[#31] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #30

A co mam zrobić jak po zastosowaniu się do wskazówek instalacji i po resecie kompa wyskakuje mi informacja że biblioteka graphics.library w wersji 40.25 jest juz zainstalowana

[#32] Re: graphics.library 40.25 beta

@damianx, post #31

Najlepiej uzyc do instalacji tej bilioteki RemApollo lub Blizkick.
[#33] Re: graphics.library 40.25 beta

@damianx, post #31

Mojemu bratu też wyskoczył taki sam komunikat, później miał jakieś przekłamania kolorów a na samym końcu cały system mu się wysypał i dał sobie z tym spokój.

[#34] Re: graphics.library 40.25 beta

@damianx, post #31

Ściągnij z aminetu RemApollo: http://aminet.net/util/boot/RemAPollo.lha i użyj jego (a dokładniej znajdujących się w archiwum programów DRAP i LoadResident). W Startup-Sequence wpisz zamiast LoadModule:

;---------------------------------------------------------------------------
FailAt 21
DRAP
LoadResident >NIL: LIBS:graphics.library_40.25b8
;---------------------------------------------------------------------------
Niestety będziesz musiał użyć po tym czegoś, co zresetuje kompa jeden raz - ja po tym wpisie ładuję FastExec, który to robi.

Jeżeli używasz którejś z poniższych łatek:
- AmyWarp
- BlazeWCP
- CpuBlit
- FBlit
- FText
- IconBeFast

To je wyłącz, bo zostały dodane do graphics.library i ich dalsze używanie może powodować problemy z zawieszeniem kompa włącznie.

Jeżeli po resecie zauważysz, że ikony dysków na pulpicie są skaszanione (może się tak zdarzyć, gdy używasz np. NewIcons - ja tak mam na mojej A1200) to dodaj do polecenia LoadWB opcję DELAY - niektóre łaty nie nadążają za przyspieszoną graphics.library a ta minimalna zwłoka przy ładowaniu Workbencha pozwala im się załadować. Wpis w Startup-Sequence powinien wyglądać tak:

LoadWB DELAY



Ostatnia modyfikacja: 22.04.2010 19:30:13
[#35] Re: graphics.library 40.25 beta

@Pawelek, post #1

zrobilem testy na pegasosie g4 z mosem 2.4 w e-uae korzystającym z overlaya, emulowany procek 020, 640x512 aga 256 kolorów
+============================= Speed Results ===========================+
|                                                                       |
.== Testroutine ========+====== # 1 =======+====== # 2 =======+= Diff. =.
|                       |                  |                  |         |
| RectFill()            |          66 op/s |          60 op/s |    1.10 |
| RectFill() Pattern    |          45 op/s |          49 op/s |    0.92 |
| WritePixel()          |        5808 op/s |       13634 op/s |    0.43 |
| WriteCunkyPixels()    |           3 op/s |          29 op/s |    0.10 |
| WritePixelArray8()    |          18 op/s |          29 op/s |    0.62 |
| WritePixelLine8()     |        1322 op/s |        2486 op/s |    0.53 |
| DrawEllipse()         |          45 op/s |          69 op/s |    0.65 |
| DrawCircle()          |          49 op/s |          72 op/s |    0.68 |
| Draw()                |         197 op/s |         206 op/s |    0.96 |
| Draw() Hor/Ver        |         309 op/s |         315 op/s |    0.98 |
| ScrollRaster() X      |           6 op/s |           6 op/s |    1.00 |
| ScrollRaster() Y      |           6 op/s |           6 op/s |    1.00 |
| PutText()             |         429 op/s |         467 op/s |    0.92 |
| BlitBitMap()          |         289 op/s |         294 op/s |    0.98 |
| BlitBitMapRastPort()  |         248 op/s |         251 op/s |    0.99 |
| BitMapScale()         |           4 op/s |           4 op/s |    1.00 |
+=============================== Intuition  ============================+
| OpenWindow()          |           8 op/s |          10 op/s |    0.80 |
| MoveWindow()          |          19 op/s |          19 op/s |    1.00 |
| SizeWindow()          |           8 op/s |           9 op/s |    0.89 |
| CON-Output            |          63 op/s |          64 op/s |    0.98 |
| ScreenToFront()       |          15 op/s |          17 op/s |    0.88 |
+=======================================================================+




Ostatnia modyfikacja: 24.04.2010 22:11:19
[#36] Re: graphics.library 40.25 beta

@rzookol, post #35



Sliczna tabelka ;) Roznice w praktyce odczuwalne sa ?
[#37] Re: graphics.library 40.25 beta

@ede, post #36

tak, troche widac przyspiesznie przy rysowaniu okien
jak wiadomo emulacja 68k na powerpc jest koszmarem i bez 1 ghz i wiecej lepiej sie za to nie zabierac i fajnie ze chociaz troche przyspieszylo :)

[#38] Re: graphics.library 40.25 beta

@rzookol, post #35

Czym robiłeś testy? Sysspeed?

EDIT:
dobra, widzę, p96speed. Testy w toku.



Ostatnia modyfikacja: 02.05.2010 08:53:52
[#39] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #38

Wyników nie wrzucę, ale napiszę tyle - szału nie ma. Bez CGX-AGA dalej się WB wlecze.
Polecam CGX-AGA :)
[#40] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #39

Dobrze to zainstalowałeś? U mnie różnica jest duża.



Benedykt Dziubałtowski

[#41] Re: graphics.library 40.25 beta

@Benedykt Dziubałtowski, post #40

Wrzuciłem via remapollo, version pokazuje że jest nowa. Prędkość działania bez cgx-aga jest niższa niż fblit+cgx-aga, natomiast chyba wyższa niż bez fblita.
[#42] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #41

CGXAGA działa tylko na PPC (więc nie zadziała m.in. u Benedykta - chyba, że kupił ostatnio jakąś nową pałerkę?) i nie przyśpiesza graphics.library - CyberGraphX (przynajmniej v3) nie łata praktycznie żadnych funkcji z graphics.library a tylko dodaje nowe i stąd, o czym w sumie wspomniałeś w swoim poście, nie ma wpływu na szybkość działania oprogramowania odwołującego się do graphics.library - bo największą robotę odwala tu FBlit (który m.in. wchodzi w skład "nowej" graphics.library)...
Ale do rzeczy. Nowa, spaczowana graphics.library to przede wszystkim wygodny i bezpieczny sposób na dodanie kilku łat do systemu (o tym, co wchodzi w skład biblioteki było już wyżej), dotychczas dostępnych jako oddzielne programy, które czasami lubiły się trochę pogryźć między sobą i z innymi łatami. A sprawdzałeś jak działa CGXAGA + graphics.library (tylko wyłącz FBlita i jeżeli masz to pozostałe patche)? Bo powinno zadziałać całkiem ładnie. :)

[#43] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #42

Hehe, moja Amiga z Apollem 040/40 MHz nie wie że CGX-AGA na niej nie działa :) I bardzo dobrze.
Mylisz zdaje się CGX-AGA z CyberGraphX dla procesorów PPC. To są 2 różne rzeczy.

CGX-AGA + nowa GFXLib - działa OK, aczkolwiek wg p96speed jednak nieco wolniej niż z FBlitem. Największa róznica jest w funkcji PutText() - nowa gfxlib + cgx-aga - 177 operacji/s, z fblitem 632 operacji/s.



Ostatnia modyfikacja: 02.05.2010 22:05:51
[#44] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #43

No i tu mnie masz, bo nie wiedziałem, że oprócz CGXAGA z CyberGraphX 3 istnieje jeszcze coś innego co da się uruchomić na 68k. :)
Dawaj linka / namiary itp. - JA TO CHCIEĆ! ślina

[#45] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #44

Szukam i znaleźć nie mogę. Postaram się jutro wrzucić gdzieś to co mam na dysku.
Ostrzegam też że czasami to problemy robi :)
[#46] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #45

Czy ja też mógł bym się załapać na CGX-a i libsa w najnowszej wersji?
Może by mi to coś pomogło na zwisające okienka. :)

Pozdrawiam

[#47] Re: graphics.library 40.25 beta

@Thom/CT, post #46

Zapomniało mi się, zaraz wrzucę gdzieś.

Voila - http://dkarwot.neostrada.pl/cgx.lha

Bibliotekę do libs, resztę do C. Dodać cgx-aga i cyberbugfix do startup-sequence przed BindDrivers.



Ostatnia modyfikacja: 10.05.2010 08:46:12
[#48] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #47

Właśnie ciekawy jestem jak działa ta cała nowa biblioteka. Nie miałem w sumie możliwości prześledzić dokładnie tematu. O co dokładnie chodzi w tej nowej bibliotece? I jak wrzucić ja do systemu? Czy za pomocą blizkicka, czy po prostu na dysk gdzieś to wsadzić?
Czytałem gdzieś kiedyś że CGX-AGA nie był udanym projektem i w konsekwencji został porzucony. Co daje taki CGX bez karty graficznej?
[#49] Re: graphics.library 40.25 beta

@kwaku85, post #48

CGX-AGA daje nieco kopa w połączeniu z FBlitem, używałem swego czasu. Głównie operacje typu c2p dość mocno przyspieszają. Nie sprawdzałem jeszcze w połączeniu z nową graphics.library.

Nową graphics library wkomponowałem sobie Remusem w kickstart i ładuję MuMapROMem do pamięci.


graphics.library beta 8 nieco krzaczy ale ogólnie daje sporego kopa w systemie, szczególnie u mnie przy Multiscan: Productivity w 64 kolorach na 030/50MHz. Krzaczy m.in. w SysInfo - po teście prędkości zawiesza kompa, w FileMasterze 3 nie widać niektórych literek w oknie konfiguracji, w grze UFO pojawiają się krzaki, ale gra działa stabilnie i chyba nieco szybciej, to tyle co na razie zauważyłem.



Ostatnia modyfikacja: 10.05.2010 12:22:28



Ostatnia modyfikacja: 10.05.2010 12:23:02
[#50] Re: graphics.library 40.25 beta

@madman15, post #47

Dzięki, obaczymy co to do.

No to Panowie, może jakiś mały klasyczny teścik?

[#51] Re: graphics.library 40.25 beta

@Shoonay, post #50

4 testy porównawcze wykonane P96Speed (wbrew pozorom program działa również na AGAcie) na WinUAE:

A - czysty AmigaOS 3.1, bez łat
B - graphics.library
C - CGX-AGA
D - CGX-AGA + graphics.library

http://www.apc74.ppa.pl/PPA/P96Speed.html

Przed każdym testem PC był resetowany.

[#52] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #51

Dzięki! Czyli można uzyskać dodatkowego kopniaka instalując kombo graphics.library i CGX-AGA.

[#53] Re: graphics.library 40.25 beta

@altcomputing, post #52

Na to (w przybliżeniu) wygląda w wynikach testów. Ciekawe jak takie kombo będzie się sprawować w normalnym użytkowaniu.

[#54] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #53

Ano wstępnie muszę powiedzieć że zasuwa to nieźle. Niedawno zainstalowałem. UFO znormalniało - nie krzaczy już (chyba, testowałem tylko chwilkę). Ogólnie po kilku minutach pracy w systemie widzę głównie przyspieszenie, raczej żadnych efektów ubocznych, przynajmniej narazie.

[#55] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #25

Mamy nową wersję beta 9. Prosze o aktualizację gotowej spatchowanej biblioteki.
http://m68k.aminet.net/package/driver/video/gfxlib_428b9
[#56] Re: graphics.library 40.25 beta

@Pawelek, post #55

[#57] Re: graphics.library 40.25 beta

@Pawelek, post #55

Krzaki na ekranie, zwis w SysSpeed. Co prawda SysInfo się już nie wiesza ale jest niestabilnie. cały czas mi krzaczy w WB. Jutro może pomęczę trochę bardziej, bo przyspieszenie powoduje że gra jest naprawdę warta świeczki. System dostaje naprawdę porządnego kopa, ale krzaki trzeba wyeliminować!

[#58] Re: graphics.library 40.25 beta

@altcomputing, post #57

DOBRY Dień
Nie wiem czy tutaj, czy dobrze trafiłem jeżeli nie to sory
Mam pytanie w jaki sposób zrobić update exec.lib po tylu latach totalna amnezja

AmigaOS 3.9 Z4 Blizard o40/40 Piccaso 4



Ostatnia modyfikacja: 30.08.2010 12:18:41



Ostatnia modyfikacja: 30.08.2010 12:22:32



Ostatnia modyfikacja: 30.08.2010 12:27:00
[#59] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #51

Zrobiłem parę testów pod WinUAE pod OS3.9, za kilka dni wrzucę fotki. Wygląda na to że wydajność nowej graphics.library silnie zależy od procesora, nie zauważyłem natomiast wzrostu wolnej pamięci Chip, dla gołego OS3.9 jest to cały czas około 1.7MB.
[#60] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #59

No właśnie, zainstalowałem graphics.library i Chip ciągle jest konsumowany. Czy to nie powinno działać jak FBlit? Bo w innym wypadku to to beznadzieja jest.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem