Wątek zamknięty
[#61] Re: AMIGA ONE G4XE

@amigafan, post #25

Ja wiem że to nienormalne i amigowe, ale jak karta dźwiękowa może działać w egzemplarzach, które takowej nie posiadały?

[#62] Re: AMIGA ONE G4XE

@Ziolo, post #57

No wiesz, pisanie ze brak trybu DMA powoduje ograniczenie transferu do 16MB/s (16,6 bodajze w PIO4) przy 100% obciazeniu CPU (przypomnijmy 800MHz) tez najbardziej obiektywne nie jest. Poza tym DMA jest tylko z PRAWIDLOWYM dzialaniem sa problemy.
[#63] Re: AMIGA ONE G4XE

@abcdef, post #62

abcdef napisał(a):

> Poza tym DMA jest tylko z PRAWIDLOWYM dzialaniem sa problemy.

Aaaa. Znaczy to, ze mostek polnocny ArticiaS jest wyposarzony w jednostke nazywana w dokumentacji developerskiej "Floating Buffer", ktora jest odpowiedzialna za spojnosc pamieci i cache przy operacjach DMA (cache coherency). A wszystkie problemy sa zwiazane tylko z tym, ze ow "Floating Buffer" nie dziala jak powinien a spojnosci pamieci cache nie ma...

Hmmm. To mi przypomina stary dowcip o blondynkach, w ktorym jedna stwierdza, ze w jednym kole w jej samochodzie brakuje powietrza, ale tylko na dole.

[#64] Re: AMIGA ONE G4XE

@szuler, post #63

ej, proszę tu bez szczegółów technicznych, ma być trollowanie a'la amigafan a nie normalna dyskusja



Ostatnia modyfikacja: 29.01.07 15:47
[#65] Re: AMIGA ONE G4XE

@rzookol, post #64

rzookol napisał(a):

> ej, proszę tu bez szczegółów technicznych, ma być trollowanie
> a'la amigafan a nie normalna dyskusja

No to napisze to jeszcze raz, nawiazujac do wypowiedzi pewnego waznego w swiecie amigowym pana...

To, ze wiekszosc dostepnych obecnie na rynku systemow zapewnia spojnosc pamieci cache nie oznacza, ze systemy nie zachowujace owej spojnosci sa gorsze. Brak "cache coherency" w ArticiiS to nie jest blad, to jest zaleta.

I prosze mi nie mydlic oczu zaklamana dokumenacja developerska. Dotyczy ona pierwszej wersji ArticiiS, w ktorej to jeszcze miano odwage wspomniec o spojnosci cache. W kolejnych wersjach nie bedzie o tym wzmianki :)

PS. Wszystkie niedogodnosci i niedorobki beda oczywiscie poprawione w nowej ArticiiP, ktora na dniach ujrzy swiatlo dzienne ;)

Lepiej?

[#66] Re: AMIGA ONE G4XE

@Dave, post #58

Jaka niekonsekwencja? Po prostu brak możliwości reakcji spowodowany pracą zawodową.

Widzę, że się wszyscy tutaj trochę zagalopowali. Nie wnikam kto i jak, bo to wszyscy i tak widzą. Zamykam wątek i proponuję sobie wziąć na wstrzymanie następnym razem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem