kategorie: Sklepy, Sprzęt
[#1] sklepy z 060
Nastąpiła u mnie konieczność zakupu 060 rev 6, skoro wymyśliłem sobie używanie karty WARP.

Ponieważ ceny są w internecie praktycznie dowolne (od 1000 do 4000 zł), a dla większości osób to jednak sporo, uznałem że poszukam sklep a nie ebay czy allegro itp.

Niżej link. Uważam że cena jest znośna a -- przy tej cenie -- sklep to o wiele mniejsze ryzyko niż ebay (na dodatek, w przypadku ebay czasem jest cło czy VAT np. z Chin).

Niżej link. Podobno są jeszcze 2 sztuki.

Nie mam profitów od tego sklepu.

Prośba do innych osób o podrzucanie linków do sklepów z 060 (względnie innych jakichśtam) z uczciwą w miarę ceną.
[#2] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #1

Jeszcze tu dwie oferty:

AmigaStore

RetroPassion

Różnice są spore jednak. Pierwszy wymieniony sklep to +30% względem pierwszego posta, drugi to +40%.

Poza tym 060 to nie normalna oferta, pewnie trzeba pytać czy można kupić osobno.
[#3] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #1

Ciekawy sklep, ale 68030TK v2 128 MB z CPU wychodzi po 1600 zł ... ja sprzedawałem "troszkę" taniej.
A sam 68060, tyle że rev5 ostatnio można było kupić na Amibay. Kupiłem, fajnie działa.
[#4] Re: sklepy z 060

@wali7, post #3


Ciekawy sklep, ale 68030TK v2 128 MB z CPU wychodzi po 1600 zł ... ja sprzedawałem "troszkę" taniej.


Sklep jak sklep.


A sam 68060, tyle że rev5 ostatnio można było kupić na Amibay. Kupiłem, fajnie działa.


Mowa tutaj o rev. 6 głównie.
[#5] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #4

Wiem, ale moim zdaniem rev 6 jest trochę fetyszyzowany... wiele kart nie potrafi stabilnie działać na 100 MHz, a do tego przetaktowywanie tak drogiego CPU to ryzykowna zabawa, już dawno straciło to sens. Jak ktoś chce mieć w klasyku absurdalnie szybkie wyniki benchmarków, to może kupić Vampira, albo Pistorma.
Sorry za oftop. Już nie komentuję
3
[#6] Re: sklepy z 060

@wali7, post #5

Po pierwsze to nie offtop, a po drugie, to pełna zgoda.

Tylko czasem wymagania mówią: "rev 6 i basta!!". I co zrobisz?
[#7] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #1

Ja kupilem ok miesiac temu od chińczyka na Ebay Rev. 6. Wyszlo mnie jakies 1350zl juz z clem. Sprzedawca podobno sprawdzony. Lada chwila przyjdzie do mnie karta turbo wiec dam znać czy procek legitny
1
[#8] Re: sklepy z 060

@moulder, post #7

To co piszesz to jest rewelacyjna cena wg mnie. Ja w tym sklepie co post jest dałem z opłatami 2021 zł.

Po drodze, z Chinolem, jest sporo ryzyka jednak...

Jak przyjdzie (i sprawdzisz że to rev 6 bo różnie bywa ) dorzuć tutaj namiar!!
1
[#9] Re: sklepy z 060

@wali7, post #5

Wiem, ale moim zdaniem rev 6 jest trochę fetyszyzowany... wiele kart nie potrafi stabilnie działać na 100 MHz, a do tego przetaktowywanie tak drogiego CPU to ryzykowna zabawa, już dawno straciło to sens.


Zdecydowanie jest to rewelacyjny CPU dla karty, która potrafi wykorzystać jego potencjał. W Warpie 1260 te 100 czy 105 MHz jest w pełni używalne, stabilne, a CPU ma przy tym temp. niecałe 40 stopni.
Częstotliwość zmienia się programowo, więc poza tym w większości zastosowań można sobie używać 50 czy 66 MHz, a "odkręcić" dopiero w miare potrzeby.


Jak ktoś chce mieć w klasyku absurdalnie szybkie wyniki benchmarków, to może kupić Vampira, albo Pistorma.


Nie podoba mi się takie spłycanie i wrzucanie kamyczka. 060@50MHz to jakieś 39 MIPS, w epoce szał, obecnie niekoniecznie, zarówno do demosceny, portów gier, emulacji Maca czy pracy/zabawy w wielozadaniowości choćby z odtwarzaczem MP3.
Dopuść myśl, że nie chodzi o benchmarki, tylko jak najszybszą klasyczną Amigę z klasycznym procesorem i nie dla wszystkich sprzętowe emulatory Motoroli są rozwiązaniem.
2
[#10] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #1

Ponieważ ceny są w internecie praktycznie dowolne (od 1000 do 4000 zł), a dla większości osób to jednak sporo


1000 zł za 060 buhahaha sorry zaplułem ekran, nie wiedziałem ze są takie ceny

za 1500 zł mozna mieć przykładowo i7-12700K który jest "technologią obcych" w porównaniu do tego słodkiego maleństwa

za taki retro procesor nie dałbym wiecej jak 50 zł, serio (biorąc pod uwage wydajnosc i realne zastosowanie w dzisiejszych czasach) no ale to moje prywatne zdanie
[#11] Re: sklepy z 060

@Azakiel, post #10

to jak bys gdzies znalazl to odkupie od Ciebie za 50

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 10:49:02 przez juen
2
[#12] Re: sklepy z 060

@Azakiel, post #10

Tym tokiem myslenia po co Ci Amiga za też niemałą kwotę? (pytanie retoryczne) Twój smartfon jest kilka tysięcy razy szybszy.
2
[#13] Re: sklepy z 060

@moulder, post #12

odpowiedź retoryczna: nie mam Amigi za niemałą kwote wystarczy mi emulator na moje skromne potrzeby

No cóż mamy wolny rynek wiec skoro klient jest skłonny tyle zapłacić to tyle płaci
[#14] Re: sklepy z 060

@moulder, post #7

hmm ale jakim clem?

vat zostanie doliczony raczej w momencie przyjscia wiec watpie by na tej kwocie skonczylo, aczkolwiek kibicuje bo szanse, ze pomina jakies niewielkie sa (z VATem wyjdzie 1660zl)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 12:10:44 przez juen
[#15] Re: sklepy z 060

@juen, post #14

Tak. Cła raczej nie ma.

VAT jest 23% + "opłata pocztowa" 8,5 PLN. I chyba tyle doliczania.
[#16] Re: sklepy z 060

@juen, post #14

Tak cło importowe już zapłaciłęm (vat jak kto woli) . Procesor już po wszytkich opłatach wyniósł mnie 1350 zł, leży na biurku i czeka na kartę.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 12:53:23 przez moulder
[#17] Re: sklepy z 060

@moulder, post #16

no to jesli to rev 6 to gratki :)
2
[#18] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #1

A tak z ciekawości zapytam czy procki Freescale sa w czyms gorsze/lepsze? Czy nie ma znaczenia czy to bedzie Motoroli czy Freescale? Ja mam Motorolę, ale jest też sporo ogloszen z Freescale.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 15:49:37 przez moulder
[#19] Re: sklepy z 060

@moulder, post #18

lepszy bedzie freescale
[#20] Re: sklepy z 060

@michal_zukowski, post #19

W czym jest lepszy? Niższy pobór prądu? Mniej się grzeje? Czy coś innego?
[#21] Re: sklepy z 060

@moulder, post #20

freescale produkowalo pozniej wiec raczej będą pozniejsze maski więc wyższe rewizje
[#22] Re: sklepy z 060

@michal_zukowski, post #19

To jest obalony już mit. Freescale częściej ma problemy z działaniem na 100 MHz. Fakt, że robiony był później mylnie zasugerował (mnie również), że będzie wykonany w lepszej technologii. Ale stało się odwrotnie. Zgadywać można (na podstawie częstszych przypadków niedziałania na 100 MHz w przeciwieństwie do Motoroli), że wykorzystano gorszej jakości wafle. Skoro na 50 MHz i tak każdy działa prawidłowo, to po co się wysilać. Takie moje zdanie o firmie klepiącej te sześćdziesiątki po Motoroli, która jak się okazuje QC miała na bardzo wysokim poziomie.
5
[#23] Re: sklepy z 060

@michal_zukowski, post #21

Tyle to wiem. Ale co z tego wynika? Raczej chyba OC nie jest lepsze. Wydzielanie ciepła takie nie jest mniejsze? Jesli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu...
[#24] Re: sklepy z 060

@moulder, post #23

To kiedy będziesz w stanie przetestować? Bo sam nie mogę się doczekać kiedy potwierdzisz że szóstka.
No i uważaj aby nie przekroczyć terminu na reklamację jak co.
2
[#25] Re: sklepy z 060

@Ralpheeck, post #24

Czekam na karte. W poniedziałek wysłana z Irlandii.
[#26] Re: sklepy z 060

@moulder, post #25

Czemu z Irlandii?

Tam kupiona czy tranzytem?

Bo jeśli ktoś z Irlandii pomagał Ci z zakupem to to napisz - nie każdy ma dostęp do kogoś takiego.
[#27] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #26

Karta kupiona od forumowicza Kulamario, ktory mieszka w Irlandii - jest jego ogoszenie w gieldzie. Procesor nabylem we wlasnym zakresie na Ebay.
1
[#28] Re: sklepy z 060

@moulder, post #27

Aaa. Czyli karta z PPA a 060 z ebay.

Teraz rozumiem, sorry za zamieszanie.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2023 21:20:28 przez _DiskDoctor_
[#29] Re: sklepy z 060

@moulder, post #27

heh sądziłem ze Kulamario mieszka w Tychach . Moze sie przeprowadził :)
[#30] Re: sklepy z 060

@fibi, post #29

Chyba coś rzadko się widujecie :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem