kategorie: Sklepy, Sprzęt
[#31] Re: sklepy z 060

@Azakiel, post #10

za taki retro procesor nie dałbym wiecej jak 50 zł, serio (biorąc pod uwage wydajnosc i realne zastosowanie w dzisiejszych czasach) no ale to moje prywatne zdanie

Wszystko ze świata retro amigi będzie w dzisiejszych czasach bez sensu "biorąc pod uwagę wydajnosc i realne zastosowanie". Przecież ludzie nie bawią się w retro z tego powodu że na starych komputerach można zrobić coś co dorównuje tym dzisiejszym, ogóle idea retro to z definicji wyklucza.
Cenę za MC060 ustaliło prawo popytu i podaży, tego procka po prostu jest mało.
4
[#32] Re: sklepy z 060

@Kefir_Union, post #31

Dokładnie tak. Generalnie wszystko co retro możemy pod to podciągnać i stwierdzić, że to nie ma sensu. Patrz np.ceny starych/zabytkowych samochodów - osiągi/użytkowość w sumie żadne, a ludzie kolekcjonują i płacą bajońskie sumy.
[#33] Re: sklepy z 060

@moulder, post #32

To w sumie straszne, że w roku 2023 wśród dorosłych ludzi nadal trzeba tłumaczyć czym jest antyk, retro, itp. i że nie wycenia się tego pod względem użyteczności nie...
7
[#34] Re: sklepy z 060

@fibi, post #29

W Tychach mieszka inny użytkownik PPA. Też składa różne karty do Ami, też ma na imię Mariusz :)
3
[#35] Re: sklepy z 060

@Jacques, post #33

To w sumie straszne, że w roku 2023 wśród dorosłych ludzi nadal trzeba tłumaczyć czym jest antyk, retro, itp. i że nie wycenia się tego pod względem użyteczności


nie chodzi o to że ten procesor jest droższy niż powinien (to jest oczywiste bo retro, bo mało, bo amiga... bla bla bla) tylko o to jak jest drogi, mam nadzieje ze pomogłem w zrozumieniu tresci mojej wypowiedzi

swoją drogą jestem ciekaw gdzie realnie leży granica dla was fanów, ile byście byli skłonii zapłacić za taki procesor gdyby ceny poszły jeszcze bardziej w góre, w którym momencie powiedzielibyscie DOŚĆ

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 23:53:25 przez Azakiel
[#36] Re: sklepy z 060

@Azakiel, post #35

Witam.
Tych procesorów już się nie produkuje to podaż spada a popyt rośnie, więc cena rośnie.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 00:50:07 przez ted
1
[#37] Re: sklepy z 060

@wali7, post #34

Dasz namiar :) ?
1
[#38] Re: sklepy z 060

@Azakiel, post #35

Myślę, że granica dla każdego jest inna Zawsze się znajdzie desperat gotowy zaplacic kazde pieniadze. Ja osobiście nie dam nigdy za 060 rev 6 więcej niż 1,5k, to jest moja granica bolu
1
[#39] Re: sklepy z 060

@moulder, post #38

osobiście nie dam nigdy za 060 rev 6 więcej niż 1,5k, to jest moja granica bolu

moim jest 2 mln zł, ani grosza więcej :)
:)
3
[#40] Re: sklepy z 060

@Cezarykl, post #39

I tego się trzymaj.
[#41] Re: sklepy z 060

@Cezarykl, post #39

ODDAJ MI MOJE 2 000 000 ZŁ!!



znajdzie desperat gotowy zaplacic kazde pieniadze


Czytaj:

"znadzie się pare osób, co zarabia tyle, że wydatek 2500 czy 3000 jest dla Nich żadnym problemem"

Hint: programista25k
1
[#42] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #41

Czytaj:

"znadzie się pare osób, co zarabia tyle, że wydatek 2500 czy 3000 jest dla Nich żadnym problemem"

Hint: programista25kCytuj

Wychodze z założenia, że nieważne ile zarabiam -swoj pieniadz powinno się szanować, a nie wydawać bo mnie stac. Te procki absolutnie nie są.tyle warte (jeszcze). Można kupic znacznie taniej (nie mylic z tanio), trzeba się tylko postarać i dobrze rozejrzec.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 21:28:09 przez moulder

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 21:28:55 przez moulder
[#43] Re: sklepy z 060

@_DiskDoctor_, post #41

ODDAJ MI MOJE ...

100 mln zł,
to do Wałęsy
xD
[#44] Re: sklepy z 060

@fibi, post #37

Szukaj użytkownika PPA "Amigo-A1200-040". Korzystałem z jego usług i jestem zadowolony. Mam nadzieję, że kolega Amigo się nie obrazi, że podałem namiar :)
1
[#45] Re: sklepy z 060

@moulder, post #7





Procek przetestowany. Na BFG9060 od Kulamario chodzi stabilnie na 100 Mhz. Sprawdzone w grach, demach i na https://gitlab.com/tkurbad/amiga-hardware-info/-/raw/master/BFG9060/tool/povray-cputest_long.lha - renderowanie obrazków 3D potwierdzające w 100% stabilność karty.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2023 14:05:19 przez moulder
2
[#46] Re: sklepy z 060

@moulder, post #45

No to tanio Ci powiem.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem