kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF
[#61] Re: Amigowanie jest eko!

@_DiskDoctor_, post #1

To jest jakas psychoza z tym byciem "eko-sreko"...
Co bysmy nie podlaczyli do gnazdka, i tak jest zasilane pradem z wegla- , wiec pisanie o "eco-sreco" jest co najmniej zenujaca i falszywa. Jesli chcemy byc "eco" to wylaczmy komputery, siadzmy pod drzewem i sobie poczytajmy ksiazke (a nie jakiegos e-booka).
5
[#62] Re: Amigowanie jest eko!

@PWS, post #61

Biorąc pod uwagę to że w e-booku mieści sie cała biblioteka to wątpię czy czytanie papierowych książek pochłania mniej naturalnych zasobów niż czytanie elektronicznych. No chyba że ktoś całe życie czyta tylko jedną książkę, albo osobiście nie posiada żadnej a czyta tylko te z biblioteki.
5
[#63] Re: Amigowanie jest eko!

@ZorrO, post #62

Do biblioteki też się trzeba jakoś dostać, co kosztuje
[#64] Re: Amigowanie jest eko!

@PWS, post #61

Zdziwisz się, ale w Polsce w miksie energetycznym w 2023 roku udział węgla wynosi 67%.... Źródła odnawialne to 27%, a reszta to gaz ziemny.
Bycie eko to nie tylko oszczędzanie energii (chociaż to także), ale również wykorzystywanie na maksa tego, co wciąż nadaje się do użytku.
1
[#65] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #64

wykorzystywanie na maksa tego, co wciąż nadaje się do użytku.


Z tym że definicja tego, co "wciąż nadaje się do użytku" będzie inna dla każdego.
[#66] Re: Amigowanie jest eko!

@recedent, post #65

Zdecydowanie tak, każdy sobie ocenia to sam. Tu chodzi o robienie swojego życia lepszym, a nie o samoumartwianie.
Byłem dosyć zaskoczony, gdy mieszkałem w USA, jak bardzo na maksa wykorzystuje się to co już jest, bez parcia na modernizację za wszelką cenę. Może to być postrzegane jako pewien rodzaj konserwatyzmu, czy może nawet zacofania, ja jednak myślę, że jest to jedna z przyczyn potęgi tego państwa.
Co do eko, to ja często łączę ze sobą dwa słowa zaczynające się tak samo: ekologiczny i ekonomiczny. Lubię naprawiać stare rzeczy i dawać im drugie życie, a jednocześnie nie wydawać niepotrzebnie kasy na coś nowego, a w takiej sytuacji niepotrzebnego. Oszczędzanie na energii też ma sens, przykładowo kosztujące jakieś 30 tyś złotych ekoulepszenia w mim domu (było to (1) na etapie budowy, (2) 9-8 lat temu, teraz wyszłoby drożej) spowodowały, że za ogrzewanie gazem (CO i CWU) 120 metrowego budynku płacę rocznie niecałe 2000 zł (rok w rok wychodzi podobnie). Temperatura zimą 22-23 stopnie C. Myślę, że już się zwróciło.
A na co wydaję zaoszczędzone pieniądze? M.in. na Amigi i inne fajne rzeczy :)
4
[#67] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #66

Chiny i USA najwięcej zatruwają świat taka jest prawda.
1
[#68] Re: Amigowanie jest eko!

@Dorian3d, post #67

Poza tym źródeł obecnej potęgi USA trzeba się raczej doszukiwać w umiejętnym manipulowaniu całym światem i napuszczaniu jednych na drugich. Oczywiście, żeby do tego dojść musieli osiągnąć wcześniej pewien poziom gospodarczy ale był to raczej przypadek plus możliwość podbicia całego kontynentu zamieszkanego przez gorzej rozwinięte cywilizacje.

A nie, czekaj, nie to forum ;).
2
[#69] Re: Amigowanie jest eko!

@bfgmatik, post #68

Jeśli chodzi o USA, to nie chodzi mi wyłącznie o ocenę ich działań w kwestii moralnej, tylko w kwestii efektywności.
A z innej beczki, to zdecydowanie wolę Świat Atlantycki z USA, niż Świat Azjatycki z Rosją i Chinami.
A forum rzeczywiście nie to :)
2
[#70] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #69

Moim zdanie najwięcej zanieczyszczają środowisko krowy gazami , oraz atari st i ste
3
[#71] Re: Amigowanie jest eko!

@Dorian3d, post #70

Bo na węgiel jak w tej piosence :).
[#72] Re: Amigowanie jest eko!

@bfgmatik, post #71

dokładnie tak !
[#73] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #69

wolę Świat Atlantycki z USA

Być może, nie znam się. Ale pewien wazny ktoś powiedział, że

“It may be dangerous to be America's enemy, but to be America's friend is fatal.”
― Henry Kissinger
2
[#74] Re: Amigowanie jest eko!

@Marcin27411, post #73

Masz wątpliwości, że Świat Zachodu jest gorszy niż wschód? Pewien sędzia dzisiaj właśnie dokonał wyboru...
[#75] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #74

Chiny wyprzedzały świat we wszystkim przez kilka tys lat, i jakieś 300 lat temu uznały że skoro reszta świata jest tak zacofana to aby chronić swoją kulturę i osiągnięcia odwróciły sie do świata zadem. Wtedy zachód wykorzystał ich największe wynalazki (kompas, papier i proch) do zdominowania świata, w tym i Chiny. Przez 3 wieki sie nie mogły po tym pozbierać, ale od paru dekad tym razem to one wykorzystują najlepsze wynalazki Zachodu by odzyskać przewagę we wszystkim, a Zachód w swym zadufaniu śmieje sie z ich starań i nie wierzy że mają szanse. Zachód przegra, ale światu wyjdzie to na dobre, bo świat rządzony przez Zachód to świat nierówności w którym elity rządzą a reszta im służy.
4
[#76] Re: Amigowanie jest eko!

@ZorrO, post #75

Wali7:
zdecydowanie wolę Świat Atlantycki z USA, niż Świat Azjatycki z Rosją i Chinami.


pełna zgoda.

PRECZ KOMUNO !
2
[#77] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #74

Mogę tylko prosić - nie idźcie tą drogą, chłopaki.
4
[#78] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #74

A wcześniej pewien żołnierz-dezerter i teraz jest chyba w jeszcze lepszym miejscu niż Białoruś
[#79] Re: Amigowanie jest eko!

@Jacques, post #78

Witam.
A wcześniej pewien żołnierz-dezerter i teraz jest chyba w jeszcze lepszym miejscu niż Białoruś

Uciekł w grudniu 2021 a w czerwcu 2022 znaleziono go martwego. Wykorzystało go i już nie był im potrzebny.
Z tym sędzią pewnie będzie podobnie.
Pozdrawiam.
1
[#80] Re: Amigowanie jest eko!

@ted, post #79

No tak, dlatego napisałem o "lepszym miejscu"
1
[#81] Re: Amigowanie jest eko!

@recedent, post #77

Czyżbyś podejżewał, iż ktoś tu zalicza się do "interesujących osobowości" wg anegtoty podanej przez Umberto Eco?
Anegdota była o hipotetycznym teście psychologicznym, gdzie padło pytanie:
czy wolałbyś spędzić noc
(A) w łóżku z Ornellą Muti* (dla niezorientowanych fotka poniżej), czy
(B) zagrzebany po szyję w kopcu czerwonych leśnych mrówek?
Odpowiedź A skutkowała opisem "jesteś przewidywalnym, nieciekawym nicponiem", zaś B "jesteś niezwykle interesującą osobowością".
Więc mogę Cię drogi recedencie uspokoić, jestem nieciekawym nicponiem
Na Białoruś się także nie wybieram, tym bardziej, że tam jest sporo mrówek.

Poniżej obiecana Ornella:


Ostatnia aktualizacja: 07.05.2024 11:24:14 przez wali7
3
[#82] Re: Amigowanie jest eko!

@bfgmatik, post #68

Źródłem potęgi jest stabilność. Nie ma "dobrych zmian" i sprzątania po dobrych zmianach co kilka lat. Jeden kurs, wytyczony i trzymany przez dekady, albo i stulecie. I takie bezpieczniki, że nawet kompletny imbecyl na urzędzie nie zdoła przewrócić systemu. Konstytucja ta sama od początku. Waluta tak solidna, że można zapłacić stuletnim banknotem normalnie, w sklepie. To przyciąga inwestorów i kapitał. A jak jest kapitał, to wszystko za tym idzie.

A żeby nie było, że to całkowity offtop - w naszej bajce jest przecież tak samo. Chcemy liniowego rozwoju i jak najdłuższej, pełnej kompatybilności w dół. Najlepiej, aby każda gra sprzed 40 lat poszła na najnowszym kompie od strzału. Każda np. zmiana procesora głównego do ogromne tąpnięcie. Jak na razie, to PC zapewniło powyższe najlepiej i to jest jedno ze źródeł jego obecnej potęgi.
[#83] Re: Amigowanie jest eko!

@wali7, post #81

Nie, chodziło mi o to żeby nie ciągnąć bezsensownego oftopu politycznego, bo to zupełnie nie to miejsce, a na PPA moderacja potrafi być na tym punkcie dość drażliwa. No ale nic. Bawcie się, bawcie, dzieci...
2
[#84] Re: Amigowanie jest eko!

@recedent, post #83

Ludwiku Dornie! Psie Sabo! Nie idźcie tą drogą!
2
[#85] Re: Amigowanie jest eko!

@recedent, post #83

ufff, już myślałem, że obawiasz się, iż co poniektórzy mogliby myśleć o przeprowadzce do Mińska. Bynajmniej nie Mazowieckiego.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem