kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] BVision
Cześć,
Ostatnio zebrałem sie do poskładania Amigi w obudowie Infinitive z moją kartą BlizzardPPC z 040 i PPC 160 MHz i kartą graficzną BVision. Tą ostatnią kupiłem ok. 1,5 roku temu na allegro jako sprawną, jednak leżała w szufladzie z uwagi na brak kabelka, ostatnio zamówiłem do niej Ratte switch i postanowiłem to w końcu spiąć razem z Indivision MK2.
Niestety po podpięciu BVision Amiga nie wstaje, płyta jest dosilona w miejscu stacji dysków, a zasilacz daje 5,05V, więc wydaje mi się, że to nie kwestia zasilania.
Jak dzisiaj przyjrzałem się karcie to mam wrażenie, że ma zrobioną modyfikację, dołączam zdjęcie.



[#2] Re: BVision

@jargo, post #1

1. dobrze skręcona była z blizzardem?
2. bez ratteswitcha tez ten sam objaw?
[#3] Re: BVision

@michal_zukowski, post #2

ad. 1. tak, co prawda nie mam śrubek, ale ściągnąłem drucikiem i wszystko dobrze siedziało
ad. 2. tak, wypiąłem Indi i wpiąłem monitor po RGB i jest to samo
[#4] Re: BVision

@jargo, post #3

Spróbuj odpalić przyciskając każdy z cpld po kolei. U mnie było to samo i okazało sie że miałem zimne luty na jednym z cpld
[#5] Re: BVision

@jargo, post #3

jeszcze jedno pytanie, a jaki masz firmware? bo te ostatnie po grexa mogą chyba sie gryźć z bvision
[#6] Re: BVision

@michal_zukowski, post #5

Teraz sobie przypominam że miałem to samo. Kupiłem blizzarda ppc który pracował z g-rex'em oraz Bvision do tego. I za nic nie mogłem zmusić Bvision do działania. Kilka dobrych miesiecy zajęło mi rozgryzienie tego. Już myślałem że Bvision jest uwalona. W końcu przeflash'owem kartę i poszło od strzała.
1
[#7] Re: BVision

@Mokry, post #6

Ten firmware pod grexa chyba gryzie sie tylko z rev0, bo ja mam bppc rev1 i właśnie ten firmware pod grexa i nie mam problemów z bvision.
[#8] Re: BVision

@jaster, post #7

Już wczoraj miałem napisać że problem może być po stronie PPC, chodzi o flash karty.
[#9] Re: BVision

@jaster, post #7

Tak było. Tamten blizzard ppc był rev0. Teraz mam rev1.
1
[#10] Re: BVision

@michal_zukowski, post #5

Zrobiłem dzisiaj flash update karty do wersji 44.69 i Amiga z BVision wstaje, niestety WB się praktyczni od razu zawiesza, zazwyczaj przy otwarciu pierwszego okna.
[#11] Re: BVision

@jargo, post #10

A co pokazuje test pamieci BVision?
[#12] Re: BVision

@jargo, post #10

która wersja cgxa?
[#13] Re: BVision

@Mokry, post #11

Nie mam takowego.. Skąd go wziąć?
[#14] Re: BVision

@michal_zukowski, post #12

Do instalacji CGXa nawet nie doszedłem WB się wiesza w trybie AGA.
[#15] Re: BVision

@jargo, post #10

niestety WB się praktyczni od razu zawiesza, zazwyczaj przy otwarciu pierwszego okna.


Nawet jak uruchomisz Amigę bez s-s ?
[#16] Re: BVision

@jargo, post #14

dla pewnosci pamięć na bppc ustawiles na 70ns?
1
[#17] Re: BVision

@michal_zukowski, post #16

Karta wróciła od kolegi i ma domontowane chłodzenie i dodatkowe zasilanie, wygląda, że zaczęła chodzić stabilniej, ale po dłuższym czasie i tak są zwiechy.
Pamięć ustawiona na 70 ns.
Udało mi się zainstalować CGXa i zarówno narzędzie CGCMode, jak i showcgxconfig widzą BVision, jednak nie ma do wyboru rozdzielczości BVision, jest tylko PAL.
[#18] Re: BVision

@jargo, post #17

W devs:monitors masz sterownik do bvision, czy tylko pal?

Nie pamietam jak jest pod CGX, ale pod P96 w P96mode nalezy dodac karte i skonfigurowac tryby graficzne. Pozniej save i reset. I dopiero wtedy zobaczysz rozdzielczosci karty do wyboru w screenmode.
[#19] Re: BVision

@Mokry, post #18

Pewnie tylko PAL. I jest do tego dodatkowa dyskietka do płyty z CGX-em.
Tam są sterowniki do BVision, bo standardowo jej nie ma w instalkach "starszych" CGX.
Wtedy pojawiają się podstawowe tryby graficzne, które można edytować przy pomocy CGXMode,
monitor BVision w Devs i wszystko działa.
Jak nie znajdziesz w necie, to postaram się znaleźć u siebie.
1
[#20] Re: BVision

@Gandalf, post #19

Na tej stronce na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.
[#21] Re: BVision

@Gandalf, post #20

Nie, nie znajdzie.
Nie ma CGX4.0 - oprogramowanie komercyjne
Jak się ma CD-ROM z CGX 4.0 to instalujemy CGX4.0, a potem instalujemy ostatnią łatkę (update).
I dopiero wtedy działa.
[#22] Re: BVision

@stachu100, post #21

Gdzieś mam na płycie jakiegoś cgx.
[#23] Re: BVision

@stachu100, post #21

@Mokry:
W devs/Monitors mam BVision, tryby skonfigurowałem CGXMode.
@Gandalf:
Mam pliki z tego linku i instalowałem najpierw CGX3, a następnie sterownik właśnie z tego archiwum do BVIsion. Potem ustawiłem tryby w CGXMode (tu nie wiem jaką częstotliwość monitora wybrać, więc szczeliłem 38, ale to chyba na pojawienie się rozdzielczości nie powinno mieć znaczenia).
@Stachu100:
Masz na myśli łatkę CGX Update V4 RC6 po instalacji CGXa 4.0?
[#24] Re: BVision

@jargo, post #23

CGXMode ma podląd zdefiniowanych trybów monitora.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 17:10:58 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#25] Re: BVision

@stachu100, post #21

Jeśli od kogoś kupił BVision to powinien otrzymać również płytę z CGX-em.
Należałą mu się jak przysłowiowemu psu micha.
Wiem jak to funkcjonuje, bo takową mam od około 30 lat.
Wtedy kupiłem BlizzardaPPC+BVision w Eurece.

A że Janusze biznesu opychają wszystko w odcinkach, żeby się "nachapać"... bez komentarza.
Patrz płyty główne bez chipów i tym podobne.
Jeśli do sprzętu sprzedawane były sterowniki w komplecie, to tak powinno być odsprzedawane.
Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
[#26] Re: BVision

@Gandalf, post #25

do karty była dyskietka z cgx3 i sterownikiem pierwotnie cybervisionppc, kam gdzieś zgrany obraz dyskietki
[#27] Re: BVision

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #24

No i jak kliknę "Test" to wywala "Can't open screen".
[#28] Re: BVision

@jargo, post #27

Czy mógłbyś napisać proszę jaką masz konfigurację systemu operacyjnego? To system 3.1 czy inny?

Jeśli chodzi o niestabilne działanie, zwróć też uwagę na kartę Blizzard PPC - podstawę działania - zasilanie, chłodzenie itp.

Przy instalacji CGX wskaż BVision PPC. Prawdopodobnie ta karta ma pełne oficjalne wsparcie od CGX 4.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 19:17:58 przez Hexmage960
1
[#29] Re: BVision

@jargo, post #27

zacznij od początku wybierz tryby 31khz
[#30] Re: BVision

@stachu100, post #21

Właśnie sobie przypomniałem.
W przypadku BVision NIE INSTALUJEMY niczego z płyty, a odpalamy instalację z dyskietki.
Ta odnosi się do zawartości płyty, ale dorzuca obsługę BVision.
To jest ta różnica, która powoduje, że instalacja może być problematyczna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem