[#31] Re: Zasilacz do A500

@AD99, post #30

Dla mnie oprócz dobrych podzespołów znaczenie ma też estetyka.
Amiga zasługuje na to aby jej dodatki wyglądały ładnie i cieszyły wzrok
1
[#32] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #31

Ad99
Pozwoliłem zadać pytanie producentowi tych stylowych zasilaczy aby rozwiać wszelkie wątpliwości jakie w środku są bebechy
1
[#33] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #31

Ad99
Pozwoliłem zadać pytanie producentowi tych stylowych zasilaczy aby rozwiać wszelkie wątpliwości jakie w środku są bebechy
[#34] Re: Zasilacz do A500

@AD99, post #30

Przy tej klasie sprzętu (routery dobrej jakości) należy założyć, że zasilacze Cisco i ASTEC pracowały przynajmniej 10 lat. Jak wiadomo taki sprzęt działa 24h/dobę, aby zobrazować z jakim zużyciem mamy do czynienia, porównajmy go do 36 letniego zasilacza Amigowego, który codziennie pracował przez 2 godziny od 1987 roku. Mamy:

Amigowy: 36 (lata) * 365 (dni w roku) * 2 (godziny) = 26280 godzin
Cisco/Astec: 10 * 365 * 24 = 87600 godzin !

Niezależnie jakie tam są komponenty, to ich czas świetności dawno minął. Trzeba mieć stalowe nerwy, aby używać taki sprzęt ;)
2
[#35] Re: Zasilacz do A500

@skofrant, post #32

Ciekawe czy sprzedawca zdradzi tą tajemnicę, ja stawiam na Mean-Well RPT-60B :)
[#36] Re: Zasilacz do A500

@dalton, post #25

Mają jeszcze wersję Boost która daje 8A na 5v. Tam siedzi Mean Well EPS 65S-5
link
Ten zasilacz posiada możliwość ręcznego dostrojenia napięcia 5v.
Dobrze pracuje z Warp1260 na 100 MHz ;)


Ostatnia aktualizacja: 16.06.2023 00:22:01 przez neuron55
[#37] Re: Zasilacz do A500

@neuron55, post #36

Ten zasilacz posiada możliwość ręcznego dostrojenia napięcia 5v.

RT-50B też ma regulację napięcia 5v, to ważne bo jak na ekranie będą zakłócenia to trzeba minimalnie zejść z napięciem na tej linii.
[#38] Re: Zasilacz do A500

@brain030, post #20

Kupiłem w końcu ten RT-50B i będę w weekend kombinował ze złożeniem do kupy.
[#39] Re: Zasilacz do A500

@AD99, post #30

Potwierdził producent,że w środku tego zasilacza jest Mean-Well RPT-60B
Czyli jednak solidny zasilacz kupiłem.

https://www.keelog.com/amiga-500-psu-oled-digital-black-au-replacement-amiga-500-power-supply-au-plug/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem