[#391] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #388

jak wczesniej postawiles system 3.2 - mając rom 3.2 w a1200 to po wstawieniu pistorma uruchomi się ten system bez problemu nie ma tylko RTG.
[#392] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@BULI, post #387

Na dysku mam 3.1.4 a w pliku na karcie 3.9 :) jak bede z powrotem w chacie podmienie ten w plikh i zobaczymy.
[#393] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@BULI, post #386

Ja mam tak samo z Pi4B, z Pi3A i Pi Zero 2W jet ok.
Z Pi4B czasem mam też taki objaw że muszę wyłączyć i włączyć ponownie bo jak by nie za każdym razem startuje emulacja. Z Pi3 i Pi Zero jest ok.
[#394] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #392

Hmm, czy jest mozliwosc po zabootowaniu z karty SD do Caffeine OS "zobaczenia" dysków podpietych pod Fast ATA ? Jak na razie widzę, ze po zabootowaniu z Micro SD widzę tylko partycje Caffeine, a po zabootowaniu z IDE tylko dyski na Fast ATA .
[#395] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #394

A jakie dyski/partycje widać w earlymenu ?
U mnie dostępne są te na rpi i fastata.
[#396] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #394

a do fastaty jest potrzebne cos dodatkowego ? moze w caffeinie musisz miec jakis dodatkowy device
[#397] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #396

do fastaty jest potrzebne cos dodatkowego ?

chyba tylko to:

http://www.elbox.com/downloads_fastata.html
[#398] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #396

No nic nie jest potrzebne.
Bez softu, działa to jak standardowe IDE w Amidze.
1
[#399] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #398

No nic nie jest potrzebne.
Bez softu, działa to jak standardowe IDE w Amidze.

Tak, ale tylko na pierwszym porcie IDE, żeby dostać się do drugiego w A1200 trzeba już sterownika, albo zmodyfikowany scsi.device
1
[#400] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@BULI, post #399

albo zmodyfikowany scsi.device


na czym TA modyfikacja polega?
[#401] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@BULI, post #399

Tak no ale nie widzi mi po zabootowaniu także dysku na pierwszym porcie.
[#402] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #401

Powtórzę .

A jakie dyski/partycje widać w earlymenu ?
U mnie dostępne są te na rpi i fastata.
[#403] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #401

Mój config od początku miał być taki że z IDE chodzi tylko DVD-Rom. System i Work na
karcie SD. I za nic nie mogłem zmusić tego DVDka do działania. Okazało się żeby
sterownik DVD zadziałał poprawnie muszą być obecna oba napędy MASTER/SLAVE.
Wpiąłem w IDE kartę CF jako dysk i zrobiłem na nim partycje notbootable.
Teraz wszystko śmiga razem tak jak chciałem. Może to Ci jakoś pomoże rozwiązać
problem.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 15:39:45 przez viger
[#404] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@viger, post #403

Dziwne.. ja mam cd-rom "samotny" hddka odpiąłem jak na razie .. i wszytko działa.. Chyba ze miałeś go ustawoiony jako slave a nie single XD
[#405] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #402

Hmm, ciekawe, wczesniej widziałem w bootmenu wszystkie partycje, a teraz widzę tylko to co jest na sd... chyba jest coś nie tak z zasilaniem... bo tak czy inaczej Amiga z pistormem odpala sie raz na kilka przypadków i nie wstaje po resecie, czy też wyjściu z early startup. Dziwne, jak włożę blizzarda 060 działa idealnie...


Edit: po kolejnym uruchomieniu widzę wszystkie dyski w early startup... tylko po kliknięciu boot jest czarny ekran (jakby nie bylo sygnału video, normalnie powinien byc taki bardziej ciemnoszary) i dupa.... ogolnie Amiga wstaje tylko jesli nie wejde w early startup. Raz startuje z Fast ATA, raz z SD... strasznie to losowe wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 16:20:36 przez twardy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 16:25:42 przez twardy
[#406] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #405

No i to chyba nie jest kwestia zasilania. Sprawdzilem na 3 różnych zasilaczach, z podawaniem dodatkowego zasilania do gniazda stacji i bez i zawsze jest to samo. Po probie bootowania z early startup (w bootmenu widzę partycje zarówno Fast ATA jaki i Pistorm), kompletnie czarny ekran jakby nie wczytał się ROM, natomiast jak zabootuję bezpośrednio, system rusza z dysku x najwyższym priorytetem i działa stabilnie, ale przy próbie resetu (cxy z klawiatury, czy programowo) efekt jest ten sam, z tym,że zamiast czarnego czasem szary ekran.

Rom jaki mapuję to 3.1.4, z 3.9 było to samo.
Ta sama płyta na tych samych zasilaczach działa idealnie z Blizzardem 060, chociaż podobne jaja z nie wstawaniem po resecie pamiętam z czasów jak używałem slotów PCI.

Jakieś pomysły?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 20:01:09 przez twardy
[#407] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #406

"natomiast jak zabootuję bezpośrednio, system rusza z dysku x najwyższym priorytetem i działa stabilnie, ale przy próbie resetu (cxy z klawiatury, czy programowo) efekt jest ten sam, z tym,że zamiast czarnego czasem szary ekran." - z klawiatury mam tak samo. natomiast softowy reset mi działa bez problemu, podobnie jak ten z przycisku (fast ata ma chyba "wyciagniety" reset w nakładce na GAYL'a)

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 20:14:18 przez sunater
[#408] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #407

Spróbuje jutro z tym na Fast ATA, co nie zmienia faktu, że nie mogę użyć early startup...
[#409] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@BULI, post #399

OK

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 23:10:49 przez zeno65
1
[#410] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@BULI, post #399

poszełoszeroki uśmiech
1
[#411] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #407

spróbowałem, po resecie z nakladki na Gayla efekt ten sam - czarny ekran, stacja nie klika.
[#412] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #411

Dalsze zabawy: przetarłem złącze krawędziowe drobniutkim papierem ściernym, dogiąłem wszystkie styki w gnieździe PiStorma plus IPA kontakt do gniazda i na złącze krawędziowe. Efekt ten sam, po resecie nie wstaje, po early startup nie wstaje. Testuje w dwóch konfiguracjach zasilania: 1.Tylko zasilacz ATX plus zasilanie wpięte w gniazdo zasilania stacji na płycie 2.Zasilacz ATX tylko do dysków i DVD, a płyta z zasilacza amigowego, bez wpiętego zasilania w gniazdo na płycie.
Efekt ten sam niezależnie od kombinacji.

Jakieś pomysły?
[#413] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #412

Przetestuj jak sie zachowuje jak masz tylko i wyłącznie Pistorma.
Jaki masz ROM na płycie, jaka plyta , masz timing fixa ?
[#414] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cezarykl, post #400

na czym TA modyfikacja polega?

Na stronie Elboxu jest źródło sterownika FastATA pod tym linkiem fastata.c
[#415] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Kwiatki, post #413

Wg twórców Pistorma timing fix nie jest potrzebny... szczerze, nie wiem czy mam... jak to sprawdzic ? Na oko żadnych przeróbek na płycie nie widzę... poza tym na Blizzardzie działa ok.

Jak mam tylko i wyłącznie Pistorma to jest to samo, w sensie jak zaskoczy to zabootuje, ale po resecie dupa.

Anyway zarzuciłem wątek na discordzie Pistorma, na razie ktoś poradził sprawdzić ze starszym release Pistorma.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 14:24:56 przez twardy
[#416] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #415

Jaką masz kartę sd ? Sandisc 32GB?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 14:48:33 przez sunater
[#417] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #416

Kingston 64 GB , ale nie wiem jakie to ma znaczenie...
Na moje oko, po stronie pistorma jest wszystko oko, za każdym razem się uruchamia i wyświetla logo na hdmi. Tu jest coś po stronie amigi, jakby po resecie albo early startup "znikał" ROM.
[#418] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #417

Zrób test pamięci Pistorm.
Odpowiednia opcja w pliku Config na karcie SD na partycji FAT
[#419] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #418

Zrobie, ale po resecie Pistorm dobrze wstaje, przeladowuje core itp. Wiec tu po stronie Amigi jest issue...

Przed chwila podmienilem rom na 40.68 bo tak doradzili na discordzie, ale efekt dokładnie ten sam.
[#420] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@twardy, post #419

Dzisiaj przyszła dostawa różnych adapterów HDMI. W moim przypadku, kiedy w A1200 jest zamontowana "klasyczna" stacja dysków FDD to "kątownik", który @Mariodj wcześniej pokazywał w poście nr #318 nie ma szans się zmieścić, ponieważ wtyk, który do niego wchodzi będzie zajmował za dużo miejsca (nie zmieści się).

Dlatego kupiłem różne akcesoria: przedłużki kątowe 10cm, kątowniki krótkie, beczkę (mostek HDMI-FF żeński/żeński), przedłużki proste 0.3m, 0,5m i trochę innych kabli. Kątowniki "lewe" nie pasują zupełnie - w połowie wysokości gniazda HDMI w Rpi jest PCB z PiStorm - co uniemożliwia ich zastosowania. Ciekawym adapterem jest ten potrójny z 3-ma rodzajami rozmiaru HDMI (oczywiście w tym przypadku nie będzie miał zastosowania).

1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem