[#31] Re: Pytania

@mailman, post #30

Nadal nie ma takiej funkcji jak w MUI, bo nie ma tego typu generalnych gadzetow na belce okienka jak w MUI. Jezeli jednak programista chce to bez problemu moze taka funkcje umiescic w swoim programie (belka okienka, tooltypy, menu, kombinacja klawiszy, requester itd.). I tak jest w niektorych (tak gdzie jest to potrzebne - np. w GUI dla MAME) nowych programach dla AmigaOS 4.
[#32] Re: Pytania

@mailman, post #29

"Już pisałem, że za reklamę się płaci" - i byc moze okolo grudnia tego roku ja wykupie.
[#33] Re: Pytania

@SZAMAN, post #31

Dziękuję za odpowiedź.

Nadal nie ma takiej funkcji jak w MUI, bo nie ma tego typu generalnych gadzetow na belce okienka jak w MUI.

Ale nie musi ich być. W przypadku MUI takich ustawień można dokonać w programie konfiguracyjnym, aby na przykład robione było to globalnie dla wszystkich programów. Gadżetu do tego żadnego nie mam.
[#34] Re: Pytania

@mailman, post #33

Sebastian - mam pewne deja vu w tym momencie, bo nasza rozmowa idzie tym samym torem (ciekawe czy zakonczenie bedzie takie same - totalna krytyka ReAction z Twojej strony) co w kwietniu, ale nic, odpowiadam dalej, ze nie ma tego w AmigaOS 4.
[#35] Re: Pytania

@SZAMAN, post #34

Sebastian - mam pewne deja vu w tym momencie, bo nasza rozmowa idzie tym samym torem (ciekawe czy zakonczenie bedzie takie same - totalna krytyka ReAction z Twojej strony)

Krytyka? Rany boskie co ty wygadujesz? Gdzie ja napisałem, że to źle/dobrze? Napisałem tylko to, co napisałem i nie ma tam ANI JEDNEGO SŁOWA na temat oceny tego.

W ten sposób po raz kolejny tworzysz teorię spisku.

odpowiadam dalej, ze nie ma tego w AmigaOS 4.

I taka odpowiedź mi wystarczy. Dziękuję.
[#36] Re: Pytania

@SZAMAN, post #20

Trudno to jednoznacznie skomentować. Czy myśleliście o utworzeniu forum również na eXecu? Takie posunięcie mogłoby skanalizować część niepoprawnych wypowiedzi przenosząć je ze "złego" PPA na łono eXeca. Formuła forum zakłada pewną wolność wypowiedzi. Zauważ, że niekoniecznie przyjemne dla "zwolenników OS4" (biorę to w cudzysłów, bo jak dla mnie to wszyscy jesteśmy Amigowcami) wypowiedzi zdarzają się w postach lub komentach - nigdy w newsach. Co za tym idzie - nie można mówić, że PPA ma nieprzychylne nastawienie do OS4 - tutaj komentują użytkownicy, a jeśli robią to redaktorzy, to także występują w roli userów. Redaktor (choć różnym może się różnie wydawać) jest sługą czytelnika, jest od niego całkowicie zależny. To właśnie czytelnik wymusza w pewnym sensie profil danego medium informacyjnego. Nikt z nas nie chciałby chyba, żeby doszło do takiej sytuacji, że redaktor portalu (wszystko jedno którego) jest jednocześnie swoim jedynym czytelnikiem. Znów wpadam w mentorski ton, ale trzeba wiedzieć, że każda, nawet krytyczna wypowiedź na forum oznacza jedno - zainteresowanie tematem. Jeśli mówię o OS4, MOSie czy Arosie, jeśli w moich wypowiedziach padają nawet gorzkie słowa - to jest jasne, że dalej ciekawią mnie sprawy Amigi, że dalej się tym interesuję i identyfikuję z tym środowiskiem. Nawet najlepszy sprzęt jest niczym jeśli nie ma użytkowników. A nas jest z każdym rokiem coraz mniej. Pomyślcie, jeśli facet z boingballem na koszulce spotka w te wakacje (np. na szczycie Gubałówki :) takiego samego faceta w koszulce z motylem - to obaj będą wiedzieć o sobie sporo i nie wierzę, że nie powiedzą sobie cześć i nie zagadają przez chwilę. Ktoś może mieć pegaza, ktoś może mieć AOne, ale obaj będą przede wszystkim Amigowcami. I to jest punkt wyjścia dla wspólnych dyskusji i spotkań, które w przeciwnym razie nie miałyby sensu.
[#37] Re: Pytania

@stony, post #36

Pomyślcie, jeśli facet z boingballem na koszulce spotka w te wakacje (np. na szczycie Gubałówki takiego samego faceta w koszulce z motylem - to obaj będą wiedzieć o sobie sporo i nie wierzę, że nie powiedzą sobie cześć i nie zagadają przez chwilę.

pytanie, który zepchnie drugiego w przepaść
[#38] Re: Pytania

@rzookol, post #37

Nie wierzę, że kogoś byś zepchnął Michał :). Pewnie wszystko skończyłoby się w jakiejś spelunce .
[#39] Re: Pytania

@mailman, post #35

"nie ma tam ANI JEDNEGO SLOWA na temat oceny tego."

Moge to wkleic tutaj? Ostatnia Twoja odpowiedz
na ten sam temat z kwietnia?

"I taka odpowiedz mi wystarczy. Dziekuje." - w kwietniu troszeczke dalej to pociagles, bylem pewien, ze tutaj tez to samo napiszesz na zakonczenie. Zaczynasz rozumiec, dlaczego tak mnie zdenerwowalo to pytanie postawione jeszcze raz na forum PPA? Stad wziela sie moja nieufnosc w czystosc Twoich zamiarow.
[#40] Re: Pytania

@stony, post #38

Oczywiscie. :) Tak jak skonczylo sie to po Amimajowce. :)
[#41] Re: Pytania

@SZAMAN, post #40

Tak, tylko szkoda że tutaj obaj znowu z Amigosem odstawiacie szopkę.
I po co to?

[#42] Re: Pytania

@SZAMAN, post #39

Moge to wkleic tutaj? Ostatnia Twoja odpowiedz
na ten sam temat z kwietnia?


W kwietniu rozmawialiśmy prywatnie. Prywatnie mam jakieś tam swoje zdanie, które może znasz, może nie znasz (szczerze - nie znasz). Podczas naszej rozmowy prywatnej w kwietniu uznałem (i jak widać, nie robię z tego tajemnicy) to za jakiś mankament DLA MNIE OSOBIŚCIE, który nadal stawia MUI ponad ReAction - fakt, że nie jest to jakiś mankament mający negatywny wpływ na całokształt pracy włożonej w system, ale zawsze coś co fajnie by było gdyby było. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba miałeś zapytać, czy będzie dodana taka możliwość w przyszłości. Zadałem więc pytanie DZISIAJ ponownie, bo może update 3 wniósł ten DLA MNIE istotny szczegół, DLA INNYCH "bzdetny detal".

w kwietniu troszeczke dalej to pociagles, bylem pewien, ze tutaj tez to samo napiszesz na zakonczenie.

Wiesz czego można być pewnym? Swojej śmierci. Nie myśl co ludzie chcą napisać, ale czytaj co ludzie piszą. Co z tego, że kiedyś w jakiś sposób mi się to nie podobało. Brak tego aktualnie nadal osobiście mi się nie podoba (choć to jest za ostre słowo), ale nie znaczy to przecież, że odnoszę się krytycznie do całości (a taki wniosek wyciągnąłeś). Wiele programów i gier już zrecenzowałem i w wielu z nich nie podoba mi się wiele rzeczy (nie ma rzeczy idealnych po prostu i zawsze pozostaje niedosyt). Nie przeszkadza mi to jednak twierdzić, że coś jest dobre, a może nawet bardzo dobre.

Zaczynasz rozumiec, dlaczego tak mnie zdenerwowalo to pytanie postawione jeszcze raz na forum PPA? Stad wziela sie moja nieufnosc w czystosc Twoich zamiarow.

Niemniej musisz przyznać, że moja dzisiejsza wypowiedź na forum krytyki nie zawierała i nadal nie zawiera. Krytyka i pochwały będą w recenzji AmigaOS 4.0 dla BPPC, którą napiszę gdy system ten wpadnie w moje ręce.
[#43] Re: Pytania

@MinisterQ, post #41

Chetnie spotkal bym sie z mailmanem i grxmrx'em poza siecia, aby wyjasnic sobie kilka spraw. Przestalem im bowiem ufac. Bardziej ufam Tobie obecnie! Kto by pomyslal? :) Ja lubie jasne sytuacje. Niestety w internecie, wiele osob pisze co innego niz mysli - a tego na pewno Arkowi nie mozesz zarzucic! Ja tez staram sie jasno okreslic swoja pozycje - jestem uzytkownikiem systemu AmigaOS 4, probujacym go promowac poprzez dzialania w magazynie eXec, jestem jednak otwarty na jakakolwiek wymiane zdan lub wspolprace ze zwolennikami innych systemow/rozwiazan (stad moje zaangazowanie w Hi-Toro i wizyty na #castor-cvs).
Niech kazdy sie okresli tak samo jasno czego chce, a bedzie dobrze.
[#44] Re: Pytania

@mailman, post #12

Jako teoretyczny klient na zakup Pegasosa, mam kilka pytań.
Wiadomo że taki zakup wiąże się ze sporymi kosztami, więc chciałbym zaoszczędzić na osprzęcie i drogim oprogramowaniu.

1. Posiadam aktualnie Raeona 7500, na co mógłbym liczyć po przełożeniu go do Pegasosa. Jak zaawansowane są sterowniki 3D, czy obsługują wszystkie możliwości tej karty ?

2. Każdy dzisiejszy system operacyjny posiada swój własny stos TCP/IP. Z pewnością nie inaczej jest w MOSie. Proszę powiedzieć jak nazwya się ten stos i jakie są jego możliwości.

3. Jakie są możliwości systemowego debbugera. Czy po zawieszeniu programu istnieje możliwość próby odwieszenia i kontynuowania pracy ?

4. Wiadomo że coraz trudniej jest kupić dyski twarde ATA. Prawdpopodobnie będę więc musiał do Pegasosa włożyć HDD w standardzie SATA. Jakie kontrollery najlepiej współpracują z Pegasosem, do których są sterowniki ?

5. Część starszego oprogramowania mam popakowane jeszcze w DMS. Słyszałem że Pegasos nie obsługuje stacji dyskietek. Jak więc w takim razie sprawuje się systemowe urządzenie RAD ?

6. W jakie narzędzia do naprawy twardych dysków i odzyskiwania danych wyposarzony jest MOS. Nie ukrywam że będę pracował zarówno na partycjach FFS jak i SFS.

Na część pytań odpowiedź już znam, jednak nie zadaję ich złośliwie. W końcu w pierwszej połowie roku wyszły aż dwa nowe uaktualnienia systemu, które na pewno wniosły wiele nowego.



Ostatnia modyfikacja: 08.07.05 14:35
[#45] Re: Pytania

@mailman, post #42

"stawia MUI ponad ReAction" - w wielu miescach jeszcze MUI wyprzedza ReAction, chocby w ilosci dostepnych zewnetrznych klas, MUI ma takze juz swoja tradycje wsrod amigowych programistow, nie bez powodu natywna wersja MUI 3.9 (w update3 skompilowana juz GCC 4.0.0) instaluje sie razem z AmigaOS 4

"ale nie znaczy to przeciez, ze odnosza sie krytycznie do calosci (a taki wniosek wyciagnales)." - mam pytanie, a co podoba Ci sie w AmigaOS 4? Ja jestem czlowiekiem, ktory zawsze koncenruje sie na pozytywach - gdyby bylo inaczej pewnie dawno nie mial bym Amigi.:)

"Krytyka i pochwały będą w recenzji AmigaOS 4.0 dla BPPC, którą napiszę gdy system ten wpadnie w moje ręce." - czego Ci z calego serca zycze i innym uzytkownikom Amigi 1200/4000 takze!
[#46] Re: Pytania

@Mufa, post #44

4. Wiadomo że coraz trudniej jest kupić dyski twarde ATA. Prawdpopodobnie będę więc musiał do Pegasosa włożyć HDD w standardzie SATA. Jakie kontrollery najlepiej współpracują z Pegasosem, do których są sterowniki ?


, nie pal tego zielonego świństwa bo możesz mieć większe haluny niż brak dysków ATA w sprzedaży

ps. jak wyglada sprawa ze sterownikami scsi (imho bardziej potrzebymi ze względy na skanery niż SATA) w OS4


5. Część starszego oprogramowania mam popakowane jeszcze w DMS. Słyszałem że Pegasos nie obsługuje stacji dyskietek. Jak więc w takim razie sprawuje się systemowe urządzenie RAD ?

to źle slyszales, pegaz obsluguje stacje dysków w linuxie oraz w morphosie (ja mam ls120 i chodzi pięknie) co więcej na SF jest projekt obsługi standardowych stacji stacji dysków. dms mozna rozpakowac do pliku lub na urzadzenie fms.device

ps. a jak jest z obsługą stacji w AOne?
[#47] Re: Pytania

@SZAMAN, post #43

Chetnie spotkal bym sie z mailmanem i grxmrx'em poza siecia

Zapraszam do stolicy lub jej bliską okolicę. Ogrom zajęć uniemożliwia mi wyrwanie się na dłużej poza te rejony. Z chęcią można wiele wyjaśnić, tylko, że ja naprawdę nie wiem co i po co. Ja tam nigdy nikomu źle nie życzyłem, lecz mnie takim traktowano zarzucając jakieś niestworzone rzeczy (nie będę się powtarzał, bo o tym to tutaj było już trochę). Kwestia zaufania - nie znamy się (przynajmniej ja i ty), więc co możesz napisać o zaufaniu utraconym lub zdobytym? Nie wiem na jakiej podstawie miałbyś twierdzić, że mi ufasz, a na jakiej, że nie... Niemniej, zapraszam. Przy dobrym piwie się pogada... :D

Co do określenia siebie w tym środowisku. Chyba wystarczająco dużo widać co każdy zrobił i robi. Czy trzeba to udowadniać? Kwestia jednak tego, czy to co się robiło/robi jest docenianie i cieszy się aprobatą. Swoimi czynami i tym jak ludzie to postrzegają, można wykreować swój wizerunek.
[#48] Re: Pytania

@Mufa, post #44

1. Posiadam aktualnie Raeona 7500, na co mógłbym liczyć po przełożeniu go do Pegasosa. Jak zaawansowane są sterowniki 3D, czy obsługują wszystkie możliwości tej karty ?




p.s.Radeon 7500 to staroc.

Normalnie: nie nie pouzywasz sobie narazie 3d z mosem 1.4.5 i taka karta radeon, jednak wszystko co uzywa overlay chodzi fajnie (takze z lepszymi radeonami)

Bedzie: w przyszlych wersjach mosa wszystko co uzywa 3d jest cacy, chodzi wiekszosc kart radeon jednak bez specjalnych feauturesow kart (win ati).

Pytanie: Jakiego zaawansowanego softu uzywasz?





2. Każdy dzisiejszy system operacyjny posiada swój własny stos TCP/IP. Z pewnością nie inaczej jest w MOSie. Proszę powiedzieć jak nazwya się ten stos i jakie są jego możliwości.




Normalnie: niestety z mosem 1.4#? nie jest dolaczany zaden stos tcp/ip ale mozesz go sobie ukrasc tak jak to zrobila amigainc wydajac jeden z updatow amigaos albo tez uzyc tego, ktory do tej pory uzywales.

Bedzie: podobno stos juz jest i byl na kilku pokazach, zapraszamy na pokaz do szwecji, tam pewnie bedzie CISC i bedziesz mogl zobaczyc stos na zywo, sterowniki do radeonow 3d pewnie tez.




3. Jakie są możliwości systemowego debbugera. Czy po zawieszeniu programu istnieje możliwość próby odwieszenia i kontynuowania pracy ?




Jesli program chodzi dalej to i tak bedzie chodzil, jak wali dobrze po systemie to i continue nie pomoze. Debug ten jest bardzo dobrym narzedziem, tym bardziej jak uzywa sie go majac drugi komputer obok, mozna szybko odnalazezc i zlikwidowac blad, podane jest tam wszystko co jest mi potrzebne do debugowania programow.




4. Wiadomo że coraz trudniej jest kupić dyski twarde ATA. Prawdpopodobnie będę więc musiał do Pegasosa włożyć HDD w standardzie SATA. Jakie kontrollery najlepiej współpracują z Pegasosem, do których są sterowniki ?



Nie wiem jak z tym jest, nie mam z tym do czynienia.
Jak wyzej zapraszam na AmiGBG do szwecji tam pewnie bedzie cos nowego pokazywane i dowiesz sie czy juz cos dziala czy nie.



5. Część starszego oprogramowania mam popakowane jeszcze w DMS. Słyszałem że Pegasos nie obsługuje stacji dyskietek. Jak więc w takim razie sprawuje się systemowe urządzenie RAD ?




Nie spotkalem sie z tym. Powiem ci ze jest wystarczajaco duzo nowego softu na mosa by nie uzywac staroci z dyskietek.
Jak wyzej zapraszam na AmiGBG



6. W jakie narzędzia do naprawy twardych dysków i odzyskiwania danych wyposarzony jest MOS. Nie ukrywam że będę pracował zarówno na partycjach FFS jak i SFS.



W trakcie budowy niestety..(czesc juz jest podobno i ma wyjsc z nowym releasem)
Jak wyzej zapraszam na AmiGBG


Pawel 'Stefkos' Stefanski

[#49] Re: Pytania

@SZAMAN, post #43

stad moje zaangazowanie w Hi-Toro i wizyty na #castor-cvs
I bardzo Ci się chwali to, iż potrafisz wejść nawet tam, gdzie jest dla co niektórych zbyt niebiesko... A ja z drugiej strony nie obawiam się odwiedzać "konkurencyjnego" #amigaos4pl... ;)

[#50] Re: Pytania

@mailman, post #47

Niestety w Warszawie bywam sporadycznie.:(

"Ja tam nigdy nikomu źle nie życzyłem, lecz mnie takim traktowano zarzucając jakieś niestworzone rzeczy" - bo widzisz czesto dochodzi na forum publicznych do roznych dziwnych nieporozumien, proponuje wiec czesty kontakt mail/gg, gdy sa takie sytuacje, bo wszyscy wtedy na nich tylko tracimy!

"Swoimi czynami i tym jak ludzie to postrzegają, można wykreować swój wizerunek." - zgadza sie
[#51] Re: Pytania

@MaaG^dA, post #49

"A ja z drugiej strony nie obawiam się odwiedzać "konkurencyjnego" #amigaos4pl..." - co ja z kolei sobie bardzo chwale
[#52] Re: Pytania

@SZAMAN, post #45

"stawia MUI ponad ReAction" - w wielu miescach jeszcze MUI wyprzedza ReAction, chocby w ilosci dostepnych zewnetrznych klas, MUI ma takze juz swoja tradycje wsrod amigowych programistow, nie bez powodu natywna wersja MUI 3.9 (w update3 skompilowana juz GCC 4.0.0) instaluje sie razem z AmigaOS 4

A teraz pytanie - nie można było tak od razu? :D Po co był ten jakiś tekst o krytyce?

"ale nie znaczy to przeciez, ze odnosza sie krytycznie do calosci (a taki wniosek wyciagnales)." - mam pytanie, a co podoba Ci sie w AmigaOS 4

Nie widziałem (poza screenami) ani AmigaOS 4.0, ani MorphOS-a w działaniu. Trudno mi jest powiedzieć co mi się podoba a co nie w jednym i drugim rozwiązaniu. Gdybym miał więcej czasu możliwe, że na któreś z nich bym się zdecydował, na pewno bym zjawił się na jakimś spotkaniu. Aktualnie tkwię przy klasyku i czekam na AmigaOS 4.0 dla BPPC. Widzę przed nim większą szansę zaistnienia na klasyku, a nawet jeżeli MorphOS się pojawi, to jakoś mam przeświadczenie, że OS4 będzie lepiej przygotowany. Z pozycji obserwatora i osoby karmionej tym, co klepią ludzie na portalach, na pewno podoba mi się zaangażowanie osób, które tworzą OS4 i, co tu dużo mówić, lepsze podejście do użytkownika (przynajmniej na razie). Widać co się tam dzieje i że w ogóle coś się dzieje. W MorphOS-ie ten element trochę kuleje, choć nie twierdzę, że zaangażowanie nie może być równie wielkie. W "czwórce" nie podoba mi się jednak tabun klakierów (wiem, motywacja jest potrzebna, ale ile można?), którzy na byle pchełkę potrafią rozpętać wątek 100 komentarzy z podziękowaniami (oby tylko) i generują nie do końca prawdziwe informacje, które są później weryfikowane innymi faktami. Wiem, że gdybym miał się na coś zdecydować teraz (a byłoby to coś innego niż classic), to MorphOS miałby większe szanse z tego powodu, że mam większą wiedzę o tym co może, a czego nie. W AmigaOS 4.0 wiem co może i co móc będzie, ale nie wiem czego nie może. Nie wynika to bynajmniej z faktu (który jest często przytaczany), że obracam się częściej w środowisku, w którym jest "więcej Pegasosów". Po prostu ludzie o tym częściej i więcej piszą i potrafią przyznać się do słabostek systemowo-sprzętowych. Więcej nie jestem w stanie napisać - poza feature setami obu rozwiązań, nie jestem w stanie ich porównać. Mógłbym podać coś co mi się podoba, a nie mam wiedzy o tym, że w drugim rozwiązaniu też istnieje.
[#53] Re: Pytania

@stefkos, post #48

Cały ten wątek rzeczywiście coraz bardziej wygląda mi na próbę zdyskredytowania ludzi używających AOS4, aby ludzie "mogli się pośmiać w prywatnej korespondencji".

Redaktorzy i czytelnicy klimatycznego bezstronnego i otwartego na wszystkie strony PPA, usiłują wykazać że każde pytanie o OS4 jest przez nas traktowane jako atak. Jednocześnie wybielają mosowców, podkreślając ich szczerość i otwartość jeśli chodzi o rozmowę o brakach i wadach ich systemu.

Kilka przykładów:

Grx

zanim kupiłem Pegasosa to też bardzo dużo się pytałem co i jak, pytałem się o to co może sprawić problemy, wreszcie musiałem zobaczyć w działaniu system i sprzęt. Zawsze postępuje podobnie przed kupieniem nowego sprzętu, tutaj jeszcze dużą role odgrywa system. Czy nie można się już o nic zapytać bo zawsze wymyślisz jakąś teorię spiskową?

No właśnie, a Szamanowi wystarczy że ktoś zada pytanie to zamast odpowiedzi jest teoria spiskowa jak to wszyscy znają odpowiedzi i specjalnie zadają niewygodne, oj jak niewygodne pytania.
Aż się odechciewa zadawania pytań..


Stony

Potencjalny użytkownik wie czego się może spodziewać. Zanim wybrałem rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje zastanawiałem się długo i starałem się poznać wszystkie jego braki. Przekonała mnie także szczerość innych userw, którzy otwarcie mówili o wadach i niedociągnieciach w systemie

mailman

Lepiej będzie jak zakończę zadawanie swoich pytań odnośnie OS4. Żyjcie dalej w swoim świecie. Ja sobie dam radę. Szkoda jednak tych wielu innych, którzy stosownej wiedzy w temacie mają jeszcze mniej

trzeba było nie pytać o rolkę w myszce, bo Szamanowi - guru integracji - to przeszkadza. Szkoda tylko, że nam wcześniej nie powiedział, że zadawanie pytań jest zabronione.



Następnie mogłem się przekonać czy jak rzeczywiście wygląda ta otwartość i szczerość odpowiedzi. Zgodnie z moimi przypuszczeniami, moje pytania zostały przez szczerych i otwartych uznane za atak. A odpowiedzi były złośliwe, wymijające oraz odbijające piłeczkę.

rzokol

nie pal tego zielonego świństwa bo możesz mieć większe haluny niż brak dysków ATA w sprzedaży

to źle slyszales, pegaz obsluguje stacje dysków w linuxie oraz w morphosie (ja mam ls120 i chodzi pięknie) co więcej na SF jest projekt obsługi standardowych stacji stacji dysków. dms mozna rozpakowac do pliku lub na urzadzenie fms.device

ps. a jak jest z obsługą stacji w AOne?


Stefkos

Radeon 7500 to staroc.

Normalnie: niestety z mosem 1.4#? nie jest dolaczany zaden stos tcp/ip ale mozesz go sobie ukrasc tak jak to zrobila amigainc wydajac jeden z updatow amigaos

Debug ten jest bardzo dobrym narzedziem, tym bardziej jak uzywa sie go majac drugi komputer obok

jest wystarczajaco duzo nowego softu na mosa by nie uzywac staroci z dyskietek.


Myślę że każdy czytelnik bez klapek na oczach wyciągnie z tego odpowiednie wnioski.

P.S

Rzokol, wiem że w tej chwili dyski ATA są jeszcze dosyć powszechnie dostępne, ale co będzie za kilka kilkanaście miesięcy ?
Przypomnę Ci historię z AONE, jak w listopadzie 2002r pierwsze modele SE weszły na rynek, to pamięci DIMM były dostępne w każdym sklepie za rogiem. Niepokojący był jedynie fakt znacznego potanienia pamięci DDR które wówczas były już tylko o 20zł droższe od zwykłych DIMMów. Po roku gdy ja kupowałem AONE, o DIMMach mogłeś zapomnieć i trzeba było sprowadzać to na specjalne zamówienie.

Druga sprawa to pytałem o RAD, a nie o LS 120, czy stacje dyskietek w Linuksie.

Stefkos, próbowałeś odpowiedzieć na wszystkie pytania, ale poza złośliwościami i stałym odsyłaniem mnie na jakiś pokaz w Szwecji niewiele konkretnego napisałeś. Ja nie pytałem o to co ma jakiś developer ze Szwecji, tylko o to co ma zwykły user po ostatnich dwóch uaktualnieniach.

[#54] Re: Pytania

@Mufa, post #53

Lepiej będzie jak zakończę zadawanie swoich pytań odnośnie OS4. Żyjcie dalej w swoim świecie. Ja sobie dam radę. Szkoda jednak tych wielu innych, którzy stosownej wiedzy w temacie mają jeszcze mniej

trzeba było nie pytać o rolkę w myszce, bo Szamanowi - guru integracji - to przeszkadza. Szkoda tylko, że nam wcześniej nie powiedział, że zadawanie pytań jest zabronione.


Czepnę się tego, co mojego tu zacytowałeś i zapytam: no i? Co Ci się w tym co napisałem nie podoba, bo jakoś nie do końca łapię. Zadałem pytanie, które przerodziło się rzekomo w jakiś atak. Stwierdziłem, że kończę zadawać pytania i idę szukać innego źródła informacji. Następnie, po tym co napisał Szaman, tylko spuentowałem wcześniejsze pytania GRX-a, które nie były złośliwe (jak domniemano), A MIAŁY NA CELU WYJAŚNIENIE RAZ NA ZAWSZE BREDNI GENEROWANYCH PRZEZ NIEKTÓRYCH TROLI (GŁOWNIE PRZECIWNIKÓW AMIGA OS 4.0). Według mnie wyjaśniły, lecz wspólnie z Szamanem zrobiliście z tego nalot na Was. Sorry, ale i tak źle i tak niedobrze. Zdecyduj się.

Następnie mogłem się przekonać czy jak rzeczywiście wygląda ta otwartość i szczerość odpowiedzi. Zgodnie z moimi przypuszczeniami, moje pytania zostały przez szczerych i otwartych uznane za atak. A odpowiedzi były złośliwe, wymijające oraz odbijające piłeczkę.

Bo po prostu niektórzy z jednej strony są warci niektórych z drugiej strony.
[#55] Re: Pytania

@Mufa, post #53

wiec odpowiadalem ci 2 razy.
chyba ze nie zauwazyles...
raz jak jest drugie jak moze byc

jednak wy zawsze zapraszacie na GGUA, czemu ja was do szwecji na pokaz mam nie zapraszac skoro tam mozecie zobaczyc jaka jest prawda?

[#56] Re: Pytania

@mailman, post #54

Czytać nie umiesz. Przeczytaj dwa pierwsze zdania z mojego poprzedniego komentarza.
Natępnie podałem przykłady na poparcie tychże zdań.
Ostatnio bardzo na siłę próbujesz wszystkim coś udowodnić.

P.S.

A propos śmiania się w prywatnej korespondencji. To jak myślisz, jakie reakcje wywołały Twoje jakże mocne argumenty, które miały według Ciebie być koronnym dowodem jaki to eXec jest zły i fanatyczny. Mówię tu o tym że eXec nie chciał się przyłączyć do PPA, oraz że nie chciał zorganizować imprezy którą tam sobie wymyśleliście. Rozumiem że eXec byłby OK, tylko gdyby ślepo wypełniał wszystkie polecenia i zachcianki ludzi z PPA ;)

P.S. 2

W swoim komentarzu nieopatrznie aż trzy razy użyłem nielubianego przez ciebie słowa. Ile mam wpłacić do kasy za reklamę ?

[#57] Re: Pytania

@stefkos, post #55

pokazów tośmy się już naoglądali - MOS 1.5 jest pokazywany tyle czasu,
że aż wstyd, że jeszcze nie jest dostępny dla szarych (i kolorowych)
userów!

[#58] Re: Pytania

@Mufa, post #56

Czytać nie umiesz. Przeczytaj dwa pierwsze zdania z mojego poprzedniego komentarza.
Natępnie podałem przykłady na poparcie tychże zdań.
Ostatnio bardzo na siłę próbujesz wszystkim coś udowodnić.


Wskaż w takim razie gdzie:
- próbuję zdyskredytować ludzi używających AOS4 (lecz proszę, abyś ograniczył się do momentu, w którym odzywa się Szaman),
- usiłuję wykazać, że każde pytanie o OS4 jest przez Was traktowane jako atak (ale przed odpowiedzią Szamana)
- wybielam mosowców, podkreślając ich szczerość i otwartość jeśli chodzi o rozmowę o brakach i wadach ich systemu.

Na Twoje PS-y tutaj masz odpowiedź -
I jeszcze jedno W swoim komentarzu nieopatrznie aż trzy razy użyłem nielubianego przez ciebie słowa. - o tym już pisałem. Jak widzę ty nie czytasz, nie chcesz czytać, nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć.

Jednak z Szamanem idzie się dogadać. Szkoda, że nie z innymi...



Ostatnia modyfikacja: 08.07.05 19:59
[#59] Re: Pytania

@mailman, post #58

Jednak z Szamanem idzie się dogadać. Szkoda, że nie z innymi...

Heh i pomyśleć że kilkanaście komentarzy powyżej piszesz podobnie o mnie, krytykując jednocześnie Szamana..

OK. Proponuję zakopać topór wojenny. Jeśli rzeczywiście Twoje pytania miały na celu tylko i wyłącznie pogłębianie Twojej wiedzy bez żadnych podtekstów, to czy pozwolisz że zbiorę to do kupy i wspólnie z kolegami więdzącymi ode mnie więcej w temacie zrobimy jakieś FAQ ?
To samo pytanie do Grxa, moje odpowiedzi nie zadowoliły Cię w 100%. Pytałeś o ShowGirls i AminetRadio. Muszę przyznać że nawet ostatnio przeczytałem reckę tego programu, musiałbym tylko intensywnie potestowac możliwości amigowych viewerów. Co Ty na to aby na spokojnie i rzetelnie napisać Ci odpowiedź zawierającą możliwości amigowskich przeglądarek w takim FAQ ?

[#60] Re: Pytania

@Mufa, post #59

OK. Proponuję zakopać topór wojenny. Jeśli rzeczywiście Twoje pytania miały na celu tylko i wyłącznie pogłębianie Twojej wiedzy bez żadnych podtekstów, to czy pozwolisz że zbiorę to do kupy i wspólnie z kolegami więdzącymi ode mnie więcej w temacie zrobimy jakieś FAQ ?

Nie widzę problemu. Chciałbym jednak je zobaczyć przed publikacją.

Co do topora, ja naprawdę z nikim nie chcę walczyć i cieszę się, że udaje nam się, mimo jakichś niesnasek, znaleźć wspólny język. Czekam na FAQ.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem