kategoria: A4000
[#91] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@HOŁDYS, post #87

Było idealne do tego rozwiązanie. Spoty PCI podłączane do gniazda, do którego podłączało się CVPPC czy BVision. Ten mostek nazywa się G-Rex. Potem wystarczyło wsadzić Voodoo5 5500 i nie było wydajniejszego rozwiązania dla klasycznej Amigi. Szkoda, że jak jak chciałem kupić G-Rex 4000D to nie był dostępny i wybór padł na Mediatora PCI 4000.
[#92] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@kmilota, post #91

Mi udało się kupić G-REXa 4000D z drugiej (a może i piątej..) ręki.
Postaram się sklecić jakąś reckę.
Niestety VooDoo 5 5500 nie ma zaimplementowanej obsługi 3D pod AOS3.X....
link
Także będę używał VooDoo 3 3000.
[#93] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@stachu100, post #92

Mi udało się kupić G-REXa 4000D z drugiej (a może i piątej..) ręki.
Postaram się sklecić jakąś reckę.


Byłoby fajnie, bo to rzadko spotykany i bardzo interesujący produkt.

[#94] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@strim, post #89

A co to jest za tryb DMA "nie-bus master"?

[#95] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@sqward, post #94

Bus master na szynie Zorro może wykonywać operacje odczytu/zapisu DMA na pamięci na CV64. Przynajmniej w teorii.



Ostatnia modyfikacja: 23.07.2011 15:47:22
[#96] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@strim, post #95

To znaczy, że karta albo jest busmasterem albo korzysta z czegoś takiego jak ISA - kontrolera DMA na płycie ?

[#97] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@sqward, post #96

Nie jestem też ekspertem w tej dziedzinie, ale istniejąca dokumentacja sugeruje, że:
- Karta może być busmasterem i wtedy działa w sposób przedstawiony w postach powyżej.
- Karta nie jest busmasterem ale obsługuje Zorro III DMA i wtedy może być "drugą stroną" dla operacji DMA inicjowanych przez inne karty (lub przez sprzęt poza szyną Z III via Buster?). Istniejące rozszerzenia RAM dla Zorro III są przykładem takich kart. Np. Deneb USB może pisać bezpośrednio do pamięci na karcie ZorRAM, obie karty są naszynie Z III i cała operacja odbywa się w jej obrębie. Pewnie pamięć kart graficznych działa analogicznie, gdyż jest dostępna bezpośrednio na szynie Z III. I raczej o takiej formie DMA mówią wzmianki w instrukcjach kart graficznych.

Czy działa to jak kontroler DMA ISA to nie mam pojęcia, gdyż w ogóle go nie znam...

[#98] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@strim, post #97

Witajcie
Z góry przepraszam za megaaaa odkop
ale nie chciałem zaśmiecać forum pisząc niepotrzebnie nowy temat
Chciałem się zapytać
Czy istnieje realna szansa zdobycia Amigi 4000 w dzisiejszych czasach? cena nie gra roli
pozdrawiam
[#99] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Aleks89, post #98

Jest kilka na Amibayu, poszukaj.
[#100] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Aleks89, post #98

Spokojnie kupisz. Tylko trzeba poszukać i niekoniecznie w Polsce. Oczywiście w normalnych pieniądzach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 22:10:31 przez JacK_Swidnik
[#101] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Aleks89, post #98

Też polecam amibay.com, pojawiają się czasami, w lepszych cenach niż w PL. Ceny zaczynają sie gdzieś od około 2000zł, w zależności od stanu i wyposażenia.

Tutaj np. http://www.amibay.com/showthread.php?80311-Amiga-4000D

Można tam też dać ogłoszenie na amibay.com w dziale kupię. A4000D to wcale nie taki świety grall w końcu.


BTW. Jesli cena nie gra roli to na PPA w dziale sprzedam widziałem pudełko i klawiature do A4000D za 1500zł.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 22:12:10 przez tom256
[#102] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Sebus69, post #1

Odświeżam temat.






Do czego ten genlock
nie znam zawartości Amigi ale proszę orientacyjną cenę przynajmniej ze zdjęcia.
[#103] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #102

Pytanie jakie CPU ma ta Amiga i czy sprawna, bo to od tego dużo zależy (jakoś nie chce mi się wierzyć, że tam 030 jest ;)).
Ale nawet jeśli tam jest 030 to moim zdaniem mówimy o kwocie 4000+ pln.
[#104] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Tom Rain, post #103

Za tyle poszła ostatnio tylko że A4000T na ebayu
Fakt, że sympatycznie doposażona
[#105] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Daniel76, post #104

Ale tam było 4000 Funtów (ponad 20k pln) a nie złotych :D
[#106] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@waldiamiga, post #105

Wiem
[#107] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Daniel76, post #106

No własnie co do sprawnosci to nie wiem i wlasciciel nie moze tego sprawdzić bo nie ma kabli nie wiem jakich ale na pewno do monitora, cięzko dogadać się przez translator, widać że komp zadbany i raczej nie powinna mnie spotkać przykra niespodzianka co do sprawności, za tydzień przyjedzie to sprawdzicie swoim fachowym okiem co to za model, wrzucę fotę.
[#108] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Tom Rain, post #103

Chyba lekko przesadzasz. Na amibay jest z monitorem 1438s za 1200€ i nikt na razie sie nie interesuje.

Zakładając podstawową konfiguracje z MC680EC30 i najpopularniejszą wersje płyty głównej rev.b raczej 3000-3500zł.
Na plus przemawia ładny stan Amigi i książki do workbencha. SCALA moze być coś warta. Jeśli jest oryginalny karton dodatkowo podniesie wartość komputera. Wtedy rzeczywiście mogła by być warta 4k zł.
Jest jakiś Genlock ale niedużo warty. Karta turbo znacząco podniesie wartość, nawet dwukrotnie.

Ale rynek retro rządzi się własnymi prawami i wystarczy dwóch napalonych fanów żeby którzy będą się przebijali i wtedy cena może polecieć ostro w górę.
[#109] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@tom256, post #108

No właśnie nie wiedziałem jak dużo mogę za to zapłacić, dlatego szybko pytałem żeby mnie ktoś nie uprzedził, mało jest z tym aukcji, a ceny zazwyczaj są wygórowane i takie ogłoszenia wiszą latami, dlatego ważna była dla mnie cena realna, a nie fantastyczna, pudełek nie ma , dostaje to co na zdjęciu, koszt 450e. niestety kupno w ciemno, bo kazda minuta sie liczy w takich przypadkach, retro fanatyków jest ogrom i codziennie przemykają mi perełki koło nosa.
Liczę, ze jest sprawna, jak narazie nie trafiłem sprzetu wadliwego, miejmy nadzieje, że i tym razem.
Wczoraj np. dowiedziałem się, że są gry na Segę Saturn po 1300zł za sztukę ( Panzer Dragoon ) jestem w szoku ile ludzie mogą zapłacić za niektóre przedmioty.
[#110] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@tom256, post #108

Ja myślę, że nie przesadzam (nie jestem ogrodnikiem).

Dla mnie, te 4000zł to jest realna cena. Ten "+" to widzi-mi-się sprzedającego.
Jest wszystko na tacy, cały zestaw: montujesz, odpalasz i się bawisz.

Ceny z Amibay:
- Amiga ~650€
- klawiatura ~150€,
- monitor - 100€,
- mycha - 15€,
- soft + genclock ~80-100€.
Wychodzi mniej więcej (bardziej więcej 4kpln).

Podaj linka to tej z amibay, może kolega się skusi.

Co do postu o grach i cenach: poka dowód zakupu, że za tyle poszło to ja uwierzę. Że jakaś cena gdzieś poszła to mało ciekawe... DOWÓD ZAKUPU ;)

Jestem sceptykiem, wiem co i za ile sam kupiłem, i śledzę tendecje rynku (koneserów, nie handlarzy). Dlatego piszę co piszę ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 22:07:49 przez Tom Rain
[#111] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@Tom Rain, post #110

http://www.amibay.com/showthread.php?86742-A4000D-with-Picasso-II-RTG


http://www.amibay.com/showthread.php?91759-Amiga-4000-ec030-monitor-amiga-1438s

http://www.amibay.com/showthread.php?91698-Amiga-4000D-060-66

Tak na szybko 3 linki do Amibay. Wcześniej pisałem o tej drugiej. Cena do negocjacji wiec pewnie za 1000€ spokojnie pójdzie.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 10:48:33 przez tom256
[#112] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #107

Dobrze żeby było gdyby wrzucił fotki okolic baterii i okolice audio.
Tam często kondensatory lubią korodować. Ale pewnie nie będzie chciało mu się nawet rozkręcać, skoro nie wie nawet jakie ma turbo :).
Tak czy siak powodzenia w negocjacjach :)
[#113] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@tom256, post #112

TOM gra na sege na allegro tyle wisi, a zestaw kilku gier z sega poszybowal za 900euro. Sam widziałem, same gry wylicytowali za 800e bo wystawil na innej aukcji. Potwierdzam.
Co do A4000 to faktycznie ponad 4k. Dodatki i monitor to nazbiera się 5k. Zamykamy wątek bo są różne zdania i powstaną zaraz konflikty jak to często tutaj byla. Stanu płyty nie znam bo stary dziadek nie chce nic mówić. Więc zakup w ciemno. Dziękuję za odpowiedzi.
[#114] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #113

Co do A4000 to faktycznie ponad 4k. Dodatki i monitor to nazbiera się 5k. Zamykamy wątek bo są różne zdania i powstaną zaraz konflikty jak to często tutaj byla. Stanu płyty nie znam bo stary dziadek nie chce nic mówić. Więc zakup w ciemno. Dziękuję za odpowiedzi.


Dałeś 4k za stan nieznany? Szkoda, że nie mam kilkunastu takich płyt w piwnicy złoty interes dla sprzedającego.
[#115] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #113

Ale... karta która siedzi w slocie ZorroII to na 99% FrameMachine firmy Electronic Design (robili dobry sprzęt do edycji Video). Kto wie, może jakaś karta CPU z 040 (a może 060) w niej siedzi. pomysł

@KM - przeca pisze wyżej że dał 450e.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 10:09:34 przez waldiamiga
[#116] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@waldiamiga, post #115

KM przeczytaj wyżej i luknij fotki, za tamten zestaw dałem 450e. Patrząc po cenach, w ciemno chcąc ja podać dalej wezmę 2x tyle.ale oczywiście sprzęt zostaje. Będzie zbierał kurz.
[#117] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #116

Komu Komu bo idę do domu. Jest do kupna do pakietu :

GVP A4000-HC + 8 Seria II
MultiFaceCard3

Myślę, że za dobrą kase, ktoś zainteresowany? komuś zamówić?
[#118] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #116

No to jeszcze spoko, myślałem, że te 1200 co się gdzieś pojawiło zbiłeś na 1000 i kupiłeś w ciemno. Moja wina nie doczytałem tylko tak po łebkach poleciałem.
[#119] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@waldiamiga, post #115

waldiamiga tak to jest Zorro II Amiga była własnością człowieka, który montował filmy i do nich napisy w latach 90, tak przynajmniej powiedział mi były właściciel "zięć" Amigi.
Dzisiaj do mnie dotarła i wygląda następująco.
Jedna baryłka sie ulała, reszta wygląda ładnie. Za co odpowiada ten kondensator?


[#120] Re: Amiga 4000 czy dobra oferta?

@magnatt, post #119


Jedna baryłka sie ulała, reszta wygląda ładnie. Za co odpowiada ten kondensator?

Polecam lekturę tego artykułu:
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem