[#1] Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !
Mam taki pomysł, a już od wielu lat mi po głowie chodzi i nawet podejmowałem jakieś próby, ogłoszenia w lokalnych portalach, odnalezienia swojej Amigi 1200 zakupionej na giełdzie na Grzybowskiej w 1993 r a użytkowanej przeze mnie w latach `93-`97 i sprzedanej bodaj w `97 r.
Myślę że znalazłoby się paru maniaków podobnie jak ja chcących odszukać swoje komputery z młodości ;)))

Nie wiem jak się mądrze do tego by zabrać, trzeba by zrobić jakiś wątek tam jakoś to uporządkować np:
1. Miejscowość zakupu, miejscowość sprzedaży, możliwie przybliżone daty choćby rok
2. Jakieś cechy szczególne typu: dostawiony dysk hdd 3,5", dostawiony CD, jakaś charakterystyczna przeróbka, cechy szczególne zapamiętane dodatkowe akcesoria np: FG24, karta rozszerzeń np Elsat 4MB z koprocesorem itd

Na przykład moja Amiga jak przypominam miała charakterystyczny szczegół, kiedy upychałem do sródka dysk HDD 3,5" przetarło mi się ścieżki taśmy klawiatury i znajomy WULUTOWAŁ gniazdo klawiatury które zrobił na płaskiej cieńkiej taśmie kolorowej żyłowej drucianej już ...

No taki pomysł...
[#2] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Ok, sprzedałeś swoją A1200 w 1997 i chcesz ją odnaleźć.
Pytanie, po co? Nawet jakby ci się udało, to to już nie ta
sama Amiga, ale komputerek mający po drodze nawet
kilku właścicieli, którzy traktowali ją różnie.
[#3] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Przede wszystkim, marne szanse, żeby A1200, przy intensywności rozbudowy tych komputerów i zmieniających się modach, przetrwała w konfiguracji zbliżonej do tej z 1997. Mam na myśli zestaw wszystkich elementów, łącznie z obudową, ewentualnymi ekranami, itp. Płyta raczej była po drodze w towerze, przewinęło się po kilka dysków, napędów, klawiatur, flopów. Tamta Amiga, jeśli cokolwiek z niej zostało, jest teraz częścią jakiegoś ulepa, lub kilku.

Większe szanse na kompletność byłyby w przypadku A500, A600, ale, powiedzmy sobie, te maszyny kupowano w 1997 jako bieda-konsole i nikt się z nimi nie pieścił specjalnie.
[#4] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Ja ją kupiłem ale ci jej nie odsprzedam nigdy !
[#5] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

W tym przypadku stara miłość rdzewieje, zwlaszcza jesli ma oryginalny ekran na mbo :)
Sorki, nie moglem sie powstrzymac
[#6] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Nie znajdziesz, zapomnij. Przez moje ręce przeszło też kilkanaście Amig, nie pamiętam nawet od kogo i gdzie je kupiłem...

Pamiętam, że moją pierwszą A500 sprzedałem do Chrzanowa w 1998 roku - cech szczególnych BRAK.
[#7] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Modele 3000, 4000 może udałoby się tak zlokalizować, bo jest ich o wiele mniej i nie były za często przerabiane.
[#8] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Mam to samo. A600 sprzedana w 1995 r w Bielsku Białej. Miała charakterystyczny duży enter i w skład zestawu wchodził topstar z drewnianym zamiennikiem przycisku fire.
[#9] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Rozczuliłeś mnie. Przypominam sobie jak szukałem kota gdy zaginął. Nie wiedziałem że są ludzie którzy mają takie przywiązanie do rzeczy martwych i po tylu latach chcą je odszukać. Życzę ci sukcesów w poszukiwaniach.
[#10] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@djpiotrs, post #9

No ta miała BARDZO CHARAKTERYSTYCZNĄ cechę, myślę że dużo takich nie ma, a może tylko TA JEDNA, wylutowane z płyty gniazdo klawiatury i wlutowana taśma kolorowa wielożyłowa bodaj 40-to ? płaska i wlutowane na koniec tej taśmy gniazdo...
[#11] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #10

Miałem taką Amigę, gdzie ktoś wylutował gniazdo klawiatury, dolutował przewody (a'la taśma IDE), całość zalał Glue-Gun, na końcu dorobił gniazdo DB (nie pamiętam ile) a oryginalną obudowę desktop przerobił tak, że była to sama klawiatura. Dorobiono gniazdo din do niej. Ta płyta główna to była rewizja 2B, wsadzona do obudowy Gift'a. Komputer pochodził z Zabierzowa po użytkowniku który zmarł.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 17:26:01 przez Hubez
[#12] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #10

Są chwile w życiu człowieka że trzeba pogodzić się ze stratą ... .
[#13] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@Dorian3d, post #4

Ja ją kupiłem ale ci jej nie odsprzedam nigdy !

Nie mów hop. Autor wątku ma widocznie duży sentyment
do tego egzemplarza i możliwe, że zapłaciłby cenę dużo
wyższą niż jakaś A1200 z allegro.
[#14] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@Hubez, post #11

czy ta taśma była kolorowa ? masz jakieś foto, tym co zmarł byłem ja, to by się zgadzało...
1
[#15] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #14

tym co zmarł byłem ja, to by się zgadzało...



Nie ma sensu dyskutować widzę - Amigę nabyłem w 2007 roku, od czasu jak Ty sprzedałeś minęło 10 lat, mogła przewijać się przez kilka rąk.
[#16] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@mmarcin2741, post #13

heh ja tam nie szukam swoje a 500 pierwszej
[#17] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Heh...
swojej szukac nie musze - na 99.9% jest gdzies na zlomowisku albo juz przerobiona...

Okolo 2003 roku wynioslem Amige na smietnik, plyte glowna zlamalem w pol (mniej wiecej) a blizarda 030 potraktowalem mlotkiem... tak wiec szanse na odnalezienie = 0%


edyta:
ale moze ktos odnajdzie tu swoja....
aktualna a1200 kupilem w 2016 na OLX z Warszawy za ok. 700zl - w srodku byl twardziel 3.5 cala - do tej pory go mam ale nie patrzylem co na nim siedzi



Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 19:22:30 przez pch
1
[#18] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@Dorian3d, post #16

Ja sobie po prostu złożyłem identyczną konfigurację. Zaś samą Amigę kupiłem od pierwszego właściciela, który dbał o nią jak ja o swoją. Szczerze, feeling niespecjalnie cierpi, bez przesady. Może to nawet lepiej, niż odzyskać pierwotną maszynę, przechodzoną przez 500 pensjonariuszy ruskiego sierocińca.
[#19] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@pch, post #17

Ja swoją A600 sprzedałem chyba na allegro i ktoś z Poznania odebrał osobiście/ przysłał kolegę (Jakoś 2003-2004).
Miała popsuty port myszki i zepsutą stację. Była podłączona stacja od A500, która się nie mieściła w środku. Leżała na obudowie. Dodatkowo dałem gratis rozszerzenie Chip z rachunkiem i kartonikiem z klaunem. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Sprzedałem też dyskietki od niej i nie chciało mi się ich liczyć. Ułożyłem jedną na drugą i zmierzyłem miarą. Sprzedałem na metry na allegro
[#20] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@Daclaw, post #18

Oj tam, chodzi o to że jak to mawia K..... wszystkich ......... nie .......... ale próbować warto,
temu myślę sobie zabawa sama w sobie... czy udałoby się, i pewnie gdyby nie ten dość istotny fakt z tym wylutowanym gniazdem klawiatury i danym na kolorowej taśmie drucianej czy plecionkowej podobnej chyba do taśmy IDE tyle że WIELOKOLOROWEJ to bym odpuścił bo fakt, nie wiem nawet czy w Polsce jest 1tys 10 czy 100 tys Amig 1200 ale to jednak sporo, gdyby nie ten dość istotny szczegół właśnie...
Bo że sprzedałem ją w byłym woj. Suwalskim to już raczej zupełnie nie ma znaczenia zważywszy na to że sprzedaż przez internet równa się że równie dobrze mogła już kraj przemierzyć wzdłuż i wszerz ;)))
[#21] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Ja się podepnę po wątek. Poszukuje amigi CDTV, jej cechą szczególną jest to że włącznik jest lekko uszczerbiony (przejechałem po nim lutownicą), w środku było rozszerzenie elboxu. Jesli ktoś ma tę CDTV to mogę zamienić się oddając dobry przycisk zasilania.
1
[#22] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@michal_zukowski, post #21

Wiedziałem że wspomnisz o tym cdtv, bo już kiedyś pisałeś o tej lutownicy :)

Ja po kilku latach odzyskałem a1200 od moich kuzynów. Za darmo dostali i odstąpili za darmo. Zajechali dżoje i niektóre dyski, i komputer nabył żółtego koloru, ale sentyment to sentyment. Do zestawu dorzucili Pegasusa i kilka kartów.
[#23] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Tak czy inaczej fajnie pogadać, poczytać o historiach zakupów Waszych, czy cechach szczególnych, może ktoś coś, gdzieś, przez przypadek skojarzy czyjś sprzęt właśnie po tych charakterystycznych "szczegółach" moja właśnie dodatkowo miała dysk HDD 3,5" napęd CD, karte Elsat 4MB z 4x1MB SIMM, koprocesor MC68881 do tego Grabber Elsat FG24 jakiś sampler też Elasat... i 2 pudełka gier i programów, w jednym pudełku były ponumerowane dyskietki z białą nalepką i niebieskim napisem AMIGA oraz ponaklejane numerki w lewym górnym rogu białe z czerwona liczba od 1-100

NO TO Z GRUBEJ RURY POJADE TERAZ!!! Ale checa !! JAK SZALEĆ TO SZALEĆ - znalazłem nawet ZDJĘCIE MOJEJ AMIGI niestety wykonane prawdopodobnie tylko kliszowym aparatem Zenit 122 lub TTL... widać na nim moją Amigę 1200 !!!, dyskietki, część zbioru Bajtków, Secret Service, C&A itd.. a także Joysticki... heehehehe link

No i najlepsze ... jestem i JA ze swoją Amiga 1200 !!! sprzed ok 30 lat... łomatko ale stary jestem !!! jest i wieża Kasprzaka, kawałek kolumny Mildton 80 oraz kolekcji puszek... oczy na wszelki wypadek zasłonięte haha bo jeszcze mnie kto rozpozna choć może kupiec to wtedy byłoby dobrze :P link

NO CIEKAWE KTO MNIE TERAZ PRZEBIJE SWOIMI POSTEM ??? :)))))))))))))

Pozdrawiam wszystkich kolegów sentymentalnych i bywalców giełdy na Grzybowskiej ! tylko my doświadczyliśmy i wiemy jak wyglądał PIEKNY ŚWIAT !:)))

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 20:06:20 przez amigancik

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 20:08:49 przez amigancik

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 20:10:16 przez amigancik
2
[#24] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #23

A ta czarna książka na gazetkach to przypadkiem nie Deluxe?
1
[#25] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

W 1997 r kupiłem Amigę1200 z wbudowanym twardym dyskiem 850 MB 3.5" - od jakiegoś gościa z Suwałk.
To była zima.
Kupno było przez pośrednika/kolegę (Boro), sprzęt poszedł do mnie do Olecka.
Cena ok. 700 zł.

System był świetnie skonfigurowany, był np. Directory Opus, File Master, MagiC WB i wszystko co tylko się dało - full wypas.
Nawet ShapeShifter z pakietem Office.
Widać było, że pracował na tym zawodowiec, a nie jakiś amator, laik czy dzieciak. Byłem pod wrażeniem!
Była też masa gier, np. Vikings i Gobliins.
[#26] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

@amigancik, lepiej zapytaj tutejszych handlarzy, może przejrzą dla Ciebie swoje stosy amig i znajdą tę właściwą A tak na serio... gdyby p....e allegro nie zlikwidowało całej historii zakupów/sprzedaży to wiedziałbym komu sprzedałem kiedyś moją A500 a tak, pamiętam tylko, że za pierwszym razem jakiś idiota z Mysłowic wylicytował i nie zapłacił, wystawiałem ją drugi raz ale kto i skąd był co ją kupił, nie pamiętam za cholerę, musiałbym grzebać w emailach ale po latach kilka razy mój email zmieniałem na allegro więc byłoby trudne szukać jakichś backupów w mojego programu pocztowego którego wtedy używałem ;) Raz widziałem na allegro taką amigę, z przełącznikiem w tym samym miejscu ale okazało się, że przeróbka tej amigi subtelnie się różniła od tej mojej ;) Nie wiem czy gdybym tą amigę gdzieś zobaczył to czy licytowałbym tylko dlatego, że była kiedyś moja, raczej nie ;)
[#27] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@amigancik, post #1

Jest u mnie pewna nostalgia za moją A500, ale miała ona sporo różnych drobnych problemów, ledwo dychające stacje, niestabilność działania, klawiatura tak sobie działająca, no i estetycznie słabo. Raczej bym jej nie szukał. Pewnie i bym nie znalazł, raczej spodziewałbym się jej w elektrośmieciach. Pamiętam w sumie tylko, że sprzedawałem ją poprzez ogłoszenie w gazecie Anonse za jakąś symboliczną kwotę
[#28] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@Madman, post #26

a nie masz na meilu ?
[#29] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@wnuczus, post #28

musiałbym grzebać w emailach ale po latach kilka razy mój email zmieniałem na allegro więc byłoby trudne szukać jakichś backupów w mojego programu pocztowego którego wtedy używałem


Nie doczytałeś... ale dopowiem, że to nie jest takie proste i obecnie jest to dosyć trudne dogrzebać mi się do starych emaili zwłaszcza, że korzystałem w tamtych latach z The Bat, z innych emaili, gdzieś robiłem kopie ale pod różnymi wersjami programu a ostatnim razem nawet taką bazę szyfrowałem po tym jak odnowiłem (w cudzysłowiu raczej bo to było kilka lat temu) licencję na program, teraz nawet nie jestem w stanie znaleźć gdzie zapisałem jej klucz i gdzie to kupowałem. No problem jest bardzo złożony, ale to OT więc na tym poprzestańmy ;)
[#30] Re: Stara miłość nie rdzewieje, czyli OSP Odnajdź Swoją Przyjaciółkę - AMIGĘ !

@mmarcin2741, post #2

Pytanie, po co?

Z tego samego powodu co zwykle - żeby zrobić ołtarzyk. Jest duża grupa ludzi, którym po ćwierć wieku się przypomniało, że istnieje coś takiego jak Amiga i szukają pudełek, dyskietek, tych koszmarnych joysticków z epoki. A jak to wszystko już zbiorą, zreanimują i odpalą w 2 weekendy wszystkie stare gry to pakują ten cały bajzel w folie, pudełka i ładują do szafy na kolejne ćwierć wieku. Ale Amiga rulez!
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem