[#61] Re: graphics.library 40.25 beta

@radzik, post #60

U mnie na WinUAE różnica wydajności jest spora(im szybszy procesor tym większa), szczególnie jak zainstalujesz z nowym execiem 45.23. Ale przede wszystkim możesz wyłączyć wszystkie patche na graphics.library!!! Razem z nową graphics.library możesz używać FBLita.

[#62] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #61

W opisie tego patcha do graphics.library jest napisane, że fblit jest już niepotrzebny, ale ludzie piszą, że ilość pamięci chip wcale nie wzrasta, więc to tak jakby oszustwo, chyba że jest jakiś patent o którym nikt nie wie.


With this release, you are now able to remove forever these patchs :
AmyWarp
BlazeWCP
CpuBlit 1.0
CpuBlit 2.0
FBlit
FText
IconBeFast
SetPatch v44.38

[#63] Re: graphics.library 40.25 beta

@rafgc, post #62

Dokładnie, to po co mam używać nowej graphics.library i patchować ją FBlitem. Jak na razie to jest dno, może się sprawdza na WinUAE 8 MB Chip, ale na prawdziwej Ami nadaje się do niczego.

[#64] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #56

Korzystając z tego, że ferie w szkole postanowiłem trochę updejtować kilka bibliotek w mojej Ami.
Ta biblioteka daje naprawdę niesamowitego kopa, ale czy może ktoś próbował ją w połączeniu z tym exec.library?

http://aminet.net/package/util/libs/execlibrary

I na koniec nieśmiało spytam czy ktoś mógłby tu wystawić to exec.lbrary ;)
APC74 plz, plz, plz pokłony

[#65] Re: graphics.library 40.25 beta

@Sir_Lucas, post #64

Próbował ktoś tę bibliotek na AmiKici ?
Jeśli tak to poproszę o pomoc jak to uruchomić.
[#66] Re: graphics.library 40.25 beta

@Sir_Lucas, post #64

Na początek: exec.library 45.23 pod WinUAE/AmiKIT

No i na deser taki piracki link. W archiwum należy poszukać katalogu o nazwie SPACZONE. A tak w ogóle to chyba zasłużyłem na bana za to archiwum...



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2011 16:32:12
[#67] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #66

Dzięki!!!!! trampolina

[#68] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #66

U mnie się wiesza :/

Mam Boing Bag nr 2 + pacze.

Jak załadować graphics library w AmiKicie ?
[#69] Re: graphics.library 40.25 beta

@jarrro, post #68

Ja ładuję przez BlizKicka, ale na prawdziwej Ami 1200 z Blizzem 060/50. Nie wiem czy na WinUae też się da.

[#70] Re: graphics.library 40.25 beta

@Sir_Lucas, post #69

Duzo daje nowy exec.library?

[#71] Re: graphics.library 40.25 beta

@jw_amigowiec, post #70

Jeszcze nie przetestowałem exec.library, ale już sporo daje dostępna na aminecie icon.library i dostępna tutaj graphics.library. W połączeniu z fBlitem mój OS3.9 śmiga jak diabli. OK



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2011 18:57:00
[#72] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #66

Thx OK
A mógłbyś wrzucić początek swojego s-s,jak ładujesz graphics?



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2011 19:17:47
[#73] Re: graphics.library 40.25 beta

@Sir_Lucas, post #71

Ja mam FBLit, Icon.library jedynie. Roznica - nie ma czego porwnywac. Mam jeszcze FText i MCP. Jak bede mial wiecej czasu, to pobawie sie tym. ;)

[#74] Re: graphics.library 40.25 beta

@jw_amigowiec, post #73

Zmapuj sobie poprzez RemApollo jeszcze KickStart do pamięci Fast i dodatkowo poprzez ww. RemApollo wrzuć graphics.library, różnica będzie mocno widoczna i odczuwalna.

[#75] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #66

Ja mam u siebie przy execu 45.23 tak, że ikony wszystkich partycji są zdublowane i te "duble" pokazują coś w stylu "DH0???" itp. Też tak macie? nie wiem o co mu chodzi :/

[#76] Re: graphics.library 40.25 beta

@altcomputing, post #75

U mnie wszystko ok pod winuae,tylko nie mogę graphic załadować
[#77] Re: graphics.library 40.25 beta

@altcomputing, post #75

U mnie wydaje się, że wszystko jest OK. System jest stabilny.
Nowy exec i graphics wczytuję przez BlizKicka.
Konfiguracja sprzętu jak w podpisie. Dodatkowo mam MCP i oczywiście Fblita i Ftext. Bez Fblita Chip spada jak szalona.

Zaraz po uruchomieniu Amigi Chip jest na poziomie 1615 kb (WB 265 kolorów)

Poniżej podaje wyniki dla konfiguracji z CGX-AGA i bez. Różnica niewielka.

Ale mam prośbę. Czy ktoś mógłby zinterpretować te wyniki i wypowiedzieć się czy są słabe, przeciętne, czy może całkiem, całkiem OK. Same cyferki niestety nic mi nie mówią i ciężko mi się na ich temat wypowiadać.

+-----------------------------------------+			+-----------------------------------------+
| Description...: bez CGX-AGA             |			| Description...: z CGX-AGA               |
`-----------------------------------------'			`-----------------------------------------'
.=============================================== SPEEDRESULTS ==============================================.
| RectFill()................     67 op/s  |			| RectFill()................     67 op/s  |
| RectFill() Pattern........     60 op/s  |			| RectFill() Pattern........     60 op/s  |
| WritePixel()..............  40144 op/s  |			| WritePixel()..............  40250 op/s  |
| WriteChunkyPixels().......    179 op/s  |			| WriteChunkyPixels().......    179 op/s  |
| WritePixelArray8()........    178 op/s  |			| WritePixelArray8()........    178 op/s  |
| WritePixelLine8().........  11453 op/s  |			| WritePixelLine8().........  11457 op/s  |
| DrawEllipse().............    272 op/s  |			| DrawEllipse().............    271 op/s  |
| DrawCircle()..............    288 op/s  |			| DrawCircle()..............    290 op/s  |
| Draw()....................     98 op/s  |			| Draw()....................     98 op/s  |
| Draw() Hor/Ver............    380 op/s  |			| Draw() Hor/Ver............    380 op/s  |
| ScrollRaster() X..........      4 op/s  |			| ScrollRaster() X..........      4 op/s  |
| ScrollRaster() Y..........      4 op/s  |			| ScrollRaster() Y..........      4 op/s  |
| PutText().................   1491 op/s  |			| PutText().................   1489 op/s  |
| BlitBitMap()..............    165 op/s  |			| BlitBitMap()..............    165 op/s  |
| BlitBitMapRastPort()......    165 op/s  |			| BlitBitMapRastPort()......    164 op/s  |
| BitMapScale().............     48 op/s  |			| BitMapScale().............     48 op/s  |
|--------------- Intuition ---------------|			|--------------- Intuition ---------------|
| OpenWindow()..............     17 op/s  |			| OpenWindow()..............     17 op/s  |
| MoveWindow()..............     25 op/s  |			| MoveWindow()..............     25 op/s  |
| SizeWindow()..............     19 op/s  |			| SizeWindow()..............     19 op/s  |
| CON-Output................     75 op/s  |			| CON-Output................     75 op/s  |
| ScreenToFront()...........     51 op/s  |			| ScreenToFront()...........     51 op/s  |
`========================================================================================================='

| Resolution....: 698 x 550 x 8 |
| Depth/Colors..: 256 colors |
| Testlength....: 13 |



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2011 18:17:23



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2011 18:17:49
[#78] Re: graphics.library 40.25 beta

@cichym, post #77

Różnice są na poziomie błędu statystycznego. ;)
[#79] Re: graphics.library 40.25 beta

@tszczurek, post #78

Dzięki, ale nie chodziło mi o interpretację porównania, a samych wyników w odniesieniu do mojej konfiguracji.

[#80] Re: graphics.library 40.25 beta

@cichym, post #79

Samo CGX-AGA nie daje prawie nic bez FBlita, ja dzisiaj spróbuję pokombinować z nową graphics i fblitem a może i CGX-em naraz i dam znać jak to wygląda.

[#81] Re: graphics.library 40.25 beta

@altcomputing, post #80

Jak napisałem wcześniej. Fblit, nowa graphics.library, nowa exec.library i testy przeprowadzone z CGX-AGA oraz bez CGX-AGA. Nie pisałem, że używam CGX-AGA bez Fblita.

Jak widać wyniki niewiele się różnią od siebie, więc CGX-AGA w tym przypadku jest całkowicie zbędne.
Dlatego też proszę o interpretację wyników, bo może one wskażą, że mam coś nie tak ze sprzętem lub konfiguracją wszelkich udogodnień. Jeżeli natomiast okaże się, że wyniki są dopuszczalne dla sprzętu, który posiadam, to oznacza to również, że łatki też są dobrze skonfigurowane i CGX-AGA nadaje się do kosza.



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2011 20:06:30
[#82] Re: graphics.library 40.25 beta

@phl22, post #76

Pod AOS 3.9, żeby załadować graphics.library w wersji 42.8b9 (czyli nie tą ze spaczowanego pliku "AmigaOS ROM Update") trzeba załadować ją za pomocą któregoś z loaderów (LoadModule/LoadResident/BlizKick...) i dodatkowo poinformować SetPatcha, że ma nie wczytywać graphics.library z "AmigaOS ROM Update", bo inaczej graphics.library, którą załadowaliśmy za pomocą loadera zostanie zastąpiona tą, ładowaną przez SetPatcha. Przykład dla LoadModule:

SYS:c/LoadModule L:RAM-Handler L:Shell-seg LIBS:workbench.library LIBS:graphics.library_42.8b9 NOREBOOT REVERSE >NIL:

SetPatch SKIPROMMODULES graphics.library QUIET


[#83] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #82

Na dniach ma się pojawić nowa wersja.

[#84] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #83

Cosmos szaleje i wydał też upgradnięte scsi.device :)
http://eab.abime.net/showthread.php?t=57419

[#85] Re: graphics.library 40.25 beta

@Shoonay, post #84

Wyszła też nowa icon.library, trzeba bedzie znowu zrobić nową kompilacje kickstartu :)

[#86] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #85

http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=27734&d=1296488092 - nowa graphics library


graphics.library v42.8 beta 10

- Some unused code removed
- fix R_CopySBitMap
- fix R_ScrollRaster
- fix R_ScrollRaster_020
- fix R_SyncSBitMap
- Clean patching jmptable by using now R_SetFunction
- Interrupt vector blitter 6 optimised
- R_ClearEOL optimised
- R_ClearScreen optimised
- R_CloseMonitor optimised
- R_FreeSpriteData optimised
- R_LoadRGB32 optimised
- R_LoadRGB32_020 if 020+ detected
- R_LoadView optimised
- R_MrgCop optimised
- R_QBlit optimised
- R_QBSBlit optimised
- Rpp_ReadPixelLine8 (Stephan Rupprecht and Morton Ericksen)
- R_ScrollVPort optimised
- R_SetRGB32 optimised



Ostatnia modyfikacja: 31.01.2011 16:57:06
[#87] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #86

Może ktoś wrzucić spatchowaną bibliotekę. Na WinUAE spatch chyba nie działa :/

[#88] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #87

Cosmos to wariat ! ale pozytywny !

http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=27735&d=1296488243

[#89] Re: graphics.library 40.25 beta

@tom256, post #87

Jak nikt tego nie zrobi wcześniej, to po 16:00 umieszczę ją gdzieś.



Wkomponowałem toto w kicka i działa, nie gorzej niż poprzednia wersja. Tyle na razie mogę powiedzieć.

[#90] Re: graphics.library 40.25 beta

@APC74, post #82

Wszystko fajnie pięknie zgrabnie, ale powiem ci że nie przyspiesza mi grafika, a powiem więcej... ZWALNIA! Nie wiem co robię źle. Wogóle bez ROMUpdate chodzi mi system 3.9 szybciej.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem