[#31] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@wali7, post #29

Hmmm, w czym problem? Problem jest w tym, że mam goły system - WB 3.1 na Amidze. Aby przenieś cokolwiek na nią to muszę rozpakować archiwa LHA na Amidze(rozpakowanie na PC, podobno nie wchodzi w gre choć 7-ZIP je rozpakowuje). Myślałem, że CrossDos systemowy pozwoli mi na początek poprzenosić z PC na Amigę podstawowe programy tak aby już coś można było robić na Amidze(zainstalować sterowniki do CD czy do PCMCIA). Ale niestety wygląda mi to na Paragraf 22. Nie wrzucę nic do Amigi, gdyż wszystko jest spakowane LHA na aminecie. A nie rozpakuję gdyż są problemy z rozpakowaniem LHA.RUN(na PC rozpakowuje się bez błędów). Jeszcze pokombinuje z innymi dyskietkami, może z nimi coś jest nie tak. Dzięki za rady.

Tomek
[#32] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #31

Rozpakujesz - Winrarem.
[#33] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #31

to przeciez mozesz to rozpakowac na pc i przeniesc normalnie dyskietka, jak juz bedziesz mial lha na amidze to bedziesz w domu.
http://people.freenet.de/aclogic/lha_68k.lha

[#34] A co to za problem brak lha ;)

@Tomski, post #31

no widzisz, a mądrzy twórcy Aminetu już dawno rozwiązali ten problem ;)
po prostu na rzeczonym Aminecie jest autorozpakowujące sie archiwum z archiwizerem lha - ściągasz na PC, przegrywasz na Ami, uruchamiasz (podając nazwę w CLI) i przegrywasz rozpakowane lha do C:
a tu link do pliku: http://aminet.net/util/arc/LhA_e138.run



Ostatnia modyfikacja: 11.05.2009 22:10:59
[#35] Re: A co to za problem brak lha ;)

@wali7, post #34

Wiem, że jest. Już dawno to ściągnąłem tylko, że mnie nie może się rozpakować na Amidze. Pisałem o tym powyżej. Archiwum jest corrupted. Próbowałem na 2 dyskietkach. Będę próbował dalej z innymi dyskietkami, może one są walnięte. W każdym bądź razie dzięki:D.
[#36] Re: A co to za problem brak lha ;)

@Tomski, post #35

No to musisz miec coś z tymi dyskietkami, bo u mnie działa (wczoraj sprawdzałem)
A co do walniętych dyskietek, to dyskietki sformatuj (pełny format) na obydwu komputerach: Ami & PC, jesli na którymś nie chce się sformatować to wywalaj od razu do kosza - niestety, ani mechanika stacji, ani same dyskietki nie należą do szczególnie trwałych (ostatnio sprawdzałem jakieś moje stare dyskietki z czasów Ami i poprawnie formatowało się jakieś 20%).
Jak już rozwiążesz problem z dyskietkami, zainwestuj w tanią kartę sieciową 3Com, zainstaluj stos TCP/IP, któryś z darmowych browserów i ściągaj pliki z Aminetu wprost na Ami.
Możesz też kupić niewielki twardy dysk (1-2 GB), sformatować w FAT i przenosić nim pliki na Ami (pod Ami automatycznie instaluje taki dysk program mountdos).
Albo jeszcze za pomocą karty CF z adapterem na PCMCIA....
... powiedzmy sobie szczerze, w obecnych czasach jest wiele alternatyw wobec stacji dyskietek. Do tego sporo tańszych, szybszych, pojemniejszych i bardziej niezawodnych.



Ostatnia modyfikacja: 12.05.2009 10:14:25
[#37] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #31

Jakos wszyscy zapomnieli o FAT95 (aminet)

Rozpakuj to archiwum pod pc.
Przegraj na dyskietke pecetowa pliki:
FAT95 w katalogu L:
MS0 z katalogu english

Na Amidze FAT95 nagraj do L: a MS0 do STORAGE/DOSDRIVERS

potem juz tylko zamontuj urzadzenie przez:
mount MS0:
Pod MS0 bedziesz mial dyskietke pecetowa z obsluga dlugich nazw.

Do tej pory tez mogles sobie przegrac sterowniki dla CD czy PCMCIA mimo ze ucinalo nazwy plikow.
Aby uaktywnic urzadzenie wystarcza 2-3 pliki.
Driver i/lub filesystem i moutlista.
Zmieniasz nazwy plikow, nagrywasz na dyskietke pc, a potem na Amidze przywracasz oryginalne nazwy.


A w sprawie lha.run.
Czy przegrales go do RAM: i uruchomiles?
Jakiej wielkosci jest plik po przegraniu do RAM: ? Czy jest on taki sam jak w oryginale?



Ostatnia modyfikacja: 13.05.2009 00:01:42
[#38] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Norbert, post #37

Wielkie dzięki za rady:D. Gdy będę miła chwilę pokombinuję tak jak piszesz z tym MS0: etc.

A LHA.RUN przegrywałem na dysk twardy(tutaj karta CF) i uruchamiałem poprzez 2klik. A także próbowałem odpalić z CLI(LHA.RUN było na dysku twardym). Tak też właśnie testowałem archiwum, które na dyskietce było ok, ale po przegraniu(przeciągnięciu ikony na dysk twardy) już niestety było corrupted. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam
Tomek
[#39] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Tomski, post #38

A przegraj do RAM: i uruchom z CLI
Porownaj wielkosci plikow na dyskietce i w RAM i HDD (CF).

Mozesz tez rozpakowac archiwum bezposrednio z dyskietki do dowolnego miejsca na HDD czy RAM
Wpisz:
lha.run -x sciezka_dostepu
[#40] Re: Nagrywanie płyt cd:Na Amidze Krótkie nazwy plików po przegraniu na PC

@Norbert, post #39

A ja dodam, że Opera zapisała mi ten plik jako .wbmk o zerowej długości. Może inne przeglądarki też traktują to .run jako wygodną wymówkę ;) do zrobienia problemów?
Sprawdź czy zgadzają się wielkości pliku: podany na aminecie i to co masz na dyskietce. Czasami też znikają amigowe bity protekcji - plik ten powinien mieć ustawione bity RWED (najważniejsze są R i E) - sprawdź poleceniem list pod Ami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem