[#61] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@teh_KaiN, post #60

Tak samo można było powiedzieć o RTG. Albo nie wiem, grabberze video, który powstaje. Albo obsłudze wifi, która też jest w kolejce. Jest sens marudzić, że czegoś jeszcze nie ma i jest tylko kwestią czasu?

Trafiasz jak kulą w płot. Pytam bardzo wyraźnie - co wniesie Wifi oprócz WYGODY UŻYTKOWANIA? A RGB->CSI oprócz tego, że nie trzeba będzie jechać na 2 monitory? Widzisz, to są właśnie te kwestie o których pisałem od początku - WYGODNE użytkowanie SZYBKIEGO klasyka. Michał Żukowski pisał, że "pistorm to nie vampire i ta prędkość może dać coś rzeczywiście używalnego. No może, szybki 7zip na natywnym kodzie. Albo divx. I co to konkretnie zmieni? Ja rozumiem, że niektórzy odczuwają hype i oczekują dużo (czasem, wg mnie, za dużo). A ja nie marudzę tylko jestem wobec niektórych rzeczy sceptyczny. Dlatego bardzo kurła wyraźnie pisałem, że na ten moment skupić to się trzeba nie nad super duper doomami i innymi duperszwancami tylko nad tym by było tanio, wydajnie, wygodnie i kompatybilnie. I przedstawiłem bardzo konkretne i rzeczowe argumenty czemu niektóre ficzery RPi w AOS nie będą dostępne, a jeśli będą to nie będą używane. I to już jest marudzenie?
[#62] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #61

Chcesz żeby było "tanio, wydajnie, wygodnie i kompatybilnie". No to:
- Jest tanio. Możesz zamówić pcb i złożyć w domu po kosztach.
- Jest wydajnie (wydajniej niż jakiekolwiek turbo 68k).
- Wygodę użytkowania przyniosą wspomniane wifi i rgb2csi jak i dalej opracowywane wodotryski.
- Kompatybilnie w dużej mierze jest, rozwijana jest baza kompatybilności na wiki emu68, problemy są cały czas szlifowane.
To co Ci nie pasuje?

Przeczytałem Twoje posty kolejny raz i nie widzę Twoich argumentów czemu niektóre ficzery rpi nie będą dostępne - widzę tylko stwierdzenia, że nie ma tego, tamtego i jeszcze czegoś, bo nie są one w tej chwili oprogramowane i prawdopodobnie nigdy nie będą. Ja na to mówię, że sprzęt jest wystawiony dla systemu, źródła jak się z nimi zinterfejsować również są dostępne, reszta jest wg mnie kwestią czasu i oczywistym jest, że najpierw się zaczyna od rzeczy niezbędnych, potem od nisko wiszących owoców, a potem się robi te trudniejsze/wymagające więcej pracy.

Bardzo bym Cię prosił o przytoczenie tych argumentów ponownie, najlepiej w bardziej czytelnej formie niż jednoakapitowy post będący znaczną ścianą tekstu, bo szybkie znalezienie informacji w wypowiedziach tego typu nie jest dla mnie łatwe.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 17:13:01 przez teh_KaiN
6
[#63] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@teh_KaiN, post #62

To co Ci nie pasuje?

A gdzie pisałem, że mi nie pasuje?


Przeczytałem Twoje posty kolejny raz i nie widzę Twoich argumentów czemu niektóre ficzery rpi nie będą dostępne

To w telegraficznym skrócie:
3D - driver + API, nierealne. Możesz sobie pisać, że "wystawiona dla AOS przestrzeń adresowa z rejestrami videocore". To nie zmienia zupełnie nic. Samo się to nie napisze, a chętnych wziąć się za taki olbrzymi projekt brak. A właśnie to jest niezbędne by móc ruszyć z takimi rzeczami jak przytoczony już przez kogoś Doom3. Albo w miarę nowoczesna przeglądarka. Mało?
No to może pogońmy vampire dzięki znajdującemu się w broadcomie dekoderowi h.264 i 265! Aaa... nie. Ten sam problem.

Podgląd tego co otwarte na linuksie? No toż radeony GCN i RDNA mają otwarte sterowniki, a jak wygląda kwestia sterownika w AOS4? Robiony za kasiorę jako komercyjny produkt, a nie hobbystycznie? Aaa...

Wiesz jaka jest różnica? Że mnie wodotryski nie interesują i nie mam takiego parcia na szkło. W zupełności wystarczy mi dokładnie to o czym było już dawno pisane. A jak jeszcze uda się ogarnąć USB3 w Pi4 to już w ogóle bomba. A siakieś nowe przeglądarki, sprzętowe akceleracje... za stary wróbel jestem żeby się jarać. Jarałem się jak wychodziły dopałki ppc i pierwsze karty graficzne, kolejne mediatory. Jarałem się jak miał być dragon i shark. A potem przyszła gorzka nauka o tym gdzie amiga jest i gdzie już nigdy nie będzie. Więc nie denerwuje mnie brak "nowoczesnej" przeglądarki, albo brak AGA na maszynach OCS/ECS. I nie wiążę jakiś szczególnych nadziei na nagły wypływ produkcji amigowych dzięki PiStorm. Masz inne zdanie? Spoko. Każdy - jak du... dolne plecy - powinien swoje zdanie mieć. Byle tylko za tym szły jakieś konkretne przemyślenia, a nie koncert życzeń.
5
[#64] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #63

Będę miał przyjemność testować w tym tygodniu gotową zmontowaną kartę.
Jeśli chcecie abym wykonał jakiś konkretny test - piszcie.
Materiał będzie dostępny na moim kanale YT. Podlinkuje po premierze :)

Oczywiscie będą klasyki takie jak SysInfo, czas uruchamiania (od włączenia zasilania), dema na mocne configi jak Rift, oraz kontrolnie Super Frog :P
3
[#65] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #64

1. Chciałbym zobaczyć cały proces bootowania, od „pstryknięcia” na zasilaczu - bez przewijania tego, jak to robi 99% youtuberów.
2. Testy AIBB, są moim zdaniem bardziej wiarygodne od SysInfo, zwłaszcza w przypadku emulacji z JIT’em.
[#66] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #64

1. Z jaka prędkością działa e-uae68k na karcie graficznej.
Gdyby było znośnie, to gierki/programy dostępne byłyby na monitorze HDMI.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 12:24:06 przez Norbert
[#67] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cedrat, post #65



Tak to na A 600 wygląda. Część testów uruchamia się na ekranie RTG.
5
[#68] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #67

Nie wiem jak CM4 z eMMC - czy ta pamięć jest obsługiwana. Ale jeśli taki model z adapterem do PiStorm32-lite jest obsługiwany to powinno być jeszcze szybciej.
[#69] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #67

Samo AIBB powinno się bez problemu uruchomic na GFX.
[#70] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@abcdef, post #68

PiStorm dla A1200 obsługuje Raspberry PI 4. Na SysInfo wypada 4-5 razy szybciej. Będzie jeszcze szybciej.
[#71] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #67

Fajny materiał, lepiej by było przetestować na A1200, może w tym tygodniu pojawia się w sprzedaży u Archi-tech.
[#72] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@miki1406, post #64

Użyj SysSpeeda i zrób moduł.
[#73] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #67

Czyli jednak jest jakiś irytujący splash-screen i niezle opóźnienie przy starcie. Niefajnie.
[#74] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cedrat, post #73

Na RGB nie ma tego splash-screena.
[#75] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cedrat, post #73

Całe opóźnienie, jest związane ze startem systemu. Nie wiem jak miałoby to by szybciej działać.
Splash screen jest na wyjściu HDMI.
[#76] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #75

Sprzypuszczam że obrazek można bedzie zmienić na czarny ekran i splash-screen zniknie szeroki uśmiech
4
[#77] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #76

Odpalcie na tym diablo i np Quake 2 w timedemo
[#78] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@mwb113, post #77

ale nie ma warpa3d eh
[#79] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #75

Całe opóźnienie, jest związane ze startem systemu.


Głupie pytanie, ale po soft-resecie też tyle trzeba czekać?
[#80] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Dorian3d, post #78

Ale jest Wazp3D. szeroki uśmiech
[#81] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #13

Pytanie moze glupie ale czy gry i programy AGA beda dzialac?

Wyciągasz pistorma z Amigi i wraca kompatybilność na poziomie 100%.
[#82] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #13

Działają i można bez wyciągania karty przejść w tryb standardowej A1200.
https://youtu.be/9XxhdudGDuc

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 20:44:55 przez koczis
1
[#83] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@koczis, post #82

Ale jeśli dobrze przeczytałem na Discordzie to ma być opcja bootowania Amigi z zupełnie wyłączoną kartą (bez jej wyciągania).

PS. Ach na końcu wideo jest to nawet pokazane.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 21:49:49 przez kempy
[#84] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@michal_zukowski, post #53

To byłoby super :) MOS na Arm... szkoda, że nierealne już chyba.... :(
[#85] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@teh_KaiN, post #44

Swoją drogą, ktoś ostatnio zrobił benczmark q1 800x600@8bpp software rendering na x5040 vs ps32 emu68 z pi4 podkręconym do 2.2GHz:

PiStorm 41, 36 fps
X5040 77,7 FPS

PiMIGA 2.0 56,14 fps

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 14:19:23 przez koczis
[#86] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@koczis, post #85

PiMIGA 2.0

Powinienes napisać że to Pi400 i Amiberry, bo Pimiga to zbior oprogramowania, który zadziala również na Amidze czy emulatorze.
1
[#87] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #86


Powinienes napisać że to Pi400 i Amiberry

To wynik PI4 z PiMIGA 2.0
[#88] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@koczis, post #87

To wynik Pi4 z Pimiga 2.0 na emulatorze Amiberry
[#89] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #88

"emulatorze Amiberry"
A jest jakiś inny?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 20:01:19 przez koczis
[#90] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@koczis, post #89

np:
fs-use
uae4arm
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem