[#1] Amiga 1200 wycena
Witam. Jestem w posiadaniu Amigi 1200, ale to nie moja bajka więc będzie na sprzedaż. Niestety nie posiadam zasilacza i nie mogę sprawdzić czy działa. Obudowa jest w całości bez pęknięć i innych usterek, natomiast posiada przebarwienia, wyczyściłem na tyle ile potrafiłem. W środku jest dysk HDD, jakaś płytka opisana alfa data bsc, płyta główna, stacja dyskietek, obudowa z blachy płyty głównej, całość wygląda na kompletną. W linkach będzie kilka zdjeć















Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 21:07:14 przez Mateusz1985
[#2] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #1

Fajna, wygląda na działająca. Najlepiej strzel cenę i do dzialu giełda, lub na Alle od złotówki.
1
[#3] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #1

No to zaraz będzie jazda siedzi, pije i chrupki
kolego najlepiej wycenia aukcja na znajomym portalu
okresl swoja cene i rzuć do działu giełda
1
[#4] Re: Amiga 1200 wycena

@JacK_Swidnik, post #3

Co racja to racja.
[#5] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #1

Karta jest do czyszczenia/naprawy.
Najlepiej ogłoś się w giełdzie, lub zaproponuj co blobby Twoja z Twojej bajki. Zamien za jerkies Nintendo Switch lub telefon.
Inne wyjście - kup sobie ten zasilacz i mysz, i daj amidze szanse. Tak malo Ci brakuje :)
2
[#6] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #1

Chyba zrobię tak jak piszecie, alle i licytacja. Niech rynek zweryfikuje.
1
[#7] Re: Amiga 1200 wycena

@Ralpheeck, post #5

Kompletnie nie wiedziałbym co mam na niej robić🙂 nie zagłębiłem tematu do czego można używać tego typu sprzęt.
[#8] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #7

podeślij linka i bedziemy licytować.
[#9] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #7

No to może rzeczywiście nie twoja bajka. Generalnie granie we wspominanie :)
Obczaj czy ktos z rodziny/znajomych nie lubi tego typu rzeczy. Sprzedaj mu taniej i bedzie ci ktoś dozgonnie wdzięczny.
1
[#10] Re: Amiga 1200 wycena

@Ralpheeck, post #9

Robiłem rozpoznanie wśród znajomych żeby chociaż zasilacz pożyczyć ale nikt nie jest w temacie.
A może jest ktoś z okolic Oświęcimia? U kogo mogłbym sprawdzić czy sprzęt jest sprawny
Widziałem gdzieś za do tej płytki

Ktoś miał wsadzony taki układ

Do czego służy?


Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 21:56:33 przez Mateusz1985







Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 22:03:50 przez Mateusz1985

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 22:04:43 przez Mateusz1985
[#11] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #10

Jak mieszkasz koło Krakowa to możesz podrzucić do mnie, podłączymy i sprawdzimy czy działą.
[#12] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #10

Nekroskop jest z Oświęcimia, napisz do niego.
Na karcie masz wylaną baterię, nie używaj jej, wymaga naprawy.
[#13] Re: Amiga 1200 wycena

@Yoshitaka, post #12

Wyczyszcze laminat i przelatuje baterie na nową , tyle wystarczy? Amiga na pewno nie była włączona po rozlaniu baterii.
[#14] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #11

A skąd konkretnie jesteś?
[#15] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #14

Krzeszowice.
[#16] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #15

O to niedaleko, po drodze jeszcze browar Tenczynek odwiedzę. Poskładam, wyczyszcze laminat, baterie wymienię i odezwe się.
[#17] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #16

baterii nie wymieniaj, to jest tylko od daty. Intnieją bezpieczniejsze rozwiązania z RTC na płycie .
[#18] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #17

Ok to nie ruszam.
[#19] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #18

Na płycie głównej przy złączu też widać przebarwienia od wylanej baterii. Ścieżki mogą być pokorodowane (nie wiem czy to przez słaba jakość zdjęcia ale wygląda to tak jakby połączenia między niektórymi padami gniazda rozszerzeń a przelotkami były przerwane). Na to też zwróć uwagę.
A w gnieździe nie był wsadzony układ MACH tylko koprocesor matematyczny 68881/68882.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 23:12:16 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 23:15:57 przez nostrum666
[#20] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #10

To jest AlfaRAM 1MB z miejscem na 8MB w ZIPach. Pusta podstawka to miejsce na układ koprocesora 68881.
[#21] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #1

obecnie cena A1200 bez turbo przekracza średnio 2k PLN, to tak gwoli wyjaśnienia, gdyby jakiś handlarz lub spekulant-inwestor z forum* zaoferował Ci bieda-telefon lub konsolę wartą 1000 zł :)

*taki, który kisi w domu kilkanaście A1200 i puszcza jedną w roku na handelek przed świętami ;)
5
[#22] Re: Amiga 1200 wycena

@charliefrown, post #21

Jeśli w boxie to się zgodzę. "Golas" bez turbo na pewno tej kwoty nie przekracza.
1
[#23] Re: Amiga 1200 wycena

@charliefrown, post #21

Jednego zapytałem na olx, proponował 800
1
[#24] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #23

Sprawdź ją czy działa. Nie dziw się, że za sprzęt, który w domyśle jest niesprawny (nie jest sprawdzony) ktoś tyle proponuje. Jak potwierdzisz działanie, wtedy wartość będzie znacznie wyższa. Ja bym nie chciał wykładać pełnej kwoty za kota w worku.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 09:46:13 przez moulder
[#25] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #23

żartowniś
[#26] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #23

Jednego zapytałem na olx, proponował 800

Pewnie któryś z naszych forumowiczów (sama płyta jest więcej warta, o ile sprawna) Trzeba było puścić za 2k jako niesprawdzoną "ze względu na brak zasilacza" a nie pytać
1
[#27] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #26

A gdzie jest potwierdzenie sprawności? Kupiłbyś samochodód "niesprawdzony" za pełną kwotę? TO oczywiście pytanie retoryczne
[#28] Re: Amiga 1200 wycena

@moulder, post #27

Wprawdzie pytanie retoryczne ale odpowiem Ci... wielu z tutejszych "kolekcjonerów" (czyt. handlarzy) kupuje taki sprzęt w ciemno i jakoś nie przeszkadza im jak ktoś pisze "niesprawdzone" bo on i tak go naprawi i potem wrzuci na alle za 2,5k. W sumie to trudno oczekiwać, że sprzęt tak wiekowy będzie zawsze sprawny, nieprawdaż...? I chciałby taki sprawdzić czy sprawny a potem daje propozycję 800 zł, no dajcie spokój... Sama klawiatura od a1200 na alle to tak średnio po 350zł chodzi (zwłaszcza w takim super stanie jak ta wyżej), obudowa tyleż samo (też ładna jak widać), płyta tak około 1k. Jeśli ten komputer działa (pomijam tą kartę z wylaną baterią) i stacja też i porty, itd. to co najmniej 2k można by za nią wziąć a można i od złotówki wystawić i napisać niesprawdzona, kupujesz na własne ryzyko i patrzeć jak się biją o nią ;)


Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 10:54:59 przez Madman
1
[#29] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #28

Nie można za gołą 1200 wołać ponad 2k. Ok, można, ale nikt tego nie kupi. W pełnym boxie bez problemu można kupić taką Amigę za nieco ponad 2k, jeśli sie postarasz nawet poniżej za granicą. 1500 pln max to realna cena za "golasa". Żaden retrohandlarz nie kupi w ciemno za pełną kwotę niesprawnego sprzętu, żeby w niego inwestować materiał, czas i sprzedać z niewielkim zyskiem. To działa tak jak w każdym innym segmencie rynku. Sprzęt niesprawdzony czytaj uszkodzony kupuje się znacznie taniej poniżej ceny rynkowej - nie przesądzam czy za połowę ceny czy mniej czy więcej - wszystko zależy....Kupuję i mam sporo sprzętu nie od wczoraj. Widzę 3 tendencje - albo zawyżanie ceny przez ludzi, którzy nie sprzedają sprzętu ale chca miec poczucie, że mają coś warte miliony co często mija się z rzeczywistością. Albo retrohandlarze, którzy znacznie zaniżają ceny jak chcą kupić, a zawyżają gdy chodzi o sprzedaż. Albo ludzi, którzy kompletnie się na tym nie znają i biorą po prostu ceny urwane z choinki. Prawda leży gdzieś po środku: jak chcesz kupić możesz kupić taniej, wystarczy mieć głowę na karku i umieć szukać ( również za granicą). Gdy chcesz sprzedać możesz żadać astronomicznych kwot - ale czy ktoś to kupi? P.S. I nigdzie nie napisałem, że jest tanio. Tanio to już było
1
[#30] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #28

skoro już wyceniłes tę Amige na 2k - to może od razu kup - powiedziałeś A to powiedz i B język
ba w sumie to nasz forumowicz to dorzuć mu jeszcze z 500... 2,5k to taka ładna kwota

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 11:15:12 przez RokiS
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem