[#1] Zasilacz do A500
Czy jest jakaś sensowna alternatywa do zasilacza do A500? Nie za miliony? Nie wiem, adapter do ATX-a czy coś podobnego? Bo potrzebuję do swojej 500-tki, a na Allegro są po 200-300 zł. To jakieś chore, żeby 30-letnie zaslacze tyle kosztowały..
[#2] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #1

mówisz i masz:

MEAN WELL RT-50B

wystarczy podmienić "bebechy" w z oryg. zasilaczem
1
[#3] Re: Zasilacz do A500

@Cezarykl, post #2

Ale mi chodzi o gotowy zasilacz, a nie do lutowania.. Nie jestem magikiem lutownicy niestety i nie chcę zepsuć Amigi.


Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 17:12:36 przez TuReX
[wyróżniony] [#4] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #3

Jedyne co tam lutujesz to przedłużenie kabli (można też bez lutowania z kostką zaciskową). Jest to obecnie najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Tutaj masz filmik krok po kroku: https://www.youtube.com/watch?v=L_Sre15wH9I

Jeśli jednak nie masz nawet miernika, aby sprawdzić czy wszystko się poprawnie podłączyło to faktycznie trzeba znaleźć coś gotowego. Będzie z tym problem, bo większość sprzedawanych zasilaczy to używki. Ja nie jestem w stanie polecić nic innego co jest na 100% nowe. Może ktoś inny da radę.
1
[#5] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #4

Faktycznie na filmie nie ma nic skomplikowanego. Miernik mam, tylko nie mam wprawy, dlatego wolałem uniknąć lutowania. Ale dzięki za namiar, może coś wymyślę OK
[#6] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #1

Patrzaj Wujek...

Zobacz jaki ładny

https://www.amazon.pl/AirDrive-Amiga-500-zasilacz-nowoczesny/dp/B08274F17W?th=1&psc=1

Ja taki kupiłem ale wybrałem wersje z wyswietlaczem oled która jest droższa ta bez wyswietlacza to jest w tym linku co ci podałem.
Masz wtedy nowy i kompaktowy stylowy ładny zasilacz
[#7] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #6

Fakt, że ładny szeroki uśmiech Tylko chyba włącznika nie ma, czy się mylę?
[#8] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #7

Oczywiscie,ze ma jest z tyłu
Myślę,że jeden z ładniejszych zasilaczy...do Amisi.
[#9] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #8

No to super, bo na zdjęciu nie widać. Ładny jest trzeba przyznać OK Nie przyszło mi do głowy, żeby na Amazonie sprawdzać..

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 19:35:21 przez TuReX
[#10] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #8

Obudowa jest ładna to fakt i właściwie nie widzę więcej zalet. Ktoś kojarzy firmę AirDrive z produkcji zasilaczy ? Znając życie to nazwa stworzona na potrzeby tej konkretnej sprzedaży, a w środku może być wszystko. Jest niemal 3 razy droższy niż RT-50B (to można jeszcze jakoś wytłumaczyć, bo ma obudowę, wtyczkę i przewód zasilający) ale ma mniejszą moc i nie widzę informacji o żadnych zabezpieczeniach jakie posiada, ani jakie spełnia normy. Nawet widok z góry, ten jaki jest w ofercie nie zachęca. Ja bym się nie zdecydował, zasilacz to jednak bardzo istoty komponent. Może ktoś go ma i rozkręcał, są tam chociaż markowe kondensatory ?
[#11] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #10

A co myślisz o tych przerabianych zasilaczach od Cisco? Bo widziałem, że są sprzedawane do różnych retro sprzętów.
Mi zależy na gotowym zasilaczu, żeby już przy nim nie grzebać. Ale też żeby nie wydać nie wiadomo ile hajsu..

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 20:01:01 przez TuReX
[#12] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #10

Fakt na Amazonie niiepofatygowali się aby coś więcej napisać.
Zobacz tu.


https://www.keelog.com/pl/power-supply/

Jak widać nie mają nic do ukrycia
[#13] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #11

Cisco ADP-30RB to mocno używane zasilacze z serwerów, które pracowały non stop przez wiele lat, a na nasz rynek trafiły jako złom elektroniczny, sprzedawane były dosłownie za grosze. Kompletna loteria, może myć jeszcze ok, ale trafia się też na sztuki po zalaniu, zardzewiałe w środku, z niesprawnymi poszczególnymi liniami czy zupełne trupy. To samo tyczy się Cisco ADP-33AB, ASTEC AA20270 czy AA21430. Przez moje ręce przeszło wiele tych zasilaczy, absolutnie nie polecam.
[#14] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #12

ok, w takim razie już lepiej :)
[#15] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #13

No to już nie wiem.. Mój zasilacz jest na wykończeniu i chciałbym kupić coś, co nie rozwali mi Amigi. Czyli wychodzi na to, że nie ma gotowego produktu, raczej trzeba lutować samemu. Albo ten zasilacz z Amazona. Albo dać sobie spokój z 500-tką

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 20:10:42 przez TuReX
[#16] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #14


Ten zasilacz pięknie prezentuje się zarówno z Amisią w jasnej obudowie jak i w ciemnej obudowie no i ten oled wyświetlacz..warto dopłacić te pare złotych do rej wersji
[#17] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #15

Jeśli nie czujesz się na siłach aby złożyć tego Mean Well'a to ja już niczego nie doradzę niestety. Nie znam tego zasilacza z Amazona, więc nie będę Cię namawiał, szczególnie że cena nie jest mała. Może są jeszcze jakieś inne nowe gotowce i ktoś coś napisze. Trzeba być dobrej myśli :)
[#18] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #6

Te zasilacze były krótko na aliexpres, potem trafiły już na stałe na amazon. Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale sprzęt leci z Azji, lub magazynów aliexpres. Bez obrazy, to ja już wolę moje Cisco i Astec.
[#19] Re: Zasilacz do A500

@AD99, post #18

Kurcze, to lepiej kupić Cisco czy to z Amazona? Tak obiektywnie coś bardziej? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chcę kupić gotowy zasilacz?
Bo już zgłupiałem teraz. Normalnie jak na forum audiofilskim


Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 22:31:29 przez TuReX
[#20] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #19

Ale w czym jest problem z tym RT-50B ? Rozkręcasz stary zasilacz, wyjmujesz PCB, obcinasz kable i przykręcasz je do nowego. Jeśli boisz się, że kopnie prąd z naładowanego kondensatora to zakładasz gumowe rękawice ochronne i po sprawie :)
[#21] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #20

Może faktycznie spróbuję. Najwyżej poradzę się znowu Was, na wszelki wypadek. szeroki uśmiech Po prostu boję się coś zepsuć.
[#22] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #21

Postępuj dokładnie tak jak na filmie powyżej. Przed podłączeniem do komputera koniecznie sprawdź miernikiem napięcia na wtyczce. Warto włożyć tą pracę, aby mieć dobry zasilacz.
[#23] Re: Zasilacz do A500

@AD99, post #18

A Mean Well jak myślisz gdzie są produkowane?
Tajwan czyli też Azja.
Jak już chcemy być poprawni hiper super extra to zbudujmy go od podstaw od początku do końca z części które są nieprodukowane w Azji i wtedy będziemy wszyscy szczęśliwi i pewni tego,że zasilacz krzywdy nie zrobi
[#24] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #23

zbudujmy go od podstaw od początku do końca z części które są nieprodukowane w Azji i wtedy będziemy wszyscy szczęśliwi i pewni tego,że zasilacz krzywdy nie zrobi

proponuję fabrykę RedM z planety MARS,
i wszystkie twoje założenia będą spełnione :)



Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 23:42:42 przez Cezarykl
[#25] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #15

Jest jeszcze coś takiego: https://www.c64psu.com/c64psu/56-1408-commodore-amiga-a500-a500-a600-a1200-psu.html
Używam, póki co bezproblemowo. W środku według producenta siedzi wspomniany Mean Well, ale nie otwierałem...
[#26] Re: Zasilacz do A500

@dalton, post #25

Opis mówi, że w środku jest Mean-Well RPT-60B i tak jak na niego patrzę, wygląda identycznie jak ten z Amazona. Bardzo prawdopodobne, że te dwie konstrukcje oparte są na RPT-60B. Tylko ten ze strony c64psu ma lepszą ceną, przelicza mi w tej chwili na 182 zł.

[#27] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #26

I mimo tego, że strona jest po angielsku i domyślnie ceny pokazuje w USD, to jest to polska firma.
[#28] Re: Zasilacz do A500

@dalton, post #27

A to jest fajna propozycja, dużo taniej niż poprzednie. I z Polski, to mi się podoba szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 18:53:26 przez TuReX
[#29] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #23

A Mean Well jak myślisz gdzie są produkowane?
- spoko wiem, że większość rzeczy jest tam produkowanych. Nie o to mi chodziło. Jak tam siedzą dobrej jakości komponenty, to szacunOK.
1
[#30] Re: Zasilacz do A500

@TuReX, post #19

Kurcze, to lepiej kupić Cisco czy to z Amazona?
- ja mam tak zwanego "złoma" Cisco i Astec i nie ma z nimi problemu. Wychodzę z założenia, że wolę sprzęt używany, ale z bardzo dobrymi komponentami, niż nowy i z kiepskimi(oczywiście nie mam pojęcia, co tam siedzi w tym z Amazona, więc uogólniam).

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 20:19:54 przez AD99
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem