktoś to chciał zgrywać służe pomocą posiadam kryoflux supercardpro greaseweazle v4 i do c64 zoomfloppy i Ultimate II+ wiec służe pomocą oczywiście za free
2
[#18] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Jest ich jakieś 4150 szt i ważą jakieś 90kg

I co z tym zamierzasz zrobić?
[#19] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Mam równe 100 wyselekcjonowanych, wysoce niezawodnych dyskietek, w dwóch pudełkach, od zawsze. Tyle mi było potrzebne do awaryjnych uruchomień i instalacji systemu oraz do wymiany danych, gdy jeszcze się to czyniło poprzez DiavoloBackup i podobne wynalazki.

Nadwyżki (które oczywiście płynęły szeroką rzeką) konsekwentnie zbywałem. Nie można chomikować wszystkiego, tym bardziej, że chomikami jest też dwójka moich rodziców - chata nie jest z gumy.
1
[#20] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Madman, post #18

I co z tym zamierzasz zrobić?

Poskładam kilka greaseweazle i pozgrywam. Może się znajdą jakieś perełki.

Gdyby ktoś to chciał zgrywać służe pomocą posiadam kryoflux supercardpro greaseweazle v4 i do c64 zoomfloppy i Ultimate II+ wiec służe pomocą oczywiście za free

Dzięki. Gabarytowo byłoby to kłopotliwe. Zobacze najpierw czy sam podołam.
[#21] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Gratulacje kolekcji ;)

Ja mam znacznie skromniejszą - ok. 500 dyskietek 3,5 i jakieś 250-300 dyskietek 5,25. Te drugie są głównie pod C64 ;) Ostatnio kupiłem sporą partię właśnie pod C64 i tu jest potencjał do przejrzenia i zgrania: kilka odpaliłem testowo i wszystko się uruchamia a jest tam sporo użytków pod C64 (głównie pod GEOS). Ale jak wiadomo, czas jak zwykle dobrem najbardziej deficytowym ;)
[#22] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Splavinho, post #21

5.25 też mam "trochę" własnie pod c64 i jakieś na PC 360KB, które chyba były używane w A2000 z kartą PC XT.

Mam nawet stację 5.25 dla Amigi





Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 12:15:14 przez snifferman
2
[#23] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #22

Ooo, ekstra:) Ja niestety stacji 5,25 nie mam do Amigi (w sumie przespałem okres kiedy były łatwiej dostępne), teraz na spokojnie szukam stacji pod Atari 8-bit ;)
[#24] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Ja mam raptem dyskietek ze 20:

1. Workbench 3.2
2. Kilka gier oryginalnych nowych
3. Kilka dyskietek nowych od kolegi na wszelki wypadek (nagrany m.in. Lumberjack)

Moje stare dyskietki zostaly sprzedane w 1995 r.

Od stycznia bede mial tez Amstrada 6128, wiec licze ze jakies 3’’ wpadna mi w lapska!
[#25] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #3

ja mam taką


Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 17:52:30 przez Dorian3d
1
[#26] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Dorian3d, post #25

ja mam taką


ja tyż z A500mini :)
ona mieści dużo ponad 4tys zwykłych dyskietek :)
1
[#27] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Aktualnie mam 10 nowych dyskietek DD kupione na eBayu oraz wiele starszych. Te nowe dyskietki służą mi do instalacji oprogramowania.
[#28] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Musiałbyś to powoli zacząć sprzedawać. Pakuj w pudełka po 10szt./30zł
sprawdzone i sprawne. 1000 opakowań opylisz, to wystarczy
na golfa trójkę.
[#29] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Madman, post #18

Miałbym kilka pomysłów ale trzeba by zataszczyć je na strzelnicę
U mnie 50 sztuk różnych, na razie wykorzystane może ze 12 sztuk.
[#30] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@szczupi26, post #29

3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem