[#31] Re: Problem z FastAta

@Duracel, post #30

Sprawdź pocztę :) Wysłałem pliki :)

[#32] Re: Problem z FastAta

@Duracel, post #30

A czy w ogóle masz installer w C: ?

[#33] Re: Problem z FastAta

@Sir_Lucas, post #31

Ok. Wreszcie zainstalował, ale dopiero z tym plikiem instalatora, który mi przesłałeś w ostatnim mailu.

Musiałem też skopiować ze Storage "CD0" i wrzuciłem go do WBStartup, bo w przeciwnym wypadku po każdym restarcie musiałem montować CD-Rom.

Chciałem jeszcze raz wam wszystkim podziękować, a w szczególności Łukaszowi za cierpliwość, rady i pomoc.

Jeżeli mógłbym jeszcze o coś prosić, to mam pytanie odnośnie emulacji CD32, a konkretnie Akiko. Słyszałem, że jest jakaś aplikacja która umożliwia emulację CD32 na A1200. Ktoś mógłby powiedzieć kilka zdań na ten temat?



Ostatnia modyfikacja: 13.12.2008 11:05:55



Ostatnia modyfikacja: 13.12.2008 11:08:39
[#34] Re: Problem z FastAta

@Duracel, post #33

W jakimś CD file systemie było (do obsługi CDROMU) - poszukaj na aminecie.

[#35] Re: Problem z FastAta

@Duracel, post #33

mountlisty (np CD0, PC0 itp) wrzuca sie do katalogu sys:devs/dosdrivers

[#36] Re: Problem z FastAta

@Banderas, post #35

Hejo, też mam problem z FastATA 99 Gold. W końcu ją zamontowałem, działa, system uruchamia się. Dostałem pliki od Elboxu, więc poczyniłem instalację. Niby wszystko przebiegło pomyślnie. Niestery po restarcie sytstem zaczyna się ładować, bo dioda mruga, ale po około 4 s pojawia się jasno-żółto-zielony ekran, dioda power przygasa i po chwili się Amiga resetuje i to samo.

System AmigaSYS3, miałem tam instalowany cacheCDFS, idefix, itp, więc może to wina konfliktów..

Wklejam zawartość startup-sequence i user-startup

http://www.nopaste.pl/c6f-text
http://www.nopaste.pl/c6g

Z zakomentowanymi
;C:ATA3.driver QUIET
;C:stack 8192

System się uruchamia.

[#37] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #36

Wyrzuć IdeFix itp. Też mam FastAte i przed instalowaniem sterownika wywaliłem CacheCDFS.

[#38] Re: Problem z FastAta

@Olek, post #37

A które pliki dokładnie nalezy usunąć? Bo nie do końca wiem, na czym polega ta "deinstalacja".

[#39] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #38

;idefix
[#40] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #36

BlizKick

i dopiero

ATA3.driver

jeszcze w prefs wylacz resident jak masz wlaczone

[#41] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #38

> AmigaSYS3,4

jaka w tym jest wersja systemu AmigaOS?

[#42] Re: Problem z FastAta

@MisOr, post #39

idefix w s-s jest zakomentowany. Jutro przeniosę wpis ata3 niżej w s-s, może to coś da. System to AmigaSYS3, z wb 3.9 i poprawkami z bb1 i bb2.

[#43] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #42

jak z WB 3.9 to przeciez to jest AmigaOS 3.9. fajnie ze to jest legalne :)

BlizKick ...

ATA3.driver

SetPatch NONSD NOROMUPDATE Quiet

[#44] Re: Problem z FastAta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #43

Teraz zadziałało. System uruchomił się. Chciałbym przeprowadzić teraz testy szybkości zapisu/odczytu, jaki program do tego polecacie?

Mam pytania odnośnie wpisów w ss

Co dokładnie robi setpach, do czego są parametry nonsd, noromupdate.
Po co mam w ss blizkicka, skoro i tak mam rom 3.1, no i do czego jest instrukcja "failat 21" ?

Ponad to, chciałbym się poradzić, jaki napęd cd slim polecacie. Co prawda mam cd-rw, ale coś z nim jest nie tak. Tacka wysuwa się tylko na 1 zasilaczu fortrona, i nie bardzo chce współpracować na 1 taśmie z CF (to był jeden z powodów kupna fastATY)

[#45] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #44

SP - poprawia niedoróbki systemu i np. włącza np. 040 lub cache procesora (jeśli go masz) i inne takie tam...
nonsd - wyłacza NSD
noromupdate - nie ładuje updajtów z pliku z systemu 3.9
po co bk - nie wiem po co instalowałeś? - najogólniej przyspiesza całość
falait 21 - włacza próg błędów dla OSa
cd slim - sprawny

[#46] Re: Problem z FastAta

@Bagheera, post #44

Faktycznie dziwne. Blizkick przy Apollo 1240 ? Powinno być raczej RemApollo...
[#47] Re: Problem z FastAta

@zyga64, post #46

LOL i ze to mu dziala OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem