kategoria: CDTV
[#1] Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania
Dzień dobry,
Posiadam w swojej kolekcji dwie CDTV ze stacjami i w sumie bez ciśnienia płacenia "milionów" szukam w sumie bezużytecznego pilota, klawiatury i myszki. Pojawiła się dzisiaj aukcja ze stacją, klawiaturą i pilotem. Stan wszystkiego agonalny. Właściciel pisze o wilgotnej piwnicy i dokladnie tak to wyglada.
Moje pytanie to czy próba przywrócenia tego do życia ma jakikolwiek finansowy sens. Stacja to na pewno trup wiec tylko obudowa, kwestia klawiatury i pilota.

Nie jestem pewny czy mogę tutaj podać link do Allegro, a z drugiej strony nie chce zeby właściciel mial pretensje o umieszczenie jego zdjęć bez zgody na forum. Gdyby ten link byl niezgodny z regulaminem proszę o info. Usunę go.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/commodore-cdtv-amiga-3if

Ewentualnie można łatwo znaleźć na Allegro wpisując CDTV w wyszukiwarkę.

Z góry dziękuję za opinie.
[#2] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #1

Powiem tak bez otwarcia sprzętu raczej ciężko coś powiedzieć, ja w podobnym stanie na złomowisku znalazłem C64 I działa 😉 może da się coś zbic z ceny, z innej beczki na eBayu pilot w dobrym stanie kosztuje 650zl Sprawa jest prosta stać Cie na ryzykowanie ?
1
[#3] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #1

Wszystko sie da, tylko nie wszystko sie oplaca.
Kupisz, i bedziesz polowal na inny uszkodzony aby wreszcie naprawic i... zaplacisz tak jak za lepsze.

Pilota (nowego) mozesz kupic tutaj.
https://icomp.de/shop-icomp/en/produkt-details/product/cdtv-remote-control.html

Klawiatura.... Plastik, kabel i podbitki do klawiszy wyczyscisz, ale plytka raczej nie do uratowania.

To samo ze stacja.

Jezeli lubisz sie bawic, polowac i masz nieograniczony czas - kup sobie.
1
[#4] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@mike100, post #2

Popatrz na zdjęcia, jaki pilot w dobrym stanie. Tam jest rdza, szrot totalny, wymagający dużej pracy, aby przywrócić do używalności. Kilka lat wcześniej nikt by tego kijem nie ruszył, a teraz..cóż, już jest ponad 500 zł w licytacji...
2
[#5] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@AD99, post #4

Pierwotnie pojawilo sie to na OLX z informacją typu proszę proponować ceny. Pomyślałem ok, patrząc na stan i właśnie rdzę na każdym metalowym elemencie wyceniłem po stówce, 3 moze max 4 stówki za wszystko i bez względu na rezultat ryzyko akceptowalne. Za wiecej niekoniecznie. Potem właściciel wrzucił to na Allegro i jak widać cena wystrzeliła, a pewnie to nie koniec. Stad zresztą mój post, myslalem, ze przeszacowałem ryzyko i niedoszacowałem rzeczywistej wartości nawet w takim opłakanym stanie.

Ceny z e-bay znam, ale mam wrażenie, ze ogłoszenia wiszą wiecznie i nikt tego nie kupuje. Stacja CD-1411 z tego co pamiętam na e-bay okolo 1200-1300, a swoje kupiłem w zeszłym roku jedną za 320, drugą za 350 obie w PL. Czasami ceny na portalach to myślenie życzeniowe, które niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Ten pilot na e-bay z GB wisi już minimum rok, a pewnie dłużej...
3
[#6] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #5

Piloty chodzą do 150zł. Klawiatura jest dość droga i w sumie łatwo pewnie będzie ją ogarnąć. Najgorzej z pilotem, pytanie ile wyżarł elektrolit z tego kondesatora co zawsze cieknie w tych pilotach. Stacja dysków do umycia i wymiany napędu. Można próbować nawet z pecetowym. Więcej niż 350 zł bym nie dał.
[#7] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@michal_zukowski, post #6

Przecież piloty są dostępne u Jensa https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/product/cdtv-remote-control.html
1
[#8] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@michal_zukowski, post #6

Temat tej licytacji robi się popularny 🤣😉

https://www.facebook.com/groups/commodornia/permalink/3084751981658861/

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 22:36:00 przez WiT7
[#9] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #8

Kupi, zalicytuje 10000zł, nie zapłaci i aukcja od nowa.

Kiedyś chyba była Amiga co poszła chyba rzekomo za 100000zł

I tak w kółko...
1
[#10] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@nostrum666, post #7

Nie chce wskazywać że chyba nie doczytałeś ale nie doczytałes Jens sprzedaje za tę cenę jak ktoś od niego kupi "Turbo Chameleon V2" i już kwota nie jest taka cudowna.
4
[#11] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@michal_zukowski, post #10

Racja, nie czytałem do samego końca.
[#12] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #5

Podbijanie ceny przez sprzedającego i jego kolegów jest bezkarne, tak samo jak podbijanie ceny przez złośliwych ludzi na allegro lokalnie. Tam możesz podbić cenę do 10 tysięcy i miec aukcje głęboko w zadzie. wygrana licytacji do niczego nie zobowiązuje.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 23:37:38 przez Stoopi
[#13] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Stoopi, post #12

Podbijanie ceny przez sprzedającego i jego kolegów jest bezkarne, tak samo jak podbijanie ceny przez złośliwych ludzi na allegro lokalnie. Tam możesz podbić cenę do 10 tysięcy i miec aukcje głęboko w zadzie. wygrana licytacji do niczego nie zobowiązuje.

Gratuluję wyczucia. Obecna cena ponad 100000 🤣
2
[#14] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #13

Yyyyyy....to nie ja!
[#15] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Stoopi, post #14

123665 PLN. Może dobije do pełnej bańki.
1
[#16] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@nostrum666, post #15

Sprzedający zrobił duży błąd, że udostępnił opcję "Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze", bo w tym przypadku Allegro z założenia od razu naliczy prowizję od sprzedaży, choć pewnie uda się to sprzedającemu odkręcić, bo zdrowy rozsądek mówi, że nie dojdzie do transakcji.
W przypadku Allegro Lokalnie warto nawet opcję odbioru osobistego dawać z przedpłatą, wówczas prowizja naliczy się dopiero po zapłaceniu przez kupującego.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 08:02:57 przez Jacques
1
[#17] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Jacques, post #16

Obstawiam, że skończy się na około pół bańki.
[#18] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Hubez, post #17

Może pora na wprowadzenie ceny maksymalnej przez portal aukcyjny?
[#19] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Jacques, post #18

Ja bym powiedział że pora skończyć z tą farsą zwaną All.. Lokalnie bo to są istne jaja. Można sobie dla beki licytować a później wypiąć się na to bez żadnych konsekwencji. Rozumiem że każdy może popełnić błąd ale klikać Sobie celowo dla jaj? Rozumiem że mogą to być skrajne i wyjątkowe sytuacje ale dla sprzedającego na portalu to jest jak loteria, co z tego że ktoś wylicytuje skoro to do niczego nie zobowiązuje.
[#20] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@nostrum666, post #19

Zdecydowanie tak.
[#21] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@nostrum666, post #19

Najlepsze były początki tego portalu. Wystawiłem na licytację obudowę do A1200.

Nikt jej nie licytował, dostałem info, że licytacja zakończona, nie było ofert kupna.

Za kilka dni na PPA pojawił się artykuł, gdzie user portalu napisał iż wylicytował u mnie obudowę, ale stwierdziłem, że pewnie cena za niska i nie sprzedałem, jednocześnie nie odpisując na korespondencję.

Rzeczywiście, ta osoba licytowała, dostała info, że kupiła obudowę, a ja dostałem info o braku licytujących :D
1
[#22] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@nostrum666, post #19

Już ponad 222 000 zł...cyrk, a sprzedający myśli, że dostanie choćby 1 zł no chyba, że to jakaś forma prania brudnej kasy bo jakby nie było to co kto komu zabroni zapłacić tyle kasy za cokolwiek...
1
[#23] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@slawekwozniak, post #22

Wydaje mi się że już w tej chwili ludzie robią Sobie normalne jaja z tego wszystkiego, nie tylko tej konkretnej aukcji. Zrobiła się z tego karykatura tego szaleństwa cenowego związanego z całym rynkiem retro.

Sam miałem niedawno przygodę na tym portalu. Chciałem coś kupić ale z rozpędu kupiłem dwie sztuki zamiast jednej. Chciałem wyjaśnić tę sytuację i skontaktowałem się ze sprzedającym żeby nie robić człowieka w bambuko. Ten powiedział mi po prostu żebym nie płacił i zakupił jeszcze raz tak jak ma być i dodał że cały ten portal to istny żart z takim podejściem do sprzedających.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 11:20:11 przez nostrum666
1
[#24] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@nostrum666, post #23

Ludzie trochę tutaj przesadzili, bo rozumiem żarty i "pojechanie" sprzedającego, który wystawia przedmiot, który nadaje się tylko na śmietnik za jakąś wyjściowo-chorą kwotę, natomiast tutaj raczej zaczęło się od niskiego pułapu i mimo wszystko choćby obudowy i klawisze mogłyby się komuś przydać i byłyby do "odzysku". To licytujący wcześniej doprowadzili wcześniej do kwoty około 500 zł za stan popowodziowo-piwniczny, a nie, że sprzedający tyle oczekiwał.
[#25] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Jacques, post #24

Racja, to nie jest wina sprzedającego. Ale nie można też wykluczyć że ten w jakiś sposób próbował podbić sztucznie cenę, nieważne. Jak pisałem zrobiła się z tego karykatura, istny cyrk.
1
[#26] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #1

widzisz, trzeba było siedzieć z tym cicho to byś tanio "dobry" sprzęt kupił ;) a tak to :)
1
[#27] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@RokiS, post #26

Piloty były też w AmigaKit. Może jeszcze są dostępne. Tam sobie kupiłem rezerwowy. Niby można jeszcze kupić: link
[#28] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@RokiS, post #26

widzisz, trzeba było siedzieć z tym cicho to byś tanio "dobry" sprzęt kupił ;) a tak to :)

Ehhh..po nocach nie bede spal. Taka okazja 🤣🤣

Co do lokalnie nie tak do końca licytacja dla jaj jest bez konsekwencji. Mialem podobną sytuację. Po zgłoszeniu konto dowcipnisia zostalo zablokowane.
Nie rozumiem jakie sa powody prawne, ze Allegro w regulaminie rozwiązało to w ten sposób. Nawet jezeli prawo pozwala na wycofanie się z umowy zawartej w ten sposób, powinni z automatu wyciągać konsekwencje w stosunku do ludzi licytujących dla zabawy lub nagminnie nie płacących wygranych aukcji.
[#29] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@WiT7, post #28

Po czym w tym samym dniu założył drugie konto.
[#30] Re: Peryferia do CDTV ze smietnika - sens ratowania

@Hubez, post #29

Na Allegro zakładałem konto 20 lat temu wiec juz nie pamiętam, ale chyba jest tam teraz jakas weryfikacja, ktora uniemożliwia założenie konta w 5 minut. W każdym razie koles dowcipkował z tydzień na różnych aukcjach, a po blokadzie problem zniknął.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem