[#1] amitapety
Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników tegoż zacnego forum. Otóż stworzyłem tapetę z dwóch ważnych powodów: 1. Pomoc w trwaniu amigowej sceny / 2. Doskonalenia swoich umiejętności

Proszę o ocenę mojej pracy...
Poniżej zamieszczam link do tapety:

http://e-kamienica.pl/unb_lib/upload/amiga_boing.jpg

Pozdrawiam :D

[#2] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

Niezła. Wrzuć ją do galerii PPA. Może ktoś sobie ją zainstaluje. Wymyśl jeszcze coś z motylkiem :D

[#3] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

Bardzo fajna tapetka, można by też w innych kolorach, mam na myśli "lekki błękit" itp...

[#4] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

Fajne ... A coś z motylkiem :)

[#5] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

Nie jest zła choć trochę za bardzo rozmyta. Dodaj trochę ostrości i będzie git! OK
[#6] Re: amitapety

@ethan72, post #3

Proszę bardzo, lekki błękit ;)
http://e-kamienica.pl/unb_lib/upload/amiga_boing_2.jpg

W odpowiedzi na #2
W odpowiedzi na #4

Popracuję nad tym jak będzie chwilka, pojawią się w tym temacie o ile nie zostanie zamknięty :P

W odpowiedzi na #5
Efekt rozmycia chmury został wprowadzony celowo, aby wyglądało bardziej bajkowo. Mimo to dziękuję za cenną uwagę :)



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 23:06:21
[#7] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #6

Jesli moge cos dodac od siebie. Nie wez tego za to jakbym chcial sie tu wymadrzac. Ale: Nastepnym razem popilnuj bardziej krawedzi obiektu ktory przykrywasz chmurkami. Lepiej popracuj nad dodaniem prostej perspektywy albo pomijajac szczegoly w tle albo zadzialaj kolorem niz blurem. Pod linkiem masz zrobiony na szybko szkic jak obiekt powinien teroretycznie wystawac z tych chmurek i jak mozna w prosty sposob ustawic wszystkie twoje plany.
http://img132.imageshack.us/img132/8281/13078680wb8.jpg

[#8] Re: amitapety

@Koyot1222, post #7

Faktycznie obiekt boing'a nie jest do końca pokryty ale sam nie wiem czy chciałem ewidentnie ukryć czy zostawić, zostało jak zostało więc wystaje jak widać :P

Dzięki za szybki szkic. Przyda się. Tak na marginesie. To chyba nie najgorzej, mimo wszystko wystaje piłeczka zza tych chmurek ;P ?

[#9] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

Fajna! Prosze o wersje z blekitnym tlem i takim samym (czerwonym) boingbalem.

Dodane: chyba juz ktos mnie uprzedzil z tym blekitem.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 02:48:41
[#10] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

A tak spytam z ciekawości. Na której Amidze z podanych się to wyświetli, wszystkie "gołe" A500, A600, A1200, A2000, A3000, A4000 i działać będzie "pięknie"?
[#11] Re: amitapety

@*y, post #10

Na czym polega działanie tapety? Nie bardzo rozumiem co znaczy "działać pięknie".

[#12] Re: amitapety

@GumBoy, post #11

Otwórz tę tapetę na wymienionych Amigach i podziałaj pod WB. Zobaczysz o czym mówię. Odkryjesz zbawcze "działanie" tapety na wydajność sprzętu
[#13] Re: amitapety

@*y, post #12

Tapetę zawsze można pomniejszyć w rozdzielczości i odchudzić w wadze na tyle by nie traciła na jakości. Ale fakt faktem duża tapetka troszkę zamula z racji na potrzebę skalowania i dopasowywania do wymagań workbencha tudzież innego os'u



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 19:33:26
[#14] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #13

Można też nie używać jak się nie podoba, proste :).

[#15] Re: amitapety

@Korni, post #14

Tapeta została "sprzedana" jako Amitapeta stąd moje pytanie. Na której z tych Amig ona "pójdzie"?
[#16] Re: amitapety

@*y, post #15

U mnie "chodzi" bez mulenia systemu. Ot, tak sobie sprawdziłem ciekawostkowo, bo jestem zwolennikiem "gołego" Workbencha, nie kręcą mnie tapety Ale gratki dla Autora; całkiem przyjemna rzecz.

Serdeczności
Des

[#17] Re: amitapety

@*y, post #15

Na każdej z tych "gołych" sprzętowo Amig wyposażonych w Kickstart 2.0 w górę. Pod 1.3 nie wiem czy się da.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 20:12:58
[#18] Re: amitapety

@Korni, post #17

A to ciekawe? W 24bitach???
[#19] Re: amitapety

@*y, post #18

W tylu ile jest możliwe na ekranie WB. Czyli np. 16-kolorowy iff-ilbm w 640x256.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 20:14:28
[#20] Re: amitapety

@Des, post #16

Na "gołej" A1200 z Blizzardem 1260? To czy ona jeszcze "goła" jest?
[#21] Re: amitapety

@Korni, post #19

No to wygląda "miodowo"
[#22] Re: amitapety

@*y, post #21

Wróć do postu nr. 14. Dla mnie to też zabawa :).

[#23] Re: amitapety

@Korni, post #22

Zobacz post 15. Pokaż mi Amigę, która to uciągnie.
[#24] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #8

To chyba nie najgorzej, mimo wszystko wystaje piłeczka zza tych chmurek ;P ?
Z zainteresowania teamtem pewnie sam wywnioskujesz ze tapetka sie podoba. Napisalem co w pierwszej chwili zauwazylem, a widac troche ze nie do konca wiedziales ktore krawedzie rozmywac albo czesc efektow to rezultat ubocznych niezamierzonych eksperymentow.

ale sam nie wiem czy chciałem ewidentnie ukryć czy zostawić, zostało jak zostało

To chyba nie jest najlepsze podejscie, sam czesto eksperymentuje bo przeciez czesto przypadkiem mozna otrzymac bardzo ciekawe niespotykane efekty. Z wlasnego doswiadczenia moge ci powiedziec czestym problemem jest to ze przypadek jest potem bardzo trudno powtorzyc.

Milo mi ze szkic sie przyda, jesli masz jakies pytania odnosnie grafiki na ktore moglbym ci odpowiedziec to pisz, w miare wiedzy, postaram sie pomoc.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 20:57:35
[#25] Re: amitapety

@*y, post #23

W 24-bitach na żadnej "gołej" nie pójdzie.

[#26] Re: amitapety

@*y, post #23

Jezu... Znowu się zaczyna. Ktoś coś zrobił - źle.

Pytasz się która AMiga to pociągnie? Moje - wszystkie. Do tego PC, Mac i na Xperię pewnie wrzucę jak się uprę (skoro dema Byterapers i innych "chodzą").

Można zj***ć ten obrazek - bo... to już było, nudne, można lepiej itp. itd.

Można też się cieszyć, że ktoś coś w ogóle zrobił z myślą o Ami.

Nie wiem... jakoś na zachodnich forach, wszyscy się cieszą jak tylko coś powstanie na Amigę (nieważne co...). U nas jak zawsze, szukanie dziury w całym.

Porażka.

[#27] Re: amitapety

@Deftronic/..., post #26

No i właśnie to jest to. To nie jest zrobione dla Ami.
[#28] Re: amitapety

@*y, post #23

Moja Amiga Pegasos G4 daje radę z uciągnięciem tej tapety

[#29] Re: amitapety

@*y, post #27

nie wiem dlaczego tak piszczysz, obrazek da sie przystosowac do kazdej rozdzialki i glebi kolorow. Bedzie wygladalo troche inaczej albo podobnie ale mozna tak kazdym obrazkiem ozdobic kazdy pulpit amigi. Nie rozumiem co za problem. Kiedys pracujac pod workbenchem podzucalem sobie kazdy fajny obrazek ktory mi wpadl w oko, nie bylo problemow ppaint calkiem dobrze sobie z tym radzil. Ostatnio wrzucalem nawet sobie wallpapery do moonshela na NDSa i nie bylo rownierz problemow, resize, kolory etc...



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 20:58:58
[#30] Re: amitapety

@*y, post #27

Na klasyczną nierozbudowaną Amigę - pewnie, że nie... Przecież nikt normalny nie używał tapet na gołych A500, A500+, A2000 i kolejnych modelach, bo mijało się to z celem - chyba, że tym celem była ZABAWA systemem. Wiadomo - bez HD i pamięci nawet 16 kolorowe obrazki to był bezsens.

Mamy jednak rok 2009 i chyba mało komu chce się obecnie "dziergać" w 16-32 kolorach w niskich rozdziałkach - to raz.

Są rozbudowane klasyczne Amigi, nowy sprzęt, a w końcu i UAE na różne maszyny i wtedy to ma sens - to dwa.

A dwa - to dwa.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem