[#1] Wysyłka Amiga Future do Polski
Czy ktoś z Polski kupuje albo subskrybuje pismo "Amiga Future"? Jakoś u nas nie jest ono popularne i chciałem się dowiedzieć czy są jakieś problemy z wysyłką do Polski? W dzisiejszych czasach raczej nie powinno być żadnych... ale ja nie jestem z dzisiejszych czasów.
Chciałem sobie kupić numer 162, bo dostałem info, że będzie zawierał coś co chciałbym sobie zachować na pamiątkę. A może nawet rzucę się na półroczną subskrypcję...
[#2] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #1

Nie ma żadnych problemów, to nie Bitronic/A2 Wysyłka 4,5€ paczka przychodzi w 3 dni.
4
[#3] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@forge, post #2

A w jaki sposób realizowana jest wysyłka? Deutsche Post, które trafia w odmęty PP S.A. czy jakoś inaczej?
[#4] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@mailman, post #3

Niestety już nie pamiętam.
[#5] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #1

Lata temu kupowałem dość często. Nie miałem żadnych problemów z dostawą do PL.
2
[#6] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@forge, post #2

forge, PrzemasIII:
Dzięki za informację. OK No to sobie kupię. Tylko muszę pomyśleć czy tylko numer 162 czy może rzucić się na półroczną prenumeratę.
[#7] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #6

Ja zamawiam każdy numer przy okazji zakupów w pewnym zagranicznym sklepie. Jeśli ktoś chciałby dołączyć aby mu też wziąć egzemplarz (może też być comiesięcznie) proszę o kontakt na priv. Po świętach będę robił zamówienie.
1
[#8] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@pong777, post #7

Ooo, jednak jest ktoś kto w Polsce kupuje Amiga Future. Zawsze mnie zastanawiała mała popularność tego pisma w Polsce. Skorzystałbym z oferty wspólnego zamówienia. Ale musiałbyś się dodatkowo dziubać później z wysyłaniem jednej sztuki do mnie. To już chyba po prostu zwyczajnie zamówię sam żeby nie robić problemu.
Fajnie, że dałeś kolejne potwierdzenie, że to działa i można zamawiać.
Prawdę mówiąc to ja chyba nigdy nie widziałem tego pisma pomimo tego, że tytuł obija się tu i tam od lat.
[#9] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #8

Najtańsza re-wysyłka w PL dla takiego formatu to Paczka Orlen (może być do kiosku Ruchu) za 6,99 zł.
[#10] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@PrzemasIII, post #5

Ja drę koty z PP, więc niczego co idzie z zagranicy przez PP nie dotykam z założenia.
[#11] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #8

Zawsze mnie zastanawiała mała popularność tego pisma w Polsce.


Jedną z przyczyn jest bariera językowa, a nawet konieczność zakupu z zagranicy może stanowić pewną niechęć (obca waluta, itp.).
Ze swojej strony mogę dodać że preferuję polskie czasopisma, zagraniczne nie mają w sobie tego specyficznego swojskiego klimatu.
[#12] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #8

Prenumeruję od prawie 15 lat, dostawa zwykłym listem - czyli po przekroczeniu granicy trafia do państwowej poczty danego kraju.
Tu zgodzę się z mailmanem że PP różnie traktuje przesyłki, zdarza się zgięta czy rozerwana koperta, ale nigdy nic nie zginęło ani nie dotarło w stanie nie nadającym się do czytania - w odróżnieniu od zagubionych przesyłek z A2 w dużo krótszym okresie czasu.

Gdy przeprowadziłem się w 2020 do Serbii, a później w 2022 do USA nie było kłopotu ze zmianą adresu dostawy, ani ze stanem dostarczonych listów przez serbską i amerykańską pocztę.

Zaleta prenumeraty jest taka, że wysyłka jest w cenie pisma niezależnie od miejsca docelowego - przetestowane jak napisałem powyżej.
[#13] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@lord_spider, post #12

Co miesiąc dostaję AmigaAddict dzięki uprzejmości poczty UK i poczty PL która oczywiście pobiera 8,5 zł za cło.
Gazetka przychodzi w zwykłej białej kopercie A4 - nie bąbelkowej.

Żadna z 19 gazetek nigdy nie była pogięta - 20 numer w drodze :)


Ostatnia aktualizacja: 16.04.2023 15:13:05 przez Amig_OS
2
[#14] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@Amig_OS, post #13

AF również jest w zwykłej papierowej kopercie.
AA do Serbii bez naliczania cła docierał, ale to jest kraj poza UE.
[#15] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@lord_spider, post #12

Zagubione przesyłki od AZ nie były wina poczty. On po prostu wysyłał to co miał, a to co nie miał a sprzedał pomijaj z nadzieją, że jakoś to będzie... Mistrz wysyłek widmo :)
[#16] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@juen, post #15

Ależ kolega się uwziął. Ja nie miałem żadnego problemu z wydawnictwem Adama Zalepy - wszystkie przesyłki docierały terminowo, świetnie zapakowane.

Skąd kolega może wysnuwać takie teorie? Czy kolega kupił i przeczytał chociaż jedną książkę lub czasopismo tego wydawnictwa?

Mi brakuje profesjonalizmu Zalepy. Wspaniały Amigowiec i redaktor. Nie wstydzę się tego powiedzieć.

Ciekawe też ile kolega zarabia skoro ta "kradzież", której nie dowiódł tak go ubodła, że do końca świata będzie obrażony.

@MDW

P.S. Ja kupowałem w APC&TCP edytor tekstu CygnusED 5 oraz Roadshow. Zero problemów. A chyba to oni wydają Amiga Future.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 07:35:40 przez Hexmage960
2
[#17] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@Hexmage960, post #16

z wlasnego doswiadczenia po tym jak wyslal mi paczke, ktorej nie wsadzil do paczkomatu :)

"Ciekawe też ile kolega zarabia skoro ta "kradzież", której nie dowiódł tak go ubodła, że do końca świata będzie obrażony." - a co Tobie kolego do tego? wystarczajaca mi zabieraja na nierobow z podatkow, KTORE PLACE w odroznieniu do niektorych wspomnianych. Ciekawe ile Ty zarabiasz, ze pare tysiecy nie robi Ci roznicy.

nie rozumiem co Ty do mnie piszesz, jak mam udowadniac kradziez? jak tak bardzo chcesz to dla Ciebie specjalnie na policje moge zglosic kradziez dokonana przez Twojego ukochanego, do tego dazysz?

uwziales to sie Ty z klapkami na oczach zamiast na nogach

polecam Ci jeszcze raz na spokojnie przegladnac watki i poczytac ile ludzi nie dostalo zamowionych rzeczy, ile ludzi dostalo wybrakowane paczki i mimo staran nie udalo im sie uzyskac brakujacych pozycji. Watek na EAB o okradzeniu autora Alar City.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 07:42:10 przez juen
3
[#18] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@juen, post #17

No cóż, kolegę Juena też bardzo lubię, mam za przyjaciela podobnie jak innych członków Project R3D. Lubię Wasze gry, nabyłem je, wspieram Was. Szkoda, że temat pieniędzy i stosunek do Zalepy nas poróżnił.

Co do klapek na oczach to bym się porządnie zastanowił. Być może ślepo wierzę w niewinność Adama Zalepy. Moje doświadczenia życiowe też każą mi się tak zachować.

Nie mam "ukochanego", tylko bronię osobę mi bliską.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 07:43:18 przez Hexmage960
[#19] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@Hexmage960, post #16

Adam Zalepa wykonał dużo dobrej roboty dla społeczności amigowej na przestrzeni ponad 20stu lat. Tego mu nikt nie zabierze.
2
[#20] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@amikoksu, post #19

No właśnie te mnóstwo książek, które wydał od 2015 roku stanowią bardzo dużą wartość.

Gdyby już kolega Juen nie czepiał się Zalepy, ja pewnie też bym już nic w tym temacie nie pisał.

Przepraszam, ale przez te lata współpracy z Adamem Zalepą przy Amigazynie mocno się z nim związałem. Żal mi po prostu czytać, co Juen pisze.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 07:59:16 przez Hexmage960
[#21] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@Hexmage960, post #20

jakbys nie zauwazyl to w watku bylo to juz wspomniane, a ja tylko potwierdzam, ze tak bylo :)

przez to jak traktowal wysylki AZ duzo ludzi moze miec watpliwosci co do Poczty Polskiej, a ja tylko mowie ze to byla wina jednego czlowieka, a nie instytucji jako takiej. PP to kurier jak kazdy inny - stan przesylki po dostarczeniu glownie zalezy od sposobu w jaki ja zapakuje wysylajacy..

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 08:09:34 przez juen
[#22] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #1

Ja kupowałem długo. Jakoś 2 lata, potem 1 rok.

Nigdy nie miałem problemu z przesyłką, zawsze przychodziła szybko, na czas.

Przestałem prenumerować bo po pierwsze pojawiły się inne pisma EN (Amiga Addict) i to się robił koszt, po drugie co jest niejako powiązane, nie miałem już tyle czasu na czytanie.
1
[#23] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@lord_spider, post #12

lord_spider, Disk_Doctor, PrzemasIII:
Czyli jednak pismo nie jest tak zupełnie nieczytane przez polskojęzyczną społeczność jak mi się wydawało. Żyłem w trochę zafałszowanym świecie.

Przyznam się do pewnej drobnej głupoty, którą nieświadomie zrobiłem w związku z Amiga Future. Gdy poproszono mnie o materiały do artykułu to byłem przekonany, że chodzi o tekst na stronę www. Wobec tego nie ograniczałem się i dostarczyłem tonę materiałów. Samych screenshotów było chyba ze 40. Gdybym się skapnął, że chodzi o wydanie papierowe to bym się streszczał, wybrał to co faktycznie najlepsze, najbardziej reprezentatywne. A tak... zobaczymy w numerze 162 co zostało wybrane i jak zreadagowane. Autor artykułu napisał mi, że zrobił z tego aż 3 strony ale nie wie jakie obrazki zostały wybrane, bo o tym nie on decyduje. Pewnie nie więcej niż kilka. Artykuł dotyczy dema "Morphever" dla MorphOSa jakie wydziubałem, a Skyrunner udźwiękowił i które zostało pokazane na wild-compo na party Decrunch 2022. Odpowiadając na pytania autora starałem się też pokazać i opisać jak to powstawało, czego zwykle używam, jak wygląda ten "bałagan" od kuchni. Ciekawy jestem co z tego wyszło.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 12:18:51 przez MDW
2
[#24] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #23

A ktoś z forumowiczów ma nr 145 i mógłby pstryknąć zdjęcie strony 18? Jest tam recenzja Chips. Kiedyś chciałem zamówić egzemplarz ale poległem w walce z intuicyjnym interfejsem strony ;)
1
[#25] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@ppill, post #24

...ale poległem w walce z intuicyjnym interfejsem strony

Chyba wiem co masz na myśli. Też trochę błądziłem. Rzeczywiście jest dziwna...
[#26] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@MDW, post #23

Mogę przysiąc, że wydawało mi się, że posiadam numer Amiga Future z moją wersją Robbo, ale w historii zakupów na APC&TCP nie widnieje żaden numer tego czasopisma.

Może jednak zaprenumeruję sobie to pismo, żeby nie zapomnieć kupować.

@Juen

Muszę przeprosić za moje ranne wynurzenia. Ja naprawdę szanuję redaktorów i autorów za ich zasługi, w tym Ciebie. Uważam Ciebie również za bardzo pozytywną postać w Ami-świecie.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 18:12:17 przez Hexmage960
4
[#27] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@Hexmage960, post #26

A ja Ciebie
1
[#28] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@ppill, post #24

Mój egzemplarz numeru 145 jest w PL, nie wiem kiedy będę miał do niego dostęp - pewnie w drugiej połowie roku.
1
[#29] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@lord_spider, post #28

Nie ma pośpiechu. Po części wiem co w tej recenzji się znajduje ale fajnie by było przeczytać całość.
[#30] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@lord_spider, post #28

Jeśli ktoś by potrzebował kupić nówkę w PL ze smartem (darmowa wysyłka) do automatu paczkowego można szukać numerów 160 i 161 na znanym portalu aukcyjnym. Będę miał po sztuce wolne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem