Wątek zamknięty
[#1] Mam pytanie do OS4 Teamu...
Heh, temat taki sam, jak na forum Morphosa.

Skoro pojawiala sie realna szansa na zakup nowej Amigi z OS4, wielu z nasz chcetnie dowiedzialaby sie cos na temat Amigi i OS4. Licze, ze bedzie to konstruktywna i KULTURALNA wymiana zdan.

Co sadzicie o tym? :)
[#2] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #1

O OS4 jest podawanych sporo informacji (popatrz na newsy na PPA lub exec.pl). Cos konkretnego chcialbys wiedziec?
[#3] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@reactor, post #2

Tak mam kilka pytan:

1. Czy jest lub bedzie dystrybutor A1/OS4 w Polsce ?
2. Jaki jest okres gwarancji na uA1 ?
3. Czy jest dostepny RiserCard, czy OS4 obsluguje takie "rozszerzone" PCI ?
4. Czy pod kontrola OS4 na uA1 moge korzystac z tunerow TV ?
5. Czy OS4 obsluguje uklad CMI8738 6 kanalowy ?
6. Czy uA1 i OS4 obsluguja moduly procesora inne niz G3 800 MHz, jak G4 933 MHz, G4 1.1 GHz, G4 1,3 GHz ?
7. Jaka jest maksymalna pojemnosc dyskow twardych obslugiwanych przez OS4 ?
8. Czy OS4 obsluguje natywnie chipy Radeon ?
9. Czy OS4 posiada obsluge USB na plycie uA1 ?
10. Czy OS4 obsluguje zlacza SVHS i composite video montowane w uA1 ?
11. Czy OS4 obsluguje port "game" i dzoje z PC ?

heh troche sie zebralo ...
[#4] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #3

Ad.1. Jakiegos dystrybutora mozna sie spodziewac.
Ad.2. To zapewne bedzie zalezalo od dystrybutora.
Ad.3. RaiserCard - j.w. Co rozumiesz przez "rozszerzone" PCI?
Ad.4. Szadze ze nie powinno byc z tym wiekszych problemow.
Ad.5. Aktualnie AHI juz powinno rozumiec co to jest 6 kanalow.
Ad.6. Jesli takowe moduly powstana to pewnie bedzie obslugiwac.
Ad.7. Ostatnio bylo to omawiane na forum AW.net, ale nie pamietam jaka aktuanie pojemnosc jest maksymalna. Na pewno duzo. Jesli powstanie jestes realne ograniczenie, Hyperion zapewne dolozy staran aby je wyeliminowac.
Ad.8. Natywnie - chciales zapewne zapytac czy sa stery. ZTCW 2D sa, 3D w przygotowaniu.
Ad.9. Nie jestem poinformowany w tym temacie, ale chyba tak.
Ad.10. Niewiem.
Ad.11. j.w.

Jeszcze jakies pytania? ;)
[#5] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@reactor, post #4

Reactor, czy nie prościej było napisać, że nie znasz odpowiedzi na te pytania?

[#6] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #3

Proponuje zapytac u zrodel czyli: www.exec.pl
[#7] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Marek, post #5

Nie, mialem ochote odpowiedziec to odpowiedzialem.
[#8] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #6

Wolalem zapytac tu na PPA, poniewaz najczesciej uzytkownicy klasycznej Amigi, Amigi ONE, Pegasosa zagladaja tutaj. Moze kilka pytan i odpowiedzi pomoze uzytkownikom klasycznej Amigi czy nawet Pegasosa w podjeciu decyzji, w ktorym kierunku sie udac :)
[#9] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Marek, post #5

Ja ciesze sie z tego, ze kolega Reactor zechcial mi pomoc i odpowiedzial na kilka pytan. Moze jak dolacza do dyskusji kolejne osoby zwiazane z OS4 bedziemy mogli spoic odpowiedzi, by daly nam obraz OS4/Amigi 1.
[#10] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@reactor, post #4

Kolejne pytania, prosze bardzo :) :

1. Czy w OS4 jest polska lokalizacja ?
2. Czy w w OS4 w standardzie znajduje sie TCP/IP, przegladarka www, program pocztowy, do irc itp ?
3. Czy w OS4 jest mozliwe skonfigurowanie sieci lokalnej podobnie w Windowsie "Otoczenie sieciowe" ?
4. Czy w OS4 bedzie mozliwa obsluga dyskow FAT16/32, NTFS (odczytu, zapisu i kasowania) ?
5. Czy kolejne wersje systemu np. 4.1/4.2 mozna bedzie nabyc na zasadzie upgrade, czy na zasadach ogolnych ?
6. Czy jest polska lista dyskusyjna nt Amigi1 i OS4 ?

[#11] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #6

Źródeł czego?

[#12] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@MinisterQ, post #11

Rozrywki, a czego?
[#13] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@marcik, post #12

.....rozmowa kulturalna i rzeczowa... bosz... czy wkurza Was, ze OS4 lepiej idzie niz....
[#14] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #13

A czy ktoś mówi coś złego o os4?
Ktoś kogoś obraził?

Przewrażliwiony kolega? Kompleksy jakieś?

[#15] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #13

exec.pl = OS4? Nasmiewanie sie z execa jest odrazu atakiem na OS4?
[#16] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@MinisterQ, post #14

Nie mam, a kolega ?
[#17] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@marcik, post #15

Nasmiewanie i czysta zazdrosc...
[#18] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #10

Ad.1. Prace nad polska lokalizacja trwaja juz od dawna. Polska wersja jezykowa ma byc dostepna razem z finalna wersja OS4.
Ad.2. Roadshow, IBrowse2.3, nie wiem o programie pocztowym (moze YAM) i kliencie IRC.
Ad.3. Nie wiem.
Ad.4. FAT - tak, NTFS - aktualnie nie
Ad.5. Poczekajmy najpierw niech sie uporaja z wydaniem wersji 4.0 ;)
Ad.6. Tak.
[#19] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #10

Ad1. Będzie,
Ad2. Tak (nie wiem co z IRC)
Ad3. Nie wiem,
Ad4. Nie wiem,
Ad5. Jestem prawie pewien, że nigdzie jeszcze o tym nie mówiono,
[#20] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #17

O tak, zazdroszcze, ze w srodowisku MOSowym nie takiego portalu, ktory daje dzienna porcje smiechu i zniecheca ludzi do tego systemu.
[#21] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@reactor, post #18

Mam pytanie, jak mozna sie zapisac na taka liste ? Jakby co, to prosze o odpowiedz na maila.
[#22] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@marcik, post #20

Za to ja nie ciesze sie, ze poziom dyskusji sie obniza...czy tak trudno zrozumiec, co znacza slowa "rzeczowa i konkretna dyskusja" ??
[#23] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #22

Przepraszam, ze sie osmielilem podwazyc wiarygodnosc execa w tym rzeczowym i konkretnym watku. Ide sie biczowac i mam nadzieje, ze ojciec dyrektor z exec.pl mi wybaczy. EOT.
[#24] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #22

Jesli jestes zainteresowany A1/OS4 prosze o kontakt majlowy w celu zapisania na liste dyskusyjna.

Pozdrawiam

Amig_OS^OS4Team
[#25] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #10

Po pytaniach kolegi Cargo ewidentnie widać jak kiepsko jest promowany system AmigaOS4. Jak mało się o nim pisze i mówi. Jak mało, poza samymi newsami, jest naprawdę konkretnych informacji od osób, które mają styczność z systemem. Mam jednak na myśli obiektywne wrażenia, opisy, recenzje. U nas, w PPA nikt nie posiada OS4 - ciężko byłoby nam o tym pisać. Szkoda, że nawet eXec.pl, który jest nastawiony wyłącznie na OS4 także tego nie robi. Miejmy nadzieję, że może w najbliższej przyszłości się to zmieni. Szkoda także, że pytania kolegi Cargo najprawdopodobniej pozostaną bez odpowiedzi. W prywatnej korespondencji możliwe, że otrzyma odpowiedź, lecz na forum publicznym szczerze w to wątpię (a sam z chęcią poznałbym na niektóre pytania odpowiedź). Chciałbym jednak się mylić...
[#26] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@mailman, post #25

Wszelkie pytania o OS4 prosze zadawac na www.exec.pl .
[#27] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #26

Gdzie? W komentarzach? Zróbcie chociaż jakieś forum do tego celu.
[#28] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@mailman, post #27

Wszyscy i tak pytaja w komentarzach.
O zmianch na portalu tez myslimy lecz wszystko w swoim czasie :)
[#29] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #26

A dlaczego akurat tam a nie tu?
Jeśli problemem jest to, że nie ustawiłem na tym dziale forum konieczności logowania się/rejestracji to wystarczyło napisać, że jest taka potrzeba.

[#30] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #28

Świetnie, że portal ewoluuje. Aktualnie jednak trudno w nim zadać pytanie i uzyskać odpowiedź, gdyż w komentarzach do newsa wydaje się to mało logiczne i według mnie wręcz mało normalne. Poza tym kiepska historia działu newsów, czy brak zwykłej wyszukiwarki także wpływa na trudności, aby na przykład nie powtarzać dwa razy zadanych pytań.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem