[#1] Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC
Nagrałem cd z plikami z aminetu przegrałem na pececie w programie nero 7 w trybie Disc-At-Once. W Amidze są za krótkie nazwy plików a wcale nie są takie długie żeby były za krótkie Mam nagrane inne płyty od znajomego i wszystko jest ok a nazwy plików sa dłuższe. Prosze o porade co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam Michał CMG
[#2] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #1

Uzyj innego nowszego oprogramowania. Moze byc jakis freeware lub 30 dniowy trial. Np. CDMate. Bedzie OK.

DODANE: To jesli chodzi o nazwy do 32 znakow. Wiecej mozna zobaczyc na AllegroCDFS lub CacheCDFS. No ale jezeli widzisz nazwe np. abcdefg~ i nie mozna tego ustawic w starym sofcie na Win, to uzyj nowszego :)

DODANE2: A jak lubisz akurat swoje stare Nero i nie masz nowszego, to zrob ISO na WinUAE za pomoca MakeCD i wypal pod starym Nero.



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 08:01:27
[#3] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Andrzej Drozd, post #2

Rok 2007 to produkcja CD Mate 2.5.4.17 PL a ja nagrałem to w nero 7 a dzisiaj w nero 9 i jest to samo.Zaznaczam że nagrywam na pececie a odtwarzam w Amidze 1200. Ciągne z netu i wypalam na pc a potem odpalam na fizycznej Amidze1200!!! Nazwy są za krótkie powinny być conajmniej 32 znaki a mają 8



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 08:01:45



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 08:03:42
[#4] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #3

To ustaw w zakladce ISO dluzsza ilosc znakow, moze pomoze. Nie wiem, ale i tak polecam wspomnianego pecetowego CDMate. Mozesz tez poszukac innych filesystemow na Ami. Oprocz AllegroCDFS i Cache CDFS, jest jeszcze CDFileSytem, AsimCDFS, AmiCDFS. Tak czy inaczej lepiej miec kompatybilna plyte ze wszystkim - czyli zrob ISO na WinUAE za pomoca MakeCD i wypal na czymkolwiek pod Win.
[#5] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Andrzej Drozd, post #4

Tłumacze jeszcze raz nie używam winUAE mam prawdziwą Amige. Co do programów to spróbuje. z tego co wiem to nero ma wszystkie standardy.



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 08:17:32
[#6] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #5

Jesli nagrywasz plytki z innej plytki to uzyj opcji "kopiuj w locie", automatycznie utworzony zostanie obraz plyty i taki sam zostanie nagrany na nastepna.
Jesli kopiujejsz zawartosc plyty to tylko pod winuae, potem zapisz (zamknij) pliki do "iso" np Makecd pod winuae (pamietaj zeby zadac wszystkie parametry i potem mozesz wypalac czym chcesz pod pc bezposrednio z obrazu.

[#7] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #5

No to uzywaj CacheCDFS lub AllegroCDFS gdy masz FastATA. Stare filesytemy roznie reaguja na Nero.

Jezeli chcesz 100% kompatybilnych plyt z kazdym filesytemem na Ami, to wypalaj plyte na Ami lub siegnji do emulatora na PC. Amigowy MakeCD jest darmowy i dostepny na Aminecie. Mialem identyczny problem.
[#8] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Koyot1222, post #6

Nie używam emulatora winuae . Nagrywam pojedyncze pliki nie obrazy płyt.
[#9] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #8

Nagrywam pojedyncze pliki nie obrazy płyt.

Na upartego mozna jeszcze wszystkie pliki spakowac ZIPem z Total Commandera (z najmniejsza kompresja), nagrac na plyte i rozpakowac na Ami (np. nowym Filemasterem lub VoodooXem z XAD).
[#10] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Andrzej Drozd, post #9

To wiem i tez tak robić. Dzićki za pomoc. Narazie .
[#11] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #8

Nie używam emulatora winuae

No to zacznij używać, bo to jedyny sposób, żeby mieć długie nazwy na Ami przy wypalaniu płyt pod NERO. No, może nie jedyny - bo możesz przecież pod emulatorem nagrywać płyty CD (za pomocą wspomnianego przez Andrzeja MakeCD) zamiast pod Windą. Możesz też zaopatrzyć Amigę w CDFileSystem obsługujący format Joliet i wtedy płyty, które wypalisz/wypaliłeś pod NERO będą miały na Ami długie nazwy.
Jeżeli masz pełną wersję NERO a nie jakiegoś Ekspresiaka/Essentiala to w Nero Burning ROM możesz ustawić dłuższe niż 8+3 nazwy plików i najważniejsze wyłączyć dodawanie do nazw "~1" bo to zazwyczaj uniemożliwia rozpakowanie archiwum pod Ami.
Mam nadzieję, że nie rozpakowujesz archiwów lha pod Windowsem, tylko nagrywasz na pyty ściągnięte z Aminetu archiwa - to ważne, bo przy rozpakowywaniu pliki z takiego archiwum gubią amigowe bity protekcji.



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 09:03:33
[#12] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Koyot1222, post #6

Koyot1222 napisał(a):

> Jesli nagrywasz plytki z innej plytki to uzyj opcji "kopiuj w
> locie", automatycznie utworzony zostanie obraz plyty i taki sam
> zostanie nagrany na nastepna.

Jak użyje kopiuj w locie, to nie będzie tworzony żaden obraz, lecz dane polecą bezpośrednio z jedne płyty na drugą. W tym przypadku, jeśli się nie chce stracić nośnika to warto sprawdzić, czy płyta źródłowa jest w 100% czytelna,
Nazwy plików zostaną poprawnie zachowane w takiej postaci jak na nośniku źródłowym.

Swoją drogą to na Amidze np. AsimCDFS bezproblemowo radzi sobie z długimi nazwami Joliet.

[#13] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@GumBoy, post #12

co do AsimCDFS to chyba zalezy od wersji, ja pamietam jak kiedys dawno temu tego uzywalem to nie bylo dlugich nazw. Teraz uzywac CacheCDFS

[#14] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #1

W którymś z numerów "MA" jest artykuł pana Marka Pampucha, z dość drobiazgowym opisem radzenia sobie z tym problemem. Pamiętam, że podane tam sposoby na obejście długości nazw plików były skuteczne. Przynajmniej w czasach Win95 Obiecuję, że poszukam. Jeśli mam ten numer "MA", to sprawdzę, jak to się ma do XP i Ubuntu. Jeśli dalej te sposoby będa skuteczne, to wrzucę tu cytatę z tegoż artykułu.

Z szacunkiem
Des

[#15] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Banderas, post #13

Banderas napisał(a):

> co do AsimCDFS to chyba zalezy od wersji,

Bardzo prawdopodobne. Jednak ta której używam obsługuje.

[#16] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@GumBoy, post #12

Jak użyje kopiuj w locie, to nie będzie tworzony żaden obraz, lecz dane polecą bezpośrednio z jedne płyty na drugą.
Nie wiem czy to taka oczywista oczywistosc?
Jesli masz 2 napedy, czyli z jednego kopiujesz/zgrywasz i nagrywasz na drugi. W przypadku kiedy tak jak ja posiadasz 1 naped, dane najpierw zgrywane sa na dysk twardy (na pewno nie do katalogu, tylko tworzony jest obraz plyty) a potem po wyjeciu nosnika i zamianie na nagrywalny dane wedruja na nowy nosnik.



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 17:40:19
[#17] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Koyot1222, post #16

Koyot1222 napisał(a):

> Jak użyje kopiuj w locie, to nie będzie tworzony żaden
> obraz, lecz dane polecą bezpośrednio z jedne płyty na
> drugą.

> Nie wiem czy to taka oczywista oczywistosc?
> Jesli masz 2 napedy, czyli z jednego kopiujesz/zgrywasz i
> nagrywasz na drugi. W przypadku kiedy tak jak ja posiadasz 1
> naped, dane najpierw zgrywane sa na dysk twardy (na pewno nie do
> katalogu, tylko tworzony jest obraz plyty) a potem po wyjeciu
> nosnika i zamianie na nagrywalny dane wedruja na nowy nosnik.

Jeśli masz jeden napęd to niemożliwe jest kopiowanie on the fly. Ta opcja nawet nie jest aktywna do zaznaczenia.

Jeśli masz dwa napędy również możesz odznaczyć opcję on the fly, wtedy dane kopiowane są najpierw ze źródłowego na pędu na dysk do obrazu, a następnie z niego (obrazu) wypalane w napędzie docelowym. Jest to wolniejsze, niż on the fly, ale bezpieczniejsze, jeśli się nie jet pewnym czy nośnik źródłowy jest w 100% czytelny.

[#18] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@GumBoy, post #17

Jeśli masz jeden napęd to niemożliwe jest kopiowanie on the fly. Ta opcja nawet nie jest aktywna do zaznaczenia.

Nie probowalem, ale moze chodzi o to, ze montuje sie ISO pustej, amigowej plyty (lub kiedys pustej, lecz z wykasowanymi plikami), jakims softem z mozliwoscia kasowania/kopiowania do ISO.
Kazdy program typu Nero potrafi kopiowac "on the fly" z zamontowanego, udajacego drugi naped CD obrazu ISO na plyte znajdujaca sie w prawdziwym napedzie.



Ostatnia modyfikacja: 01.05.2009 08:37:51
[#19] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Andrzej Drozd, post #18

Wirtualny napęd, to też napęd.
Mając napęd wirtualny i prawdziwy, nie masz jednego napędu, tylko dwa. Wtedy opcja on the fly w np. Nero się uaktywnia.

[#20] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@GumBoy, post #19

Czy ktoś jeszcze używa nagrywarki na standardowym kontrolerze? Tu się nie da nawet z obrazu wypalać z rozsądną prędkością.
FastAta przecież ma dobry AllegroCDFS, który na bank obsługuje długie nazwy Joliet. Na pc wypala się pliki jako ISO+Joliet, a nie normalnie ISO. No, chyba że ktoś nie umie nagrywać i używa protezy - Nero Express, zamiast normalnego Nero.

[#21] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@SirLEO, post #20

Nero Express jest darmowy w przeciwieństwie do Nero Burning Rom, więc niekoniecznie jest to kwestia umiejętności.

[#22] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@SirLEO, post #20

No, chyba że ktoś nie umie nagrywać i używa protezy - Nero Express

No to ja nie umiem nagrywać. ;)
A co do problemu, to CacheCDFS jest rozwiązaniem. Sam na A1200 z OS3.0 miałem sporo płyt mp3 i w uj długie nazwy plików na nich. Wszystkie były czytelne.

[#23] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@El Amigos, post #22

Tez uzywam CacheCDFS i wszystko działa, sa dlugie nazwy.

[#24] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@MrBooger, post #23

A czy CacheCDFS czyta długie nazwy w systemie Joliet?



Już sprawdziłem. Czyta.



Ostatnia modyfikacja: 02.05.2009 20:00:05
[#25] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Michal Krawczyk, post #1

Sorki, że tak późno odpowiadam, ale może jeszcze komuś taki problem zaistnieje. Ja pokazuję moją solucję przedstawioną w screenshotach poniżej. Do nagrywania danych dla Amigi użyć lepiej płyty wielokrotnego zapisu CDRW. Najlepiej uruchomić podczas przeglądania tych screenshotów pokaz slajdów.

http://azzorek.fotosik.pl/albumy/628625.html

Mam nadzieję, że pomoże. Należy pamiętać, że w przypadku płyty CDRW za każdym nowym nagrywaniem danych trzeba kasować całą płytę CDRW (w sposób pełny nie szybki). U mnie w każdym razie na Amidze multisesja nie działała, jak równiez płyta nie była zaczytywana jeśli wcześniej nie była dokładnie wyczyszczona (wykasowana). Do nagrywania używany jest Nero 7 pod Windows XP.

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 04.05.2009 13:43:03



Ostatnia modyfikacja: 04.05.2009 13:44:11
[#26] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Azzorek, post #25

Witam

Mam podobny problem z tym, że przy korzystaniu z dyskietki. Sformatowałem dyskietkę pod Amigą CrossDOS'em na 720KB(dyskietka 1.44 z zaklejonym otworem). Nagrywam na nią archiwum LHA(ściągnięte z AMINETU) na PC i przenoszę do Amigi1200. Po włożeniu dyskietki do Amigi wszystkie dłuższe nazwy kończą się z "~1" oraz po kropce obcina do 3 znaków. Pliki są skompresowane, nie rozpakowuje je pod Win.
Drugi problem to przy kopiowaniu archiwum - np.: LHA.RUN (samo rozpakowujące się archiwum archiwizera LHA). Program kopiuje poprzez przeciągnięcie programu LHA z dyskietki na dysk twardy Amigi(CompactFlash). Przy rozpakowaniu wyrzuca błąd, iż archiwum jest uszkodzone(jak dobrze pamiętam corrupted) i nie można rozpakować go. I jestem w kropce. Jak sobie poradzić z tymi dyskietkami? PC ma Windows XP. Gdy wykonam test archiwum (LHA z opcją -t) na dyskietce wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam
Tomek
[#27] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #26

Potrzebna jest wyższa wersja CrossDos, wtedy nie będzie obcinania długich nazw.

Moűna pobrac z Aminetu.



Ostatnia modyfikacja: 11.05.2009 14:55:35
[#28] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Olek, post #27

Dzięki za szybka odpowiedź. Używam CrossDOS'a systemowego, WB3.1. Widzę, że dalej będę w kropce. gdyż nie będę miał jak przegrać takiego CrossDOS'a na Amigę z braku komunikacji z PC. Na razie mogę tylko przenosić dane poprzez dyskietkę. Mam CF karty wraz z przejściówką na PCMCIA, ale tutaj też potrzebuje sterowniki dla PCMCIA. Zaznaczę, iż mam zainstalowany goły system WB3.1.

Tomek
[#29] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #28

Ale w czym problem? Zmień na PC nazwy plików do standardu 8+3 i będziesz widział pełną nazwę, albo pod Ami uzywaj nazw długich plików z tyldą i numerem. Na jedno wychodzi.

A tu masz opis i link do handlera obsługującego długie nazwy. Instrukcja użycia w pliku (akurat ma 8 znaków plus rozszerzenie, więc nie musisz martwić sie nazwą tego pliku):http://aminet.net/package/disk/misc/msd95v16
[#30] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #28

Sproboj przepakowac na PC-cie zawartosc archiwum z lha na zip. A potem rozpakuj je na Amidze. Musisz miec UnZipa lub xadmaster library na Amidze (oba sa na Aminecie). Swoja droga to PC-towe programy wyrabiaja rozne cuda z innymi niePC-towymi formatami jak LZX czy StuffIt.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem