[#31] Re: amitapety

@Arbuz, post #28

Amiga Pegasos? A kiedy taka wyszła?

Kończę temat bo widzę, że idzie nie w tym kierunku. Oczywiście wielkie brawa dla autora, że chciało mu się wykorzystać motyw Amigowski w swojej twórczości. Ja nawijam do tego, że na Amigę nie powstaje już nic lub prawie nic. Powtarzam na Amigę nie systemy amigopodobne. Tyle, przestaje jątrzyć, ale mam nadzieję, że ktoś kiedyś pomyśli o "staruszkach" spod szafy.

Bez odbioru....
[#32] Re: amitapety

@Deftronic/..., post #30

Kurde miałem skończyć..... To powiedzcie mi Panowie dlaczego na C64, Atari 65 i inne tej klasy sprzęty opłaca się "dziergać". Robią to "świry"?
[#33] Re: amitapety

@*y, post #20

No "goła" o tyle, że tylko z AGA. Ale fakt, że procesor 060/50Mhz i ten ram swoje robią.
I chętnie stanę do walki na gołe pięści, gołe klaty i co tam jeszcze z każdym, kto się czepia.
Jasne, że (z całym szacunkiem dla Autora) szczytem wyrafinowania tapeta inkryminowana nie jest, jednakowoż tylko się cieszyć trzeba, że komuś coś tam się chce dlubać w takich rzeczach.
No ludzie, no litości - jeżeli komuś zamula system - można przecież przekonwertować do niższej rozzielczości z obciętą paletą. Sprawdzalem - w 16 kolorach i "klasycznej" workbenchowej rozdzielczości też się ładnie prezentuje.

Z szacunkiem
Des

[#34] Re: amitapety

@*y, post #32

Zadne swiry, tak jak napisalem, sa dwie drogi jedna ktora wymienilem, mozesz sobie przystosowac poprzez konwersje ten obrazek tak zeby wygladal niezle i na c64. Gruga droga to przerysowanie tego samego motywu w wymaganym formacie. Tak jak napisalem zaden problem.
Bardzo sobie cenie pixelarty ale mozliwosci ktore daje nowoczesna technologia kusza jeszcze bardziej, dlaczego z nich nie korzystac. Mozliwe ze dlatego prace ktore od czasu do czasu dozucam tu na PPA doczekaly sie wlasnego koncika.
Scena Pixelartowa i ASCI nadal istnieje wiec jest komu to robic i dla kogo to robic :D



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 21:19:11
[#35] Re: amitapety

@Des, post #33

Amen Bracie!

[#36] Re: amitapety

@*y, post #32

Ok. Jaki masz sprzęt? Lepiej - z jakiej rozdziałki i palety korzystasz na codzień w swojej Ami pod systemem? Jest obecnie super soft, można przekonwertować jak już tutaj powiedziano. Będzie spoko wygądać...

[#37] Re: amitapety

@Des, post #33

"można przecież przekonwertować do niższej rozzielczości z obciętą paletą". Można też zrobić obrazek z założeniem niskiej rozdzielczości i palety. Możliwości jest sporo :).

[#38] Re: amitapety

@Deftronic/..., post #36

Toś mnie dorwał!!! 1024*768 8 bit na A2000.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 21:33:09
[#39] Re: amitapety

@Korni, post #37

No jest sporo możliwości. Dziś akurat czytalem sobie taki stareńki artykuł w MA o tapetach dla A500.
Jednak zawsze lepiej zrobić w 24 bitach i solidnej rozdziałce, a potem, w razie potrzeby, redukować paletę i rozdzielczość.

Z szacunkiem
Des

[#40] Re: amitapety

@*y, post #38

to najwygodniej bylo by do greyskalu wrzucic material, albo do jednokolorwego kanalu. Spoko, wiele czasu tak pracowalem, bardzo przyjemnie.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 21:42:49
[#41] Re: amitapety

@*y, post #31

Ja nie mam systemu Amipodobnego. Widzę że nawet problem jest przy tapetach (ech ten światek okołoamigowy). Koniec świata.

[#42] Re: amitapety

@Arbuz, post #41

eee nie widze zadnego problemu. Kolega po prostu nie wziol pod uwage konwersji grafiki na potrzeby swojego systemu i tyle.

A tak na marginesie to dzial amitapetki ostatnio jakis taki malo uczeszczany.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 21:46:14
[#43] Re: amitapety

@Koyot1222, post #24

Dzięki, z pewnością skorzystam z pomocy :) (każda pomoc to dobra pomoc)

W odpowiedzi na #30

Brawa, zgadzam się w 100%

--------------
Na koniec do ogólnej wiadomości. Przepraszam za temat nie wiedziałem, że podniesie tak wszystkim ciśnienie. Więcej już nie będę przyrzekam :D



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 21:52:03
[#44] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #43

E daj spokój tak bywa. Ale wszyscy i tak swojacy :)

[#45] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #43

E tam, rób swoje i nie przejmuj się takimi dziwadłami jak my. :D
A już szczególnie tymi, którzy twierdzą, że Twoich tapet nie da się załadować w Amidze. rotfl
Gdyby Jay Miner znał lepiej polski to przewróciłby się w grobie od takich gadek.
[#46] Re: amitapety

@APC74, post #45

Coś mi się zdaje że od tego co się dzieje na AMIrynku to już się przewraca

[#47] Re: amitapety

@Arbuz, post #46

Kreci sie jak rozpedzona karuzela

[#48] Re: amitapety

@Arbuz, post #44

da, mozesz gadac nawet pa ruski, my tu wsie polaki :P

[#49] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #1

imHo, za dużo blura. To wszystko.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 23:01:06
[#50] Re: amitapety

@Koyot1222, post #48

Eta prawda. Nu dawaj, polewaj Koyot1222.

[#51] Re: amitapety

@Arbuz, post #50

a ja tu przy robocie siedze, ale trudno, prosil prosil i wyprosil piwo
Tak przy okazji dorzucilem kilka grafik do moderacji, moze ktos sobie cos ciekawego wybierze :D



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 23:05:12
[#52] Re: amitapety

@Arbuz, post #28

to miało być smieszne ?
[#53] Re: amitapety

@mufa_, post #52

To zależy kto czyta i jakie ma poczucie humoru. A jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Dodam że na A1200 z BVision też u mnie śmiga. To tak dla równowagi. Nie no już nic nie można od siebie napisać

[#54] Re: amitapety

@Arbuz, post #50

Jak sie czlowiek rozpedzil, to niech daje te tapety, na pewno sie przydadzą. Ja tam nie jestem rasistą, ale jak nie zrobi mi motyla to pióra powyrywam. W czym taka Amiga jest lepsza od Morphosa? U mnie wszystko startuje tylko ten kolor mnie razi....

[#55] Re: amitapety

@Zbysiuk, post #54

Da towarzyszu, motylek będzie tylko napiszcie mi czy mają być z piłeczką (boing'jem) czy bez OK

To będę robił tapetki, w między czasie uaktualniam amisiową bazę, od kilku tygodni tworze coś w podobie "amiga forever" tylko takie freeware i oczywiście nie w wersji jakiegoś tam emu(latora) tylko full amiga (chociaż są tam rzeczy również dla tych co tylko chcą posymulować wspomnienia) :P
W chwili obecnej mam takie katalogi jak: gfx, txt, sowtware, demoscene, icons, themes, multimedia, games i na koniec emulators.

[#56] Re: amitapety

@bigbadcompany, post #55

Motyl z Boingiem bezwarunkowo :D

[#57] Re: amitapety

@Arbuz, post #56

Jestem za, tylko na niebiesko prosze..

[#58] Re: amitapety

@Zbysiuk, post #57

o, a w tle nisko gleboki wypalony row i na dnie M$ pomysł

[#59] Re: amitapety

@Koyot1222, post #58

Dobre. :D
[#60] Re: amitapety

@*y, post #12

Ale nikt Ci nie każe ich na WB otwierać. Amitapety, to tapety w klimacie Amigi, a nie tapety dla Amigi.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem