[#121] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@druzil28, post #117

Inna sprawa że np Hardwired musze uruchamiać na gołej amidze bo sie z ACA 500 nie lubi.. Na pistormie pewnie też beda takie kwiatki. @pong777 - odpalałeś z dyskietek/plików czy z WHDLoad te demka?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 12:30:06 przez sunater
[#122] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mir3k, post #120

Juz teraz z głowy nie podam bo nie mam pistorma pod reką, ale mialem problemy dlatego troche sie zrazilem.
[#123] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #1

Jakby kto pytal.. Archi uruchomił już pre-order :)
[#124] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #123

Nie ma płatnosci przy odbiorze -(
Jakos lepiej sie czuje gdy płace za towar w rece a nie kiedys jak bedzie :)
Troche mnie skrzywiła akcja z joyami :)
1
[#125] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@druzil28, post #124

To preorder - wiec nie dziwie sie, że nie ma.
2
[#126] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@druzil28, post #124

Mogę Ci wysłać i za pobraniem, nie widzę problemu, ale również zgodnie z zasadami preorderu.

Dane do wysyłki i dane do FV23% wyślij mi tylko na maila: shop@archi-tech.com.pl
z tytułem "preorder pistorm32"
[#127] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@sunater, post #121

Z WHDLoad
[#128] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Architect1200, post #126

Pytanie do "ARCHI-TECH"

Chciałbym podłączyć do waszego sprzętu RPi4b 2GB.

1. Czy oprogramowanie na 32GB karcie jest tak zaprojrktowane, że z automatu wykrywa z jakim modelem RPi ma do czynienia.
2. Czy jest jakaś instrukcja do tego? (jak to uruchomić, jak podłączyć by nie popsuć Amigi.
3. Czy potrzebne jest bezpośrednie zasilanie do RPi4, czy Amiga radzi sobie z tym obciążeniem?
[#129] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@koczis, post #128

1. Czy oprogramowanie na 32GB karcie jest tak zaprojrktowane, że z automatu wykrywa z jakim modelem RPi ma do czynienia.
Tak

2. Czy jest jakaś instrukcja do tego? (jak to uruchomić, jak podłączyć by nie popsuć Amigi.
Kończę tworzyć informacje do naszego wiki bazując na pytaniach Waszych z wiadomości.

3. Czy potrzebne jest bezpośrednie zasilanie do RPi4, czy Amiga radzi sobie z tym obciążeniem?
Nie
3
[#130] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@pong777, post #127

Ktoś pytał o E-UAE. Odpaliłem Pinball Dreams pod emulatorem Amigi. Na rozdzielczości LOW i ustawieniach CPU 10, frameskip 1 - czyli płynnie w grach jak tylko się da uzyskuję 53-108 FPS - da się w miarę grać chociaż fizyka kulki trochę inna niż oryginalnie w grze. Na rozdzielczości HI niestety tylko 23 klatki - już czuć "rwanie".
Całość na RPi 3 - pewno pod Rpi 4 powinno być grywalnie na rozdzielczości HI.

I tak jest lepiej niż się spodziewałem OK

Nie mogę niestety odpalić DosBoxa. Tzn uruchamia się ale potem freezuje podczas pisania polecenia MOUNT.

PcTask też mi nie odpala.

MacOS działa super. Warcraft 2 płynniutko, Heroes of M&M trochę ociężale.

Atari ST na szybko Pole Position - super.

Quake 2 wymiata więc inne 3D gierki bez zająknięcia powinny śmigać.

Podsumowując Vampire 2 pójdzie w odstawkę :D

Działa komuś WiFi z Raspberry Pi 3 pod Emu68?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 21:50:56 przez pong777
2
[#131] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@pong777, post #130

Żeby za pięknie nie było to demko

Something Old, Something New, Something Borrowed, Something Blue by Tulou

z efektów wyświetla tylko "Google Earth" i planszę tytułową. Jest słabiej niż na Vampirze.

Kolejny teścik gry na szybko: Diablo działa szybciutko. Jedyna wada - wczytuje się wieki. Miałem już temat odpuścić - myślałem że się wiesza.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 00:10:09 przez pong777
[#132] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@pong777, post #130

co do wifi to chyba sterow jeszcze nie ma od pana autora :) czekamy :)
1
[#133] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mariodj, post #132

Właśnie sprzeczne informacje mam.

Tymczasem ładna recka PiStorm32 lite od Miklosa:



Kolejne szybkie testy:

* Hollywood działa ale tylko wersja bez FPU
* State of the Art gliczuje i działa za szybko
* Lotus 2 gliczuje
2
[#134] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@pong777, post #133

To fajny kawałek sprzętu dla Amigi 68k. Amiga z taką kartą turbo goni Amigi NG. Super. Nie musi być w 100% kompatybilna ze starością.
[#135] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@djpiotrs, post #134

Amiga NG nie będąca w 100% kompatybilna jest be, ale Amiga 68k z kartą goniącą moc NG i nie będąca w 100% kompatybilną jest super. Mam wrażenie, że spora część klasykowców tak uważa, co przeczy logice ich wywodów, że prawdziwa Amiga to ta z 68k i czipsetem, i tak naprawdę pragną mocy, którą daje NG, ale problemem jest to, że ono nie powstało w czasach C=. A tak zawsze mają sprzęt z epoki (Amiga 68k), do którego na próbują wpasować sprzęt z zupełnie innej epoki i mamy "never ending kanapka story". To jak kanapka z baleronem i dżemem. To ja już chyba wolę NG niż udawanie, że PPC i inne sprzęty z CGX są be, ale jak turbo jest z PPC to jest koszerne.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 15:57:33 przez KM_Ender
[#136] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@KM_Ender, post #135

Tak samo było z vampirem, ile było gadania że to emulator a amiga robi tylko za zasilacz. Vampiry są be i nie koszerne ale pistorm jest cacy i super.
[#137] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@KM_Ender, post #135

Masz rację. Ja nigdy nie byłem przeciwny Amigom NG. Gdyby te komputery były tańsze to by było super. Pistorm to super alternatywa dla posiadaczy Amigi 68k.Kwestia tylko nowego oprogramowania , nowych gier i programów. Ta nie kompatybilność wywodzi się z "głupiego programowania" .
Poczekaj, czas pokaże który kierunek Amigi ma sens .... .
[#138] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@djpiotrs, post #137

Ja nigdy nie byłem przeciwny Amigom NG. Gdyby te komputery były tańsze to by było super.


To zależy czy wybierzesz "tabletkę" niebieską czy czerwoną.
Taka będzie cena.
3
[#139] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Mariodj, post #132

W EmuTools jest wifipi.device tylko coś nie chce samo działać:)





Pewnie trzeba coś zmienić w pliku .txt na Emu ale brak informacji na ten temat.
[#140] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@iC-e_Jay, post #139

to nic nie oznacza. wifi jeszcze nie ma, aktualnie sieć tylko przez pcmcia/plipboxy/kartyZ2.
[#141] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@MariuszK, post #140

Dodatkowo nie ma też dźwięku po HDMI jeszcze.
[#142] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@pong777, post #141

Niektóre TV LCD jeden z portów HDMI traktuje jako DVI i wtedy dźwięk można podpiec pod AUDIO IN w TV.
Warto to sprawdzić w dzialaniu
[#143] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@KM_Ender, post #135

Ja przede wszystkim chcę NOWEGO sprzętu (może być z chipsetem AGA zrealizowanym w FPGA i z 68k emulowanym na ARMie lub RISC-V), który można bez problemu kupić, kompatybilnego z systemem 3.x i z grami odpalanymi przez WHDLoad. Chcę odejść od 30-letniej maszyny, nie interesują mnie wielkie i prądożerne 20-letnie jabcoki.

PiStorm jest jednym z kroków w tę stronę, MiniMig jest drugim. MOS i OS4 to, jak dla mnie, ślepe uliczki - zwłaszcza teraz, kiedy OS 3 znowu jest rozwijany, a OS 4 popadł w stagnację.
[#144] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cedrat, post #143

Chcę odejść od 30-letniej maszyny, nie interesują mnie wielkie i prądożerne 20-letnie jabcoki.


PiStorm jest TYLKO dodatkiem do ~30-letniej maszyny, która ciągnie duużo prądu,

nowym rozwiązaniem jest np: TheA500mini (mały, nowy sprzęt, który ciągnie mało prądu)
[#145] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Norbert, post #142

Cena rewelacja, oprogramowanie się polepszy. Dla tych którzy lubią fizyczne zabawki do klasyki - rewelacja.
[#146] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cezarykl, post #144

Nie, PiStorm może służyć również jako dodatek do nowego MiniMig’a. Niestety, póki co ograniczonego do OCS’a czy tam ESC’a - ale kto wie…

The A500 to zwykły emulator Amigi w ładnym opakowaniu, ze wszystkimi wadami tego rozwiązania.
[#147] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Cezarykl, post #144

Takie Gadanie nie ma sensu emulacja czy nie minie to rybak każdy wybierze co lubi .
A tu zaraz woja czy to amiga czy to nie . A To tylko zabawka
[#148] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Dorian3d, post #147

Dokładnie. Wątek powinien łączyć tych co już mają kartę i testują co działa a co nie z tymi, którzy od tych testów uzależniają decyzję jej zakupu.
Wiadomo, że projekt jest w ciągłym rozwoju ale warto być na starcie zaznajomionym z aktualnymi ograniczeniami żeby nie było później zwrotów do producenta bo mi Lotus 2 gliczuje a to moja ulubiona gra ;)

PS. Superfrog działa ok.
[#149] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@pong777, post #148

Ja zamówiłem trochę w ciemno, ale zwrotu nie będzie - no chyba, że karta będzie całkowicie zepsuta. Traktuję oprogramowanie jako „wersję beta” - no i wiadomo, jak to jest z uruchamianiem starego oprogramowania na czymś tak piekielnie szybkim (czytaj: będą kłopoty).
[#150] Re: PiStorm32 Amiga 1200

@Elvis, post #1

Preordery też już wyszły w sobotę :P Po niewczasie troche pytanie ale.. Nie widziałem nigdzie info ze Pistorm wymaga timmingfixów jak aca.. Ktoś coś wie o problemach z jakąś rewizją płyty 1200?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem