[#1] CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?
Witajcie!

Jak w temacie. Mam nareszcie dojście do osoby która jest samodzielnym producentem kontrolerów SCSI do naszych CDTV.
W związku z tym kieruje do Was zapytanie czy ktoś byłby chętny na coś takiego. Cena (nie biorę ani 1zł do siebie za to) to około 40-50Euro + koszt przesyłki. Im więcej nas będzie chciało ją zamówić tym większa zniżka.

Uwaga!!! proszę z góry się nie napalać, nie wiem dokładnie ile sztuk jest dostępnych w tym momencie, ponieważ twórca pracuje sam.. Także może się to wszystko przeciągnąć. Sposób montażu oraz screeny samego układu zapodam niebawem.

Z racji tego, że jest to na razie zapytanie o zainteresowanie z tego tytułu nie znajduje się to w dziale "Giełda". Proszę także traktować to jako formę zgłoszeniową a nie już konkretne kupno. Na razie robię wywiad.

Piszcie tu bądź na mojego @



Ostatnia modyfikacja: 27.08.2010 21:47:13
[#2] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chćtny?

@bombermax, post #1

Bylbym chetny.
[#3] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #1

... O widzisz , a ja akurat o tym wątek otworzyłem, a tu proszę. Wstępnie też bym sie zgłosił. Narazie moja ami jest wykorzystywana w terenie, ale za jakiś czas ja sprowadzę więc jeśli temat dojrzeje to moge być brany pod uwagę, ciekaw jestem tylko czy te kontrolery nie będa kolidowac z moim dodatkowym ramem i przełącznikiem KS ???

[#4] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #1

jak coś, to ja w to tesh wchodzę..

[#5] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #1

Prosiłbym o więcej danych dot. kontrolera :)

[#6] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@PrzemasIII, post #5

W nadesłanym mailu czytam:

Z przyczyn rodzinnych budowa kontrolerów przedłuży się o przynajmiej 3 miesiące. Z tym że musi być to minimalnie 5 sztuk.
Dostałem także schematy i listę potrzebnych części do samodzielnej konstrukcji...

Dziwny email...

[#7] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chćtny?

@bombermax, post #6

Jesli mozesz to podeslij ten sechemat.
[#8] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #6

A co to jest w ogóle za cudo? Jakaś nazwa? Możesz mi też ten schemat podesłać lub udostępnić ogólnie jeśli autor się na to zgadza? Czemu dziwny mail?

Trochę długo te 3 miesiące, płytkarnia robi płytki 3 tygodnie w trybie normalnym, w tym czasie można zamówić części i mieć całość złożoną w ciągu 5 tygodni. A jeśli płytka jest 1 warstwowa, to można jeszcze szybciej zrobić ją samemu.

[#9] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #1

Tez bym sobie wrzucil taka zabawke, wiec wstepnie jestem chetny.

[#10] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@rafgc, post #8

Może nie chodzi o SCSI tylko o IDE?

Czyli coś takiego:
http://www.amibay.com/showthread.php?t=8374

I cena by się mniej więcej zgadzała.

Jakoś nie chce mi się wierzyć że kontroler SCSI można złożyć w jednostkowej produkcji za 50EUR. Chyba że ktoś ma układy kontrolera SCSI walające się na półce.
[#11] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@stachu100, post #10

akurat w CDTV jest juz DMAC wiec powinno byc taniej, sterowniki scsi do CDTV byly dosc proste w budowie

http://amiga.resource.cx/photos/photo2.pl?id=cdtv2scsi&pg=1&res=med&lang=en



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2010 10:01:27
[#12] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@rzookol, post #11

Brakuje tylko kompatybilnego układu SCSI (WD 33C93). Mysle ze chodzi o cos takiego:

http://xoomer.virgilio.it/fmiapa/cdtvinfopageen.html

[#13] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@strim, post #12

I wszystko w temacie. :D
[#14] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@stachu100, post #13

i to coś na zdjeciu kosztowało by 50 euro czyli 200 zł ?

[#15] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@rzookol, post #14

Kosztowałoby dokładnie 78 euro (nie wliczając układu SCSI, który nie wiadomo skąd wziąć). Tyle życzy sobie Antonio.



Ostatnia modyfikacja: 08.09.2010 10:12:01
[#16] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@strim, post #15

a fakt, jest cennik, ale widze ze kit kosztuje 30 euro co juz jest ceną dobrą

[#17] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #1

Drodzy Państwo temat wraca jak boomerang :)

Mam na sprzedaż (jako pośrednik nie biorę za to grosza) kontroler SCSI - na razie jeden, za chwile zrobi się z pięć.

Niestety koszt jest o wiele większy niż przewidywałem. Dlaczego? już tłumacze.

Ogólnie problemem jest sam układ WD, który to u nas kosztuje krocie.

Dodatkowo zaopatrzam się w te kontrolery z dwóch krajów - Honk Kongu i europejskiego. Na koszt całkowity przełożyła się także cena paczki która jest dość wysoka.

Reasumując, jeśli ktoś by był chętny, mogę, za 450zł odsprzedać kontroler SCSI dla naszej Amigi CDTV. Koszt wydaje się spory, ale tak jak pisałem, dużo czasu (praktycznie od 1 posta u góry), nerwów mnie to kosztowało abym mógł znaleźć odpowiednie osoby jak i części. Nie biorę 1zł dla siebie, chyba że koszt przesyłki do odbiorcy ~15zł

Sposób montażu oraz ewentualne zdjęcia wyjaśniam PW zainteresowanym.

jeśli ktoś chętny to zapraszam.


P.S. będą dostępne kontrolery SCSI za o wiele mniejsze pieniądze, lecz musze najpierw umocnić "handel" z moimi podwykonawcami... także im więcej sprzedanych tym mniejsze pieniądze będą brane... fu... kapitalizm....



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2010 13:02:18
[#18] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #17

Ja byłbym chętny ale nie za 450zł (za dużo).
Poza tym działa ten kontroler w trybie cdtv z cdromem? Chodzi mi o to, czy po uruchomieniu cdtv załaduje się najpierw system z dysku, a później będzie można odczytywać niebootowalne płyty? Jeśli tak, to czy po włożeniu płyty np. "Fractal Universe" płyta się normalmnie zabootuje z cdtv?
Pozdrawiam

[#19] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@Azzorek, post #18

niestety to nie ja ustalam ceny :(

Z tego co mi wiadomo to CDROM działa razem z HD. Jest coś w rodzaju przełącznika priorytetu bootowania. Także myślę że z tym nie powinno być problemu.

[#20] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #19

Bardzo cholernie drogo... rozumiem powody i poprawdzie myślałem właśnie, że cena będzie wyższa. Rozumiem też , że miałes sporo zajęcia przy tym. Na tę chwilę to dla mnie za drogo, ale może sie cos doskłada...

[#21] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@xtro, post #20

dla mnie samego też jest to bardzo drogo :(

Spróbuję załatwić jakąś zniżkę ale będzie ciężko ale spróbować warto..

AVE

[#22] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #21

Cena spora nawet biorąc pod uwagę jego śladową ilość na rynku.

Miejmy nadzieję że niedługo będziemy mieli tych kontrolerów pod dostatkiem dzięki bombermaxowi

Też chętnie przytuliłbym jedną sztukę dla siebie.

[#23] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@damianx, post #22

fajna strona ..

http://www.l8r.net/technical/cdtv-technical.html

[#24] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@HOŁDYS, post #23

http://www.cdtv.org.uk/

to jest fajna strona

[#25] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@damianx, post #22

Jest spora cena ale...

-to konstruktor ją ustala
-wszystko jest nowe! (nie jakieś tam stare przechodzone)
- http://cgi.ebay.it/RARE-Western-Digital-WD33C93A-PL-Proto-SCSI-IC-/390148671148?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ad6ac46ac zobaczcie proszę ile potrafi kosztować jeden z układów.... ceny są naprawdę ekstremalne..... a takich podobnych pierdół jest na PCB sporo!!!

Wykonując kosztorys doszedłem do wniosku że konstruktor bierze około 100zł dla siebie... co wg mnie nie jest dużą ceną...



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 13:43:19



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 13:44:43
[#26] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #25

http://www.vesalia.de/r0e_amiga_hardware_amiga_3000.htm

tu zdecydowanie taniej nowki sztuki :))

IC WD33C93A-PL 00-02 SCSI Chip - 11.45 pln
IC WD33C93A-PL 00-03 SCSI Chip - 15.40 pln
IC WD33C93A-PL 00-04 SCSI Chip - 23.30 pln

[#27] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@HOŁDYS, post #26

rewizja 02-04, wymagana jest 08 - odpada!

[#28] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@HOŁDYS, post #26

Bo na tej aukcji jest to VERY RARE i dlatego takie drogie.

Od razu zakupuję 10 sztuk i mam taniej niż na tej aukcji ,i robimy kontrolery SCSI



ps.zaraz ,zaraz mam gdzieś jeszcze klawiaturę z czerwonym Caps Lockiem
też jest "Very R..."


[#29] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #27

works with WD33C93A 00-08, 33C93, 33c93A 00-04 PROTO or with AMD version

a co ten tekst oznacza ,chyba że to jest inny kontroler


A wersja 00-08 to tylko obudowa PLCC ???



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 14:48:38
[#30] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@damianx, post #29

dopiero teraz patrzę, musi być końcówka 08 no i jeszcze nie może być -PL a /c lub bez oznaczenia. Tamten link podałem tylko dla świadomości. Najtaniej taką kostkę znalazłem w Anglii za 20Euro...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem