kategoria: Programy
[#31] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@Norbert, post #30

Jeżeli chodzi o program RX do uruchamiania skryptów ARexxa, to znajduje się on w katalogu SYS:Rexxc

Należy wpisać następujące polecenie:

Assign C: SYS:Rexxc ADD

Należy też pamiętać, by ARexx był uruchomiony za pomocą programu SYS:System/RexxMast.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 18:45:07 przez Hexmage960
[#32] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@Hexmage960, post #31

Na dostępnej dyskietce są ograniczone zasoby , a w przypadku tego polecenia nie jest ono potrzebne bo już Aexplorer jest na dyskietce. Skrypt arexxa ma tylko ustawić serial.device.
Może to zrobić na pomocą Preferences, która jest na dyskietce.
[#33] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@Norbert, post #32

Nic nie daje ustawienie portu na Amidze po uruchomieniu Preferences. Wybieram prędkość, bufor, RTS/CTS, klikam Use, odpalam Aexplorer i na PC nadal błąd. Robię to na odwrót czyli odpalam Aexplorer, potem uruchamiam Preferences i zmieniam ustawienia portu, efekt ten sam.
Próbuję z programem AmigaXfer, klikam na Amidze ROMWack, kursor myszy w Amidze się zawiesza, a program na PC wyświetla tylko "Serial device opened. Syncing with debugger. Please have Amiga enter debugger now." Więc uruchamiam najpierw AmigaXfer, dopiero później klikam w Amidze na ROMWack i to samo.
[#34] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@szejker, post #33

A jaki Kickstart? Bo w jednych jest RomWack a innych SAD. Musisz zaznaczyć odpowiednią opcję. W readme masz opisane.
[#35] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@ppill, post #34

3.1. Poszło! Nawet nie wpadłem na pomysł, żeby spróbować wybrać SAD. Skoro w workbenchu napisane jest "romwack" tak więc też zostawiałem w amigaxfer.

I teraz pytanie, czy tym programem na jakąkolwiek dyskietkę (np. HD z PC) wrzucę plik ADF, czy musi być ona już wcześniej przygotowana czyli sformatowana pod Amigę?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 16:20:09 przez szejker
2
[#36] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@szejker, post #35

Formatuje, nagrywa i weryfikuje. Nic dodatkowego nie musisz robić. Przy dyskietce HD zaklej drugi otwór na wszelki wypadek.
[#37] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@ppill, post #36

Nagrałem dyskietkę z programem x-copy. Działa doskonale :) Czy mógłbyś mnie pokierować, jak np. nagrać dyskietkę z kilkoma programami? Kolega Norbert tak mi nagrał dyskietkę, że z automatu uruchamiał się program Filemaster i przez niego miałem dostęp do pozostałych programów.
[#38] Re: Brak działających dyskietek, czy mogę coś zrobić?

@szejker, post #37

Z Filemastera możesz odpalać inne programy.
I przechodzić między nimi L(ewa)Amiga M LAmiga N, albo przez ikonę w prawym górnym rogu ekranu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem