[#31] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@ZbyniuR, post #30

Mam taki kubek na długopisy w pracy. Tylko zamiast trytytek jest ramka wydrukowana w 3D, w którą wkłada się dyskietki.
2
[#32] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

ja mam tyle. siedzi, pije i chrupki
1
[#33] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #20

Odświeżając wątek, udało Ci się rozpocząć zgrywanie? Jak się sprawuje Greaseweazle? Mam też sporo dyskietek i zastanawiam się nad kupnem Kryoflux lub polutowaniem Greaseweazle. Czy Kryoflux jest w czymś lepszy od Greaseweazle?
[#34] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@miau, post #33

On się tylko tak zgrywał...
1
[#35] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@miau, post #33

Tamtych dwóch nie używałem, ale z mojej strony mogę polecić DrawBridge.
Można samemu ogarnąć lub kupić gotowca. Sprawuje się toto bardzo dobrze i nawet można podpiąć bezpośrednio pod WinUAE. Kilka trybów działania, różniących się szybkością i kompatybilnością.
[#36] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@diobou, post #35

Dzięki, dołączyłem się do listy oczekujących, ale wyskoczyło mi, że przede mną jest 1441 osób więc chyba sobie sam to polutuję szeroki uśmiech

Ale nadal jestem ciekaw opinii osób, które próbowały Kryoflux lub Greaseweazle, ewentualnie porównywały je między sobą lub z DrawBridge. Chcę zgrywać głównie dyskietki 3.5" amigowe, ale też PC i makintoshowe, i trochę 5.25" Apple II i Commodore.
[#37] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@miau, post #36

Jeszcze nie polutowałem. W sumie nie trzeba za dużo lutowac, bo można zrobić z Bluepilla. W kazdym razie nie zajołem się tym jeszcze, ale chyba zamówie graty na dniach. Mnie interesuje bardziej czy można podłaczyć kilka stacji do jednego komputera i zgrywać równolegle po 5 sztuk
[#38] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #37

O kurcze, 5 na raz byloby super.
Ja używałem DrawBridge'a do zrzucania kilkudziesięciu dyskietek. Bardzo to powoli szło :(
Warto sobie zrobić lub kupić najpierw jakieś naklejki aby je pooznaczać numerami i tak samo zapisywać pliki.
Skarbów żadnych nie znalazłem, poza 10 kopiami tych samych modulow, gier i demek.
[#39] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Ralpheeck, post #38

Ja mam ze 20 dyskietek.

12-13 to OS3.2, reszta wolna w razie W.

Mam jeszcze kilka z grami nowymi (oryginały).

Ogólnie nie używam, bo mam HDD (microSD) a dane przenoszę via USB (+ ściàgam z netu).

Stare sprzedałem w 1995 r.
[#40] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Ralpheeck, post #38

Tak, zanim zacznę kopiowanie, muszę sobie wymyślić jakiś prosty proces etykietowania i katalogowania.
[#41] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@miau, post #40

No ja chcialem najpierw zgrac a później nie wiem. Chchciałem odetykietować, ale w sumie mam kilkaset bez etykiet i mi to starczy.
Myślałem też o sformatowaniu i sprawdzeniu ile jest dobrych. Każda czynność na całej puli zajmie dużo czasu i się boje zabierać za to. Jakby sie dalo 5 na raz, to bym sobie robil codziennie po 100 czy 200szt.

Wiem, że TOSEC ma sumy kontrolne i można sprawdzać czy są już w archiwum. Jeszcze nie opracowalem metody.
[#42] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@diobou, post #35

Greaseweazle działa też pod Winuae
[#43] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@snifferman, post #1

Mam dwie dyskietki, nowe, bez nalepek, czarne, jedna jest wyjątkowa bo ratunkowa! I do tej pory nie oddałem ich koledze...
[#44] Re: Ile macie dyskietek i czy jakieś są wyjątkowe

@Madman, post #43

No ja ostatnio kupiłem ponad 400szt ale odstąpiłem je koledze, bo miał tylko kilkanaście. Jak będą jakieś w okazyjnej cenie w hurcie to pewnie dokupię. Jestem ciekawy ile z moich jest sprawnych
Mam jakies z banku i wszystkie jakie chwyciłem były sprawne.

Mój plan to chyba będzie zgrać wszystkie i sformatować i odetykietować. Spakować jak nówki i schować na zawsze żartuje. Chciałem sobie ponagrywać i porobić śloczne etykietki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem