[#31] Re: co nam da OS4?

@kowboy, post #19

Sprobuj podejsc do sprawy obiektywnie. Przeciez MorphOS juz teraz da Ci to, na co tak czekasz tyle lat!

[#32] Re: co nam da OS4?

@Jacek Rzeuski, post #20

Jacek - powiedz mi po co? Każdy znajomy który słyszy słowo "Amiga" zaraz ma skojarzenia typowe z modelem A500.. dyskietki, telewizor. Pegasos/MorphOS to zupełnie nowy produkt .. i nowa jakość. Wićc nie bardzo widzć sens tego ciągłego tworzenia potworków słownych w stylu AmiPegaz czy inne tam.
Jak już kiedyś wspominałem - na pytanie o system, który pracuje na moim komputerze odpowiadam iż jest to amigowy system MorphOS.. I wydaje mi sić, że jest to najcelniejsze określenie.
Wszak (czego do tej pory co niektórzy starają sić niezauważyć) MorphOS nie jest już tylko przeniesionym OS3.1 na procesory PPC. Jest czymś wićcej. A przy tym w pełni korzysta z dotychczasowego dorobku amigi.
Takie jest moje zdanie.

[#33] Re: co nam da OS4?

@nobo, post #31

Witam! - a to uwagi jakie nasuneły mi sić czytając poprzednie posty.
NO DOBRZE PRZYJACIELE MORPHOS-OWCY ! Ale kto nam da lub sprzeda ten system ? Musielibyśmy przesiąść sić na Pegaza i sprzedać nasze
cićżko zdobyte PPC. To natomiast jak mniemam byłby wićkszy wydatek
niż zakup OS4. Życie Amigowców pełne jest kompromisów i każdy wybór
można potraktować jako potencjalny falstart. Nie ma doskonałego środka
jeżeli chodzi o Amige i jej użytkowników-przynajmniej w tym momćcie. Jedni wybierają Pegaza
inni A1 a pozostali PPC - i wcale nie jest nas tak mało ! Moim zdaniem
wszyscy powinni traktować siebie z szacunkiem !
-------------------------------------------------- Pozdrawiam Wszystkich ! ;)

[#34] Re: co nam da OS4?

@YORK68, post #33

No pewnie ze pegaza nikt Ci nie da. Tak samo jak nikt nie dał Ci PPC ;)
A co do OS4 na classica, to uwazam ze pisanie go to strata czasu i pieniedzy. Co prawda os bedzie chodzil dosc szybko, ale po zapuszczeniu np. mp3 system zacznie sie d-dusic. I na pewno nie jeden uruchomi jeszcze OS3.x. Dlatego ja bardziej dopinguje Hyperion aby dokonczyli OS4 na AOne.

I ostatnie slowo na koniec, Amigowe srodowisko powinno cechowac sie szacunkiem. W koncu jest nas tak malo ze klucic sie niema sensu.

Respect for all
[#35] Re: co nam da OS4?

@TJindy, post #16

mam pytanie: a czy AmigaOS jest systemem czasu rzeczywistego?? Poza tym każdy z systemów które wymieniłeś ma inna filozofię, nie powiem, że AmigaOS jest najlepszym z nich ale na pewno jednym z najprzyjemniejszych
[#36] Re: co nam da OS4?

@TJindy, post #16

pozostaj: rotfl
[#37] Re: co nam da OS4?

@Dorrr, post #35

Zdaje się, że były plany by oprzeć OS na jądrze QNX, ale nic z tego nie wyszło.

[#38] Re: co nam da OS4?

@kowboy, post #1

Ja też coś dodam od siebie ;). Jestem Amigowcem od 1993r. Choć miałem dłuższą przerwę, to nadal kocham Amigę za wszystko co wniosła do mojego życia. Dlatego też mam teraz w domu dwie Amigi, a nawet C64. Co nam da AmigaOS 4.0? Myślę, że szansę na lepsze jutro. Oczywiście, że sprzęt pod nowy amigowy OS musi być odpowiednio silny, więc większość z nas jeśli będzie kupować AmigaOS 4.0 to razem z nowym hardwarem. Każdy w głębi duszy wie czego oczekuje od nowego OS'u. Ja przede wszystkim pragnę stabilności porównywalnej z moim aktualnym AmigaOS 3.1 i przynajmniej dwóch programów (kombajn-tracker do tworzenia muzyki np. DigiBooster i jakiś świetny pakiet biurowy jak OpenOffice 2.0). Dobrze by było, żeby można było odtwarzać płynnie wszystkie współczesne formaty plików muzycznych. Filmy mnie nie interesują (od tego są stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX), grafiką się nie zajmuję. Gierki też raczej będa powstawały bardzo żadko (brak obsługi najnowocześniejszych kart grafiki da się we znaki). Konkluzja? Ja widzę nową Amigę z nowym OS'em jako komputer do komponowania i edycji muzyki, oraz jako archiwizer danych tekstowych różnych maści - czyli mój bardzo osobisty komputer ;). Do gier zostanę przy PC (choć trzeba przyznać że większość gier, która teraz wychodzi na ten komputer to spektakl z cyklu "światło i dźwięk" i nic poza tym :/. Jako stabilny system do pracy używam aktualnie Suse Linux 9.2 Pro (Box), Windy nie nawidzę - co za moloch.....mułowaty. Gdyby nie programy inżynierskie i gry, dawno bym zlikwidował Windows z mojego komputera. Jeśli sprzęt i AmigaOS 4.0 nie zawiodą mnie w moich skromnych myślę oczekiwaniach, to na pewno będę miał ją w domu. Gdyby nie to, że Pegasos nadal nie doczekał się wersji Digiboostera na MorphOS to może miałbym go już w swoim domu.... ?
Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem (choć wiem że większość z was ze mną się nie zgodzi) byłoby stworzenie super systemu AMigaOS 4.0 ale w wersji na komputery klasy PC x86. Ostatnio nawet MacOS wydał beta wersję swego systemu na te platformy i wiadomo już, że nowe Maki nie będą produkowane z procesorami G4/5. A klimat? Przecież jest tyle firm modujących, które mogą stworzyć tak wspaniałą serię obudów, myszek, klawiatur, monitorów specjalnie pod klimat Amigi. Można by było np nabyć klawiaturę do komputera, która będzie łudząco przypominać np A1200. Świat idzie w jednym kierunku.... normalizacja! Myślę, że już za 20-30 lat będzie na świecie produkowany jeden typ hardware'u, a odmieność użytkownika będzie determinować system który ma na nim zainstalowany, oprogramowanie i wygląd zewnętrzny komputera. Jeśli będzie jakaś przyszłość Amigi i AmigaOS 4.0 to tylko w sofcie - nie w hardwarze. Takie jest moje skromne zdanie, choć życzyłbym oczywiście Amidze i AmigaOS 4.0 jak najlepiej... .

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 09.01.06 00:46
[#39] Re: co nam da OS4?

@Azzorek, post #38

> Ja przede wszystkim pragnę stabilności porównywalnej z moim aktualnym AmigaOS 3.1

To musisz mieć niezły bajzel w systemie, skoro na 030/50MHz masz niestabilny system.

> Dobrze by było, żeby można było odtwarzać płynnie wszystkie współczesne formaty plików muzycznych

Ja już to robię bez AOS4 na A1200. Masz za wolny procek i tyle.

> (od tego są stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX)

Z tym to się zgadzam, bo obecne DVD czytają MPEG4 (Div-X-viD) z takim algorytmem kompresji, których to nawet pod Linux x86 i MacOS X do tej pory nie idzie glądnąć.

> Do gier zostanę przy...

Do nowych gier i nawet starych wymiatają konsole.

> Gdyby nie to, że Pegasos nadal nie doczekał się wersji Digiboostera na MorphOS to może miałbym go już w swoim domu....

Jest, może i nie natywny, ale jest -> DigiBoosterProDemo_MorphOS

> Podsumowując...

Nie jest źle mogło być gorzej

[#40] Re: co nam da OS4?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [ napisał(a):

> > (od tego są stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX)
>
> Z tym to się zgadzam, bo obecne DVD czytają MPEG4 (Div-X-viD) z
> takim algorytmem kompresji, których to nawet pod Linux x86 i
> MacOS X do tej pory nie idzie glądnąć.

Cóż ten DVD to jakby nie było komputer, ten stacjonarny też... Kiedyś się niechętnie podchodziło do odtwarzania muzyki na komputerze, też się pisało, żę od tego są inne urządzenia, teraz to standard. Odtwarzanie filmw też zaczyna być standardem, a bardziej zaawansowane zestawy kina domowego to właśnie zwykłe pecety z odpowiednim oprogramowaniem, dzięki temu możesz sobie podłączyć tv, a w czasie oglądania jeśli będziesz chciał iść zrobić sobie kanapkę, a nie puszczają reklam, to włączasz opcję, program buforuje ci się na twardym dysku, przychodzisz i oglądasz od miejsca w którym musiałeś wyjść...

[#41] Re: co nam da OS4?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39



"To musisz mieć niezły bajzel w systemie, skoro na 030/50MHz masz niestabilny system."

Źle mnie zrozumiałeś. Ja mam właśnie bardzo stabilny mój AmigaOS 3.1 dlatego pragnąłbym aby przy wszystkich nowych bajerach AmogaOS 4.0 też był tak stabilny!

A co do gier na konsole to zabaweczki - żadne fajne gry strategiczne na konsole nie powstają (np. Rome Total War, itp.). Konsolowe gry mi nie bardzo imponują, a jedyne co jest fajnego w konsolach to to, że nie trzeba ich upgrade'ować aby móc zagrać w kolejną wydaną pozycję.

Pozdrawiam :)



Ostatnia modyfikacja: 09.01.06 21:30
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem