Wątek zamknięty
[#31] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@grxmrx, post #29

A dlaczego akurat tam a nie tu?

No to chyba oczywiste?
Bo "tam" nigdy nie padnie słowo krytyki pod adresem OS4.
Bo "tam" zawsze wszystko co dotyczy OS4 będzie przedstawiane w superlatywach.
Bo "tam" próbuje się stworzyć hermetyczne środowisko ludzi, którzy wierzą w jedynie słuszną idee, a wszystkie inne odrzucają.
Przecież wiadomo że na PPA "panuje cenzura", i jesteśmy "chorągiewką która trzepocze na wietrze".

O zmianch na portalu tez myslimy lecz wszystko w swoim czasie

Taak, zmiany. Sugestywny banner. z ukrytym podtekstem wyraźnie pokazuje w jakim kierunku te zmiany pójdą.

[#32] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@MinisterQ, post #31

Marcin, daj spokój. Masz sporo racji, ale nie przesadzaj. Ja nadal czekam na bardziej konkretnie odpowiedzi, które zadał Cargo. Zostały zadane tutaj i chyba spora liczba osób, która przeczytała ten wątek chciałaby się co nieco dowiedzieć.
[#33] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@grxmrx, post #29

Na www.exec.pl jest wiecej osob ktore moga odpowiedziec na pytania dotyczace OS4.
[#34] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #24

Hmm... to trzeba się wpisać na jakąś liste dyskusyjną aby dowiedzieć się czegokolwiek o A1
[#35] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #1

marcik - nic nie wiesz o OS4 i A1 wiec poco sie wogole odzywasz ??
Wiem ze cie korci aby w kazdej mozliwej sytuacji przyczepic sie do czegos zwiazanego z OS4 i A1 ale Cargo pytal o konkrety nie interesuja go twoje mierne sarkazmy. I kto tu jest trollem i fanatykiem ktory wszedzie wlezie i powie swoja znana opinie o OS4, A1 czy exec.pl nie wiem czy zauwazyles ale powtarzasz sie dosc czesto jakies problemy z pamiecia krotkotrwala ??

Jaby ktos mowil ze to ja jestem fanatykim podjacie mi chodz jedna moja wypowiedz krytykujaca MOSA ?? Nie znam sie na tym OS wiec sie nie wypowiadam ale dziwi mnie i denerwuje^2 ze ktos odywa sie i krytkuje cos czego na oczy nie widzal. Moje wypowiedzi pojawija sie tylko wtedy gdy ktos zacznie sam nie zaczynam idiotycznych dyskusji jak ta tutaj ktora przez kawalek sie ukazala w wykonianu wyminionego wyzej osobnika.

[#36] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@mailman, post #32

Masz sporo racji, ale nie przesadzaj.

naprawdę sądzisz że przesadzam? ;)
Ja wiem że starasz się załagodzić, etc. Ale ja nie potrafię inaczej. Nazywam rzeczy po imieniu, i tyle.

[#37] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #6

Arek, przesadzasz z tym "źródłem".
Przecierz każdy wie że właśnie na PPA jest największy ruch i jeśli juz o coś pytać, to właśnie tu najlepiej.
[#38] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Olo, post #34

Skoro na pokaz trzeba zasłużyć, to na odpowiedzi też ;).
[#39] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@mailman, post #30

Wspomniałbym jeszcze o ryzyku, że zadane pytania zostaną wyśmiane przez ojca... znaczy się redaktora prowadzącego. Można też zostać oczernionym, jak to miało miejsce w moim przypadku. Przeprosin się nie doczekałem.
[#40] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Fei, post #39

Mysle, ze PPA jest dobrym miejscem.
Co do pokazu to przeciez pokazy byly wiec o co wam chodzi z tym zaproszeniem na nie ?? Fakt ze problemy sa z powodu malej ilosc osob posiadajaych A1.

[#41] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Fei, post #39

No kurcze, to nie mozecie sie umowic na piwo (bezalkoholowe) w knajpie lub gorace mleko w barze mlecznym i dac sobie na zgode ? :D
[#42] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Sventevith, post #35

Mialem EOT na wszelkie rozmowy z Toba, ale w wypadku ataku na moja osobe musze zareagowac.

Wiem ze cie korci aby w kazdej mozliwej sytuacji przyczepic sie do czegos zwiazanego z OS4 i A1

O tak, nie moga spac i tylko czekam na to aby zatakowac OS4 i A1 (swoja droga gdzie ja go zaatakowalem w tym watku to ciagle nie wiem).

ale Cargo pytal o konkrety nie interesuja go twoje mierne sarkazmy.

I dostal konkretna odpowiedz? Moze na 2-3 pytania i zostal skierowany na portal ojca dyrektora, ktory przez ostatnie miesiace dzielnie pracuje na coraz gorsza opinie. I jakos nie wydaje mi sie, ze brak odpowiedzi byl z mojego powodu.

I kto tu jest trollem i fanatykiem ktory wszedzie wlezie i powie swoja znana opinie o OS4, A1 czy exec.pl

Dobra, jestem trollem i fanatykiem, ale Ty zyj w przeswiadczeniu, ze nim nie jestes.

Jaby ktos mowil ze to ja jestem fanatykim podjacie mi chodz jedna moja wypowiedz krytykujaca MOSA?? Nie znam sie na tym OS wiec sie nie wypowiadam ale dziwi mnie i denerwuje^2 ze ktos odywa sie i krytkuje cos czego na oczy nie widzal. Moje wypowiedzi pojawija sie tylko wtedy gdy ktos zacznie sam nie zaczynam idiotycznych dyskusji jak ta tutaj ktora przez kawalek sie ukazala w wykonianu wyminionego wyzej osobnika.

Ok, ale co to ma wszystko wspolnego ze mna??? Chyba, ze dalej sie trzymasz swojej reguly, aby wszystkich zwolennikow MOSa wrzucic do jednego kotla, bo kazdy mowi to samo. Tylko niech mi ktos wreszcie laskawie powie, gdzie ja napisalem w tym watku choc jedno zle slowo o OS4? Bo jak narazie to ciagle mi sie dostaje za cos, czego nie zrobilem.
[#43] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #6

A czemu akurat tu nie mogą paść odpowiedzi? Przecież to jest idealne miejsce na takie dyskusje (to jest forum AmigaOS4).
Nie rozumiem tego
[#44] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@DarQo, post #43

betarycerze mają "swoje" powody.

[#45] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Sventevith, post #40

Mysle, ze PPA jest dobrym miejscem.

Też tak myślę.

Co do pokazu to przeciez pokazy byly

Gdy organizacja AM2004 chciała zaprosić betatesterów A1 na pokaz, uzyskali odpowiedź odmowną. Podobnie było gdy ja zapraszałem na RRM. Argumentem w obu przypadkach było "robimy własny pokaz, włożyliśmy w jego organizację czas i pieniądze, dlatego nie przyjedziemy". Pokaz miał być w wakacje i nie odbył się. Czy zatem była to tylko wymówka, czy organizacja zawiodła? Mnie osobiście pokazy A1 już nie interesują, ale OS4 w działaniu chciałbym zobaczyć, chociażby z powodu tej ilości mitów, które wokół niego narosły. Na spotkania GGUA nie chodzę, bo jestem tam niemile widziany, czemu się z resztą wcale nie dziwię. Nie widzę również sensu, skoro we wszelkich relacjach z tych nieoficjalnych pokazów jakakolwiek krytyka spotyka się z argumentem "to nie był pokaz oficjalny, dlatego xxx nie działało, działało wolno, wieszało się, nie było czasu skonfigurować" (niepotrzebne skreślić), itp, itd.

Fakt ze problemy sa z powodu malej ilosc osob posiadajaych A1.

Taki pokaz można zorganizować w dwie osoby, to nic trudnego. Trzeba tylko chcieć.
[#46] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@marcik, post #42

O tak, nie moga spac i tylko czekam na to aby zatakowac OS4 i A1 (swoja droga gdzie ja go zaatakowalem w tym watku to ciagle nie wiem). Wchodzisz w watek ktory nie do Ciebie byl skierowany i wypisujesz jakies brednie, ktore malo intersuja osoby zainteresowane informacjami o OS4 w tym watku.

I dostal konkretna odpowiedz? Moze na 2-3 pytania i zostal skierowany na portal ojca dyrektora, ktory przez ostatnie miesiace dzielnie pracuje na coraz gorsza opinie. I jakos nie wydaje mi sie, ze brak odpowiedzi byl z mojego powodu.

No i co z tego, ze dostal jak widac byl zadolony ze ktos mu odpowiedzal. I tak Cibie to nie dotyczy wiec po co sie odzywasz, nie na temat ?? Znamy twoja opnie o wsyztkim co jest zwiazane z OS4 i A1, takze o execu.pl bo jest znim zwiazany.

Dobra, jestem trollem i fanatykiem, ale Ty zyj w przeswiadczeniu, ze nim nie jestes.

Ja w przeciwnisteiw do Ciebie nie zabieram glosu w sprawach, ktore mnie nie dotycza I nie wypsiuje bredni w kazdym watku dotyczacym MOS. Jak bym sie zachowywal tak jak Ty musial bym przy kazdym temacie zwiazanym z MOS lub Peg sie czegos czepiac :)

Ok, ale co to ma wszystko wspolnego ze mna??? Chyba, ze dalej sie trzymasz swojej reguly, aby wszystkich zwolennikow MOSa wrzucic do jednego kotla, bo kazdy mowi to samo. Tylko niech mi ktos wreszcie laskawie powie, gdzie ja napisalem w tym watku choc jedno zle slowo o OS4? Bo jak narazie to ciagle mi sie dostaje za cos, czego nie zrobilem.

Czepiasz sie rzeczy ktore ci nie dotycza.

[#47] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Fei, post #45

Gdy organizacja AM2004 chciała zaprosić betatesterów A1 na pokaz, uzyskali odpowiedź odmowną. Podobnie było gdy ja zapraszałem na RRM. Argumentem w obu przypadkach było "robimy własny pokaz, włożyliśmy w jego organizacjć czas i pieniądze, dlatego nie przyjedziemy". Pokaz miał być w wakacje i nie odbył sić. Czy zatem była to tylko wymówka, czy organizacja zawiodła? Mnie osobiście pokazy A1 już nie interesują, ale OS4 w działaniu chciałbym zobaczyć, chociażby z powodu tej ilości mitów, które wokół niego narosły. Na spotkania GGUA nie chodzć, bo jestem tam niemile widziany, czemu sić z resztą wcale nie dziwić. Nie widzć również sensu, skoro we wszelkich relacjach z tych nieoficjalnych pokazów jakakolwiek krytyka spotyka sić z argumentem "to nie był pokaz oficjalny, dlatego xxx nie działało, działało wolno, wieszało sić, nie było czasu skonfigurować" (niepotrzebne skreślić), itp, itd.

Jesli chodzi o marketing faktycznie nie jest to dobre rozwiazanie bo pokazy powiny byc wszedzie. Ale nie ma co tez gadac o dostepnosci kto chcial to zobaczyl. Sam napisales ze na GGUA nie chodzisz bo Cie nie lubia,a le przeciez dzwi przed nosem by Ci nie zamkneli. Faktycznie z tym pokazem co mial byc to jakas dziwna akcja.

Taki pokaz można zorganizować w dwie osoby, to nic trudnego. Trzeba tylko chcieć.

Nie zgodze sie z tym. Ktos kto nawet ma A1 moze nie miec mozliwosci zrobiena pokazu.

[#48] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Sventevith, post #46

Wchodzisz w watek ktory nie do Ciebie byl skierowany

Watek musi byc imiennie skierowany do mnie abym mogl w nim cos napisac?

i wypisujesz jakies brednie,

Wyrazam tylko swoja opinie na temat exec.pl. Chcesz - mozesz to sobie nazwac bredniami, zwisa mi to.

ktore malo intersuja osoby zainteresowane informacjami o OS4 w tym watku.

Za to Twoje ataki na mnie interesuja te osoby?

No i co z tego, ze dostal jak widac byl zadolony ze ktos mu odpowiedzal.

O tak, bardzo konkretne dostal odpowiedzi.

I tak Cibie to nie dotyczy wiec po co sie odzywasz, nie na temat?? Znamy twoja opnie o wsyztkim co jest zwiazane z OS4 i A1,

Skad wiesz ze to mnie dotyczy? Akurat sprawa OS4 mnie interesuje i Ty nie bedziesz mi mowil, czym moge sie tym interesowac a czym nie.

takze o execu.pl bo jest znim zwiazany.

Jesli myslisz, ze powiazanie exec.pl z OS4 jest powodem mojej opini na jego temat to powiem Ci tylko, ze sie mylisz.

Ja w przeciwnisteiw do Ciebie nie zabieram glosu w sprawach, ktore mnie nie dotycza.

Oh, i to ja sypie "miernymi sarkazmami"?

I nie wypsiuje bredni w kazdym watku dotyczacym MOS. Jak bym sie zachowywal tak jak Ty musial bym przy kazdym temacie zwiazanym z MOS lub Peg sie czegos czepiac

O tak, w kazdym watku o OS4 jest mnie pelno i nie robie nic innego niz wypisywanie bredni w tych watkach.

Czepiasz sie rzeczy ktore ci nie dotycza.

Aha - czyli nie moge sie interesowac OS4, jego rozwojem, krytykowac to co mi sie w tym nie podoba bo orzekles ze to mnie nie dotyczy? A exec.pl dla wiekszosci zwolennikow OS4 jest swieta krowa, na ktora nie mozna powiedziec zlego slowa?

PS. Naprawde zwroc wiecej uwagi na to jak piszesz, bo takim niedbalym stylem obrazasz nie tylko mnie (co pewnie Cie malo interesuje), ale takze innych ktorzy czytaja Twoje wypowiedzi.

[#49] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@marcik, post #48

Panowie Marcik i Sventevith - nie wnikam, który zaczął i nie mam zamiaru wnikać, który z Was skończy i który z Was ma rację, a który nie. Dalszą korespondencję proszę prowadzić na adresach prywatnych.
[#50] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@mailman, post #49

mailman! mailman! mailman!



[#51] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #3

Witam. Ponizej odpowiedzi na pytania na ktore znam odpowiedzi (chociaz czesciowe, we wrozke sie bawic nie chce i nie bede podawal ze np. moze bedzie dystrybutor i inne takie).

> 2. Jaki jest okres gwarancji na uA1?

Domyslnie 12 miesiecy.

> 4. Czy pod kontrola OS4 na uA1 moge korzystac z tunerow TV?

Sterowniki takowych kart istnieja, jednakze osobiscie z powodu braku uA1 czy tez A1 nie jestem w stanie dac glowe, ze to dziala, jest na ten temat kilka watkow na AW.net.

> 5. Czy OS4 obsluguje uklad CMI8738 6 kanalowy?

System obsluguje, ale aby moc sie cieszyc takim dzwiekiem ejst potrzebne oprogramowanie wykorzystujace dzwiek szesciokanalowy.

> 7. Jaka jest maksymalna pojemnosc dyskow twardych obslugiwanych przez OS4?

Ciezko mi to stwierdzic, gdyz wiele osob w tych komputerach uzywa dyskow rzedu 120-160GB i wyzej bez problemow. Jedynym ograniczeniem ktore nadal pozostaje jest wielkosc jednego pliku (2GB).

> 8. Czy OS4 obsluguje natywnie chipy Radeon?

Sterowniki 2D sa od dluzszego czasu, sterowniki 3D takze juz sa u betatesterow, powstaja juz pierwsze programiki kozrystajace z tych dobrodziejstw, pojawia sieone zapewne na os4depot zaraz po uaktualnieniu dla uzytkownikow zawierajacym Warp3D ze sterami do Radeona.

> 9. Czy OS4 posiada obsluge USB na plycie uA1?

Owszem posiada.

> 10. Czy OS4 obsluguje zlacza SVHS i composite video montowane w uA1?

Szymon mozesz odpowiedziec na to pytanie?

> 11. Czy OS4 obsluguje port "game" i dzoje z PC?

Tak, obsluguje przy pomocy amigainput.library. Jest tez narzedzie do kalibracji tych urzadzen.

Pozdrawiam
[#52] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Cargo, post #10

> 1. Czy w OS4 jest polska lokalizacja ?

Lokalizacja jest niemal ukonczona, czesc uzytkownikow A1 w Polsce oraz czesc uzytkownikow OS4 na Amidze klasycznej (betatesterzy) juz jej uzywaja od jakiegos czasu, jednak system jest w ciaglym rozwoju i co rusz dochodza nowe elementy.

> 2. Czy w w OS4 w standardzie znajduje sie TCP/IP, przegladarka www, program pocztowy, do irc itp ?

Stos TCP/IP tak - RoadShow
Przegladarka - IBrowse v2.4 wersja okrojona (obecnie jeszcze v2.3)
Program pocztowy - w samym systemie zawarty nie jest, ale dostepne sa 2 programy dzialajace natywnie pod OS4 - SimpleMail i YAM.

> 3. Czy w OS4 jest mozliwe skonfigurowanie sieci lokalnej podobnie w Windowsie "Otoczenie sieciowe" ?

Korzystajac z Samby tak.

> 4. Czy w OS4 bedzie mozliwa obsluga dyskow FAT16/32, NTFS (odczytu, zapisu i kasowania)?

Fat16/32 juz jest, NTFS nie ma, czy bedzie nie wiem.

> 6. Czy jest polska lista dyskusyjna nt Amigi1 i OS4 ?

Probowalo zaistniec kilka takich list, ale nie wiem czy obecnie dziala jakas z nich.

Pozdrawiam
[#53] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Mandi^ATO, post #52

Wlasnie wyslale majla testowego na amigaos4-pl@yahoogroups.com i lista dziala, poki co nikt nie ma OS4 to i nie ma pytan ;)
[#54] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Andrzej Drozd, post #53

Lista działa.
Ale jak zauważyłeś nikt nie ma (oprócz posiadaczy A1 i ew. betatesterów) OS4 więc na liście głucho i cicho.
[#55] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Mandi^ATO, post #52

Probowalo zaistniec kilka takich list, ale nie wiem czy obecnie dziala jakas z nich.

Stara lista byla jedna z najlepszych list na jakie bylem zapisany. Duzo merytorycznych odpowiedzi i zero personalnych wyskokow, klotni itp. Dosc duzy ruch jak na dwudziestu kilku memberow. Niestety gore wzial poglad, jawnosc za wszelka cene, no i lista umarla. Coz bylo minelo.

Nowa publiczna lista jaka jest kazdy widzi. W zasadzie slowo jest to chyba za duzy komplement dla tej grupy dyskusyjnej.

[#56] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@Amig_OS, post #26

Działa intro Gift na BizzardPPC OS4 Petunia?
Pytanie już zadawałem na exec.pl może nawet tobie i nie uzyskałem odpowiedzi ;)
[#57] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@KAM_, post #50

Amigowcy łonczcie sie bo podziały jeszcze nikomu na dobre nie wyszły.
OS4 czy Mos co za różnica liczy się idea(orange:) ,wizja lepszego jutraa co za ty idzie lepszego systemu operacyjnego.
Zazdroszcze wam tych wszystkich uA1 z Os4 i Mosa na Pegu.

Siedze na windzie i już niemogę się doczekać nowej Amisi (już zbieram kase :)
A wy sobie oczy dłubiecie niewiadomo poco.

[#58] Re: Mam pytanie do OS4 Teamu...

@ma3x, post #57

> Zazdroszcze wam tych wszystkich uA1 z Os4 i Mosa na Pegu.

Heh ja jestem szczęśliwy z tego co teraz mam
NIe zazdroszcze A1/Peg wręcz przeciwnie ;)
Loknij na obrazek w moim podpisie

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem