kategoria: Sprzęt
[#31] Re: bateria do karty turbo

@snifferman, post #30

Czyli nie jest to kompletny projekt pcb bo nie ma gerbera? Teraz troche się pogubiłem.
Czy Eagle w wersji bezpłatnej otworzy mi ten projekt?
[#32] Re: bateria do karty turbo

@skofrant, post #31

Otworzy i wygenerujesz też gerbery. Nie jest to trudne, jest masa tutoriali w sieci.
1
[#33] Re: bateria do karty turbo

@Kilos, post #32

No na moich egzemplarzach ktoś zapomniał o otworach mocujących. Na szczęście są takie mini, to sobie rozwiercę
1
[#34] Re: bateria do karty turbo

@Kilos, post #32

A mógłby ktoś z was mi wygenerować te gerbery?
Byłbym spokojniejszy
Znalazłem tu instrukcje ale nie wiem czy wszystko pójdzie ok

https://ourpcb.pl/pliki-gerber.html
[#35] Re: bateria do karty turbo

@skofrant, post #34

Instrukcja jest dość prosta,ale kiedy otwieram w programie Eagle plik .brd następnie przechodzę do cam processor oraz wybieram w load job file następnie local CAM jobs- examples i wybieram example_2_layer.cam to przy opcji Gerber i Drill mam zółty trójkąt a w nim wykrzyknik.
Kiedy najadę myszką na gerber to wyświetla się komunikat :

copper layer 2 specified in layer stack not referenced by any gerber output item
copper layer 3 specified in layer stack not referenced by any gerber output item

A przy Drill wyświetla Mi się taki komunikat:

drill configuration does not include board stackup specified in DRC layers
tip:right click Drill and select generate excellon outputs based on PCB stackup to fix this issue.

Oczywiście wybranie tej opcji prawy przycisk myszy i klikniecie na ta opcje nic nie daje...nadal jest ten wykrzyknij jedynie to tworzy się nowa zakładka o nazwie excellon 1-16

To wygląda jakby te plik projektu .brd był wadliwy...
Ktoś z was wie jak to naprawić?

pliki projektu znajdują się poniżej w linku:
pliki:
GVP-Ram 16MB-.sch
GVP-Ram 16MB-.brd

https://eab.abime.net/showpost.php?p=1546111&postcount=39
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem