[#31] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@juen, post #17

mysle, ze Zalepa po prostu od momentu kiedy wtopil zaczal oszukiwac, bo nie mial z czego oddawac.

Ja bym go nazwal w tym momencie oszustem ale jednak nie typowym zlodziejem np. z OLX czy Allegro, ktorzy oferuja towar ktorego nie maja albo wysylaja zepsuty jako w pelni sprawny.

Mnie akurat A2 nie "zdazylo" oszukac, bo pozniej niczego nie zamawialem ale faktycznie wyglada na to, ze koniec dzialalnosci A2 polegal glownie na "wciskaniu kitu" klientom... smutne i zenujace.

No coz , przykra i bezlitosna prawda, nie łudzmy sie ale kazdy tutaj na PPA ktory by 'poplynal' pieniedzy by juz nie oddal, tak uwazam (no moze poza Minniatem, ktory zarl by drewno z lasu ale pieniadze z renty by oddal wszystkim co to grosza ale to wyjatek eksttremalny).



moral z tego taki, ze samo srodowisko powinno alarmowac na forum o jakichkolwiek "nieprawidlowosciach", to by nie dochodzilo do takich dlugoterminowych oszustw. No ale ze kazdy patrzy tylko na czubek wlasnego nosa to jest jak jest...
1
[#32] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@ppill, post #29

Ok, zrobię sobie przypomnienie.
[#33] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@selur, post #31

Z tym alarmowaniem pomysł dobry, kłopot jest jednak taki, że my wierzymy w pozytywne zakończenie nawet jak są już widoczne pewne niepokojące działania.
[#34] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@selur, post #31


Mnie akurat A2 nie "zdazylo" oszukac, bo pozniej niczego nie zamawialem ale faktycznie wyglada na to, ze koniec dzialalnosci A2 polegal glownie na "wciskaniu kitu" klientom... smutne i zenujace.


Mnie zdążyli, bo to była końcówka -- na szczęście praktycznie niewielka kwota.


moral z tego taki, ze samo srodowisko powinno alarmowac na forum o jakichkolwiek "nieprawidlowosciach", to by nie dochodzilo do takich dlugoterminowych oszustw. No ale ze kazdy patrzy tylko na czubek wlasnego nosa to jest jak jest...


No ja alarmowałem w spr. UniJoya jako pierwszy. Pisałem jakoś w lutym, że "od kilku tygodni nie odpowiadają na maile, a wcześniej odpowiadali szybko na maile, wysłane co jakiś czas".

To mnie mój własny kolega zza miedzy zaczął wyzywać od spammerów czy innych pisarzy maili z debilizmami.

I jak by mnie ktoś chciał zatrudnić jako właśnie -- tak jak piszesz -- whistleblower (czy jak to można nazwać w tym kontekście), to bym pewnie -- na dziś dzień -- odmówił.

Właśnie przez postawę Pana powyżej.

Taką postawę uważam za jeszcze groźniejsze -- dla środowiska -- zjawisko, niźli sam upadek UniJoya.
[#35] Re: Wysyłka Amiga Future do Polski

@selur, post #31

Jak zwróciłem uwagę, że AZ mnie oszukuje to usłyszałem od jednej osoby z PPA, że to sprawy między nami więc to alarmowanie ma marny sens, bo od razu zlatuja się ludzie pokroju szarego, żeby nie hejtowac jego ulubieńca... I, że jak oszukał to się widac należało ;D albo bo chory ;D;D
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem