[#31] Re: Kopiowanie dyskietek

@Hexmage960, post #30

A czy za pomocà tego urządzenia można w drugą stronę ? To znaczy mam kolekcję oryginalnych gier z zabezpieczeniem i chciałbym utworzyć taki obraz i w razie czego odtworzyć oryginalną zawartość wraz z zabezpieczeniem ?
[#32] Re: Kopiowanie dyskietek

@Vader_CH, post #31

Z tego co przeczytałem nie można. Program do zgrywania obrazów dyskietek nie jest publicznie dostępny.

Jeżeli masz oryginalną grę, której nie ma SPS skontaktuj się z nimi - wyślą taki program.

W zwyczajnych przypadkach gdy chcesz obraz IPF to okaż oryginał i go otrzymasz.

Sam mam troszkę skopaną dyskietkę z Chaos Engine. Jak się z nimi skontaktowałem to prosili o zdjęcie oryginalnego zestawu z aktualną datą.
[#33] Re: Kopiowanie dyskietek

@Hexmage960, post #32

W sumie chciałem profilaktycznie zrobić kopie oryginalnych gier w razie co. Ale jak to taka skomplikowana procedura to odpuszczę chyba
[#34] Re: Kopiowanie dyskietek

@Hexmage960, post #32

Tak ?

KryoFlux FREE
A software based imaging solution for MFM encoded 3.5" DD disks for the Amiga, no additional hardware required. Get it, it's free!


LINK
[#35] Re: Kopiowanie dyskietek

@Norbert, post #34

Przepraszam, przeczytałem też o tym KryoFlux FREE, ale potem przeczytałem stąd:

http://softpres.org/faq:imaging_disks:getting_the_imaging_software

że program do tworzenia obrazów dysków nie jest publiczny.

Ale niestety z tego co czytam KryoFlux FREE nie umożliwia nagrywania dyskietek.

Choć jego funkcje do robienia obrazów mogłyby być użyteczne.

Uważam, że tak czy siak warto skontaktować się z SPS w sprawie obrazów IPF. To nie jest skomplikowany proces.

http://softpres.org/contact
[#36] Re: Kopiowanie dyskietek

@pinior, post #6

Tu można polemizować. Poza czymś takim jak Videofloppy disc co ewidetnie miało zapis analogowy, a traktowane było jako "dyskietka", to zasadniczo zapis magnetyczny na dyskach twardych czy dyskietkach nie jest w 100% "zerojedynkowy". Dobre urządzenia do zgrywania dyskietek powinny odczytywać ten zapis w postaci strumienia - dlatego coś co jest obrazem 880 KB dyskietki mającej 1MB niesformatowanej pojemności może zajmować nawet kilkadziesiąt MB na dysku.
[#37] Re: Kopiowanie dyskietek

@Vader_CH, post #31

Poszperałem troszkę i znalazłem: https://github.com/keirf/Greaseweazle/wiki/Blue-Pill-Adapter
Opensourceowa wersja. gerbery to płytka w 4 sztukach więc może zamówię 25 - wtedy z przesyłką wychodzi 34 dolary.
Do tego sam bluepill jakieś 19zł, pozostałe części ~10zł.
Możliwe, że jest to sposób na naukę lutowania :D
Coś sporo z JLCPCB ostatnio zamawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem