[#1] [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią
cześć,
udało mi się ukończyć i umieścić na Aminecie program typu commodity do monitorowania stanu sieci.
(jest również tam link do źródeł w C)

http://aminet.net/package/comm/net/msInternetStatus

- po pierwsze program zapisuje stan sieci do zmiennej ENV (ktorą można sobie wyświetlić np. na pasku WB, w skrypcie itp.)
- lecz może też wyświetlić stan na 3 rózne sposoby
(napis ktory mozna umieścić na paski WB, kolorowy prostokąt lub zwykłe okno)

Program posiada kilka możliwości konfiguracyjnych, dzięki ktorym można dostosować wyglad i działanie.




Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 12:00:25 przez mateusz_s

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 12:01:18 przez mateusz_s
12
[#2] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #1

Fajny gadzet.
3
[#3] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #1

Fajna pchełka...
[#4] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Dopuser, post #3

U mnie program działa jeśli jest uruchomiony w trakcie połączenia z siecią. W pozostałych przypadkach wymaga socket.library, której nie mam. Jest tylko dynamiczna bsdsocket z AmiTCP.
[#5] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #4

o kurcze to ciekawe, nie wiem jak to obejść, ja w programie otwieram tylko "bsdsocket.library"
ale pod AmiTCP jeden Kolega testował i działało, przy odlaczeniu kabla bylo Offline..
[#6] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #5

Po rozłączeniu tak jest... do resetu. Po resecie jest komunikat brak socket.library.
[#7] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #4

Jesli szuka socket.library, to sprawdz czy ta nazwa wystepuje w tym programie w jakims hex edytorze np. FileMaster 2.2. Bo jezeli nie wystepuje to na pewno jest to blad w programie typu, ze zamiast otwarcie biblioteki ustawic na nazwe bsdsocket.library to ustawia ja 3 litery dalej czyli na socket.library, z jakis powodow.
1
[#8] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Don_Adan, post #7

A ten programik odpalasz z katalogu WBStartup czy ręcznie?

A co jeśli uruchomisz recznie ten program po chwili gdy system masz już wczytany? Tez jest błąd? Bo może programik uruchamia się wcześniej niż inicjalizacja twojego stacku amitcp i stąd ten problem?
[#9] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #8

Przy uruchomieniu bez włączonej sieci program jest przerwany i zwraca komunikat brak biblioteki. To samo jest po starcie systemu i wbstartup.
Jeśli uruchamiam podczas połączenia TCP to się uruchamia i wskazuje połączenie, a po rozłączeniu jego brak.
[#10] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #9

A to nie jest tak że dopiero działający stack umozliwia otwarcie bsdsocket.library? I dlatego program pokazuje że nie może tej biblioteki otworzyć. Chyba akurat na to niewiele się da poradzić (może poza zmianą stacka na taki co nie tworzy dynamicznie biblioteki)

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 16:07:05 przez pisklak
[#11] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@pisklak, post #10

O ile sam autor programu nie uzywa nazwy "socket.library" zamiast "bsdsocket.library" w swoim programie w przypadku komunikatu o bledzie to raczej to jest ewidentny bug. Ale nawet jak jej uzywa tylko do informacji to tez jest to blad, ktory dezinformuje uzytkownika. Jesli czegos w danym programie brakuje to powinien on zawsze informowac czego konkretnie brakuje. A nie dawac komunikaty typu "brakuje biblioteki", bo takie komunikaty nie sa zbyt precyzyjne. W sumie mozna by sprawdzic co taki SnoopDos by wyplul, podczas tego bledu, czyli czego by szukal.
[#12] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Don_Adan, post #11

Stanę tu w obronie autora, bo jest precyzyjnie wymieniony brakujący element. szeroki uśmiech
[#13] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #5

To normalne - AmiTCP (I pewnie wiekszosc innych stosow) dynamicznie tworzy bsdsocket.ibrary po uruchomieniu. Dopoki AmiTCP nie jest uruchomiony, Twoj program nie bedzie mogl otworzyc tej biblioteki. Proponuje zmienic komunikat o bledzie tak, aby sugerowal sprawdzenie czy stos tcp jest uruchomiony.

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 19:30:02 przez docent
[#14] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@docent, post #13

Warto może też poprawić, żeby gdy stos jest nieaktywny to pokazywał offline zamiast błędu.
[#15] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #12

SocketBase = (struct Library*)OpenLibrary("bsdsocket.library", 4);
	if (SocketBase != NULL) 
     {
     ...
     }
     else
     {
          printf("%s: Error! Can't open socket.library.", APP_NAME);
          Cleanup();
          return 1;
     }


No nie jest precyzyjny. Socket.library istnieje, służy do tego samego, ale to inna biblioteka.
1
[#16] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@cholok, post #15

To dlaczego skoro przy włączonym AmiTPC nadaj tej biblioteki nie mam to błąd już nie występuje?
[#17] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #16

A kto powiedział że jej nie masz? Zrób przy załączonym stosie version bsdsocket.library i zobaczymy czy błąd wyrzuci czy nie.
[#18] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@pisklak, post #17

W libs: jej nadal nie ma, a przy włączonym stosie jest dynamiczna bsdsocket ale najwyraźniej programowi to wystarczy do działania.
[#19] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #16

To dlaczego skoro przy włączonym AmiTPC nadaj tej biblioteki nie mam to błąd już nie występuje?
Przeanalizuj ten fragment kodu powyżej, a zrozumiesz. Błąd jest w treści komunikatu o błędzie.
1
[#20] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Krashan, post #19

Czy ja bym powiedział że to błąd, program po prostu mówi czego mu brakuje do działania i tyle... Ale faktycznie komunikat powinien zawierać sugestię że być może trzeba stos uruchomić.
[#21] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@pisklak, post #20

Widzę, że też nie zaczaiłeś. Programowi brakuje bsdsocket.library, a w komunikacie o błędzie jest socket.library. Sprawę pogarsza fakt, że biblioteka o tej drugiej nazwie też kiedyś istniała.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 13:41:19 przez Krashan
2
[#22] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #4

Hej,
możesz przetestować tą wersję?
wywaliłem to sprawdzanie (nie powinno go tam być w tym miejscu)
i przy braku daje status OFFLINE. Więc nie powinno Ci wywalać tylko status powinien byc OFFLINE.

http://www.mstanisz.website.pl/tmp/amiga/msInternetStatusv02.exe.zip

z tym socket.library to ja zł komunikat wypisałem chodzilo oczywiscie o bdsocket.library

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 11:47:00 przez mateusz_s
[#23] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #22

Po południu sprawdzę nową wersję programu.
[#24] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #23

Stara wersja u mnie nie dzialala nawet jak mialem socket.library na dysku w libs, dostawalem informacje ze nie mam biblioteki.
Nowa sie odpala ale jak mam neta wlaczonego to i tak mam offline.
Urzywam EASYNET


[#25] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mwb113, post #24

No to już grubo w tym easyNet, tzn. Chyba on nie tworzy tej dynamicznej biblioteki bsdsocket. Jeśli mówisz że masz socket.library to może z niej korzysta. Ja w swoim programie korzystam z bsdsocket.library tylko.
[#26] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #25

U mnie działa teraz dobrze. Po uruchomieniu nie ma komunikatu o błędzie tylko status offline.
Po włączeniu stosu AmiTCP jest online, a po wyłączeniu znów offline. Brawo! OK
Szukałem wyłączenia programu i znalazłem, że ponowne uruchomienie z ikony go zamyka.
2
[#27] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@Rafał A-3000, post #26

Spoko!
Tak ponowne kliknięcie zamyka program.
Ale to jest commodity, tzn. Możesz wejść w sys:tools/commodities i odpalic programik Exchange.
Tam na liście zobaczysz wszystkie commodity uruchomione w Twojm systemie. Również mój program.
Możesz tam go zapauzować/wlaczyc/wyłączyć pokazać lub schować okienko
[#28] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mwb113, post #24

Odpal easynet, odpal program scout i zobacz na liście libraries czy jest bsdsocket.library i w jakiej wersji.
[#29] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mateusz_s, post #25

Socket.library to ja dorzuciłem wczoraj, wcześniej jej wogole nie miałem.
[#30] Re: [msInternetStatus] Program do wyświetlania statusu połączenia z siecią

@mwb113, post #29

z tym "socket.library" to ja zamieszałem po prostu ja to ręcznie napisałem ze brak "socket.library" zamiast "bsdsocket.library"

Czyli w tej starej wersji dostawałęś ten komunikat tak? To znaczy że nie dało się otworzyć bsdsocket.library,
wiec jest to bardzo dziwne - bo na necie pisze EasyNet jest kompatybilne z bsdsocket.library w wersji 4
i ja właśnie taką otwieram.

Może zrobisz tak jak @cholok napisał - sprawdzisz za pomocą SnoopDos lub Scout, ewentualnie wpis w konsolkę > version bsdsocket.library
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem