[#31] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Des, post #13

Udowodnij mi, plizzzzz, że piractwo nie bylo w Polsce nagminne.

Co z tego? Dotyczyło ono w równym stopniu wszystkich platform. Poza tym nie pochlebiajmy sobie za bardzo - to co się działo i dzieje w jednym średniej wielkości, biednym kraju miało i ma mały wpływ na sytuację globalną. W tym sytuację Amigi, która była zjawiskiem globalnym.
[#32] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@bunger, post #26

Ale jakie znaczenie ma tutaj cena? Zobacz co w takim xklocku siedzi, a co siedzi w ps3. Znajdź mi inny sprzęt z bluray (już pomijam procesor cell) w takiej cenie.. Najtańszy stacjonarny odtwarzacz to chyba 900.

A tak BTW - PS3 można już kupić za 1000 PLN.

[#33] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Kokos, post #32

No 1000 a x box za 550 nowego jest różnica

[#34] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@bunger, post #33

Ech.. To może analogia..

Czy ipod też dostał po tyłku od innych tańszych producentów odtwarzaczy mp3? W końcu jest dużo droższy! :)

[#35] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@NREPEB, post #22

Padnie, bo nie ma wstecznej kompatybilności, o której było głośno, i która chyba była w pierwszych modelach PS3. Sam mam Xboxa i wybór może być tylko jeden Xbox360, bo właśnie można na nim uruchamiac gry z jedynki. Fakt nie wszystkie, ale sporo.



Ostatnia modyfikacja: 31.01.2009 17:14:51
[#36] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@ender, post #35

Heh.. Kolejna epicka wypowiedź. :) Padnie, bo wycięli wsteczną kompatybilmość. :) Piękne. :D

BTW, software'owa emulacja ma powrócić, gdy na PSN STORE będzie można zakupić gry z PS2.

BTW. Są tytuły z PS2, które nadal możesz uruchomić na PS3. Np Singstar.

Poza tym.. Za ile teraz można kupić PS2? Za 300? Nie przesadzacie, panowie? :)

[#37] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@DRACOX, post #29

O RLY? ;>

-> http://tinyurl.com/buwhph



Ostatnia modyfikacja: 31.01.2009 20:29:44
[#38] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Kokos, post #32

ppc cell vs ppc xenon ... jak narazie nie widac roznicy..bluray? w grach jak narazie niema roznicy. kupujesz konsole czy odtwarzacz multimedialny z funkcja gier? pozatym gpu i pamieci lepsze ma x0 . z cala moja niechecia do mS .ale to sony pokpilo sprawe . co widac w wynikach finansowych koncernu . spadek zyskow o 90% wzgledem poprzedniego roku . najs nie?

@prognozy pathera traktujesz powaznie? mam przypomniec ci o gears of war na ps3 czy 500 gigowym xboxie?czy moze jego tekscie ze kryzysu w branzy gier wideo by nie bylo gdyby firmy produkowaly wiecej squeli zamiast nowe IP? :D tego czlowieka nikt nie traktuje powaznie



Ostatnia modyfikacja: 01.02.2009 01:10:39
[#39] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Kokos, post #36

singstar z pss nie dziala na zasadzie kompatybilnosci wstecznej ...on tylko odczytuje utwory z singstarow z ps2 .
[#40] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Kokos, post #32

Najtańszy stacjonarny odtwarzacz to chyba 900.

Heh, Kokos, świat pędzi chyba trochę szybciej niż Ci się wydaje.

Tutaj za 450:
http://www.allegro.pl/item542746151_odtwarzacz_blu_ray_ful_hd_hdmi_bd_p1000_wys_free.html

Tu za 300 bez HDMI:
http://www.allegro.pl/item536469652_blu_ray_samsung_bd_p1500_hdmi_usb_lan_full_hd.html



A do kompa za 280 (nagrywarka 500; a pierwsze były za ponad 2000):
http://www.allegro.pl/item536866278_dvd_rom_blu_ray_liteon_dh_4o1s.html


Płytki znalazłem miesiąc temu za 17 (TDK), z tym że trzeba było 25 sztuk kupić.
Sorki za offtopic, ale już się nie mogę doczekać aż krążki potanieją do poziomu 3-4 zł i wtedy się w całości przeniosę na BD. ;) A następne będą dyski holograficzne po 300GB.

[#41] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Des, post #17

Były te karty, sporo w zachodnich pismach opisów i testów. Ale nabycie czegoś takiego, tu, w Polsce, graniczyło z cudem. I nawet nie była to kwestia kasy, ja każde pieniądze gotów bylem dać, a i tak nikt mi nie mógł tego sprowadzić.
Zauważ, że o ile mnie pamięć nie myli, do maja 91 Polska pozostawała na liście krajów objętych COCOMem, ergo sprowadzenie czegokolwiek lepszego niż, IIRC, 68EC020 było w zasadzie nie wykonalne, bo nikt z "drugiej strony" transakcji, nie miał ochoty ryzykować niemiłych spotkań z panami z NSA(w wypadku USA), MI6(w wypadku UK) i innymi tego typu służbami... Oczywiście, po 89 nastąpiło spore rozluźnienie w tej kwestii, niemniej do ostatecznego usunięcia Polski z tej listy handel kartami turbo do Ami z lepszymi Motorolkami, był po prostu nielegalny.
P.S. Z tej samej przyczyny, nie polecam właścicielom A1 i Pegazów(z G4 na pokładzie) wypadów do n.p. Iranu, jako że co prawda sam COCOM został zlikwidowany w bodajże 94, to jednak chwilę potem powstało podobne porozumienie(z tym, że obejmujące inne kraje), którego Polska jest sygnatariuszem, w efekcie czego, wyprawa do krajów objętych zakazem eksportu w ramach tego paktu, z tymi komputerami pod pachą, może się skończyć "nieprzyjemnie" po powrocie do kraju.



Ostatnia modyfikacja: 01.02.2009 18:27:04



Ostatnia modyfikacja: 01.02.2009 18:27:37
[#42] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Torn, post #41

O kolejny super sprzedawca gier nawet na wysyłce zarabia
http://www.allegro.pl/item544476865_paczka_dyskietek_gier_na_amige_wawa_bcm.html
można tylko zaśpiewać mały biznes zrób duży biznes zrób potem laba



[#43] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@DRACOX, post #38

DRACOX napisał(a):

> ppc cell vs ppc xenon ... jak narazie nie widac
> roznicy..

Różnicę widać np na wikipedii. Poczytaj co potrafi jedno a co drugie. Różnicy w grach nie widać z prostej przyczyny. Producenci gier wolą wydać grę na wiele platform, z prostej przyczyny - więcej odbiorcow - większa kasa ze sprzedaży. Gdy pojawia się taki producent to uznaje, że najlepiej zrobić grę pod xklocka, bo port na windows z niego można w prosty sposób, ale jest też zmuszony do zrobienia portu na ps3, który też wykonuje, ale zwykle nie poświęca mu dużo czasu/pieniędzy i powstaje wtedy produkt, który niczym się nie wyróżnia specjalnym od pozostałych platform. A to nie znaczy, że możliwości PS3 zostały wyczerpane.

Przyjrzyj się exlusive'om na PS3. Little Big Planet, zaraz Killzone 2 i za parę chwil Heavy Rain. Oko bieleje, xbox truchleje.

-> http://www.gametrailers.com/game/1668.html
-> http://www.gametrailers.com/game/2717.html
-> http://www.gametrailers.com/game/4491.html

> bluray? w grach jak narazie niema roznicy.

Nie ma ze względu na multiplatformowość wydawców o której pisałem w poprzednim akapicie. Wyjątkiem są oczywiście tytuły dedykowane PS3. Na PC już zwyczajem się robi żonglerka płytami DVD, na xklocka tego nie robią bo był by to śmiech na sali. Zgadnij jakim kosztem się tak dzieje? :)

Pamietaj też, że obecna generacja konsol jest dedykowana rozdzielczościom HDTV. Taka jakość grafiki po prostu wymaga większych objętości. Póki co można powiedzieć, że jesteśmy jedną nogą w poprzedniej generacji.


> kupujesz
> konsole czy odtwarzacz multimedialny z funkcja gier?

Ziemia do DRACOX. Konsole już dawno przestały być tylko do grania. Są komunikatorami, przeglądarkami WWW, słuchasz na nich muzyki, przeglądasz zdjęcia no i oglądasz filmy. Od dawna są centrami multimedialnymi. Chcesz czy nie. Oglądałeś kiedyś DVD na telewizorze w full HDTV? Fajnie było? No właśnie..

> z cala moja niechecia do mS .ale
> to sony pokpilo sprawe .

Moim zdaniem niekoniecznie pokpiło, ale wyrżnęło się deko na dosyć istotnym fakcie. Problemie tej multiplatformowości. Ale spoko-loko. Nadciąga rok świetnych tytułów dla PS3, które z pewnością sprawią, że nie jeden taki co ma XO będzie chciał mieć i PS3.

[#44] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@DRACOX, post #39

DRACOX napisał(a):

> singstar z pss nie dziala na zasadzie kompatybilnosci wstecznej
> ...on tylko odczytuje utwory z singstarow z ps2 .

O, tego nie wiedziałem, pewnie jest tak jest piszesz. W każdym razie brak kompatybilności wstecznej to nieprzesądzona sprawa.

[#45] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@El Amigos, post #40

El Amigos napisał(a):

> Najtańszy stacjonarny odtwarzacz to chyba 900.
>
> Heh, Kokos, świat pędzi chyba trochę szybciej niż Ci się
> wydaje.

No to nic tylko się cieszyć. :) Teraz dodaj do tego dysk, cpu, gfx itp które składają się na tę mityczną już mocarność PS3. Wyjdzie ponad 1000 PLN, prawda? Oj wyjdzie.. :)

[#46] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Kokos, post #43

Cóż, konsola to nic innego jak "przestarzały PC" zapakowany w zgrabne pudełko z przepłaconymi grami. Takie jest moje zdanie. Konsole są fajne, rewelacyjne w dniu premiery, i tyle. Co ma taki PS3, 256 MB Ram, 256 MB VRAM, karte na poziomie starego GF7900, normalnie cud. Konsola i HD, gry na konsole w zdecydowanej większości działają w 720p, co nieliczne w 1080, nie są to rozdzielczości jakoś specjalnie zawrotne ;) . Dodoatkowo za gry trzeba płącić gogantyczne wręcz pieniądze - Call of Duty 4 PC 79 zł, Call of Duty 4 PS3 - 239 zł, czym te gry się różnią , ABSOLUTNIE NICZYM. Taki PS3 kosztuje 1500-1600 zł, za tą cene mam zdecydowanie bardziej wydajnego i uniwersalnego peceta, z "kupą" tańszych gier :) Owszem, masz na konsole pare "exclusiv'ów" ale nie daj boże jak wyjdą na pece, tak jak np. gears of wars, i nagle okazuje się, że wersja "pece" ma więcej planszy, większe plansze, dodatkowe potworki, bronie itd. czemu , bo da radę. Głupi pece ma dziś 2-4 GB Ram, kartę graficzną z 512-1024 MB Vram, i procesoryCPU, kilka-kilkanaście razy szybsze od tych zainstalowanych w konsolach.

Konsole są fajne, do czasu ;)

[#47] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Olo, post #46

Mając konsolę nie muszę się zastanawiać nad wymaganiami softu, apgrejdami, rozbudową, sterownikami, idiotyzmami systemów operacyjnych i chłodzeniem. W ogóle nie muszę wiedzieć co ten sprzęt ma w środku i z czym to się je. Stawiam skrzynkę na biurku i co bym nie zapuścił, to mi działa. I będzie działać tak długo, jak długo na dany model będzie wychodził soft.

Jak za starych dobrych czasów C64 - jeden zakup i pięć lat świętego spokoju. Czego stacji nie wsadziłem w paszczę - chodziło.
[#48] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Olo, post #46

A co masz w piecyku? Kartę graficzną z DX10(.1) którego (prawie) nic nie wykorzystuje, program operacyjny (bo system to za dużo powiedziane) który na starcie wsysa 30% zasobów systemowych do tego setki tysięcy możliwych konfiguracji = problemy. Na konsolach występuje jeszcze takie zjawisko jak optymalizacja. Co z tego że konsola ma 256 ramu i 256 vramu. Te liczby mają się nijak do pecetowych. Konsole mają jedną konfigurację sprzętową i nie ma raczej mowy o tym, że jakiś tytuł z nieznanych powodów się wysypuje. Ileż to przekleństw poszło pod adresem Juiced2 kiedy na nowiusieńkim quadzie z 4GB ramu i Radeonie HD4850 chodził jak na kompie z początku wieku. Okazało się że trzeba było wyłączyć sprzętowe przyspieszenie Direct Sound. W konsolach tego nie ma. Masz gdzieś sterowniki, reinstalacje i inne takie przyjemność. Wkładasz płytę do napędu i grasz. Nawiązując do cen, to za 1500 to kupisz sobie co najwyżej piecyk do oglądania filmów i internetu. Nie okłamujmy się, pecet do grania jest 2 razy droższy (najbidniej) od PS3 - zresztą za pół roku i tak będzie złomem. Ceny gier, hmmm. Tak samo jak na pc. Po jakimś czasie pokazują się tanie serie, platynowe kolekcje i takie tam. Fakt, ceny gier konsolowych są wyższe, ale zawsze tak było. Pociesz się że za Zeldę na N64 10 lat temu 259PLN:) Polacy mają trochę inne spojrzenie na konsolę niż reszta świata. Tam nikt nie przywiązuje się do sprzętu. Chce pograć w Gears of War to kupuje x360, chce popykać w Motorstorma to kupuje PS3. Często ludzie mają x'a, ps3 i wii na dokładkę. Do tego jeszcze pc pracy. Polacy, chyba odwiecznym już zwyczajem, prowadzą wojny obozowe. PS3 vs. X360, piece vs. konsole. Skąd my, Amigowcy, to znamy??

[#49] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Red_Bullet, post #48

Dokładnie, dorzucę jeszcze, że żywotność na rynku poszczególnej konsoli w porównaniu z żywotnością pc (konieczne okresowe rozbudowy) jest nieco większa.

[#50] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Red_Bullet, post #48

Nawiązując do cen, to za 1500 to kupisz sobie co najwyżej piecyk do oglądania filmów i internetu.

Bullshit. Składałem kumplowi "takiego sobie" pieca do grania w nowe gry i wyszło mi 1500. Było to dwa miesiące temu, nie wiem jak ceny obecnie, ale znając życie i świat PC to pewnie wszystko poszło odrobinę w dół.


Gigabyte GA-EP31-DS3L IP31 s775 209,00
Intel Dual-Core E5200 2.5 GHz s. 775 Box 295,00
Galaxy GF 9600GT 512MB DDR3 256Bit PCI-E 335,00
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12 115,00
Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB 199,00
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt 199,00
Cooler Master Elite RC-330K Black B/Z 149,00

Arctic Cooling Fan 12 10,90

1520 zł


Edit: a do oglądania filmów i internetu, jak to ładnie określiłeś, polecam:
http://www.allegro.pl/item541746553_athlon_xp_2000_ram_512mb_ddr.html
http://www.allegro.pl/item541919922_siemens_2600_512ddr_40gb_cd_agp_wawa.html
http://www.allegro.pl/item543459162_fujitsu_siemens_cel_2_6ghz_512mb_40gb_f_vat.html


Wszystkie zestawy wystarczają do tych czynności z ogromnym zapasem mocy. ;) Pewnie na spokojnie dało by się znaleźć coś za 100 nawet.



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2009 16:45:57
[#51] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@El Amigos, post #50

A wiesz, że za jakiś czas (wcale nie taki długi) twój kolega będzie musial dokonać paru zmian w sprzęcie, żeby mu się FPS-y nie gubiły na współczesnych produkcjach?

[#52] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@El Amigos, post #50

co do cen to niestety poszly w gore za dolarem... A jezeli chodzi o PS3 to wlasnie zakupilem MEDAL OF HONOR AIRBORNE za 69 pln oraz Racheta za 39 pln oczywiscie sztuki nowki ... wiem ze nie sa to nowosci ale jezeli ktos kupil konsole np. dzisiaj, ma mase gier w rozsadnych cenach



Ostatnia modyfikacja: 02.02.2009 17:02:54
[#53] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Kokos, post #51

Wiem o tym, jasne. Ja się z tym pogodziłem. Jeśli kupi się dobrą kartę za rozsądną cenę (ja kupiłem 8800GT za 600zł, tak z pół roku po premierze) to można te wszystkie upgrade'y przeboleć. Ja i tak w swojego pieca nie widzę już sensu inwestowania dodatkowej kasy. Minął już prawie rok i nic do niego nie kupiłem. Jak zacząłem rozważać ile by mi dał nowy procesor czy karta, to mi zawsze wychodziło, że rozsądniej jest poczekać aż się taki komp zestarzeje i po prostu kupić potem cały nowy. Wiadomym jest, że się sporo na tym traci. Ale jak już wspomniałem, pogodziłem się z tym. Raz na dwa-trzy lata mogę kupić coś nowego, a kwota 2000 to wcale nie jest dziś tak wiele.

Ilu z Was wymienia co jakiś czas samochód na coraz to lepszy/nowszy? Albo ile mieliście w swoim życiu telefonów komórkowych? Ile one wszystkie razem kosztowały? Z kompami, tak jak i z wszystkimi innymi nowościami jest podobnie, a przymusu kupowania nie ma. Jest tylko pokusa, której niektórzy ulegają. A potem po latach liczą ile na tym stracili kasy. Każdy ma jakiś nałóg/hobby, nie? ;) A wystarczy się kierować zdrowym rozsądkiem.

[#54] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@El Amigos, post #53

Kolego, ta konfiguracja którą napisałeś kilka postów wcześniej to już jest złom. Kupowałem nowy piecyk pod koniec listopada. Konfig, który uznałem za optymalny to:Q6600+Gigabyte EP35-DS3+4GB ram+ATI HD4850+HDD 500GB+bajerancka obudowa i bajerancki zasilator. Grand total: 3kilozłotych za samą budę. Na razie nic mi się nie tnie, ale faktem jest że najnowsza gra jaką mam to STALKER. Nie o tym jednak. Podałeś też kilka linków - tak racja, ale to są używane maszyny. Bądźmy sprawiedliwi, nowy(ze sklepu) piec vs. ps3. Dla mnie nie ma porównania. za 1,5 kilozłotych nie da się kupić peceta do gier. Jeszcze żeby Blu-Ray był... nie ma szans. To raz. Dwa, że dziwi mnie mentalność Polaków-Rodziców. Kupują dzieciakom komputery z marketów za 1000 PLN, bo do szkoły, bo do pracy. Bez sens. Młodociany użytkownik i tak będzie używało takiego komputera jako maszynki do grania, netu czy filmów. To samo daje konsola. Jednakże kupno konsoli już nie wypada, bo to bzdet który do niczego się nie przyda. Prawda jest taka, że w takim ps3 gry to tylko jedna z funkcji. U nas słowo konsola jest chyba ciągle kojarzone z podróbkami Atari 2600, Pegasusem i może pierwszym peesem. Obecna generacja konsol pozwala na coś więcej niż tylko łupanie w gierki. To już w zasadzie nie konsola tylko domowe centrum multimediów. Napisałem to trochę nie tak jak chciałem. Mam nadzieję że przekaz zostanie zrozumiany.

[#55] Re: Szczyt głupoty Amigowej

@Red_Bullet, post #54

Kolego, ta konfiguracja którą napisałeś kilka postów wcześniej to już jest złom.

W takim razie powiedz, co na Twoim sprzęcie będzie działać zauważalnie lepiej i szybciej? Archiwizacja plików? ;)


Na razie nic mi się nie tnie

To odpal GTA IV na high. Odpal Saints Row 2 - też detale high. ;) Tną się na każdej maszynie. Wiem, że są to gry debilnie wręcz zoptymalizowane, skoro nic im nie jest w stanie podołać; chciałem jeno wykazać że zakup kompa za 1500 czy 3500 nic/niewiele tu zmienia. A tak poza tym podkręcisz tego E5200 i w wielu produkcjach wypadnie sporo lepiej niż Q6600. Dopiero od niedawna panowie developerzy [gier] zabierają się za optymalizację pod procesory czterordzeniowe.

[#56] Re: Szczyt głupoty

@bunger, post #1

bunger napisał(a):

> http://www.allegro.pl/item543755981_dyskietki_amiga_500_600.html
>
>
>
> Ostatnia modyfikacja: 30.01.2009 18:46:36


wracając do tematu: dla mnie śmieszniejsze są aukcję, w których gość rozbiera Amigę na części i sprzedaje na allegro. np. sanki do dysku za 5 zł
[#57] Re: Szczyt głupoty

@bunger, post #1

http://www.allegro.pl/item539187033_prezent_5_odjechanych_gier_z_dawnych_lat.html

A co sądzicie o tym ?

[#58] Re: Szczyt głupoty

@Hubez, post #57

Nie trawię takich długich, głupich opisów. Programowo olewam takie aukcje.
A o co chodzi?
[#59] Re: Szczyt głupoty

@Hubez, post #57


Wiadomo, ze w dzisiejszych czasach dupa i cycki to jedyny sposob na reklame czegokolwiek, ale zeby soczysty gejfrut z butelka wodki ? ... to chyba jakis nowy trend w marketingu.


no i ten "moj opis"
"Staram się zapewnić jakość i fachowość obsługi klienta, której próżno szukać u niejednego SS"

czy tu chodzilo o oficera SS czy jak... ? pomysł
[#60] Re: Szczyt głupoty

@selur, post #59

...

To kupiło 9 osób.... ><"""

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem