[#31] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #30

Aha czyli to inne kontrolery,znaczy się różniące się budową od tych z tej przykładowej strony.

[#32] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@damianx, post #31

sam nie wiem, nie mogę wnioskować bez wiedzy bo będzie to herezja

sprawa ma się tak, że muszą być to określone chipy i nie mogę ich dobierać sam. Ostateczny kształt nadaję ja temu kontrolerowi natomiast w szczegółach tkwi.. dia.. to znaczy konstruktor

[#33] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #32

z chin ten moze byc tanio jak barszcz ..sa dostepne

http://www.szchip.com/partlist/search.asp

[#34] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@HOŁDYS, post #33

w trakcie rozmów handlowych

tylko że cwaniaki nie chcą wysyłać mniej niż 100 za jednym razem. To nie takie łatwe jakby mogło się wydawać.

Więc na razie pozostaje Europa.

[#35] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #34

to sproboj tu :) po 5 dolcow :)

http://www.americanmicrosemi.com/products/search/index.php

z tego co wyczytalem
WD33C93A-PL 00 jest kompatybilny z WD33C93A-PL 08
roznica jest tylko w predkosci (wersja bugfree) co pewnie przy 68000/7 mhz nie ma znaczenia.

Przy jednym urzadzeniu nie ma najmniejszej roznicy miedzy rev 00 08
a w CDTV pewnie 11 dyskow SCSII nikt nie bedzie mial ;-]

WD33C93A byl stosowany w pierwsyzm kontrolerze SCSII A590 jak rowniez w ostatnim kontrolerze SCSII do A4000

jest prawie pewny ze zadziala z twoim schematem ;-]



wiecej w watku

http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=38747


ps.znalezienie mi dostepnych kontrolerow w przystepnej cenie zajelo mi 10 min



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 15:19:52



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 15:21:02
[#36] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@HOŁDYS, post #35

sprawdzone i pomimo że tak jak piszesz róznica niby jest tylko w prędkości to także jeszcze w czymś innym. Kontroler nie chce wstać :) nie pytaj mnie dlaczego bo nie udzielę na to odpowiedzi ;) mam wytyczne i się ich 3mam...
Z tego co wiem to że z mniejszymi niż 08 oznaczeniami inne kompnenty nie chcą współgrać.

Dla mnie to jest też dziwne no ale ...

[#37] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #36

Haaaa.. a jeszcze jest takie pytanie odnośnie tego kontrolera... jak się ma jego montaż do tego tematu http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&t=81431

Mam takie cos w CDTV i czy nie będzie kolidowało, a jeszcze siedzi przełącznik KS1.3/3.0... Czy aby wszystko zadziała...?

[#38] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@xtro, post #37

również mam identyczną pamięć ELBOXu u mnie (choć amputowałem jej baterie xD) i przełącznik kicka - nie będzie kolidowało. Ten kontroler nie jest wpinany pod proca!

[#39] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #17

Za taka cene to mowie pass. Szkoda :(
[#40] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@Phibrizzo, post #39

cóż na końcu wyjdzie na to że będę jedynym posiadaczem tego kontrolera w Polsce :P ale nie dziwie się Wam. Cena mnie samego przypawa o zawroty głowy

[#41] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #40

no zobaczymy, w końcu to fajna sprawa mieć CDTV HD, być może jakos sie zdecyduję, ale jeszcze nie teraz, najpierw musze zdecydować, czy moja ami podmienię na cos innego do prezentacji, a potem musze skompletować pilot, klawiature i mysz (chce miec oryginalny komplet). Rozważam jeszcze zakup A2000 lub nic :)

Ostatecznie mam lowendową A600...

Tak po prawdzie to moim ideałem by była CDTV z HD i 1+8 MB, KS 3.1 (lub wyższą kompilacją) i kartą turbo na procek, choćby taką AdSpeed, Ciekawe czy chodziła by jakaś inna od pięćsetki nakładana na procesor.

[#42] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@xtro, post #41

Również działam w tym kierunku żeby zrobić wypaśną HIGH-Endową CDTV jako ponadczasowe centrum rozrywki :D Dlatego zainteresowałem się kontrolorem CDTV i uruchomiłem odpowiednie osoby. CDTV spośród wszystkich Amig wyróżnia się naprawdę design'em, funkcjonalnością i nowatorstwem i to mnie przyciąga na maxa... Dlatego postanowiłem, że ją dopiszczę na maxa
Tym bardziej że mój egzemplarz jest nieskazitelny, zadbany!



Ostatnia modyfikacja: 07.10.2010 22:54:19
[#43] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@bombermax, post #42

urzadzen nie bylo az tak wiele ..szczegolnie jakies turbo (chyba tylko niemiecki w.a.w Elektronik robil 020)..
Cena za kontroler troszke chyba za wysoka ..cena 50- 70 euro jest ok
ale 110 eurasow ;-] ...
Ja lubialem na swojej CeDeTeŁauce ..grac w pinbale ze wzgledu na mila ciezka i elegancka klawiatura lezaca na kolanach ..

[#44] Re: CDTV SCSI kontrolery - ktoś chętny?

@HOŁDYS, post #43

cena razem z przesyłką wyniosła mnie 100 dolarów. Nie jest to dużo. tym bardziej że patrzę co jest w paczce A TAM - dysk SCSI z tasma jako gratis!!! szok moze juz dzis recenzja! :D



Ostatnia modyfikacja: 07.04.2011 13:25:33
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem