[#1] Poszukuje przedłużki tasiemki ide44
Hey, kiedyś można było zakupić taśmy ide44 męsko-żeńskie takie aby można było podpiąć adapter CF do amigi nie zdejmując ekranu.
Można to gdzieś dostać jeszcze w pl?
[#2] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #1

Ja kupowałem tu:
https://amigakit.amiga.store/male-female-cable-11cm-p-1015.html?aksid=ajfb06tft7to6t1vijoatuk49n&currency=GBP&currency=GBP&aksid=ajfb06tft7to6t1vijoatuk49n

Jak szukałem w PL to nigdzie nie znalazłem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 11:02:50 przez jaster
[#3] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@jaster, post #2

Własnie o cos takiego chodzi tyle ze jakos nie jestem przekonany aby zaplacic drugie tyle za przesyłke. A w pl nic nie wyszukuje
[#4] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #3

na ebayu masz nieraz dostawę za darmo z Chin, jeśli zamiast płacić kilka złotych więcej wolisz poczekać 3 miesiące bez gwarancji dostawy. Tu masz o połowę taniej https://www.ebay.pl/itm/180766687148. Oczywiście samą przesyłkę (zakładając, że "drugie tyle" oznacza faktycznie drugie tyle), bo za item z kolei drożej.

na aliexpress z kolei razem z dostawą jakieś 15 zł: https://www.aliexpress.com/item/1005001657354395.html
[#5] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@snajper, post #4

wolisz poczekać 3 miesiące bez gwarancji dostawy


Wow, jakiegoś pecha musiałeś mieć.
99% paczek z Chin przychodzi mi w około dwa-trzy tygodnie, z czego większość tego czasu zabiera im leżenie w magazynie celnym w Polsce.
Nigdy (a kupowałem setki różnych rzeczy) nie miałem sytuacji, że coś do mnie nie dotarło.
[#6] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #3

Witam.
Szukasz złącza IDC męskie i żeńskie na taśmę w rastrze 2.00
A sama taśma w rastrze 1.00.
Żyła nr 1 jest oznaczona na czerwono a na złączach jest symbol strzałki (trójkąta).
Złącza na taśmę można zacisnąć w małym imadle albo specjalną zaciskarką.
Na końcu obcina się nadmiar taśmy ostrym nożem.
Pozdrawiam.
[#7] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@snajper, post #4

Dzieki, kupiłem u chinczyka. W zasadzie to nigdy nie czekałem dłuzej niz miesiac wiec w sumie az tak mi sie nie spieszy
[#8] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@Drakon, post #5

Wow, jakiegoś pecha musiałeś mieć.
99% paczek z Chin przychodzi mi w około dwa-trzy tygodnie


w opcji z darmową dostawą? To chyba nie ja miałem pecha, tylko Ty farta. Albo sprawdzonych przewoźników. https://www.ppa.pl/forum/pregierz/45137/uzytkownik-ppa-z-uk-poszukiwany#m774619
[#9] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@snajper, post #8

W opcji z darmową wysyłką, w opcji bez darmowej wysyłki... Jak na kilkaset zamówień od mnóstwa różnych dostawców to tak średnio chyba można mówić o "farcie". :)
[#10] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@Drakon, post #9

powiedz to tym, którzy swojej darmowej wysyłki na oczy nie zobaczyli. A moja bynajmniej nie była ewenementem w tej kwestii. Nie pamiętam, czy to nie na ppa ktoś nie tak dawno orzekł, że 1 na 10 (czy ile tam) chińskich liścików kończy ze statusem "zaginiony w akcji".

PS. Na figurkę zamówioną u jednego shang-tsunga na allegro też czekałem okrągły miesiąc. Tak że te daty "estimated delivery" - która w przypadku kabelka jest określona na 8 maja - jak myślę, nie biorą się z kosmosu - żeby nikt nie czuł się zaskoczony, że na przesyłkę z Chin przyjdzie mu poczekać dłużej niż dwa dni.

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 19:22:16 przez snajper
[#11] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@snajper, post #10

Mam podobne doświadczenia. Średnio co dziesiąta przesyłka z ali nigdy nie doszła do mnie. Na szczęście były to jakieś niedrogie duperele, no i około miesiąc czekania to też norma w moim przypadku. Nie zmienia to faktu że większość stuffu dochodzi bez problemu.
[#12] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #1

Po co ci męsko żeńskie? Możesz kupić zwykłą taśmę o jakiej długości chcesz, zapytaj się Archi-Tech, to ci taką zarobi.
[#13] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@san_u, post #12

Bo z płyty wychodzą piny przecież, a adaptery cf maja żeńskie wejścia pod te piny. Normalnie jedno z drugim gra pod warunkiem ze nie ma ekranu założonego.
[#14] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #13

Adaptery IDE44-CF najczęściej mają złącza męskie.
Po prostu Ty kupiłeś niewłaściwe.
Ograniczyłes tym sposobem dostęp do jednego urządzenia IDE (karta CF)
[#15] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@Norbert, post #14

Nic nie kupowałem, leżały w moich skarbach i chciałem je sprawdzić :)
Pyzatym możesz mi linkac jakiegoś który zaczyna od męskiego wejścia ? Bo nawet u architekta widzę ze wyjście z karty jest męskie ale samo wejście jest typowym żeńskim. Chyba ze tu nie ma znaczenia pod co się podepnę jako pierwsze??
[#16] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #15

Np TU
[#17] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@Norbert, post #16

Dzięki. W sumie to wychodzą w cenie taśmy które zamówiłem. No trudno :)
[#18] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@druzil28, post #13

Bo ty kupiłeś adapter wpinany w port płyty głównej, a nie na taśmę, ja zawsze widziałem adaptery z pinami męskimi, tak jak w dyskach twardych.

Możesz sobie zrobić przejściówkę, zlutować ze sobą dwie pary listw kołkowych, środek zalać klejem na przykład, wciskasz go w taśmę, a z drugiej strony swój adapter. Możesz też wymienić ewentualnie złącze w swoim adapterze na męskie.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 00:33:06 przez san_u
[#19] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@san_u, post #18

Możesz sobie zrobić przejściówkę, zlutować ze sobą dwie pary listw kołkowych, środek


A nie zamienisz wtedy pinów parzystych z nieparzystymi?
Jak ja zmieniałem piny na gniazdo w adapterze SD-IDE to lutowałem je od drugier strony.
2
[#20] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@snifferman, post #19

A nie zamienisz wtedy pinów parzystych z nieparzystymi?


Możliwe, nie pomyślałem o tym.
[#21] Re: Poszukuje przedłużki tasiemki ide44

@san_u, post #20

Ja jeśli jest taka możliwość to raczej unikam taśm IDE i przy adapterach SD-IDE "zmieniam im płeć", bo nigdzie nie widziałem gotowych.

Nie żebym był wrogiem taśm, ale pamietam nawet 40 i 80 pinowe z wtykami z zabezpieczeniem przed wyrwaniem (klipsem z zawijasem) po wielu podłączeniach dysków kolegów (ah te czasy kiedy peny flash USB były drogie) nie łączyły. To samo tyczyło się zasilania molex 3.5, ale to historia na inny odcinek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem