[#31] Re: Amiga 1200 wycena

@moulder, post #29

W pełni się z Tobą zgadzam, i nawet lajka Ci dałem. Właśnie to miałem na myśli, że handlarz zawsze ci zaproponuje najniższą cenę (czyt. atrakcyjną dla niego a nie dla sprzedawcy) i oczywiście, że każdy by chciał kupić sprzęt sprawny a nie przepłacać ale są też tacy co właśnie przez to "niesprawdzone" są w stanie cenę znacznie zbić "bo może taniej wyjdzie naprawić i jeszcze na tym zarobię" ;) Szkoda, że alle ukrywa teraz nicki licytujących ale niektórych pamięta się do tej pory... ;D

Rokis, nie potrzebuję. Mam jedną i mi wystarczy.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 11:16:45 przez Madman
2
[#32] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #31

rozsądne podejście, może powiem coś mało popularnego, ale kupowanie takich sprzętów "na zapas", na wypadek gdyby miały się zepsuć, straciło rację bytu w czasach, gdy większość scalaków mimo wszystko da się kupić (no chyba gorzej z Alice) lub nawet przełożyć ze starego egzemplarza na nową płytę główną (tak wiem, wymaga to czasu i umiejętności).
[#33] Re: Amiga 1200 wycena

@charliefrown, post #32

Panowie, Amiga będzie sprawdzona przez kolegę z forum. Jeśli będzie zepsuta, będę rozważał naprawę a następnie sprzedaż, jeśli usterka będzie poważna i droga w naprawie sprzedam jako uszkodzoną. Obydwie te opcje będą z licytacja od 1zł.
6
[#34] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #33

Fajnie jakby była sprawna, ale lepiej by było żeby specjalista od reanimacji po wylewach sprawdzał płytę. Samo to, że nie ma zasilacza już śmierdzi trupem.
[#35] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #33

No właśnie super że Stoopi Ci ją obczai, bo wiedzy i uczciwości mu nie brakuje.
Może jeszcze jakoś on Cię wkręci w temat, i zostaniesz jednym z nas :)
Sprzedając ją czy to nowicjuszom czy handlarzom, bądź co bądź sam staniesz się tym drugim.

Swoją drogą, nie napisałbyś, jaka jest historia tej amigi? Tak po prostu znalazłeś na strychu? Nigdy nie miałeś z amigami kontaktu?
1
[#36] Re: Amiga 1200 wycena

@Ralpheeck, post #35

Kiedyś za łebka grałem z kolegą na ami 500, jego starszy brat który już pracował kupił sobie, my mieliśmy wtedy commodore c64 więc przeskok graficzny i wogole dyskietki zamiast kaset więc było wow🙂 Amiga 1200 ktorą mam teraz w posiadaniu dostałem od ojca, jest to sprzęt po jego zmarłym koledze, który był pasjonatem radiokomunikacji, no i w sumie całe życie też pracował z komputerami bo.siedzial w środowisku CAM/CAD. Jego żona kilka miesięcy po jego śmierci zadzwoniła do mojego ojca żeby przyjechał, bo robi porządki po zmarłym i wszystko wszystko wywala na śmietnik z piwnicy i jeśli mu się coś przyda to może sobie wziąć. No i w ten sposób Amiga zamiast na śmietnik trafiła do mnie, być może był nawet zasilacz i inne graty, ale mogły skończyć w śmieciach. A ten zmarły z tego co mi Ojciec powiedział kupił sobie Pc i Amiga poszła w odstawkę.
Ja natomiast po c64 poszedłem w konsole, Atari 2600, pegasusy, pierwsze PlayStation. Takie więc dzisiaj posiadam wszystkie konsole ze stajni Sony, Xbox i Nintendo te się znajdzie a że ze względu na to że nie mam czasu teraz grać bo pojawiły się dzieci to wszystko leży schowane w pudełkach.
2
[#37] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #36

Kurdę, szkoda żebyś ją sprzedawał mając już taką kolekcję, to naprawdę jeden z najlepszych komputerów tamtych czasów. Dzieciaki podrosną to im pokażesz "a teraz wam pokażę co było przed konsolami i jakie fajne gry były" ;) No ale zrobisz co zechcesz ;)
2
[#38] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #36

Wiesz i tu jest dotknięta istota problemu, przy zabawie w retro czyli - emocjonalny stosunek do sprzętu.

Nie miałeś Amigi 1200- masz do niej chłodny stosunek, miałbyś ją za młodu dzisiaj na nią byś inaczej patrzył.
Dla mnie Amiga 500 była pierwszym własnym komputerem, wcześniej krótko był w rodzinie C - 64. Poza domem zdarzało mi się korzystać z ZX Spectrum. I mniej więcej taki mam do tych komputerów stosunek. Atari nawet nie dane mi było dotknąć stąd dziś ten komputer kompletnie mnie nie interesuje.
I dlatego moja Amiga 500 nie poszła na sprzedaż tylko zapakowana wylądowała na prawie 20 lat w suchej piwnicy. Nie mam zamiaru jej sprzedawać, ale też poza czasowym zamontowaniem w niej GOTEK-a x lat temu nie będzie modernizowana. Na pewno nie kupię Amigi 1200, ponieważ mój stosunek do niej jest neutralny. Nie miałem nie interesuje mnie. Wiem, że jest lepsza od Amigi 500, ale mnie nie interesuje.
Dlatego myślę szarpie cię myśl o sprzedaży, bo z tą Amigą 1200 emocjonalnie cię nic nie łączy .
A co do braku czasu to przyjdzie czas, że go będziesz miał. szeroki uśmiechszeroki uśmiech
1
[#39] Re: Amiga 1200 wycena

@Merlin_PL, post #38

"Nie miałeś Amigi 1200- masz do niej chłodny stosunek, miałbyś ją za młodu dzisiaj na nią byś inaczej patrzył."

u mnie zadziałał odwrotny mechanizm, jako że w latach 93-97 miałem A600 (z Apollo 620) i zawsze podobała mi się A1200, to właśnie na ten ostatni model postawiłem, gdy mogłem zapłacić swoimi pieniędzmi w dorosłym życiu (całe 250 złotych w 2012 roku, licytacja Allegro). Obecne ceny wybijają mi z głowy pomysł pozbycia się tysiącdwusetki, której nawet dawno nie włączałem, bo wiem, że przy następnym przypływie nostalgii nie będzie mnie na nią stać ;)

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 09:38:46 przez charliefrown
2
[#40] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #37

ja mam do tego cale muzeum starych komputerow w domu :)
robi wrazenie jak sie uruchomi A1000 z kolorowym monitorem i obok PC XT z zielonym monitorem i wyjacym dyskiem 20 MB :D

Zawsze dzwiek Amigi robil robote vs PC Speaker - zreszta dzieki temu po przesiadce z C64 wybralem Amige nie ST/PC

aczkolwiek jak mam byc szczery ja mam wiekszy fun z nostalgii ...niz dziesiejsze gówniaki co wszystko maja podane na tacy od rodzicow

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 09:44:29 przez HOŁDYS
2
[#41] Re: Amiga 1200 wycena

@HOŁDYS, post #40

Oj nie przesadzaj. Nic sie nie zmienia:) Nasi rodzice jak bylismy gówniakami, też mówili że wszystko mamy podane na tacy, a oni to nawet komputera na oczy nie widzieli.
Mamy dobrą młodzież:)
4
[wyróżniony] [#42] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #37

Amisia uruchomiona i standardowo kondensatory będą do wymiany. Klawiatura, dysk twardy 3,5 cala , rozszerzenie RAMu, stacja dyskietek sprawdzone i gotowe do działania. Na dysku twardym mnóstwo programów z kategorii krótkofalarstwa oraz astronomii. sporo katalogów o dziwnych nazwach do ktorych przed pzreskanowaniem programem antywirusowym nie warto zaglądać. Cały dysk zgrany na karte CF i na spokojnie sobie to pzreglądne. Jeśli ktoś jest zainteresowany zawartościa to za zgodą właściciela udostępnie. Dobrze że pzred spzredażą można było zgrać pliki, może się coś nietypowego trafi?
7
[#43] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #42

Nakręć właściciela na amigowanie i odżegnaj go od sprzedaży :)
[#44] Re: Amiga 1200 wycena

@Ralpheeck, post #43

Momentami mięknął bo namawiałem.
[#45] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #44

Stoopi wielkie dzięki za poświęcony czas !!.🙂🙂 Ami działa🤪 kilka fotek









Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 22:08:10 przez Mateusz1985



Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 22:08:33 przez Mateusz1985
[#46] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #45

Fajny soft, ktoś miał zainteresowania.
[#47] Re: Amiga 1200 wycena

@Hubez, post #46

Tak, widać Amiga krótkofalowca.
[#48] Re: Amiga 1200 wycena

@blur, post #47

OK
[#49] Re: Amiga 1200 wycena

@JacK_Swidnik, post #3

najlepiej wycenia aukcja na znajomym portalu

albo coś takiego:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amiga-1200-nos-x2

2
[#50] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #49

a to nie czasem te sztuki kupione na zbiorce PPA od Petra Czyszczenki ??

O ile dobrze pamietam, to wtedy ludzie kupowali je 700 zl plus przesylka..
[#51] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #49

Za 10tys można mieć A4000, kilka dni temu widziałem ich trzy na allegro, oczywiście nie "NOS" ale... biorąc pod uwagę, że można sobie teraz kupić nową obudowę za ok. 500 stów to jaki sens kupować taką "NOS" A1200...? Żeby trzymać kolejne 10-20 lat w pudełku i szukać frajera co da 15tys...?
1
[#52] Re: Amiga 1200 wycena

@Mateusz1985, post #48

Ktoś zapytał jaka jest wersja "Amisat", jest to wersja 3.06. Za około godzine dam linka do plików.



Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023 22:14:12 przez Stoopi
1
[#53] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #52

Link do plików. Jesli coś znajdziecie prywatnego, dajcie znac. Skontaktowałem się z grupą krótkofalowców gdzie ten pan należał i poprosiłem o info czy rodzina lub oni sami są zainteresowani plikami. Myślę że ma to teraz swój szczęśliwy koniec mimo wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2023 12:37:24 przez Stoopi
[#54] Re: Amiga 1200 wycena

@Madman, post #51

Żeby trzymać kolejne 10-20 lat w pudełku i szukać frajera co da 15tys.

wystarczyło poczekać około tygodnia i ...

ponad 15k :D hahahahaha

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amiga-4000040-rev-dcr-kick-31-buster-11-hd-pa3
2
[#55] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #54

Na 100% ten koles jest z PPA, bo nie pierwszy raz widze jego ogloszenia.
[#56] Re: Amiga 1200 wycena

@Stoopi, post #53

1
[#57] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #54

Nigdy nie rozumiałem (i zapewne już nigdy nie zrozumiem) ludzi którzy marnują swój czas na "piętnowanie" sprzedających.
Przecież w tym czasie można zrobić coś dla siebie/rodziny. Pójsc na spacer z psem. Itd.

Ja sam sporo sprzedaję (wiek, zmiana zainteresowań). Najczęściej licytacja od złotowki, ale mam też aukcje kup teraz.
I teraz najważniejsze:
Licytacje mam dla rzeczy które chce sprzedać, a oferty kup teraz mam dla rzeczy które chcę sprzedawać.
A to dwie zupełnie inne sprawy.

Być może ktoś nie chce sprzedać, tylko chce sprzedawać.
Rok, dwa, dziesięć lat. Kto wie.

Jeżeli ktoś inwestuje w nieruchomości, to wie o czym mówię.

Generalnie trochę mnie to śmieszy, ale ja w swoim życiu osiągnąłem to, co jeszcze 20 lat temu wydawało mi się szczytem marzeń. Dlatego też patrzę na pewne rzeczy inaczej.

Czego i Wam życzę. OK
2
[#58] Re: Amiga 1200 wycena

@Cezarykl, post #54

Sporo chce, ale jak uda mu się za tyle sprzedać to tylko pogratulować.
[#59] Re: Amiga 1200 wycena

@amikoksu, post #58

czy ja wiem...
pogratulowac to by trzeba temu uposledzonemu, ktory teraz kupi taka Amige za 15000 pln.
[#60] Re: Amiga 1200 wycena

@stachu100, post #57

Licytacje mam dla rzeczy które chce sprzedać, a oferty kup teraz mam dla rzeczy które chcę sprzedawać

stara zasada ALLEDROGO:
- jak mi zależy na sprzedaży to "oddaję" za to co się wylicytuje,

a jak mi nie zależy na sprzedaży:
- TO winduję ceny, aby wszyscy, z biegiem czasu, zobaczyli, że takie są "normalne stawki", i może kiedyś i za więcej się to sprzeda. :)


Ostatnia aktualizacja: 09.07.2023 13:57:21 przez Cezarykl
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem